V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

anglanek

Prisel s necim novym ale nejak se to necaplo tak jak každý tenkrat ocekaval. Jinak podle mého to az tak hrozny propadak nebyl....mozna financni pro investora ale me to neurazilo a v klidu jsem to dokoukal....ted nevim jestli uz jsem u toho popijel pivka to bych kecal. ()

noriaki

Parta hrdložerů kterým se nějak daří zůstat špinaví i když jsou obklopeni samou vodou pronásleduje holku s nejzbytečnější mapou všech dob, aby se mohla navigovat na planetě která reálně nemůže existovat. Celé to stálo 175 miliónů dolarů. Vodní svět se díky nekonečným reprízám a prodejím DVD po letech zaplatil, takže o finanční průšvih nejde. Nikdo ale nezapře, že místo oceňovaného blockbusteru vzniklo ukrutně drahé béčko, které je zábavné hlavně kvůli skvělé výpravě, a tomu že se nebere vážně. ()

swe

Z počátku se to rozjíždí víc než dobře, městečko na atolu, zajímavý způsob recyklace vody, pomeranč....jenže, postupem času se ve filmu objevuje čím dál víc hovadins velkou fackou na konci v podobě bunji-jumpingu na normálním laně. Brrr. ()

sskrblik

Originální a zábavná post-apokalyptický Costnerovka. Bohužel film není natolik výjimečný, aby jste jej chtěli vidět víckrát. ()

lucascus

Poprvé mě to uchvátilo, podruhé jsem byl už více skeptický a potřetí jsem zjistil, že je to docela průměrný snímek. ()

JohnSmith

Mad Max na vodě se slušnou akcí,hroznými triky a dlouhou stopáží během které se nic moc neděje a na to zajímavé se dlouho čeká ()

Sany33

Taký Mad Max s Kevinom Costnerom akurát namiseto nekonečnej púšte a prachu je voda a voda. Dej je deravý jak starý ementál ale nakoľko sa na obraz veľmi dobre pozerá tak mu to jednoducho treba odpustiť. V tej dobe sa jednalo o jeden z najakčnejších natočených filmov. Svojich priaznivscov si nájde aj v dnešnej dobe a má stále čo ponúknuť. Akcie je viac ako dosť a sympatie s hlavným hrdinom prichádzajú tak nijako automaticky. Zloduch je tiež výborný a takto sa teda páni a dámy majú točiť akčné filmy. Aj keď sa pozrieme na rozpočet asi ba sa z toho dalo vyťažiť viac. 80% ()

ABCD Marta

První polovina, kdy jsme svědky útoku na pevnost a následného putování hlavních hrdinů, byla úžasná, čemuž napomohla perfektně vybudovaná postapokalyptická atmosféra, leč naneštěstí se polovina druhá odvíjela v mainstreamových kolejích, a tak snímek nemohl dosáhnout na metu nejvyšší. ()

mirec88

Ja jednoducho mám na takéto post-apokalyptické filmy jednoducho slabosť. Zbožňujem filmy o konci sveta, alebo také kde niet úniku a táto vodná nádhera si ma získala. Naviac možno dosť reálne ukazuje našu budúcnosť, keby sa stalo, to čo sa stalo tu... ()

Ravi

Vodní svět je pro mě srdeční záležitostí, protože to byl první americký Sci-Fi, který jsem shlédl na premiéře v kině. Mnoho připomínek sedí, ale já mám zkrátka pro tento film slabost především pro jeho jedinečnost a originalitu, masky, kulisy, jemné triky a především nezapomenutelnou hudbu, která se mi dodnes velmi líbí. Pravdu musím uznat jiným ve stupiditě čmoudů. Ale jinak 95% = 5/5 ()

klima777

Ten, který tančil s vlky se tentokrát plaví, potápí, loví mořského vele-ďase, postupně se socializuje atd..Přes veškerou nechtěnou grotesknost se nejedná o špatný film (jen maličko vyšinutý). 2,5* ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western