Expozitura (TV seriál)

Expozitúra

Organized Crime Unit

Akční / Krimi / Drama

Česko, 2008, 16x75 min

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová, Michal Dlouhý, David Prachař, Václav Marhoul, Marko Igonda, Jan Kanyza, Čestmír Řanda ml., Jiří Štěpnička, Zuzana Kocúriková, Vladimír Dlouhý, Jakub Gottwald, Daniel Svoboda, Michal Pavlata, Maroš Kramár, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Kodeš, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Marek Němec, Jiří Kout, Barbora Obozněnková, Zdeněk Maryška, Martin Pechlát, Renata Visnerová-Prokopová, Zbyněk Fric, Radek Žák, Roman Zach, Pavel Nečas, Zuzana Onufráková, Zdeněk Barták, Daniel Rous, Alexej Pyško, Jitka Ježková, Jiří Panzner, Hynek Čermák, Marek Vašut, Karel Zima, Michal Bumbálek, Nataša Gáčová, Martin Stránský, Marek Ronec, Václav Vašák, Hana Seidlová, Ladislav Hampl, Roman Štabrňák, Luboš Veselý, Luboš Vrňata, Jindřich Hinke, Věra Janků, Zuzana Skalníková, Martin Učík, Martin Myšička, Eva Vrbková, Marcel Vašinka, Petr Klimeš, Ladislav Kolář, Karel Polišenský, Vladimír Škultéty, Zdeněk Žák, Jan Vondráček, Igor Chmela, Věra Kubánková, Lucie Žáčková, Jan Vlasák, Dana Homolová, Marek Pospíchal, Romana Sittová, Josef Klíma, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Pavel Skřípal, Martin Mejzlík, Michal Dalecký, Kryštof Rímský, Eugen Libezniuk, Věra Tichánková, Jindřich Kout, Jan Pavel Filipenský, Josef Kuhn, Robert Kroupar, Petr Florián, Sandra Černodrinská, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Andrea Opavská, Petra Navrátilová, Tereza Richtrová, Barbora Milotová, Aleš Bílík, Jiří Bartoň, Martin Pošta, Jaroslav Pížl

Produkce:

Lukáš Kaplan

Michal Hýka

Scénografie:

Václav Vohlídal

Odpad? To jako vážně? Lidi proberte se. Hodnocení prvního dílu mám možná trošku přešvihlé a do budoucnosti je dost možné, že půjdu na ty tři, ale jsem velice mile překvapená, tak proto. Máme tu slušný scénář, který je místy dokonce napínavý a zajímavý, příjemně to odsýpá a aura spiklenecké teorie se začíná zlehýnka rozvíjet tak, aby to diváka navnadilo. A herci? Tohle rozhodně není žádné ochotnické, nebo estrádní divadlo. Jsou slušní. Víc než slušní. Na poměry české televizní zábavy je nadprůměr a doufám, že další díly budou kvalitativně pouze stoupat.(10.9.2011)

Mohl bych asi nadávat i do nekonečna, především na debilní telenovelácký obsazení a otřesný výkony některých mluvících hlav, dále pak na zbytečnou nataženost na 16 dílů a konečně na místy povolenou uzdu fantazii, speciálně pak v posledním díle. Ale co, kriminálka je to dobrá, na český televizní odpad až moc dobrá. První díly jsou perfektní, v půlce už jsem začínal poznávat nedostatky, ale rychle jsem si zvykl, takže jsem to dokoukal v poklidu. 70%(22.5.2013)

• Pepinec

Dovedu si představit, že zapřísáhlým seriálovým žroutům značně pije krev člověk, který se vrhne do hodnocení série dříve, než po odvysílání posledního dílu. Jenže co s tím, když si chce sám pro sebe poznamenat, že ho Expozitura zklamala a že není v jeho zájmu ji dál sledovat? Protože přesně to si právě teď znamenám do svého filmového deníčku. Vnímám pokrok v novácké aktivitě, vnímám i větší kvalitu v porovnání s jinými českými kriminálkami. Současnými, samozřejmě. Avšak spíše než vyznamenání pro Expozituru je toto opětovná potupa pro její seriálové bratry.(5.10.2011)

• - Ve 13. epizodě s názvem "Válka gangů" vyjíždí přibližně ve 34. minutě dlužník z domu mafiána ve stříbrném Fordu Focus 1st edition s paprskovými koly a blinkry v nárazníku. V jednom z dalších záběrů však detektivové zastavují vozidlo se stejnou SPZ, avšak jde o Ford Focus po faceliftu. Blinkry jsou umístěny v rámci světlometů a kola mají plechové disky s poklicemi. (Topper.H)

• - V průběhu natáčení byl používán i vrtulník. (navabaca)

• - Hana Vagnerová, která ztvárnila hlavní postavu Terezu Hodačovou, absolvovala 218 natáčecích dnů během 269 dní kalendářních. (navabaca)