Dannyho parťáci

• USA Ocean's Eleven (více)

Sotva je okouzlující zloděj Danny Ocean podmínečně propuštěn z vězení v New Jersey, pustí se do přípravy další velké akce. Hodlá vyloupit trezor kasina Mirage, který je považován za nedobytný. Dodávají se sem peníze z dalších dvou kasin patřících Terrymu Benedictovi. Společně s falešným karetním hráčem Rustym přesvědčí boháče Reubena, aby jejich akci finančně zabezpečil, a začne dávat dohromady tým složený z druhořadých kriminálníků různých specializací. Vybudují dokonalou repliku podzemních prostor kasina, kde trénují jednotlivé kroky loupeže. Rusty zjistí, že milenkou majitele je umělecká kurátorka Tess, bývalá Dannyho manželka. Přes všechny obtíže se plán rozjíždí. Saul se vydává za bohatého obchodníka a přesvědčí Benedicta, aby mu v trezoru krátkodobě uložil důležitou zásilku. Netuší, že v kufříku je zařízení, které lupičům pomůže proniknout do trezoru. Bratři Malloyovi pomohou dopravit do trezoru důmyslně ukrytého Jena. Linus do střežené zóny vstoupí jako kontrolor asociace heren a společně s Frankem ukradne bezpečnostní kódy. Odvážnou fintou pronikne do trezoru i Danny. Jeho parťáci otevřou sejf. Vše jde hladce. Pak zazvoní Benedictův mobil a Rusty majiteli kasina oznámí, že ho právě okrádají, že trezor je plný výbušnin a pokud nenechá lupiče odejít s osmdesáti miliony, přijde o všechno. Benedict však nehodlá o své peníze přijít. A to je chvíle, kdy udělá chybu, na kterou Danny čekal. (TV Nova)

LeoH

Přehršle dobrých, vkusných fórů, netriviální, ale zas ne přehnaně složitá zápletka s přiměřenou porcí nadsázky, hezcí lidi hrající s evidentním gustem, Holmesova elektrojazzová alchymie a pompézní kamera hýřící teplejšími barevnými odstíny, než je poslední léta v žánru zvykem, dávají dohromady na nic si nehrající, ale zato perfektně šlapající popcornovou oddechovku, dnes už i s trochou nostalgických bodů navíc. Chlup pod 90 %. ()

Motinski

Silná herecká zostáva, scenár prešpikovaný originálnymi nápadmi a veľké vyváženie decentnej akcie s humorom. Toto je najlepšia časť série bez debát. Plán lúpeže bol dobre vyskladaný, extrémne zábavný a po pravde som nenašiel vôbec nič čo by mi len trochu vadilo. A to sa nestáva často. V detstve som film pozerávaľ veľmi často, škoda že ani jedno pokračovanie kvalitou nenadviazalo. ()

filmmovier

Ultimátní herecký koncert, svižné tempo, sympatická oddechovka. Celý život jsem si ale myslel, že Dannyho parťáci jsou výjimečný film. Nejsou. Jsou fajn, ale víckrát je asi vidět nemusím. 75%. ()

Sfinkter

Clooney jakožto týpek, který už nemá co ztratit a může pouze získat, se pouští do akce s galerkou expertů. Možná jsem od Soderbergha čekal víc, ale bavit se budete určitě. ()

ivan_drago

Velice povedená krimoška o hvězdně obsazené partičce zlodějů a jejich vychytanym plánu na vykradení peněz čtyř kasín najednou. Rafinované scény a dobře vystavěný příběh řadí tuto komedii k jedněm z nej co jsem viděl. ()

Honzíno

Ocean's eleven mohu vidět kdykoli znova a vždy mě film blaženě hřeje. Veselé tajtrlíkování plejády herců, skvělá zápletka i pointa. Hudba naprosto dokonalá. Prototyp chytré komedie. TOP 20 ()

Lachtaan

Oslavované loupežné krimifilmy mě zase jednou napálily s jedním ze svých ikonických představitelů. Neohromil mě ani veleslavný Podfu(c)k, ani většinou fanoušků oblíbená RocknRolla a i v případě Dannyho parťáků jsem hned u první části ve větší míře skeptický. Tentokráte to nezachránilo ani nasycené hvězdné obsazení, kterému i tak, pro klid na duši a pro splnění celé série, dám ještě dvakrát stejnou šanci. Také i proto, abych mohl jejich loupežné řádění posléze porovnat s letošní ženskou konkurencí. ()

Ryuuhei

Méně zmatečnosti, lépe promyšlený průběh heistu a víc charismatu na poli postav by si vysloužilo možná o hvězdu navíc. První Dannyho parťáci mě neuchvátili, zvlášť nebavili a z postupu vykradení kasína jsem byl leda tak zmatený. Dosud viděná trojka, či spin-off, provedly svou práci lépe. ()

BS

Hvězdná sestava ve filmu, kde prostě záporákům fandíte (volba zlo vs menší zlo tady funguje skvěle). Ale k dokonalosti ještě přece jen něco chybí. ()

Zdeňka

Má nejoblíbenější krimi-komedie. Plejáda snad nejlépe placených a nejznámějších hollywoodských hvězd, které Amerika má. Na začátku je nasazena určitá laťka, která není během celého snímku shozena, spíše se stále překonává ať perfektním humorem, částečným napětím či konečným rozzuzlením. Na konci jsem z chlapců měla opravdovou radost, že se jim to tak krásně povedlo a obdivovala sehranost celé jedenáctky. Já ten film vážně žeru:-) ()

VittaBella

Já je prostě žeru! Mají styl, jiskru i smysl pro humor. Nejlepší ale na této trilogii je, že je z ní poznat, jak si všichni herci natáčení naplno užívali, dali do něj mnoho ze sebe a brali natáčení spíše jako zábavu než práci. A dvojice George Clooneyho a Brada Pitta je prostě elegantní i vtipná zároveň. Jo, tahla banda krade ve stylu! (Btw, líbilo se mi, jak si Brad a George prohodili filmové partnerky.) ()

lennyd

Danny Ocean (George Clooney) má dokonalý plán. Se svými parťáky se rozhodne vyloupit síť největších kasín v Los Angeles, které (shodou okolností) vlastní Terry Benedict, muž, se kterým žije bývalá Dannyho žena Tess (Julia Roberts). Jsou Dannyho cílem jen peníze (byť je to ubohých 160 miliónů dolarů) nebo mu jde jen o pomstu. Neselže ve vypjatých momentech. Ale v den, kdy se celá akce rozjíždí, jdou veškeré pochyby stranou a vše se zdá být naplánované do posledního pětníku... Z Dannyho parťáků jsem měl trochu strach. Po (pro mne) nepovedeném a překombinovaném Trafficu jsem měl obavy, aby Soderbergh příliš nekombinoval i zde, naštěstí se ale mé obavy nevyplnily. Všechno do sebe dokonale zapadá, ať už samotný náměť (i když jde jen o remake stejnojmeného filmu z roku 1960), po výborné herce (do jednoho skvělí Dannyho parťáci - Matt Damon, Brad Pitt, Steve Caan a další, ale i Andy Garcia v roli, na které u něj nejsme zvyklí byl perfektní). Trochu rušivě na mne působila Julia Roberts, ale to bylo asi tím, že její role byla taková nijaká, jen aby se měli klucí o co prát. Ale jinak nemám co vytknout ... snad jen tu závěrečnou scénu u světelné fontány si mohl Sodenbergh odpustit ... ()

tuntavala

Chlapci jsou sehrani a nevede je nikdo jiny, nez George. Andy nema sanci, ac se snazi, co mu sily staci. A Julia? Ta vyckava az do konce. ()

Master19

Svižná krimikomedie pro všechny (zejména teda pro dámskou část publika), která nenudí, ale nic zásadního nepřináší. Na druhou stranu si na to ale nehraje, takže proč si u toho neoddychnout... ()

Brain-D

Tak tohle je taková zábava pro snoby, krimi-komedie, která je na úrovni. Jinak velmi povedená krádež Casina :) ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)