Expozitura (TV seriál)

Expozitúra

Organized Crime Unit

Akční / Krimi / Drama

Česko, 2008, 16x75 min

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová, Michal Dlouhý, David Prachař, Václav Marhoul, Marko Igonda, Jan Kanyza, Čestmír Řanda ml., Jiří Štěpnička, Zuzana Kocúriková, Vladimír Dlouhý, Jakub Gottwald, Daniel Svoboda, Michal Pavlata, Maroš Kramár, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Kodeš, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Marek Němec, Jiří Kout, Barbora Obozněnková, Zdeněk Maryška, Martin Pechlát, Renata Visnerová-Prokopová, Zbyněk Fric, Radek Žák, Roman Zach, Pavel Nečas, Zuzana Onufráková, Zdeněk Barták, Daniel Rous, Alexej Pyško, Jitka Ježková, Jiří Panzner, Hynek Čermák, Marek Vašut, Karel Zima, Michal Bumbálek, Nataša Gáčová, Martin Stránský, Marek Ronec, Václav Vašák, Hana Seidlová, Ladislav Hampl, Roman Štabrňák, Luboš Veselý, Luboš Vrňata, Jindřich Hinke, Věra Janků, Zuzana Skalníková, Martin Učík, Martin Myšička, Eva Vrbková, Marcel Vašinka, Petr Klimeš, Ladislav Kolář, Karel Polišenský, Vladimír Škultéty, Zdeněk Žák, Jan Vondráček, Igor Chmela, Věra Kubánková, Lucie Žáčková, Jan Vlasák, Dana Homolová, Marek Pospíchal, Romana Sittová, Josef Klíma, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Pavel Skřípal, Martin Mejzlík, Michal Dalecký, Kryštof Rímský, Eugen Libezniuk, Věra Tichánková, Jindřich Kout, Jan Pavel Filipenský, Josef Kuhn, Robert Kroupar, Petr Florián, Sandra Černodrinská, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Andrea Opavská, Petra Navrátilová, Tereza Richtrová, Barbora Milotová, Aleš Bílík, Jiří Bartoň, Martin Pošta, Jaroslav Pížl, Filip Gavlas, Tomáš Bělohlávek, Daniel Tůma, Karel Beseda, Milan Horvát, Ivo Novák

Lukáš Kaplan

Michal Hýka

Scénografie:

Václav Vohlídal
  • kingik

Je to celkem dobré, ale přišlo to pozdě. Takové seriály se natáčely za našimi hranicemi už dávno a televize Nova asi zaspala dobu. Nelenila však a angažovala Hanu Vagnerovou do jedné z hlavních rolí. Kdyby však ve vyšetřovacím týmu vůbec nebyla, udělal by casting jen dobře. Ona nijak excelentně nehraje a mám pocit, že se do role ani moc nehodí. I proti ostatním hercům mám výhrady, v našem prostředí jejich výkony vždy budou způsobovat nechtěný smích. Režie chce být za každou cenu efektní, trochu tam vidím nedostatek zkušeností s takovými projekty. A to zelené filtrování bych si taky odpustil, ale pokud někdo holduje drsnějším kriminálkám, pak je večer na Nově pro něho tím pravým. Mě to nebavilo. 40%(29.9.2011)

Po čtyřech dílech končím, ač to není z mého pohledu až tak špatné, jak by se dle zdejších hodnocení mohlo zdát (při mém časovém vytížení však není pro "ne zas až tak špatné" seriály místo). Tady si totiž každý automaticky kopne do čehokoli, co se v televizi objeví... Nevadila mi až tak všemi nenáviděná Vagnerová jako její hloupá postava. Už jen když spustila "Jmenuji se Tereza Hodačová a jsem policajtka" a pak vám dvě minuty rekapitulovala vše, co se stalo v minulých dílech. A pak samozřejmě spousta slzení na kameru v nějaké ruině, že kdyby věděla, do čeho jde a bla bla bla. Ani "drsňák" Dolanský mne nijak nerajcoval. Jediný, kdo mne mohl donutit dívat se dál, byl Jašków. Hrál dobře a jeho postava mně přišla zajímavá... Umím si však představit, že se k Expozituře někdy v budoucnu vrátím... 60%(5.10.2011)

• triatlet

Přemrštěná stopáž a opakující se motivy, to je celkem vražedná kombinace.(10.12.2011)

V rámci české seriálové tvorby nadprůměr, porovnávat se seriály z Ameriky nemá cenu a jen blázen by je porovnávat chtěl. To je prostě jiná liga. Po prvním dílu jsem poměrně spokojenej a palec nahoru za odvahu se vydat konečně jiným směrem, než ty kraviny, který běží pořád a všude. Nemá cenu je jmenovat, všichni víme o kterých je řeč. Ti co sem hned prdli odpad a jednu hvězdu, tak určitě byly rozhodnuti už dopředu, že tak učiní. Těším se na ty akční scény, který by měly teprve přijít. Vypravěčský části ale opravdu tahají za uši, to by chtělo zlepšit a dost. Připíchnu zatím 3 hvězdy a uvidíme, jestli si je udrží až do konce :)(8.9.2011)

• hirnlego

Ochotnické divadlo v podání zoufalé neherečky Vagnerové. Tohle bude legranda. A nebo ne, zas tak často nechlastám.(7.9.2011)

• - V 10. díle s názvem "Ruská spojka" jde sl. Hodačová (Hana Vagnerová) hledat na webu, jak vypadá Audi TT. Při zadávání do prohlížeče zadává www.tipovaoznaceniaudi.eu. Krom toho, že se jedná o fiktivní web a je dosti zarážející, že sl. Hodačová zná přímo webovou adresu, mělo by se v názvu objevit slovo "typ", nikoliv "tip". (Lasmen)

• - Seriál byl natočen během 260 natáčecích dnů. (navabaca)

• - Na scénáři nespolupracovali žádní skuteční policisté, natáčení se ale účastnili, aby například natáčené policejní zásahy odpovídaly realitě. (navabaca)