Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

zdeny99

To co jsou Čelisti mezi filmy o žralocích, to je Aligátor mezi filmy o krokodýlech. Samotný aligátor je ve filmu nespočetně krát vidět a hlavně ho vidíme celého. Když žral své oběti, tak vše vypadalo reálně. Vypadá mnohem lépe než v dnešních natural hororrech, kde jsou žraloci kolikrát počítačově odfláknutí. Podle mě se zde jedná o jeden z nejvíce podceňovaných filmů, jelikož tohle je prvotřídní záležitost, obzvláště ve svém žánru. [2074. hodnocení, 97. komentář, 45%] ()

Bozvav

Úsměvná a dosti špatně udělalaná blbost. Kdysi jsme to hltali, ale už tenkrát jsem fandila krokoušovi. Za mne jedna hvězda z nostalgie. ()

warrenur

Tento film nam kedysi pustil chalanisko, co nam robil dozor na lentom tabore. Mali sme max 12 rokov. Par noci, sme sa potom navzajom strasili a nemohli spat. :) Shout-out tomu typkovi. Pamatol som si to z nekvalitneho velkeho televizora v premietacej miestnosti s dost tmavymi scenami. Sledovat to teraz je za trest. Hlupucky scenar, dialogy este horsie a maketa odpoveda starsiemu datu. Slabota, jeden z filmov, na ktorom sa film casu podpisal skaredo o to viac, ze uz v dobe svojho vzniku asi za vela nestal. Kazdopadne mi z toho obdobia ostala "naklonnost"  k monster-movies. ()

Ombak▼Penari

Snažím se nepropadat zbytečnému sentimentu. Sice jsem to viděl nejmíň třikrát a přišlo mi to tehdy strašně drsné a cool, ale dnes musím upřímně přiznat, že je to značně zhovadilé béčko z dob, kdy požírající havěť vládla plátnu. Leč asi bych nedokázal přepnout, kdybych na to zas někdy narazil... ()

MickeyStuma

Začala osmdesátá léta a na stříbrná plátna se dostavil další zvířecí hromotluk. Aligátor. Oběť výzkumů, který dal člověku náležitě co proto. Není tajemstvím, že takovéto snímky odstartoval pět let předtím Steven Spielberg svým počinem ´Čelisti´. Vzniklo volné pokračování a pak někoho napadlo použít i nějaké jiné zvíře. Šablona zmíněných Čelistí, se nezapře, přesto se jedná o skvělý, dnes již klasický ekohoror, který se stal dokonce i inspirací pro další. Děj je jednoduchý a na svou dobu tu jsou ty nejlepší vizuální efekty, jaké mohli být. Zub času samozřejmě udělal své, ale to nemění na faktu, že se jedná o výbornou béčkovou klasiku, na kterou se bohužel nějak pozapomnělo. ()

Artard odpad!

V prvých okamihoch to vyzeralo ako horror ktorý je tak zlý že to bude až vtipné pozerať, no opak bol pravdou. Bol to maximálne Horror pre tých čo plešateju a majú z toho depresiu, ale to je asi tak všetko. Bolo to neskutočne suché, nudné a tri krát som zaspal. ()

Rathalos

Tak tuto klasiku som videl velmi davno,no a kedze som si ju uz nepamatal,dnes si to moje oci opat pozreli a nelutujem,na tu dobu a na tie roky fakt vydareny film,aligator je super a v ramci animal hororov je to urcite nadpriemer a pustil som aj dvojku,ktora je sice slabsia,ale aj tak nostalgia ako hrom...:-) ()

Denny

Spláchnutý aligátor vyroste a působí problémy. Nic moc originálního, vyvolává to pocit"to už jsem někde viděl"... ()

Besyn

Ke komentáři si tak trochu vypůjčím jednu hlášku s Foresta Gumpa : "Když uvidíš v životě aligátora,utíkej ".Tenhle brak je dobrý způsob jak začít. ()

maciii

Obrovskou zbraní tohohle filmu je nenucený humor, díky němuž se dá překousnout sebevětší kravina... A bavila jsem se stejně dobře jako když jsem film v deseti viděla poprvé, akorát jsem se už tolik nebála :) ()

B.e.n.Q

Kdysi dávno můj oblíbený film, pouštěl jsem si ho na kazetě hodněkrát. Jinak docela kravinka ale :)) dávám 2 za nostalgické vzpomínky :) ()

donkocicak

Já bych viděl tento horor, spíše thriller, jako celkem povedený a napínavý. Na svou dobu určitě. Navíc jeden z prvních filmů, který ukázal aligátora jako vraždící monstrum, což se dnes po mnoha nepovedených snímcích může zdát jako klišé, ale tehdy ne. Robert Forster je charismatický herec, který se na roli policisty a spasitele výborně hodil. Že efekty co se týče pochodu aligátora nejsou úplně ok, dobře, ale dnes máme rok 2009, tehdy ne, technika byla na jiné úrovni. Staré thrillery či horory se nám dnes samozřejmě mohou zdát lehce úsměvné i co se týče triků či zápletky, záleží jak je divák náročný. Aligátora bych do žánru komedie určitě neřadil. Nechápu podle jakých měřítek se tam dostal. Pokud se někomu zdá na tomto filmu něco absurdního, neznamená to, že je vtipný sám o sobě. Do žánru sci - fi má asi také daleko. Já osobně si myslím, že snímek si udržuje jistou dávku napětí, nenudí a když jsem ho viděl poprvé (je to hodně dávno, přiznávám, byl jsem dítě), velmi jsem se bál. Za zmínku stojí "vyvražďovačka" na svatbě. ()

sarfian

Ako malý som to videl a strašne sa mi to páčilo. Teraz som to pozrel znova a už to čaro filmu z detstva nejak vyprchalo. A hlavne si človek v dospelosti všimne veci, ktoré dieťa ani nenapadnú. Jedna velká, aj keď celkom prehliadnutelná chyba tu je. Obrovský krokodíl sa vždy dokázal vynoriť v kanále z vody, alebo chcanky, ktorá luďom sahala ledva po členky. Inak je to celkom priemerný a jeden z najlepších zvieracích hororov. VIDENÉ 2x ()

Mik_e

Je to teda pořádná úchylárna, ale co se pamatuji, bylo to vcelku zábavné. Jako malého mě děsila ta jeho rychlost na souši, dneska...no nevím. :) ()

chaturga

Na tu dobu pohodová klasika. Samozřejmě nesmyslů a blbostí se nedopočítám, ale je to vyloženě srdeční záležitost. Super Béčko s mixem nostalgického áčka. Scéna s dítětem je na tu dobu dost morbidní - ani dneska se to moc ve filmu nevidí. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva