V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Joe321

Tohle u mě patří do špičky apokalyptický filmů, mám pro něj velkou slabost. Celé to provedení, ta výprava, Howardova hudba je bezvadná. Širo širý krásně modrý oceán, zevlácké atoly a hlavně Costner. Jeho loď patří mezi jedny z nejcool dopravních prostředků, co jsem ve filmu viděl. Úvod kdy zmizí kontinenty, kamera projede skrz mraky a začně výborné hudební téma je výtečný. Celý film si drží tempo, díky různým dějovým vychytávkám a scénám, až tak do poslední čtvrtiny. Ale hlavně člověk se pořád baví, také díky prořízlé puse malé dívenky, reakcím Námořníka a hláškám Dennise Hoppera... - "Don't just stand there, kill something!" ()

Martin741

Scenaristicky vykal, ktory ma absolutne nebavil, a este to ma sialenu dlzku 135 min. NIE JE TO DOBRE. Paradox, nie je to ani spatne. A Kevina Costnera nemam rad. 41 % ()

Figu

Nikdy nezapomenu, jak měl tento film v době jeho vzniku přes půl obalu modrou kulatou nálepku se slovy "trhák roku". Pro mě osobně to trhákem tenkrát nebylo. Holt, Costner nebyl Arnold, žábry nebyly svaly a harpuna nebyla těžkej kvér... Dnes v sedmadvacíti to vidím uplně jinak. Nádhernej dobrodružnej snímek s parádní myšlenkou, okořeněnej o věčně zamračenýho Kevina a hlavně o legendu jménem Dennis Hopper. Waterworld je dnes už kult a řadí se mezi ty lepší filmy za dob největší slávy Kevina Costnera... 75% ()

shyster

Více by tomuto filmu svědčil běčkovský rozpočet i formát. Takhle je to takové áčkovské nedochůdče. Ale i tak je to vynikající zábava, Kevin Costner hrajeme velmi dobře. ()

Attta

Pro mě velice dobrý film. Viděl jsem ho mnohokrát a tak jsem si všiml i pár chybiček, které ovšem rád přehlédnu, protože jako celek film funguje dokonale. Když pominu pár typicky "klišé" scén, tak to jsou ty 4 hvězdičky. Líbí se mi konec, kdy vše nedopadne podle představ. Pochválit musím hudbu, která se krásně poslouchala. ()

Nach

Obrovský finanční propadák Kevina Costnera, který ale získal tak široký okruh fanoušků, že se stal po letech kultem. To nic nemění na tom, že Vodní svět je nevýrazný ve svém tématu. Ano, je to kvalitní postapokalyptická budoucnost, kde pevnina je tím Edenem odkud Bůh vyhnal Adama a Evu na moře a od těch dob již všichni o zemi jen sní a idealisticky si představují pevninu jako místo, kde dříve lidstvo žilo. Tato myšlenka je zde celkem úspěšně těžena, bohužel ale ne úplně dobře zfilmována. Akce, která je nápaditá a rozmanitá trochu zastírá zájem o hlavní postavy, které nejsou až na pana Kostnera mi sympatické. Hlavní záporák se povedl, ale doteď nechápu jak se svou bandou mohl tak dlouho přežívat na tak obrovské lodi a shánět palivo. Mírný palec vzhůru a škoda, že takový námět na čas téměř pohřbil drahé filmy této tématiky. 70% ()

bourec

Do očí bije spousta chyb v ději,úplně katastrofální triky,a děj,kterej nemá čim zaujmout.Viděno po dvaceti letech,a je to hrůza.30%. ()

Lopic

Trošku nechápu proč se tento film stal propadákem. Já sem byl maximálně spokojenej a jakko letní oddychovej blockbuster to nemá chybu. Nad logikou některých situací se nemá cenu pozastavovat. Ale tak možná sem neobjektivní, protože je to film mého velkého oblíbence Kevina Costnera. ()

DruidKarel

Velmi odbrý film s velkou podobností na Mad Maxe s Melem Gibsonem. Kevin Costner však tomuto filmu dodává úplně jiný rozměr. Je to skvělá ukázka dobrodružného filmu na to, že jeden herecdokáže udělat film..., ale musí být skutečně kvalitní... 4* ()

Kwaichi

Nepovedal by som, že je to až taký zlý film ako tvrdí väčšina. Jednak sa jedná o celkom "príjemnú" predstavu postapokalyptického sveta, len tak sa plaviť na vlnách. Mnoho vecí je tu premyslených do detailov, taktiež sa mi páči aj myšlienka adaptácie niektorých ľudí na vodné prostredie v podobe žjabier a plávacích blán. ()

tomtomtoma

Apokalyptická vize budoucnosti s hrdinou, padouchem, nadějí a romantickou odbočkou. Všude voda, nedůvěra, strach a touha po vlastnictví. Úpadek civilizace a renesance zvířecích instinktů. Z neznáma se objevil Hrdina. Byl to solitér a morous s velkým srdcem, neohrožený a nezničitelný bojovník, který když se rozhodne, rozmetá všechny a všechno na prach a potravu pro dravé ryby. Co jiného by také Kevin Costner měl být? Idolem žen a vzorem mužů! Bere i dává, ničí i staví, trestá a odměňuje. Má neortodoxní, ale účinné metody pro přežití. Je zde zloduch Deacon (Dennis Hopper) v napoleonsko-hitlerovské stylizaci diktátora. Je zde láska a ženský půvab Helen (Jeanne Tripplehorn), instinktivně přitahována silnou a nezdolnou osobností Hrdiny. Je zde naděje a klíč budoucnosti v podobě nevinného dítěte Enoly (Tina Majorino). A je zde dobrosrdečný stařeček Gregor (Michael Jeter), vzor roztržitosti a moudrosti. Tento způsob ztvárnění není bez fantazie, zdá se i nadějný. Ale přesto mě nedokázal oslovit takovým způsobem, abych mohl nadšeně zaplesat. ()

ic

Svět zalitý vodou... a další skutečnosti, které na tomhle filmu nedávají smysl jasně poukazují na to, že se Kevin Kostner skutečně pletl i do režírování. Celé je to strašně uhozené, je to prostě taková slátanina, situace, které jsou popisovány ve filmu by prostě ani nikdy nemohly nastat. Ale přesto na celém filmu něco je, něco co stojí za pozornost. Představa, že všude je jen voda, od obzoru k obzoru, na které se plaví čluny a improvizovaná plavoucí města je velmi romantická. (Rychlost větru by byla asi smrtící :-)) Celý film má velmi zajímavou atmosféru, kvůli které stojí za shlédnutí. Proto dávám 60% ()

PROCESOR

Ale no tak, nebudem kopat do těch co to přepískli a teď sou v prdeli, tak se to prostě úplně nepovedlo, Costnera čekaj hezký role třeba v záchranářích a vodní svět by byl prima teď v těch vedrech kdy je normál 37C a kdy vysychají řeky a tropický vedra jsou 20x dní po sobě. Zase je to prima pro ty utečence, si říkaj " Ty vole, jako doma, paráda " ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western