Alex Cross je detektiv a forenzní psycholog. Když náhle zmizí jeho neteř Naomi, vysokoškolská studentka, rozhodne se přidat k týmu vyšetřovatelů i když to už nespadá do jeho oblasti. Zjišťuje, že Naomi je jednou z mnoha pohřešovaných dívek. Všechny jsou krásné, chytré a něčím vynikají. Brzy po jeho příjezdu do Durhamu, kde Naomi studovala, je objevena mrtvola jedné z pohřešovaných dívek. Krátce na to, je unesena další mladá žena, lékařka Kate. Když se Kate probere z omámení, zjišťuje, že ji unesl muž, který sám sebe nazývá Casanovou. Varuje ji, aby se nepokoušela o útěk ani o jinou formu vzdoru. Kate zjišťuje, že není jediná, koho Casanova unesl a protože je to velká bojovnice, využije první příležitosti a uprchne. Podaří se jí to jen tak, že skočí do propasti, ve které teče řeka. To ji téměř stojí život. V nemocnici se o ni samozřejmě postarají, ale je jisté, že je Kate otrávená něčím, co se v její krvi nepodařilo určit. Díky Alexovi zjistí, jaké narkotikum jí Casanova podal a Kate dostane protilék a začne se brzy uzdravovat a začne pomáhat policii při pátrání. Alexovi dochází, že Casanova není založením vrah, je to sběratel a dokud ženy dodržují jeho pravidla, nechá si je. Navíc vychází najevo, že podobné únosy se staly i na druhém konci země, v Los Angeles. Takový případ tu ještě nebyl, aby zločinec pracoval na dvou místech najednou. Alex pochopil, že se nejedná o stejného muže, ale o dva různé, kteří nějak spolupracují. Vyšetřování ukáže, že v Los Angeles „pracuje“ doktor William Rudolph a v jeho domě jsou nalezeny části těl jeho obětí. Rudolph napodobuje svého partnera Casanovu na východě, jen dívky nesbírá, ale je to sadista. Přestože je policie Rudolphovi na stopě, podaří se mu uniknout. Jeho kroky vedou za Casanovou, ale ten s ním dál spolupracovat nechce. Policie, i díky Kate, objeví úkryt, kde Casanova schovává dívky. Casanova však uniká, Rudolph je při přestřelce zabit. Uvězněné dívky včetně Naomi jsou osvobozeny, ale Casanova někde číhá. Alex se musí vrátit domů do Washingtonu a Kate ho ještě před odjezdem pozve na večeři. Trochu se zdrží a do Katina domu mezitím dorazí detektiv Ruskin, který pošle domů hlídající policisty. Alex mezitím podle rukopisu zjistí, kdo je skutečným Casanovou... (TV Prima)

HoneyBunny

Klidně se přiznám, že moje hodnocení je ovlivněné českým dabingem. Když v třetí minutě filmu slyšíme mluvit vraha a o pár záběrů později stejným hlasem promluví jedna z postav, myslím, že to není moc kvalitní dabérská práce. ()

Anderton

Bohužiaľ som pre tento typ žánru, silného v 90. rokoch, nemal nikdy príliš zmysel. Porovnávanie s Mlčaním jahniat mi pripadá úplne mimo, toto je totiž klasická trilerová zábava. Kedysi ma to ale celkom bavilo v sobotu okolo jedenástej večer v telke. Dnes už podobné veci, ako napríklad aj Zberateľ bozkov (či kostí, kto si to má pamätať), dosť zostarli. ()

swamp

Kiss the girls s Morganem Freemanem v roli Alexe Crosse si na nic nehraje, okatě jde ve stopách The Silence of the lambs a ve spojení s poměrně kvalitní řemeslností se mu to i daří. ()

nash.

Koukatelný thriller s originálním námětem, řadou zajímavých detailů, rutinním zpracováním a vynikajícím Morganem Freemanem, na jehož charismatu nakonec celý film stojí. ()

Rocky62

Kiss the Girls by s přehledem mohl posloužit jako názorná ukázka, jak by takové téma nemělo být zpracováno. Jednozačně chybí vešekeré aspekty charakteristické pro tento žánr. Chybí spád, tah na branku, napětí. Vše zkrátka smrdí naprostým rutinérstvím, plným klišé a klasického schématu. Fenomenální úspěch filmu Se7en zvedl laťku extrémně vysoko a Gary Fleder se nejen ani v nejmenším v žádném směru nepříblížil, ale ani se o to nepokusil. ()

klerik

MLČANIE JAHNIAT+SEDEM Priemerná amícka kriminálka, ktorá chce byť temná až hororová, ale pritom je to len štandardný triler. Je to svižné, ale trochu jednoduché. Keď to však porovnám s knihou, je film akčnejši (akčne natočený aj napriek tomu, že akčné pasáže z knihy sú zosekané) a lepší (lebo nás neotravuje Crossovými vzťahmi s deťmi a rodinou). Dvojku AKO PAVÚK mám radšej, lebo sa na nič nehrá... ()

LaciLC

Tento thriller mám veľmi rád, nie je to síce žiadna špička ani genialita a je možné, že sa pri opakovanom sledovaní budete nudiť, ale Zberateľ bozkov je mimoriadne dobre odvedená práca, film je dosť napínavý a herci sú tiež nadpriemerní. Morgan Freeman ma opäť dostal svojou charizmou. ()

Chrustyn

Slušný thriller s dobrým Freemanem a krásnou Ashley Judd. Jen mi ve filmu chyběla pořádná thrillerová atmosféra a závěrečná pointa mi taky moc nesedla. ()

Arsenal83

Na prvé, druhé pozretie je to tá typická kvalitná deväťdesiatkova kriminálka, kvalita, výborný prípad, naháňanie vraha, vyriešenie. Dnes by som už podobný film dal do mierneho nadpriemeru. V roku 1997 ale veľmi slušný thriller s perfektne vyhroteným záverom okoreneným krásnym prekvapkom. Hlavne pre ten záver vlastne to hodnotenie. ()

triatlet

Pijte mlíko, zachrání vám život:-) aneb vydržte do závěru příběhu, který přináší ponurou atmosféru především ve scénách, kdy se objevují vězněné ženy nebo detektiv Cross (Morgan Freeman) a lékařka (A. Judd), ale zároveň přináší nepropracovaný scénář (jednání pachatelů a podezřelých je mnohdy nelogické). ()

Flego

Prekvapivo dobrý thriller. Kde som bol doteraz, že som to nevidel ? Síce to má spoločné znaky s jahniatkami, ale nevadí. Stoicky pokojný Freeman je výborný. ()

honajz

Viděl jsem to teď znovu po letech a popravdě nic moc. Zbytečně dlouhé, samé běhání po lesích, spousta zbytečných záběrů a pokud jde o případ, tak teprve v polovině filmu vám tvůrci "pustí" jednu docela důležitou informaci, o které se kdoví proč celou dobu nemluvilo, a to celé jen proto, aby mohl být překvapivý twist s tím, kdo to je. Vůbec se zde informace objevují zcela nahodile, třeba i to s tou bývalou farmou (poldy to nenapadlo, ale hráče basketu jo). Pak je tady pár nelogických ´klišé věcí, jakože když máte padoucha na mušce nebo dost blízko na bodnutí nožem, nevystřelíte, ani nebodnete. Když to pak člověk vezme zpětně, ani to do sebe nezapadá a nedává smysl. Jen na Ashley je pěkný pohled, pokud ji tedy nezabírají zespodu, kdy je vidět její rýsující se druhá brada. A kolikrát chudák musela o něco ve filmu zakopnout, aby to jako bylo napínavé! ()

Ivoshek

Je to fajn film, i když ne tolik, jako jiné napínavé filmy o divnych, ale sofistikovaných vrazich. Hlavně ke konci mi to nedávalo úplně smysl. ()

ARI50

Slušná kriminálka která měla svoje zajímavé odkazy a místy i skvělou atmosféru ale přeci jen to nebylo úplně ono. ()

Genero

Musím se především pochlubit: četl jsem knihu! A není to kniha ledajaká, jsou v ní taková hrozně malá písmenka, vůbec žádné obrázky a je to dementní kravina! Film byl pro mě pochopitelně ještě větším zklamáním a stín předlohy ve tvaru přirození nepřekročil. Zejména casting považuji přinejmenším za velké nedorozumění. Přemýšlím, je-li možné, zda mé znechucení nepramení částečně z toho, že jsem si při četbě představoval Alexe Kříže jako malého šedovlasého mužíčka s velikým červeným kloboukem s bílými tečkami, prznitel Casanova byl nahý cikánský houslista s nechutnou bradavicí na nose a Kateřina vypadala skoro jako moje ženské já. I když… uznávám, že na slečnu Judd se dívá o něco lépe, než na chlupatého tlouštíka s bujnou blond hřívou a prsy. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)