Expozitura (TV seriál)

Expozitúra

Organized Crime Unit

Akční / Krimi / Drama

Česko, 2008, 16x75 min

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová, Michal Dlouhý, David Prachař, Václav Marhoul, Marko Igonda, Jan Kanyza, Čestmír Řanda ml., Jiří Štěpnička, Zuzana Kocúriková, Vladimír Dlouhý, Jakub Gottwald, Daniel Svoboda, Michal Pavlata, Maroš Kramár, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Kodeš, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Marek Němec, Jiří Kout, Barbora Obozněnková, Zdeněk Maryška, Martin Pechlát, Renata Visnerová-Prokopová, Zbyněk Fric, Radek Žák, Roman Zach, Pavel Nečas, Zuzana Onufráková, Zdeněk Barták, Daniel Rous, Alexej Pyško, Jitka Ježková, Jiří Panzner, Hynek Čermák, Marek Vašut, Karel Zima, Michal Bumbálek, Nataša Gáčová, Martin Stránský, Marek Ronec, Václav Vašák, Hana Seidlová, Ladislav Hampl, Roman Štabrňák, Luboš Veselý, Luboš Vrňata, Jindřich Hinke, Věra Janků, Zuzana Skalníková, Martin Učík, Martin Myšička, Eva Vrbková, Marcel Vašinka, Petr Klimeš, Ladislav Kolář, Karel Polišenský, Vladimír Škultéty, Zdeněk Žák, Jan Vondráček, Igor Chmela, Věra Kubánková, Lucie Žáčková, Jan Vlasák, Dana Homolová, Marek Pospíchal, Romana Sittová, Josef Klíma, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Pavel Skřípal, Martin Mejzlík, Michal Dalecký, Kryštof Rímský, Eugen Libezniuk, Věra Tichánková, Jindřich Kout, Jan Pavel Filipenský, Josef Kuhn, Robert Kroupar, Petr Florián, Sandra Černodrinská, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Andrea Opavská, Petra Navrátilová, Tereza Richtrová, Barbora Milotová, Aleš Bílík, Jiří Bartoň, Martin Pošta, Jaroslav Pížl, Filip Gavlas, Tomáš Bělohlávek

Lukáš Kaplan

Michal Hýka

Scénografie:

Václav Vohlídal

Odpad? To jako vážně? Lidi proberte se. Hodnocení prvního dílu mám možná trošku přešvihlé a do budoucnosti je dost možné, že půjdu na ty tři, ale jsem velice mile překvapená, tak proto. Máme tu slušný scénář, který je místy dokonce napínavý a zajímavý, příjemně to odsýpá a aura spiklenecké teorie se začíná zlehýnka rozvíjet tak, aby to diváka navnadilo. A herci? Tohle rozhodně není žádné ochotnické, nebo estrádní divadlo. Jsou slušní. Víc než slušní. Na poměry české televizní zábavy je nadprůměr a doufám, že další díly budou kvalitativně pouze stoupat.(10.9.2011)

Slušná hudba, slušná režie, slušní herci, chvílemi i slušné napětí. Příjemné překvapení. Tak se ukaž, TV Nova, co bude dál a zda hvězdičky z mého hodnocení nezačnou postupně opadávat. Po druhém dílu odebírám hvězdičku. Hlavní hrdinka je na zabití a nebaví mě to. I Kriminálka Anděl byla lepší. Ale úvodní a závěrečný titulky jsou dobrý. Dolanský výbornej. A tím to hasne. Třetí díl ještě horší. Ale nevzdávám to. Pátý díl se mi celkem i zase líbil. PS: Dopisuji po díle devátém, kdy musím říct, že poslední díly mě nijak zvlášť neurážejí, dokonce mě to i trochu baví a hlavní hrdince přicházím na chuť.(7.9.2011)

• verbal

Pokud Kroupa s Klímou neměli Na vlastních, bulvárních očích frajerské tmavé brýle a Berdychův gang opravdu pronásledovala šestnáctiletá kravka, padesátikilový "zabiják", šeredná žena v domácnosti, éstébák v důchodu a Čmaňa, divím se, že chlapci neusrkávají vedle Vikiho banánové daiquiri s nohama v příboji na nějakém klimaticky přívětivém karibském ostrůvku a dali přednost chládku Mírovského resortu. Asi chtěli, aby o nich vznikl i první český celovečerní komiksový Avengers, ve kterém budou hrdinně bojovat za práva romských spoluvězňů spolu s Jirkou Kájínkem, kterého bude hrát Roman Skamene. Nicméně ruku na koule! Na české, Růžové ordinační poměry je tento jednooký král docela dívatelnou tragikomedií. Haničce by sice o přirozeném herectví mohl konečně někdo Vyprávět, avšak ostatní kašpárci cinkají rolničkama dle svých uspokojivých standardů.(22.9.2011)

Značně otravná režie se snaží zabírat lidi ze všech možných úhlů, jen aby dokázala svoji světovost. Odrazoval mě už popisek, který se chvástal stovkami výbuchů a desítkami bouraček. Hana Vagnerová je navíc divně unylá. Jedna z postav to glosovala celkem přesně; "No jasně, ženská v akci. Super." :-/(9.9.2011)

• Allien.9

Nečekala jsem, že by mě ještě mohl některý z novodobých seriálů upadající TV Nova nějak výrazněji zaujmout, ale stalo se. V rámci české krimi-tvorby je "Expozitura" v mnoha ohledech bezkonkurenční, ani jí se však nevyhnul syndrom amerických seriálů (tj. čím více dílů, tím více o "ničem") a poslední dvě epizody už na mě působily skutečně "fraškoidně". Škoda, rozehrané to bylo solidně... Oblíbené postavy: Dan Chládek (Robert Jašków), Mgr. Arnold Mráz (David Prachař), Dodo (Maroš Kramár), Zuzana Chládková (Sabina Králová).(8.9.2011)