V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

djtotal

Dobre si pamatam, ked som na tento film isiel do kina v 1995, ked som este chodil na strednu skolu. Bol to vtedy najdrahsi film hollywoodu. Vobec ma nesklamal a podla mna sa v nom Kevin Costner a Dennis Hopper zhostili svojich hereckych uloh najlepsie ako mohli. Nezabudnutelny film o apocalyptickom vyvoji sveta, spolu s apocalyptickym humorom, vas perfektne pobavia. ()

Eeve

Pre mňa nezabudnuteľný kúsok a jeden z najlepších dobrodružných filmov deväťdesiatych rokov. Výnimočne sa mi tuna páčil Kevin Costner :) ostatné obsadenie takisto výborné. Obohatilo nás to o ďalší možný spôsob zániku ľudskej civilizácie, ako ju poznáme, i keď možno nie až tak originálny námet, stvárnenie originálne určite bolo. Výprava skvelá, Námorník mal parádnu loď, len čo je pravda, až si k nej vytvoríte vzťah :) a nielen k tomu, ale ku každému glgu čistej (recyklovanej) vody, vidieť niečo iné než modré (dajme tomu zelené) bolo vskutku úžasné, no a krásny vzťah námorník verzuz dievčinka, to nepotrebuje komentár. Ani závratná dĺžka filmu neprekáža, veď napríklad uvidíme znovuobjavenie bungee jumpingu :) Pre mňa proste nostalgia, vždy rada pozriem znova. ()

Scaevola

Typický příklad filmu, který je sice vnějškově, formálně i efektně krásný, ale naneštěstí si toho o sobě myslí tolik, že naprosto ničí sám sebe. A to vůbec nemluvím o logice. ()

robfi

Je to jak priblbla kreslena disneyovka zahrana hercema... americani jsou proste jelita, co nevedi, co s prachama... Budiz to mementem budoucim generacim, co za kreteny zplodil Holywood. ()

BrusVejn

Mad Max na vode. Svet, v ktorom sa film odohráva síce nedáva zmysel a príbeh je docela jednoduchučký, ale ide o fajn dobrodružstvo. Žiadna katastrofa, ani žiadna sláva. ()

Angelo987

Tento film existuje s dvoma ceskymi dabingmi, ten originalny, aspon bol na DVD je super a ten druhy je katastrofa, znizuje kvalitu filmu a ten dabing mi nedava zmysel...ale najlepsie hlasky s povodnym dabingom su a to je ten dabing kde v tom obchode povie nejsem škarohlíd (nie som namosúrenec)! A toto su 3 top hlasky: 1. Čmoudi ze slunečný strany! 2. Já bych řekl, že máš dve šance, nejakou a žádnou! 3. Zmiz odsud ty veľký ošklivý zviře! ()

ap2001

Pokud jste někdy slyšeli o Vodním světě, pravděpodobně tento film nebyl prezentován moc dobře. Opak je pravdou. Jde o jeden z vůbec nejlepších postapokalyptických filmů, žádná vykrádačka něčeho pseudolepšího se nekoná. Důkazem budiž ohlasy lidí, kteří ho viděli (aneb občas je lepší kašlat na profesionální kritiku). ()

Johnner

Tak už to zkrátka chodí, když něco předběhne dobu. Kdyby Vodní svět měl premiéru v létě 2008, měl zmodernizované efekty, v hlavní roly by byl zpustlý Orlando Bloom, nesly by se komentáře zhruba v tomto duchu: "No jo, bylo to super, jak tam napadli ten atol. Jen to všechno vykrádají z Pirátů". "Božínku, tomu Orlandíkovi ty žábry tak moc sluší" "Fakt hustej nářez" A tak dále. A hodnocení by bylo tak okolo 72 %. ()

LoveGun

Plus filmu : dobrej námět,dobrý herci,dobrá první půlka filmu mínus : mizerný efekty a příšerná druhá polovina filmu rovná se konec jedný velký filmový hvězdy jménem Kevin Costner ()

Kattes

Nechápu, že to veřejnost potopila a prohlásila za propadák, mě se Vodní svět líbil a vždy se na něj ráda podívám ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western