poster

Expozitura (TV seriál)

 • SK název

  Expozitúra

 • EN název

  Organized Crime Unit

Akční / Krimi / Drama

Česko, 2008, 16x75 min

Hrají:

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová, Michal Dlouhý, David Prachař, Václav Marhoul, Marko Igonda, Jan Kanyza, Čestmír Řanda ml., Jiří Štěpnička, Zuzana Kocúriková, Vladimír Dlouhý, Jakub Gottwald, Daniel Svoboda, Michal Pavlata, Maroš Kramár, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Kodeš, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Marek Němec, Jiří Kout, Barbora Obozněnková, Zdeněk Maryška, Martin Pechlát, Renata Visnerová-Prokopová, Zbyněk Fric, Radek Žák, Roman Zach, Pavel Nečas, Zuzana Onufráková, Zdeněk Barták, Daniel Rous, Alexej Pyško, Jitka Ježková, Jiří Panzner, Hynek Čermák, Marek Vašut, Karel Zima, Michal Bumbálek, Nataša Gáčová, Martin Stránský, Marek Ronec, Václav Vašák, Hana Seidlová, Ladislav Hampl, Roman Štabrňák, Luboš Veselý, Luboš Vrňata, Jindřich Hinke, Věra Janků, Zuzana Skalníková, Martin Učík, Martin Myšička, Eva Vrbková, Marcel Vašinka, Petr Klimeš, Ladislav Kolář, Karel Polišenský, Vladimír Škultéty, Zdeněk Žák, Jan Vondráček, Igor Chmela, Věra Kubánková, Lucie Žáčková, Jan Vlasák, Dana Homolová, Marek Pospíchal, Romana Sittová, Josef Klíma, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Pavel Skřípal, Martin Mejzlík, Michal Dalecký, Kryštof Rímský, Eugen Libezniuk, Věra Tichánková, Jindřich Kout, Jan Pavel Filipenský, Josef Kuhn, Robert Kroupar, Petr Florián, Sandra Černodrinská, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Andrea Opavská, Petra Navrátilová, Tereza Richtrová, Barbora Milotová, Aleš Bílík, Jiří Bartoň, Martin Pošta

Produkce:

Lukáš Kaplan

Střih:

Michal Hýka

Scénografie:

Václav Vohlídal
(další profese)
 • verbal
  **

  Pokud Kroupa s Klímou neměli Na vlastních, bulvárních očích frajerské tmavé brýle a Berdychův gang opravdu pronásledovala šestnáctiletá kravka, padesátikilový "zabiják", šeredná žena v domácnosti, éstébák v důchodu a Čmaňa, divím se, že chlapci neusrkávají vedle Vikiho banánové daiquiri s nohama v příboji na nějakém klimaticky přívětivém karibském ostrůvku a dali přednost chládku Mírovského resortu. Asi chtěli, aby o nich vznikl i první český celovečerní komiksový Avengers, ve kterém budou hrdinně bojovat za práva romských spoluvězňů spolu s Jirkou Kájínkem, kterého bude hrát Roman Skamene. Nicméně ruku na koule! Na české, Růžové ordinační poměry je tento jednooký král docela dívatelnou tragikomedií. Haničce by sice o přirozeném herectví mohl konečně někdo Vyprávět, avšak ostatní kašpárci cinkají rolničkama dle svých uspokojivých standardů.(22.9.2011)

 • Genero
  **

  Jako Velmi křehké vztahy z policejních análů, ale zase ne tak příšerný. Dávám zatím za dvě, ale jestli tu někdo napíše jako tuhle na Super.cz, že Hana Vagnerová je jedna z nejkrásnějších českých hereček, tak mu nacpu tři vázaný ročníky Maximu do stejné části těla, odkud si Hlína a Stoupa vylovili scénář, a ten odpad!, co sem vystřihnu, mu pak rozmažu po celých zádech.(16.11.2011)

 • Gwaihir
  ****

  Fakt, že je nějaké dílko natočeno podle skutečnosti, nemusí sice nutně znamenat, že zasáhne svou autentičností celou společnost, ale v tomto případě si myslím, že se velmi dobře povedlo především nastínit rozsah organizovaného zločinu v naší zemi. Kvalita jednotlivých dílů samozřejmě trochu kolísá s bohatostí jejich děje, avšak jako celek má seriál poměrně promyšlenou stavbu, včetně závěrečného vystupňování, která dokáže vtáhnout do dění na obrazovce. Hereckými výkony se v dobrém světle předvádí v podstatě všichni, jak ti osvědčení, tak ti méně známí. Celkově je pro mě tento seriál příjemným překvapením a jsem rád, že se česká tvorba začíná věnovat také aktuálním tématům. 70%(23.12.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčení 2. série začalo 6. 8. 2013 ve středočeských Hořovicích. (morgos)

 • - V seriálu celkem havarovalo, vybouchlo, bylo prostříleno nebo jinak zničeno 13 aut a jedna loď. (navabaca)

 • - Ve 13. epizodě, kdy drobeček (Martin Sitta) láme tágo, je jasně vidět, že je naříznuté, aby šlo zlomit. (Mencmi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace