Beautiful Thing

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Chris Seager

Tony Garnett

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,548,120Tržby Celosvetovo $-(5.12.2008)

• Brygmi

Už dlouho mě žádný film tak nezklamal jako Beautiful Thing. Tématika coming-outu mě zajímá, těšila jsem se... a nic. Nudné zpracování, nevýrazní herci, časté "přešlapování" na jednom místě. Emoční chlad. Dvě hvězdičky jsou za několik scén, které se prostě podařily - sblížení chlapců, celá závěrečná scéna a několik málo dalších momentů. Škoda. Pro mě snadno zapomenutelná věc.(7.4.2007)

Mnoho uživatelů csfd mne asi nepochopí. Já na to mohu reagovat možná jen tím, že mám menstruaci. Což vše vysvětluje.(8.7.2012)

Začínající láska dvou kluků na ošuntělém sídlišti je nenápadný film s nenápadným hereckým projevem hlavně ústřední dvojice. Kupodivu, mnohem výraznější jsou vedlejší postavy, ať už střelená černoška od vedle, která každou scénu strhne pro sebe nebo sobecká matka jednoho z hrdinů, která mi zjevem připomínala Helenu Fibingerovou ve vrcholné formě. I ten chlapík, kterého si najde - a na kterého bůhví proč zvysoka kašle, protože on je naprosto skvělý - je zajímavější charakter, než ti dva kluci - jeden ubitý násilnickým otcem a bratrem, druhý nevstřícnou matkou. _____ KOUSEK DĚJE Průšvih je hlavně konec, kdy postavy najednou násilně zlomí své dosavadní postoje, matka, která nadávala synovi kvůli orientaci, se najednou se vším smiřuje, černoška, která se baví tím, jak všechny štve proti sobě, naráz projeví pochopení, zakřiknutý chlapec se zčista jasna odhodlá k odvaze - bum, bác - a najednou, jako výraz totální scenáristické bezmocnosti, jak film zakončit, všichni tančí uprostřed sídliště a jsou plní pochopení, které se na ně sneslo nejspíš božím zásahem. ____ Tenhle film ztratil ke konci odvahu zůstat drsný. ____ P. S. Hele, nenatočili na tomhle sídlišti později Misfists ? /12. 7. 14./(13.7.2014)

Obdoba (v tomto případě spíše předchůdce) o dva roky mladšího Get Real, který se mi v rámci dané problematiky líbil o něco více než výše zmíněný snímek. Příběh je chytře zasazen do opravdu nepřátelského sousedství, kde je žití na vlastní nebezpečí a my diváci můžeme sledovat osudy tamních obyvatel, kteří to nemají v životě zrovna lehké. Bylo to jednoduché, syrové a zároveň zcela upřímné. Zkrátka britská produkce mě zklamala jen v omezeném množství případů a tento film patří rozhodně mezi její nadprůměrné artikly.(8.6.2011)

• ivishka

Dlouho se mi tento snímek sušil na disku a tak jsem se rozhodla ho oprášit a zbavit se těch nejhorších filmových "prohřešků" co konečně smažu abych měla pokoj. Moje nechuť byla naprosto správná, protože takhle zobrazit objevování sexuality....to je asi ten nejnudnější způsob. Rejža se bál, aby neukázal něco víc než jen záda herců nebo nohy a i to je moc :-D. Navíc mě hrozně štvalo, že nikdo z těch herců to dobře nezahrál. Viděla jsem mnohem lepší snímky o objevení sexuality(třeba s muži) a byly záživnější. Navíc už mě přestává bavit sledovat neustále homofobickou společnost, která nechápe, že nejsou jenom heteráci. Byly doby co takovým dejme tomu vztahům doba přála více a tahle to podle mě zas až tolik není i když se tváří velice seriozně a chápavě.(29.12.2012)

Po trochu slabším a zbytečně dlouhém začátku se před vámi rozvine jeden z nejupřímnějších příběhů o coming outu s několika opravdu krásnými scénami a nádherným, optimisticky rozmlženým závěrem v objetí Dream a little dream of me.(4.2.2010)

Ano, Beautiful Thing není nikterak dokonalý film, ale je velice příjemný a pohodový. Kluci sympaťáci (už kvůli Glenovi Berrymu, kterého znám z Vražd v Midsomeru (hrál v epizodě Destroying Angel), jsem se na tento film musel podívat). Moc mě potěšilo podbarvení písničkami mojí oblíbené Mamy Cass Elliot. Prostoupeno klasickým britským ironickým humorem a sociální dramatičností, kterou Britové umí perfektně podat a která v kombinaci s jejich humorem působí fantasticky. A pokud AngelAngie a Brygmi daly Beautiful Thing dvě hvězdičky, tak opravdu nechápu, za co daly třeba té trapárně Latter Days pět.(27.1.2010)

Klidně a bez většího povyku podaná idea dospívání a utvrzování sexuální orientace. Zde tu není právě heterosexuální, ale naopak. Snímek je velice precizně natočen, ač jako obyčejný příběh obyčejných lidí. Není sice ani ničím extra zajímavý, ale je velice věrohodný a musí se mu nechat i určitá dávka emocí. 60%(21.1.2013)

Místy trochu přeslazený, ale jinak moc příjemný film o přátelství měnícím se v lásku se vším všudy.(24.11.2009)

Nedá se říct, že by to byl zrovna trhák, ale své kouzlo jistě má. I když se naše společnost označuje za tolerantní, je téma homosexuality a "coming outu" pořád žhavé, což ne každého potěší. Předpokládám, že se na film nebudou dívat odpůrci, i když to podle komentářů leckdy vypadá (zvlášť na konci seznamu řazeného podle hodnocení). Naštěstí se na ČSFD řeší jen filmové zpracování, které pokládám za to šťastnější.(25.12.2013)

• Martin741

No hnoj proste, fakt plane : 1 %(11.10.2016)

Nemám co bych dodal. Skvělý. Svižný místy velmi humorný příběh o lásce ve všech jejích podobách o předsudcích a o lidských povahách. Sice krátký o to víc však výstižný a komplexní. Oceňuji hlavně herecké obsazení, a rovněž dokonalý soundtrack. Vřele doporučuji !(2.7.2006)

milé vyprávění ze životem čpícího East-Endu, barvité a zábavné postavičky ze sídláku a okolí, obyčejný příběh obyčejných kluků, kteří jen s rozpaky přijímají fakt, že jsou jiní. Že budou mít problémy. Kteří ale rychle přijdou na to, že čím dříve budou jednat férově a přímo, tím míň je to bude bolet.... Myslím, že to může hodně lidí inspirovat ke coming-outu a to je dobře.(4.1.2014)

Zkrátka kvalita britské kinematografie se pozná hned ;-) Tak trochu jiný příběh o mladých kamarádech z drsného prostředí, s vtipnou černošskou sousedkou milující Mama Cass, svéraznou matkou Sandrou a dalšími postavičkami jednoho sídliště.(2.4.2013)

Po delší době opět jeden z q-filmů, který si zaslouží plných poctivých pět. Lehké, nenucené, drsné, často ale vtipné a hlavně reálně uvěřitelné a milé. Perfektní lehký snímek o životních "jednoduchostech", doplněný perfektní hudbou Mama Cass (park a Make Your Own Kind of Music je jednou z nejlepších scén, krom všech těch "na pavlači"). Linda Henry je opravdu přesná, skvělá. Zaslouženě Mladý evropský film roku 1996. Asi mě začíná bavit, když filmy o mladých g-klucích točí ženy (viz. Jongens).(14.12.2014)

V jednoduchosti je síla a tento film je veskrze jednoduchý. A to je jeho nejsilnějši deviza. Malá lovestory, kterých se kolem nás dějí spousty (nebo si to já aspoň myslím), a přesto neskutečně chytí u srdce. A závěrečný tanec?! wow! Jsem rád, že v záplavě všech výpravných a drahých filmů vznikají i tyto malé perly.(14.5.2008)

Kdyz jsem film videl ve svych 19ti letech, bylo to pro me naprosto uzasne.. s postupem casu tento snimek hodnotim jako prumerny. Ale svedci to jen o tom, ze film je sit na miru sve cilove skupine a tam jednoznacne boduje. Prijemna hudba, vtip a jednoduchost. Urcite si tento snimek zaslouzi pozornost.(27.1.2006)

Tssss, dovolím si klidně říct ta NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚC!!! :) Je to neuvěřitelně britský :D Lindu Henry jsem žral v každé její scéně, jej ta mě dostala do kolen :D A závěrečná taneční scéna??? No kam se hrabe Hříšnej tanec, tady máte chuť vzít Lindu za hlavu a vrazit jí obrovskou pusu :)))) Nejkrásnější queer film, co byl kdy natočen. Cudnost těch dvou, nervozita, pavlač, máma, kabaret.... Děkuji Ti, MacDonalde, že nesmažíš krávy do housek, ale točíš filmy :)(13.11.2006)

Abych pravdu řekl, čekal jsem víc. Spíš než o dvou zamilovaných gayích mi to přišlo jako pohled do života chudých ztroskotanců. Až na pár scén nijak emočně silné, nevyužitý potenciál filmu. Jediné s čím jsem byl zcela spokojen byla hudba. A žánr komedie? To snad nemyslíte vážně.. 65%(6.11.2008)

<< předchozí 1 2