V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

topi80

Ač nám všechny filmové servery neopomenout tak 1x do týdne připomenout tento film jako propadák, mně (a dle zdejšího hodnocení nejen mně) se tato postapokaliptická jízda se všemi sénami na vodní hladině a pod vodní hladinou líbila převelice. Jediné, s čím může mít někdo problém, je vzít na vědomí určitou pohádkovost celého příběhu a s tím spojenou karikovanost některých postav. Ale za mě výborný film, který nabízí působivou podívanou. ()

Ronee

Dobrodružný film, v ktorom si užijeme Kevina Costnera v hlavnej úlohe obojživelníka, ktorý nemá záujem o pevninu, pretože má žiabre a dokáže dýchať pod vodou. Objaví svet pod vodou, ktorý zanikol pred stáročiami. Pevnina však možno stále niekde existuje.... ()

Ex_Machina

Keďže recenzií na tento film je tu už dosť, budem trochu originálny a poviem vám čo mnohí z vás netušia: Prečo sa hladina všetkých svetových oceánov vôbec nezvýši ani keď sa roztopia všetky ľadovce na svete a posolstvo filmu sa nenaplní ? No preto, lebo 9/10 ľadu už pod vodou je. A zároveň platí, že ľad má o 10 % väčší objem ako voda. Čiže už o 10% zdvihnuté hladiny máme. Keď sa to všetko roztopí, tak ľad pod vodou stratí 10 % objemu a ten čo je nad vodou to len všetko dorovná na pôvodný stav. Nie je za čo. ()

2scha

Neprávem zahazovaný film, podle mě je originální. první 2/3 jsou super, konec trochu pokulhává-včetně triků! ()

Alfie

Vodní svět měl lepší recenze než Postman a nakonec si i vydělal ,ale já se neskutečně nudil a to se mi u Poštaka nestalo. ()

Řízek

Netušim, jak někteří uživatelé přišli na myšlenku, že si na začátku Costner vyráběl z moči vodu. Podle mě to zařízení bylo něco jako lednička, aby ty svý ch...ky nemusel pít teplý, protože je jasný, že je to hroznej prasák stejně jako celej film je zprasenej co to dalo, a proto všem co to eště neviděli mohu vřele doporučit: Pokud se dostanete ke kostnerovi šplhajícímu na tanker, okamžitě vypínejte! ()

hull

Svět lidí + svět vody = Vodní svět. Poutník, který je na cestě „pouhého“ přežití, která nemá cíl a přesto neváhá okrást bližního svého. Lidé čekající na smrt, nenávidíc se, svou beznaděj, neváhají zabít toho, který se přizpůsobil. „A odsuzuje se k recyklaci obvyklým způsobem.“ Vynikající Costner, prvotřídní výprava a střílející čuník „bratr Chuck“ (podobný exot byl i v Mad Maxovi) úplně stačí na 90 %. Když ještě k tomu připočtou divácky atraktivní scény s trimaránem tak…, bohužel sladkobolný konec to opět sráží na konečných 90 %. Zájemcům o téma, co se stane až, doporučuji přečíst Cestu od McCarthyho, která se určitě dočká zfilmování. ()

Spectacle

Film s výbornou myšlenkou, ale hodně slabým zpracováním, což ho sráží do šedi průměrnosti. Některé scény nelogické a nereálné, další zas příliš laciné a prvoplánové. Přesto jsem se docela bavil. ()

Prankster

Lehce nadprůměrný film na aktuální téma globálního oteplování - Kevin Costner vám ukáže, že umí dobře plavat, lovit krakatice a taky plachtit. Parádně sympatické a zdegenerované jsou postavy čmoudů:) 60% ()

Jaromír

Velkolepý projekt s nabitým rozpočtem, něco mu ale do špičky chybí (scénář :) ), takhle spadnul do průměru. Škoda z prostředí se dalo vytěžit mnohem víc. ()

Pai-Mei

Jeden z filmov, ktoré si pozriem pri každej repríze. Nejde tu o nejaké ohromné herecké výkony (tie tu ani nenájdeme), ale o skvelý námet. Mrazivá vízia, že zo Zeme je len jedna vodná plocha a Ichtyus sapiens náš ďalší evolučný krok. Nie všetky filmy sa Kostnerovi režijne vydarili, no tento určite áno. ()

amyth

Škoda nevyužité šance, mohlo to být ještě mnohem lepší. Tento film byl nepochopitelně pasován na nejhorší propadák, ale špatný v žádném případě není a rozhodně pobaví. ()

Korbelka

sice se tento film netěší moc kladné kritice, ale přesto se mi líbilo zpracování a náboj, konec sice trochu nesedí s očekáváním, ale velmi dobrá podívaná i poněkolikáté ()

vitac.

Tento film stojí na vodě:) Ale vážně, je to zvláštní film. Na jednu stranu zajímavý námět a několik pěkných nápadů (třeba důmyslné variace použití vodních skútrů), na stranu druhou obrovská porce nelogičností (na papír a pár deka hlíny se koukají jako na svátost, ale čmoudi hulí klasická žvára o sto šest a tak dále a tak dále...), příliš mnoho dobrých náhod a až trapně kýčovitá akce. Pokud tohle všechno ale hodíte za hlavu, přistoupíte na Kostějovu hru a budete koukat, poslouchat a nepřemýšlet, můžete se celkem dobře bavit. Lepší dvě. ()

Vikinec

Myslím, že námět neměl chybu. Vlastně i skoro celý film bylprošpikoaný dobrými nápady a představa světa bez souše neměl moc věcných nepřekonatelných chyb. Nebýt vyloženě ustřihnutého konce (asi došly peníze), mohl jsem uvažovat i o pěti. Rozhodně tento námět měl skvělý potenciál. Škoda. ()

Romeroo

Nejprve chci napsat, že malinko nerozumím zdejším komentářům o zklamání atd..řekl bych, že jsou tady mnohem horší filmy co mají daleko větší hodnocení, ale to je asi věc vkusu a přehnaných očekávání…Pro mě je Vodní svět velmi dobrým filmem, který má a bude mít potencionál mě vždy pobavit, když budu mít náladu si pustit postapokalyptické béčko se vším všudy…tj. akce, zábava a čmoudi : - ))) 81% ()

Dinsberg

Mnoho kritik tento film odsuzovalo, já to dělat nehodlám, i když mě dílo nikterak nenadchlo. První polovina filmu je velmi drsná, realistická a herci jednají přesně podle příběhové linie. Bohužel v druhé půli, kde prim hraje velký tanker a hora pohádkových nesmyslů, už herci včetně Hoppera přehrávají a film se mění v násilnou ekologickou agitku. Jako by si film oba režiséři rozdělili napůl. Otázkou je, kdo z nich to pokazil. ()

Nessos

Pěkné. Být to tak na 90 minut, tak by to byla bomba. Costner se snaží, co může, ale něco tomu zkrátka chybí. Nějaká kulervoucí scéna, filozofický odkaz nebo něco podobného, co by si člověk pamatoval dlouhou dobu. Vodní svět je pohádka o zatopeném světě bez řádu, kde se pár - 3 - lidí snaží najít pevninu. Hmm.. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western