Bezstarostný pohodář Nyles (Andy Samberg) se na opulentní kalifornské svatbě kouše nudou. Stejně jako nevázaná a mírně cynická sestra nevěsty Sarah (Cristin Milioti). Když spolu uvíznou v časové smyčce a prožívají ten samý svatební den znovu a znovu, hledají způsoby, jak se zabavit, nebo alespoň nezbláznit. Ať udělají cokoliv, ráno neponesou žádné následky, a tak postupně ztrácejí veškeré zábrany... Chytrá i ztřeštěná letní komedie vás rozesměje nahlas a zároveň vám připomene, že i když zdánlivě na ničem nezáleží, stojí za to zachovat si aspoň trochu lidskosti a lásky. (Aerofilms)

Fiftis

Prednosťou je bezpochyby ústredné duo hercov s komediálnym nadaním. Funguje medzi nimi nenútená vzájomná chémia a ich charaktery sú vcelku dobre prepracované. Hoci sa snímka zvlášť zo začiatku tvári ako typická romantická komédia, v ktorej sa do seba dvaja ľudia bezhlavo zamilujú, nie je tomu tak. Je realisticky vykreslený postupný vývoj ich vzťahu. Humor je vydarený, ale samotný by celé filmové dielo neutiahol. Navyše miestami až čierny humor nie je úplne pre každého. Existencia človeka v časovej slučke stráca na význame. Z vizuálneho hľadiska zaujme predovšetkým svojou jednoduchosťou v pozitívnom slova zmysle. Jednotvárnosť stále sa opakujúceho dňa najskôr pôsobí komickým dojmom, ale postupne začne diváka skutočne vytáčať. Kvôli tomu sa niekomu môže zdať aj necelých deväťdesiat minút ako vecnosť. ()

DJ_bart

"Let’s waste some fucking time!" ______________ Time-loop premisa z ranku 'Na Hromnice o den více' či 'Edge of tomorrow' již není v popkultuře kdovíjak vizionářská či originální. Tenhle snímek jí ale hravě aplikuje do neskutečně atraktivní komediální romance, která klame svým tělem a prvotním zdáním, kterou načrtne v celkem nezajímavý expozici - i já byl s přítelkyní zpočátku nehorázně skeptickej, ale garantuju vám, že pokud dáte týhle báječný existenciální tragikomedii šanci, nebudete vůbec litovat. 'Palm Springs' je totiž senzační jednohubkou která není nijak monotematická, neskutečně zábavnou rom-com žánrovkou u který se budete královsky bavit, a v neposlední řadě nejlepší feel-good oddechovkou tohoto léta. Tohle je totiž i v rámci subžánru time-travel fiilmů nedocenitelná raritka. ()

filmfanouch

Krom filmů jako Na hromnice o den více nebo Na hraně zítřka chybí nějaký výraznější zástupce filmů o časové smyčce a dá se čistě spekulovat nad tím jestli by Palm Springs v normální klasicky nabité filmové sezóně bez COVIDU měli tak výraznou šanci zaujmout a měli šanci, že se jen tak nepropadnou v zapomnění. A to nemluvím čistě o kvalitách filmů, protože historie pamatuje dost kvalitních filmů, které ale čas trochu zaprášil a dnes si na ně vzpomene málokdo. Palm Springs tak snad bude osud přát a filmoví fanoušci na něj nezapomenou tak rychle, protože by to byla škoda. Ne, Palm Springs dle mého není novodobá klasika a už vůbec si nezaslouží zařadit do nějakého seznamu nejlepších komedií či romantických filmů posledních 10 let, přesto jde ale o povedenou letní komedii ke které si divák ve finále může najít hodně snadnou cestu, pokud se naladí na feel good vlnu, která z tohoto filmu přímo čiší. Palm Springs se neobejde bez dramatických momentů, jako mix komedie a dramatu by to ale neoznačil snad nikdo. Jakmile sice dojde na seriozní momenty tak se filmu tuhle notu celkem uvěřitelně podaří naladit, pořád je to ale především skutečně komedie. Komedie, která svým způsobem vzdává holt filmům o časové smyčce a zároveň se jim potencionálně lehkým zbouráním čtvrté zdi trochu posmívá. Komedie, která má dva sympatické hlavní hrdiny v podání Andyho Samberga a Cristin Milloti a především i díky délce 87 minut jde o svižnou a zábavnou jednohubku, které sice na konci lehce dojde dech a trochu jsem ve finále litoval, že J. K. Simmons nedostal přece jen více prostoru, přesto jde ale o film, který je opravdu zábavný a vlastně milý. Režisér Max Barkabow má očividně zmáknutý vizuální styl a i když scénář Andyho Siariho nepovažuji za scenáristické dílo z nebes, tak by mě vlastně nenaštvalo kdyby se film i díky potencionálně slabé konkurenci dočkal nominace na nejlepší původní scénář. Pořád jsem se sice při sledování nezbavil pocitu, že z toho šlo vytřískat něco víc (srovnávat to s třeba právě Na hraně zítřka je z principu sice blbost ale....), vlastně jsem se ale skutečně bavil, má to neskutečně sympatické obsazení v hlavních i vedlejších rolích a člověk odpustí i slabší finále (a za mně velmi podivnou po-titulkovou scénu) když si vzpomene na zbytek, který byl opravdu svižný a zábavný. Filmové léto 2020 je díky COVID-19 velmi chudé a lepší příklad letní odpočinkové komedie než právě Palm Springs už asi toto léto nedorazí. Tohle ale není chválení ve stylu ,, nemáme nic, tak máme aspoň tohle´´. Tohle je reálně chválení ve stylu ,, moc lepších zástupců letních odpočinkových komedií za poslední roky nevzniklo´´. Už na samotném základu si možná tvůrci ukousli příliš velký kus, neskončilo to ale totálním průšvihem a vznikla opravdu povedená komedie, která rychle uteče a je překvapivě schopná ještě dlouho po sobě zanechat v divákovi stopu. Není to mistrovské dílo, dá se ale pochopit, že by v jistých okruzích mohlo začít jít o kultovní klasiku. Za mně vždycky radši Na hromnice o den více nebo ještě radši Na hraně zítřka, opětovným viděním Palm Springs ale opovrhovat pravděpodobně nebudu..... () (méně) (více)

lamps

'Nejpohodovější komedie' jednoho z nejméně pohodových letních období za celé století se opírá o koncept, který sice stále není úplně provařený, ale má své jasné limity. Dvojice hlavních hrdinů, kteří jsou fajn a hrají je sympatičtí herci, objevuje v časové smyčce dlouho odkládanou lásku a hlavní ozvláštnění tkví tentokrát v tom, že lhostejný protagonista prochází spirálou již od úplného začátku a naprosto rezignuje na možnost vyproštění. To je bezesporu dobrý nápad, skrze nějž se pozornost obrací na samotný vztah s cynickou Sarah a na novou perspektivu romantického života uvnitř nekonečné smyčky - škoda, že z toho ve finále vzejde tak málo opravdu vtipných a originálních hrátek. Mohlo se dít v podstatě cokoli, ale film někdy v polovině zanevře na objevování nových cest a vydává se tou nejjednodušší, přičemž ani pořádně nezužitkuje nadějného 'masového' vraha v podání J.K. Simmonse (nebo tedy zužitkuje, ale dost sentimentálním způsobem). Oceňuji nápad, zasazení do prosluněného kalifornského prostředí i výběr herců, ale kdyby se ubralo na strnulých proslovech a přidalo na tempu, určitě bych byl mnohem spokojenější. 60% ()

JohnnyD

Úplne parádna žánrovka, ktorá chytro inovuje klasický námet a prepletá ho množstvom skvelých nápadov a humoru. ()

Cappuccino

Stokrát prevarený námet, ale za to s veľmi sympatickou dvojicou hrdinov, zábavnými scénami a skutočne pohodovou atmosférou, ktorú som si do sýtosti užil. ()

misterz

Hranie sa s časom môžem, a tu sa podarilo spojiť funkčnú zábavu s týmto obľúbeným fenoménom. Aj keď ja by som viac prijal, aby tu okrem tých šplechov, dávali autori dôraz aj na duševnú stránku filmu, a trochu pointu filmu zatraktívnili aj pre náročnejšieho diváka. Okolo tej záhady tu dohromady nie je povedané nič, len jedna koza, jedna bomba.... Žiadne premýšľanie, len príjemné pozeranie. Lepší priemer. 65/100 ()

HAL

Trochu to připomíná staré romantické komedie Judda Apatowa, ale při zasazení do osvěžujícího sci-fi settingu časové smyčky to vůbec není špatně. 8/10 ()

Vančura

Veskrze nesnesitelný film, který jsem vyloženě protrpěl. Nesympatické obsazení (člověk, který ho dával dohromady, musel mít vyloženě zadání, sehnat do všech rolí co nejhnusnější herce), neoriginální (vykradený) námět, nezajímavý děj i postavy, a celé mi to přišlo zoufala nevtipné. Navíc mě iritoval ten paradox, že Nyles a Sarah si vše pamatovali, ale přitom nestárli - to mi nedává smysl, tak buď měli prožívat ten den stále znovu i s vyresetovanou pamětí (a tudíž by ani nevěděli, že ho prožívají stále znovu, ani by nestárli), nebo ok, ať si teda vše pamatují, ale pak by přece museli i stárnout ne? Celkově musím říct, že náběh závěrečných titulků zde pro mě znamenal velkou úlevu, že ta blbost konečně skončila, scenáristicky mě to prostě strašně popuzovalo (mj. proto, že jsem alergický na filmy, v nichž se nějaký zásadní problém vyřeší tak, že si to hlavní postava vygooglí - btw. je zajímavé, že něco tak samozřejmého nenapadlo i Nylese a přišla s tím až Sarah) a taky mi přišlo poněkud smutné, když jsem si vybavil všechny ty skvělé artové filmy, které Aerofilms dřív kupovali, s nimiž tahle sračka pro mě až nepochopitelně kontrastuje (nemluvě o tom úletu pouštět do kin film, který je dávno ke stažení online). ()

Omnibus

Šukosmyčka časová, zábava jen jalová.“ Ustrnutí v čase je krušné, nemáte-li u sebe sviště Billa Murrayho či aspoň bobra Andie MacDowell. Vykulená Cristin Milioti mi byla jen chabou náhradou a jeliman Andy Samberg se svým koňským úsměvem přicválal snad z Prciček. Kdysi, v zimním Punxsutawney, jsem se smál, dojímal i přemýšlel, co bych v dané situaci dělal já. V Palm Springs už jen ušklíbal, nudil a ze zoufalství dynamitem otvíral KVANTOVÉ OKÉNKO: [][] Plné otázek. Co Friedrich Nietzsche? Dal by odpad! nebo 5 hvězd? Je Andy Siara opravdu jeho utajeným pravnukem? Má vůbec SMYSL to hodnotit? A otázka kruciální. Pokusnou kozu Sarah odpálila, v opakovaných svatebních dnech už koza nebyla. Ale při titulcích se uvězněný Roy potkal s Nylesem. WTF? [][] Btw, časosmyčky mají značný potenciál pro situační komiku, ale jen pokud má scenárista aspoň ždibec fantazie a zdravého sviště či sysla pro humor. ()

Tsuki

Mezi romantickými komediemi bych to rozhodně označila za lehký nadprůměr s poměrně originálním námětem (oproti jiným romantickým komediím). Docela se mi líbila i neokoukaná ústřední dvojice (Samberga jsem znala tak akorát jako dabingový hlas z Hotelu Transylvánie a Milioti jsem neznala vůbec). Humor možná nebyl pokaždé podle mého gusta, ale většinu času jsem se upřímně bavila a několik momentů bylo vysloveně k popukání ("Co je to za krávu!?"). Takže za mě to fungovalo. Jako nenáročné letní komedii o nalezení spřízněné duše v časové smyčce tomu opravdu není moc co vytknout. Taky mě bavily drobné detaily, které se odhalovaly až s postupným pochopením situace uvíznutí v čase (jako že hlavní mužská postava uvízlá dlouhou dobu v opakujícím se dni postupně rezignovala třeba na slušné oblečení a chování - v ranějších záběrech opakování toho dne ho vidíme v obleku, pak už v havajské košili...). Očekávání bylo tedy splněno a byla jsem po odchodu z kina spokojená. Třeba se na tento film někdy i podívám znovu. ~(3,8)~ ()

Jordan

Ono sa to ponúka, priam natíska, preto to nebudem ignorovat, hoci za cenu toho, že budem prvoplánový: Hedgehog Day to ani zďaleka nie je a ani nebude. Ale, aby som nebol príliš kritický na mieste, kde sa to ani neočakáva ani nežiada – ono to asi ani Hedgehog Day byť nechce. Má to len tú smolu, že romantických komédií s opakujúcou sa jednodňovou časovou slučkou je tak málo, že sa to tomu porovnaniu skrátka nevyhne. Keby niekto chcel natočiť film o tom, ako sa partia pracovníkov ropnej plošiny vydá do vesmíru zničiť meteor rútiaci sa na zem, musí rátať s tým, že sa nevyhne porovnaniu s Armagedonom. A dokonca aj keby to neboli robotníci ropnej plošiny ale, dajme tomu, pracovníci v uránovej bani Jáchymov. Ale porovnania bokom – samotný film má šmrnc, humor, nápad, má podľa mňa dobre vystavané ústredné charaktery, medzi ktorými je chémia a ktoré sú mi sympatické, počas veľmi rozumnej minutáže ani chvíľu nenudí a to, že to nič zásadnejšie nepovie, nevadí, ak to vo mne vzhľadom na patričný žáner a zámer nechá príjemnú emóciu a pocit dobre odvedenej polo-nezávislej letnej filmárčiny. S fajn soundtrackom. Nenásilné a zábavné. ()

Anderton

Niekde presne na rozmedzí troch a štyroch hviezd. Je fajn, že ohraný koncept je opäť ozvláštnený, takže veci sú v skutočnosti komplikovanejšie a celá fabula zaberá omnoho dlhší úsek, ako u konkurencie. A práve poznávanie toho, čo všetko už má Nyles za sebou, ma bavilo na filme najviac. Chémia medzi hercami funguje, fóriky taktiež, ale napriek všetkému som mal dojem, že film bol o dosť dlhší, než tá necelá hodinka a pol, preto aj zaokrúhľujem dole a to bude asi aj dôvod, prečo sa k filmu nebudem opakovane vracať. ()

Kudly4

Čekal jsem spíše ulítlou komedii, když tu hraje můj oblíbenec Samberg. Ve finále je ale Palm Springs, takové malé, neškodné, romantické scífko, které neurazí, ale ani bůhvíjak nenadchne. Na jedno či dvě zhlédnutí fájn. ()

Kothy

Filmů o časové smyčce moc není a těch dobrých ještě míň. O to víc mě překvapil tento nenápadný kousek. Když dáme bokem vznik samotné smyčky (který se tu vůbec neřeší), tak nám vznikne docela dobrý film. Samozřejmě se nabízí ty klasické nápady s děláním blbostí s nulovými následky, ale to naše hrdiny brzo přejde. Ne každý chce totiž trávit zbytek svého života na listopadové svatbě v Kalifornii plný výčitek. Proto se jedna z postav pokusí z této smyčky dostat. Jestli se jí to povede se samozřejmě dozvíte. Určitě stojí vidět. Ještě se mi tu líbila ta velká spousta zajímavých hudebních vsuvek. "Nechceš umírat pomalou bolestivou smrtí na JIPce." ()

silentname

Už si nepamätám kedy som sa naposledy pri komédii takto nasmial. Mám rád komédie, kde sa ozaj na fóroch začnem smiať naplno. To je vždy dobrý signál. A "Palm Springs" si rozhodne našiel dostatočné množstvo vtipných momentiek, ktoré stáli za to. Andy Samberg je vynikajúci ako hlavný hrdina. V momente ako som ho uvidel som pochopil, že ten už si tých opakovaní zažil asi celkom dosť. A fungovalo to veľmi dobre. Užíval si tú rolu, bavil sa a rozhodne som sa bavil s ním. Cristin Milioti je na tom rovnako. Opäť skvelý casting a dala do toho úplne všetko. J.K. Simmons by si možno zaslúžil trošku viac priestoru. Všetky scénky s ním fungujú skvele. Myslím si, že potom ako sa Sarah rozhodne, že nájde spôsob ako tento deň opustiť filmu trošku začne dochádzať dych. Humorných scénok bude málo, viac sa začne apelovať na drámu a romantiku a spraví to film vážnejším. Možno by mi to nevadilo až tak veľmi keby to nebolo spracované zo scénok, ktoré sme už v minulosti videli a dokopy vieme kam nakoniec dospejú. Nie je to hrozné, dokonca si myslím, že tu celkom fungujú, ale aj tak platí, že sú tie scénky pre mňa staré. Našťastie pri konci si film vychytí opäť dva vynikajúce fóry, na ktorých som sa opäť smial z plného hrdla. A to na filme vysoko oceňujem. V momente ako som videl trailer som veril, že toto bude ideálna letná komédia a mal som pravdu. Ak máte radi ľahkké filmy s konceptom časovej slučky, tak toto určite oceníte. Napriek tomu, že by filmu trošku viac humoru neuškodilo, stále si myslím, že je to skvelý oddychový film, ktorý oceníte. Hodnotenie: B+ ()

Yoshitsune

Na Hromnice o den více aneb chci od filmu něco více. A film překvapivě překvapuje, jelikož v sobě zdařile kombinuje hned několik žánrových témat, takže v jednu chvílí baví svým ztřeštěným humorem, aby pak přehodil na vážnou linku a aby to ke konci uzavřel tou romantickou částí. Andy Samberg příjemně překvapil, jelikož ho ve filmovém světě, znám převážně z těch ztřeštěných komedii, ale tady ukázal, že má i nějaký ten herecký talent. Cristin Milioti tu v podstatě neznám a tohle je první film, který sem s ní viděl, nicméně svoji roli zvládla výborně. A pak je tu vynikající J. Jonah Jameson aka J.K. Simmons, který byl příjemným rozptýlením a jeho časová linka byla hodně zábavná. Co mně trochu mrzí, že se nedozvíme nic o postavě, kterou Samberg hraje, což působí trochu strašidelně, ale snad to nebyl sériový vrah nebo tak něco. Film sice nijak výrazně nevybočuje, ale je přesně tím čím je, pohodový film s jasným poselstvím. ()

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (více)

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů