Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Endavour

Střídání mafiánského tématu a kriminálky vytvořilo výbušnou směs, a sice SKRYTOU IDENTITU. Nebudu chodit kolem horké kaše a narovinu přiznám, že po prvním shlédnutí si mě film získal neuvěřitelným způsobem. Způsobem takovým, že můj mozek v klidu ignoruje všechny kliše a nedokonalosti.Protože, jsem neviděl originál, tak můžu k filmu přistupovat bez sebevětších předpokladu o tom jak by měl vypadat. Vytoužená sožka náleží Martinovu právem, tomuto filmu nejde i přes svoji délku snad nic vytknout, to je můj názor. Dokonalé propletení mafiánské tématiky a gangster prostředí Bostonu má prostě svoje kouzlo. S takto hvězdným obsazením jsem počítal s kvalitou, a ta se ROZHODNĚ dostavila. Překvapivý, avšak skvělý konec. Myslím, že si všichni oddechneme, když hlavní padouch snímku dostane panem devíti milimetrovým co proto. Můj cekový dojem 95% ()

avitakova

Super film. Nenudila jsem se, pořád se něco dělo, ikdyž musím říct, že u začátku jsem se trochu nudila a skoro i usla, ale pak už to byl vážně výborný film. To že se vpodstatě všichni postřílejí sem vážně nečekala a už vůbec ne Marka Wahlberga jako přeživšího (haha velké potěšení)! Tenhle film prostě vážně neuškodí. Je i vtipný, takže jestli nemáte, co dělat, tak hurá do toho. ()

Lindushka

Asi prvý raz v živote som žrala DiCapria. Táto úloha mu sadla. Napínavé, možno aj trochu prekombinované, možno je Nicholson príliš teatrálny, ale v konečnom dôsledku je to určite nadpriemerný film, pri ktorom človek neľutuje, že sa trepal do kina. ()

zabro

Tak takovy film sem uz dlouho nevidel. Vsem kdo maji radi tuto problematiku vrele doporucuji. Na konci filmu sem nevedel kdo s kym a proti komu stoji. Me se nestava casto abych byl zmaten, ale tady se to povedlo. ()

gumbo

70% - v celku povedené, škoda jen toho konce , který byl uměle vyšroubován, kdy se v celku logické chování postav, najednou tuto logiku ztrácí, avy si říkáte, že konec filmu snad psal jiný scénárista. ()

Ferelen

Filmy od Scorseseho milujem. Nie je to určite jeho najlepší film, a oscara by si zaslúžil už aj za niektoré predchádzajúce diela. Len škoda, že sme už na začiatku vedeli, kto je kto, možno by film vyzeral trocha inak, kebyže nepoznáme „pravú identitu“ obidvoch hlavných protagonistov. Ale inak skvelé dielo, a pre mňa ďalší skvost od Scorseseho do mojej zbierky. Ďakujem Martin. ()

Puol

Tak za remake Volavky si Scorsese odniesol vytúženého Oscara. Porovnaniu sa nedá vyhnuť porovnaniu a z neho mi vyšla honkongská verzia lepšie. Skrytá identitta je drsnou mafiansku prekombinovanou story, ktorá je ale plytkejšia a vykonštruovanejšia ako originál. Hercov, ale možno len chváliť, či už hlavné hviezdy ako Jack Nicholson a Leonardo di Caprio, ale i vedľajšie úlohy v podaní Marka Wahlberga a Aleca Baldwina. Celkovo sa dá hovoriť o slušne odvedenom remesle. ()

FilmWave

"Volavka podle Scorseseho" - Přiznám se, že od variace na "Volavku" v podání Martina Scorseseho jsem čekal něco trochu jiného. Spíš "Mafiány" než opravdu vtipnou gangsterku. Scénář Wiliama Monahana geniálně balancuje mezi gangster-movie a parodií na gangter-movie. Scorsese má cit pro humor, ale přesto si myslím, že toto nebyl scénář pro něj. Je z toho až moc cítit, že v těch dramatických polohách by nám chtěl ukázat mnohem víc, ale nemůže, protože do tohoto filmu se to prostě nehodí. Z hereckého souhvězdí nejlépe pochopil duch scénáře Jack Nicholson (je opět mistrovský) a Alec Baldwin parodující Aleca Baldwina je prostě neodolatelný. Z dvojice DiCaprio a Damon mi utkvěl v paměti víc Damon, který variuje na téma Ripley. Standardní gangsterka s nadstandardně dobrým a vtipným scénářem plná hvězd neurazí, pobaví, ale také trochu vyčerpá (je to prostě moc dlouhé). ()

tragos

Vzít čtyři roky starý film, a natočit remake... proč ne. Vzít čtyři roky starý film, který je špičkou ve svém žánru, a natočit remake... to už vyžaduje dávku kuráže. Ale v historii se najdu i příklady úspěšných remaků úspěšných originálů. A navíc, pokud se jmenujete Martin Scorsese, málokdo vás od toho bude zrazovat. Horší ale je, když remake nedosahuje kvalit originálu. Horší je, když se víc než o remake jedná o kopii. Horší je potom i to, kdo je pod tím filmem podepsán (Oscar za scénář Williamu Monahanovi je snad vtip). Pokusím-li se odhlédnout od toho všeho, je Skrytá identita stejně jen nadprůměrnou agentskou krimi, která ovšem nedosahuje puncu výjimečnosti. Martin Scorsese, jakkoliv ho mám rád, v tomto filmu opustil svůj typický styl podrobného studia jedince/společnosti a vydal se vstříc průměrnému hollywoodskému divákovi. Scorsese totiž nejde do hloubky, nezná dostatečně dobře reálie tajných agentů, a v neposlední řadě to není jeho film. Naproti tomu si vypomáhá tolikrát zmiňovanými "cool" hláškami, pozérstvím a hereckými esy (z nichž nezklamal jen DiCaprio). Zda je to všechno dobře nebo ne, to ať si přebere každý sám. Nicméně srovnávat Skrytou identitu s Casinem nebo s Mafiány mi přijde zcestné, asi tak jako ji nazývat mafiánským filmem. PS Že si Skrytá identita Oscara nezasloužila ví asi všichni, kteří viděli Potomky lidí nebo Babel, ale to už je zase jiný příběh o Oscarovi za celoživotní zásluhy. ()

hazaba

Asi nejlepší výkon v tomhle filmu podává Leonardo di Caprio, následován v těsné blízkosti Jackem Nicholsenem a Markem Wahlbergem. Když si odmyslíme, že se jedná o remake Volavky (což jde docela snadno) a podíváme se na film jako takový, je to, alespoň z mého pohledu, jeden z těch, které stojí za to. Nejedná se jen o nějakou detektivku, postavy jsou dobře prokreslené a člověka zatáhne do děje. Navíc závěr je tak trochu úsměvný a naprosto netypický pro hollywoodskou projekci (takže věřím, že běžný konzument mainstreemových amerických filmů z toho musel být dočista paf). ()

Tom44zKA

Tak tenhle film mě zklamal - né nějak závratně - ale zklamal... a myslím že Oscara by si pro rok 2007 zasloužily spíše jiné filmy... Přišlo mi to celé až moc vykonstruované, vymodelované... a hlavně moc dlouhé, a v některých momentech nudné... s průběhem filmu jsem váhal mezi 3.5 nebo 4 hvězdičkama... ke čtyřem hvězdičkám mě nakonec jasně navedl zévěr, který mě velmi potěšil tím, že neskončil happy endem, a hlavně že jsem takové rozuzlení vůbec nečekal :) Takže 4* ()

robo7773

**** (90 bodov zo 100) Paradny triler, pekne to je dopletene a kazdy hra s kazdym spinavu hru. Absolutne skvele obsadenie, vela dobrych hercov pokope veští dobry filmovy zazitok, a cely film je fajn, proste parada, ani neviem co by tomu mohlo chybat, tazko sa hladaju chyby v takom dobrom snimku. ()

bery71

Po prvním zhlédnutím bych film zařadil to kategorie 50-60%. Celé to na mě ze začátku působilo zmateně a nepřehledně-možná jsem jen měl dlouhý vedení- a tak trochu přehnaně vyumělkovaně. Při druhém podívání jsem, ale zapomněl na veškeré kritické zkoumání a snažil se si film jen užít. A šlo to. Podle zdejšího hodnocení jsem čekal něco mnohem lepšího a je to opravdu přehnané, ale stejně se jedné o jeden ze zdařilých Hollywoodských kousků dnešní doby. ()

mala_kea

Moc akčních prvků se zde neukázalo a podle mě je to zbytečná ztráta času dívat se na to těch 145 minut. Jediný důvod, proč hodnotím ještě celkem vysoko, je hvězdné obsazení. Ostatní prvky filmu je totiž strašné klišé a divák se v scénáři i režii strašně těžko orientuje a opět se jedná o film, kdy hlavní rozzuzlení najdeme až uplně na konci filmu. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)