V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

james11

Zajímavý nápad, který ale nenaplnil jakkoli má očekávání... Ten fakt, že by "čmoudi", tak plýtvali benzínem, jen kvůli tomu, že tamten slyšel, že ta holka... Podle mě by každý vším určitě více šetřil. No a když pominu to, tak konec se jim také, tak trochu vymknul kontrole. I když to, že Constner zvládne vše sám, se dalo čekat. No možná, že i tři hvězdičky jsou trochu hodně, ale tak slabé to nebylo, abych dával dvě. ()

Margay

Co naplat, nejvíc se mi na tom asi líbí ta atmosféra (voda, všude voda! Hurey! :D ), ale zbytek byl také velmi povedený. Originál co se týče vize budoucnosti, záporáci vyjímečně nejsou extrasuper namakaný a technicky upasupa vybavený macha, které američané běžně mají v té či oné podobě (trochu mi připomínají českého čerta. V žádné jiné kinematografii než u nás nenajdete tak lehce napalitelné ďábly :) ) holčička sympatická. Podívala jsem se na krásně vykreslené prostředí, bavila jsem se, a to mi stačí. ()

Olafa

Film, který předčil dobu, nadčasový. Líbí se mi originální příběh, režie, scénář a hodně i výprava. A tohle že je už víc jak 15 let staré?! Nevěřím! Asi se budu muset kouknout znova. ()

Kašák

Jednoznačně hit svojí doby, dnes už na tenhle snímek nahlížím s nostalgickým úsměvem vzpomínajícím na dětství :) ()

Trevize

Mrzí mě, že film nesklidil takový úspěch, který by si zasloužil. Úvodní scény z katamaránu, potápění do zatopeného města a ulovení "nečeho k snědku" vyhoupl Vodní svět mezi povedené postapokaliptické filmy. Škoda těch najivních scén na tankeru a potyček na vodním městě. Příjemný film s trochou dobré fantazie- 75% ()

s7RanG

Jak po tom konci někdo může řict, že to je dobrý film. Začatek mě bavil, zajímavý námět, ale naprosto stupidní druhá část filmu mě znechutila. ()

zurivymlok

Já fakt nejsem na ty tyto post-apokalyptické filmy, ve kterých se snoubí poměrně moderní zbraně s naprostým úpadkem, kde je vždy nějaká banda padouchů snažící se získat něco po nepadouších atd. Nelíbil se mi ani Šílený max, nelíbí se mi ani tohle. Navíc nechápu to věčné opsazovaní Denise Hoopera do rolí padouchů, protože i když na to ksicht má, tak jejich hraní mu moc nejde. Nelíbil se mi ani Nebezpečné rychlosti, ani tady. Vlastně jedinou silnou stránkou tohoto filmu je Kevin Cosner, který si tímto snímkem vykopal hrob, aby se v něm pohřbil filmem Postman. ()

Drky

U tohoto filmu jsem zatím pokaždé usnul a nedověděl se jak to vlastně dopadlo, prostě mě to nějak nezaujalo. Před pár dny kdy jej dávali v televizi jsem si řekl, zkusím se na to opět mrknout a nelitoval jsem. Zábavná futuristická "ptákovinka" se skvělými scénami, zábavnými hereckými výkony se zajímavými efekty ovšem s občas hodně tupými rozhovory někdy až ulítlými výjevy a výlevy hodně podobné Šílenému Maxovi - opět jsem před koncem usnul!!:-D Tu část, kterou jsem viděl hodnotím 3* a 65% ()

surprise

Mohlo to být skvělé, kdyby se více hledělo na uvěřitelný scénář pro dospělé a nejen na děti a dospívající. Ta černobílost příběhu nudila. ()

hyde1987

Na to, jak všichni vyhrožovali, jaká to není pí...ovina mě to mile překvapilo. Na 3 hvězdy to stačí, Costner se dá skousnout a Dennis Hopper si to evidentně užil. Neurazí. ()

Mr.Krinkle

Kritiky dost opovrhovanej film, se ani nedivím, za ty prachy, to je jak kdyby v hladomorem zasažených oblastech postavily humanitární organizace Disneyland. Ale já mám kurva rád filmy z postapokalyptickým žánrem a i když to působilo i ve vážných situacích často groteskně, tak jsem se stejně skvěle bavil (jo, i ta naprosto posraná scéna na způsob bungee jumpingu mě nedokázala zničit požitek z celého filmu). Ten film je naprostá šílenost, která sice nedosahuje kvalit Mad Maxe, ale rozhodně nenudí a nenechá vás chladným, protože je v podstatě víc založen než na ději tak na samostatných scénách, jako jsou tulák s papírem, dědek zavřený na tankeru v zasobníku s ropou apod. PS: Označení snímku jako thriller je celkem zavádějící. ()

Kletus

Ucházející post-apokaliptická jízda, ale když to srovnám s Bojovníkem silnic tak Vodní Svět padá do těžkýho průměru. ()

TOPmoovie

super originalny film, posledna tretina je slaba, co je dost bezne u americkych action filmov, ale inak super! za vizualnu stranku davam skoro 5 hviezd. ()

Pythonator

Já ten film miluju. Sere mě, že o něm lidé mluví jako o propadáku. Film měl sice slabší návštěvnost v kinech USA, což obecně definuje propadák, ale celosvětově se pak více než dobře zaplatil. Suma sumárum vydělal film nějakých 100 milionů dolarů a jestli je tohle podle někoho propadák, tak nevím... Filmu možná trvalo trochu déle než si vydělal, ale rozhodně na něm nikdo neprodělal. Dodatečně si ještě tvůrci nahrabali na Blue Ray vydání. Vodní svět zraje jako víno a možná příjde i čas, kdy bude náležitě oceněn tak jak si zaslouží. V žánru sci-fi je to špičkové a originální dílko, které tak trochu vykradlo schéma hrdiny z westernů alá Clint Eastwood. ()

chicotomas

Skvělý námět s mizivým závěrem. Škoda, že film nerežíroval někdo jiný, možná bychom ani ten šíleně vtipný (neúmyslně) konec nemuseli vidět. Jinak perfektní výprava a Kostnerova loď - no bomba. Škoda toho, takhle to zpackat. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western