poster

Perry Mason (TV seriál)

 • USA

  Perry Mason

Krimi / Drama

USA, 2020, 7 h 52 min (Minutáž: 56–60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bozvav
  *

  Seriá je neskutečná sračka. Nulové emoce, hlavní hrdina alkoholik s těžkou posttraumatickou poruchou a sklony k trvalé depresi.. Děj nudný a nezáživný. Za mne velké zklamání a rozhořčení, tekhle prznit dobrou detektivku může jen moderní, ultra zglobalizovaný, politicky a rasově korektní debil bez talentu.(13.8.2020)

 • JohnnyD
  **

  Prvá polovica je taká nudná, že keď sa to konečne rozbehne a začne súdny proces (teda to, prečo človek pozerá Perryho Masona) len ťažko možno prebudiť akýkoľvek záujem o prípad. Ten je navyše úplne prostučký a priehľadný a nie je tu žiaden zásadný zvrat. Jednoducho ďalší prípad príbehu maximálne na dve hodiny, ktorý je natiahnutý na celú osemdielnu sériu. Navyše tón sa veľmi neúspešne snaží skĺbiť štylizáciu do noiroviek a modernú drsnú kriminálku á la True Detective. Nakoniec to však nie ani štýlové, ani šokujúce.(18.8.2020)

 • M.i.k.e
  ****

  nejsem znalec Masonovek a toto slavné jméno znám jen díky seriálu který kdysi běžel na Nově - a z něhož sem viděl možná tak dva díly - a pak díky písničce Ozzyho Osbourna.Moje očekávání tudíž nebyly nijak vysoké a nakonec jsem spokojen.Tenhle Perry mason je primárně slušná detektivka lehounce líznutá noirem a osobně mě přerod Masona vyštřovatele do Masona právníka bavil.Hlavně poslední dva díly,které už se odehrávají většinou v soudní síni mají slušnou atmosféru,nemluvě o solidní dobové atmosféře třicátých let...70%(11.8.2020)

 • lemonova
  ****

  Uvedomila som si, že máme tendenciu byť kritickejší pri filmoch a seriáloch, ktorých predlohy máme prečítané. V tomto prípade teda kritická veľmi nebudem :) Ak má byť toto prequelom k ďalším sériam, tak sa na ne celkom teším. Malo to dosť pomalý rozbeh, ale postupne ma to celé silno vtiahlo do deja a atmosféry. A to aj napriek tomu, že záver nebol úplnou satisfakciou. Počiatočné rozpaky voči hlavnému hrdinovi sa pomaly menili na sympatie, čo je u mňa tiež dosť dôležitým prvkom na miske váh. Takže za mňa dobré a som zvedavá, čo bude ďalej.(28.8.2020)

 • verbal
  ***

  Ozzy by měl asi přetextovat: „Who can we get on the case? We need another nigger again!“ Představte si novodobou adaptaci Chaloupky strýčka Toma. Máte? Tak, a teď se zamysleme, co by asi tak následovalo, kdyby si tam hlavní roli toho negroonkla střihnul třeba takový Stellan Skarsgård. Já myslím, že by všichni ti blaklivsmetrsáci a jejich antifapasáci okamžitě chytli černou běsnotu, načež by vyrabovali a vypálili Holý úd. Takže hned ze startu tři hvězdy dolů za bezprecedentní sraní na hrob Standy Zahradníka a rasisticky oslizlou negrotizaci Póla Drejka. Ano, toho předlohou i dřívějšími vizualizacemi sněhobílého a árijsky blonďatého Póla Drejka. To máme, po nechutné dehonestaci Lincolna Rýma, již druhé kvotační očerňování klasického detektiva, jakož i otevřenou rasovou diskriminaci a pohrdání Asiaty, Hispánci, Araby a Eskymáky! Člověk si s něvěřícným vykrucováním atlase v čepovci klade otázku, kam až je ta absurdita schopna zajít. Nad tím, že se nám po slovanských mykologiích běžně prohánějí negroelfové a v družinách Robina Úda či u kulatých stolu krále Artuše nebývá pro mouřeníny kam plivnout, se dá ještě jakž takž mávnout bitchem otrokáře, doufajíc, že si jednou ten Mat Démon toho Mandelu taky zahraje. Nicméně rasistické kurvení literatury, to je přinejmenším vlezdonegroprdelismus a mezirasové anální znásilňování autora i čtenářů, směřující k Černochovi Doriana Graye, Hraběti Negro Cristovi nebo dokonce až k afroizraelitskému Ježíšovi. Denzel už se dozajista rozcvičuje a zkouší, jak mu sluší v zápěstích hřebíky. A navíc tohle tendenční rasové a genderové sociální lkaní není ani Perry, na jakého byl jeden z posledních vizualizací zvyklý a na jakého se tolik těšil. Tedy ten strhující, charizmatický, dobře situovaný a náramně prefíkaný otyloň, co si u soudu sebevědomě vytře prdel se sebevětším zmrdem. Ne, je to, skoro v souladu se Zahradníkovými začátky, Masoň v plenkách, čili upocený troskoidní otloukánek a huhňavá socka, pro kterou je „corpus delicti“ pěkně hnusná mexická pohlavní choroba a „rigorózní zkoušky“ neumí ani správně vyslovit, natož vyslabikovat. Přičemž první čtyři díly by se daly s úspěchem filmově - teoreticky kategorizovat odborným termínem „zkurveně lezavá sociální pruda“. Pak ale naštěstí ve vrbě hrkne, vynoří se alespoň chabý náznak nějakého toho Perryho a začne to mít trochu spád s mile vykresleným hnusem Ameriky krizových třicátých let. Takže 2,9547145, ať nežeru, a doufám, že to úvodní martýrium v Pery Mejsn rybůt vyústí již ve svižné pokračování a v Pery Mejsn ryloudyt se zjistí, že ten diskriminační detektiv byl ve skutečnosti jen kvůli případu fickaně maskovaný Džeki Čen. Rasisti zkurvení!(13.8.2020)