Sběratelé kostí

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Režie:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (více)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (více)

Série(12) / Epizody(245)

Doktorka Temperance Brennanová je vysoce kvalifikovaná forenzní antropoložka, která pracuje v Jeffersonově institutu a kromě toho píše romány. Když selžou standardní metody identifikace těla, když jsou ostatky tak silně rozložené, spálené nebo zničené, že to kriminalisté vzdají, orgány činné v trestním řízení povolávají Brennanovou a spoléhají na její nadpřirozenou schopnost číst stopy zanechané v kostech oběti. Většina orgánů činných v trestním řízení si nedokáže poradit s inteligencí Brennanové, její touhou po pravdě ani s tím, jak se bezhlavě vrhá do každého vyšetřování. Zvláštní agent FBI Seeley Booth je výjimkou. Bývalý armádní ostřelovač Booth nedůvěřuje vědě a vědcům, „šilhavcům“, jak jim říká, kteří se, když jde o řešení zločinů, zabývají fyzickými důkazy. Ale ani on nemůže popřít, že kombinace jeho sociální inteligence a vědeckého důvtipu Brennanové z nich dělá skvělý tým. (Disney+)

Kstew4ever

Dokonalost, dokonalost a ještě jednou? Dokonalost! Nemůžu se nabažit Emily jakožto Temperance. Ona je prostě dokonalá a díl co díl mě rozesměje až k slzám!:D PERFECT! ()

Arminbuuren

Kriminálek jsou mraky, ale tenhle seriál má něco navíc. A s dalšími sériemi mi přišel ještě lepší. Mezi vyšetřováním zajímavými metodami se řeší i soukromé vztahy členů laborky, padají vtipné hlášky, člověk se zasměje, nechybí romantika (ten konec 6.série trochu odflákli, zasvěcení budou vědět, o čem mluvím). S nějakými CSI ze všemožných měst či vyšešetřovacími službami se to nedá srovnat. David Boreanaz se v roli agenta Bootha jen vyjímá, Emily Deschanel nevypadá jako top modelka, ale na racionálně a výhradě prakticky uvažující vědkyni je hezká a mužný, charakterní a lidskost nepostrádající agent Booth jí rád pomáhá zbořit hráz, kterou si kolem svých citů vystavěla. Střídající se asistenti různých zjevů a charakterů každému dílu jen prospívají. Oblíbila jsem si všechny členy týmu, Hodginse, Angelu, sladkého Dr. Sweetse, Camillu, plus asistenty, tam snad není nikdo nesympatický :-) Na to, že už bude 8.série, pořád si drží úroveň! ()

max15

Ze začátku jsem neměl Kůstku vůbec rád, ale postupně jsem si na ni zvykl. Někdy je to dost zajímavé když hledají vraha, mám na mysli ty zvláštní způsoby...atd. ()

ocypuc

Nejlepší kriminalistický seriál na který se pravidelně dívám. Kůstka a Booth sou super. Má to děj a dá se u toho pěkne odpočívat, relaxovat a občas i zasmát. ()

Sasancca

David Boreanaz je moje láska už od základky, a proto jsem začala sledovat i tento seriál. Mezi ústřední dvojicí to jiskří, jak má. Kůstka je takový správný "mimoň", ale mou nejoblíbenější postavou je Hodgins - "King of lab". ()

insky

Úloha chladnej predstaviteľke, alias "Kosť" perfektne pristala. Pohodový krimi seriál, občas aj s vtipnými hláškami. ()

Zanian

Pro mně nesnesitelné charaktery hlavních postav. Nadsazené vyšetřovací metody hraničící s parodií a stále tlustější Boreanaz. Díky, nechci. ()

mechulice

Jeden z mých hodně oblíbenějších seriálů. V seriálu jsou dokonale zpracované případy a velmi se mi líbilo roztažení některých případů i do celé série. Zřejmě díky tomu, že Sběratelé neberou vše smrtelně vážně a osazenstvo laboratoře je velmi kvalitně namícháno. NEJ je asociální Kůstka, s takřka nulovou sociální inteligencí, mající štěstí v tom, že má svůj dokonalý protipól v citově založeném Boothovi. Dvojce, Kůstka a Booth, k sobě vyloženě sedí a zbytek týmu je výborně doplňuje. Jako třešnička na dortu jsou vskutku dobře a realisticky zvtárněné oběti zločinů. ()

Infurius

Stačí pozrieť pár častí a to mi stačí na pár mesiacov. Seriály tohto žánru sa nedaju pozerať vkuse. Lepší priemer sa dá povedať. ()

L.O.T.R

Pamätám si to ako keby včera keď som sa rozhodol sadnúť a pozrieť si tento seriál ktorý ma upútal hneď od začiatku. Od 1 po 5 sériu som nemal absolutne žiadny problém pozeral som to pravidelne a tešil som sa na každý diel. Ale potom ako keby to začalo byť stereotypné a prestal som zo sledovaným. Každopádne seriál si zaslúži veľmi kvalitné hodnotenie a preto tých 5*........Po opätovnom zhliadnutí 6 a 7 série musím povedať že to má grády. Postavy sa neustále posúvajú ďalej a tak isto aj ich životné príbehy, vraždy sú svižné a nenastáva moment monotónnosti. 8 séria mala veľmi dobrý štart tak som zvedavý na celú sériu a potom následne na 9 sériu. ()

benji66

Tak, zrovna se vzali... šestý díl deváté série... A já přidal do hodnocení tu poslední hvězdu, co tam ještě chyběla, protože právo na změnu názoru je tím úplně nejzákladnějším právem člověka. Nejsem žádný odborník na seriály, ale stejně bych těžko hledal jiný, kde je takhle k dokonalosti dovedený casting a navazující vytvoření, vykreslení a neusálé prohlubování charakterů jednotlivých postav. Smekám před všemi režiséry, scénaristy i herci. Aleluja, i seriál se dá udělat tak, že se rozeznějí zvony... Řadím po bok Dextera, MASHe a pár dalších, ve kterých všechno takhle dokonale zarezonovalo. Amen. Malý dodatek: Změny v dabingu v deváté řadě jsou na popravu produkce. Caroline už vůbec není Caroline... VRRR :((( ()

Johny_Blaze

Po posledních dvou sériích jsem musel přehodnotit svoje hodnocení. Seriál strácí na tempu a okolní děl mi přijde až příliš na přání diváka než podle přirozeného vývoje postav. Zkrátka a dobře prvních šest sérií mě drželo, sedmou jsem přetrpěl a potom pro mne seriál ztratil smysl. ()

Sandai

Velmi netradiční vyšetřovací metoda, zajímavé epizody, výrazné charaktery a jejich povedený vývoj. Nad tím vším ční podivná a silně charismatická Kůstka. Chcete něco vědět? Tak mi dejte kosti. ()

CostOnerOne

Takovýto typ seriálů mám rád, člověk u toho nemusí moc přemýšlet, ještě před půlkou dílu víte kdo je vrah, ale postupy a testy všelijakých způsobů uložení těl atd. Zábavné a poučné. ()

Brambory odpad!

Najprv som to mala celkom rada (aj keď arogancia nechutného blba Bootha mi vždy liezla na nervy), vyzeralo to ako jeden z tých rozumnejších a zaujímavých kriminálnych seriálov, kde sa aspoň zaoberali vedou a neboli tam absurdné metódy ako v CSI. No teraz je z toho už len fraška, trápne dialógy, ktoré sa snažia byť vtipné, ale sú absolútne neprirodzené, zaoberá sa to primárne absurdnými vzťahmi všetkých so všetkými a sem-tam tam ukážu nejakú rozloženú mŕtvolu, aby aspoň naoko udržali tému a tie "fakty", ktoré tam ako vševední vedci rozoberajú sú nonsens. Žiadne krimi, obyčajná telenovela s morbídnym nádychom. ()

Kevi1

Nevidela som ani štvrtinu dielov, ale aj tak si myslím, že je to najlepšia kriminálka, ktorá práve beží v telke. Niežeby väčšinou nebolo jasné, kto je vrah hneď na začiatku, skôr ma zaujalo to, akým spôsobom chcú prilákať divákov. Vždy zachytím akurát nejaký diel so sériovým vrahom a bolo mi povedané, že ho chytia až na konci. Veľmi zaujímavé a kebyže mám čas kukať na to každý deň, ani by ma to asi nenudilo. Do toho to v sebe má istú dávku humoru, takže chválim. Pre mňa osobne pravdepodobne jediný pozerateľný krimi seriál posledných pár rokov. ()

Bambulka89

Emily Deschanel ma baví, jej postava je atypická. Dúfam, že "Kostine" vyjadrovacie schopnosti a reakcie na rôzne situácie udržia môj záujem o tento seriál aj naďalej. Moje hodnotenie vysvetlím iba tým, že Kosti sú jediný kriminálny seriál, ktorý som schopná pozrieť si celý . ()

eaglestar odpad!

Milé hovada, zcela chápu, že jste nedospělá banda čuráků a debilek, ale prosím, nehlašte se kvůli tomuto zasmrádlému výpotku na studium antropologie!!! ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal