V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

e-pilot

Málokterý herec si pořídil tak drahý hrob ještě za svého života. Pro kariéru Kevina Kostnera je tímto hrobem "Vodní svět". ()

2sistem

Mám rád posapokalyptický filmy a vodní svět není úplně dotažený na pět hvězd, ale mě se líbil a reprízy jsou pořád stejně napínavý jako premiéra. ()

Bohdy67

Určitě neprávem kritizovaný film. Jistě, jako milovník postapokalypsmu mám názor hodně zkreslený,ale červená procenta si vodní svět určitě zaslouží. Minimálně ulysses cut...Přeci jen čtyřicet přidaných minut je znát. Příběhově v podstatě jednoduché, postavy zajímavé a nijak nevybočujicí z průměru,ale to prostředí, bylo jedinečné. A svým způsobem i kouzelné. Hlavně tedy Atol. Vynikající film. 79% ()

SantaCruz

Z nostalgie přidávám pátou hvězdu, po letech se rád vracím do mládí. Ta atmosféra filmu mě vždy dokáže supr naladit :D ()

DannyBurino

Jedno z největších zklamání? Jo. Jeden z nejhorších filmu? Ne. Film je dobrej, ale má dost problémů. Např: Costner je nudnej, je tam velká hromada děr v příběhu a prostředek filmu je tak nějak o ničem. Ale do světa se dá dobře vžít, záporáci jsou vtipní ( úmyslně, narozdíl od Šílený Max: Bojovník silnic ), akce celkem dobrá, soundtrack povedený a upřímně mám rád ty "věci,, ()

Sashmen13

Není to perfektní, ale na tomhle filmu jsem docela ujížděl jako dítě. A českej dubbing je prostě perfektní. ČMOUUDI !!! ()

Chlo0opek

Navzdory určitým nelogičnostem se mi tenhle snímek prostě líbí. Atmosféra postkatastrofického světa na filmovém plátně je zkrátka přitažlivá a ačkoliv na úplný vrchol hodnocení u mne nedosáhla, i tak se na tenhle film skoro vždy rád podívám znova. ()

johnysd

Nevím proč tento film u kritiky tak propadl. Asi tím, že byl sestříhán. Nicméně po shlédnutí ne setříhané verze se mi prostě líbí ještě více. Ano je to Mad Max na vodě, má to své mouchy, některé dialogy jsou velmi hloupé, ale když jsme na tom byl tenkráte v kině.....byla to paráda, a musím říci že je to i teď. ()

Baroque

Viac ako priemer. Táto postapokalyptická vízia je však, bohužiaľ, veľmi reálna, hoci niečo pôsobí skôr rozprávkovo a biblicky. Costner klasicky, našťastie nie pateticky, spoľahlivo, našťastie nie ukecane kvalitný. Nakoniec, on presvedčí aj bez rečí. Skôr ma tu zaujal Dennis Hopper. Záporácke úlohy a cynické hlášky mu vždy sadli. Hudba strašná... Neviem, či mala vzbudiť v divákovi dojem hrdinskosti a pompéznej nádeje, ale skôr to zmrvila. Film rozhodne podcenený, no časom si získa srdcia aj srdcia vyberavých. určite silnejšie, ako yankee patriotská sračka The Postman. ()

Bogrant

Bláznovstvo, ktorého parametre sú väčšie ako celý oceán, ktoré ale baví a keď si človek zvykne na to prostredie a tie ohavné šaty a všemožné druhy záporákov, dá sa to prekusnúť a zabaviť sa. A to aj napriek prehnanej dĺžke (dobre, že som nevidel director's cut) a slabým hodnoteniam či finančnému neúspechu. Costner to vie nielen na planine, ale aj na hladine. ()

matous20063

Zajímavý film s zajímavým námětem. Zpracování a zrealizování příběhu a usazení do apokalyptického světa které jsme ještě neviděly. Postavy jsou propracované a solidně napsané. Jediné mínus vidím na konci filmu kdy se nám příběh utne. A upřímně konec nám nic neřekne a mě osobně trochu naštval jelikož jsem myslel že to dopadne jinak. 70% ()

MartinNewman

Není to vyloženě špatné, ale je vidět že Costnerovi trochu narostlo ego a ego je svině, to ti zatemní mozek a vidíš jen sám sebe v tom nejlepším světle. Vidět že ne úplně to ve štábu klapalo, proto je výsledek nemastný neslaný. ()

Sa.sa

Slušný béčko, které sice mělo velké ambice, rozpočet, ale prostě se ne úplně povedlo... Na druhou stranu je to fakt dobrý film na po koukání ()

babuška

vono jako příběh to vůbec nejni zlý, děj je taky dobrej, lepší jak poštěvák, ale tady fakt 135 min stačilo, režiserská je delší, ale nejni lepší ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western