Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

Charon11

Myslím si, že tenhle způsob krimi seriálu ti ještě nebyl. A přesto, že scénář psal život, myslím si že je to dobře odvedená práce i když mám trošku problém s hlavní hrdinkou... ()

Kámen

Koukám a nestačím se divit, kolik že tu je scénáristů, režisérů, dramaturgů a psychologů. Nejenom, že by drtivá většina z nich nedala ani pořad o vaření pro primitivy, ale doslova a do písmene se chvástají, jací že jsou úžasní a kreativní. Tak to ani omylem, vy komici ... a když se k tomu přidaj vařečky, tak je o slaboduchost postaráno :-) ()

mira007

Některé díly byly trochu nesmyslný ( viz. magor, který mučí holky na internetu a způsob vyřešení případu ), některé díly obsahovaly testosteronové přehrávání drsňáků, ale nemůžu si pomoc - oproti ostatním českým krimi mi to přišlo profesionální a s nádechem skutečné předlohy člověka až mrazí jak to tady může fungovat ( ministr vnitra si udělá z policajtů tým zabijáků apod. ) Počáteční díly obsahují občas blbosti ale s příchodem postavy Michala Dlouhého pár dílů před koncem se jedná o hodně realistický mrazivý krimithriller. ()

Illy

Na hodnocení je po prvním dílu brzy, nicméně tomu dám šanci. Oproti ostatnímu balastu je to koukatelné.... ()

Blue.Shark

Tak tenhle seriál si zaslouží čtyři hvězdy. Ať už je to z produkce TV Nova nebo ne, je to snad první kvalitní český seriál z krimi prostředí. Samozřejmě narazíme na nějaké ty trapnější momenty, ale já jsem prostě spokojen. Zedníček se ukazuje v trochu jiné roli, než doposavad, Vagnerová hraje drsnou policistku (kterou jí sice moc nevěřím, ale pořád to jde) a úplně nejvíce mi sedí Jašków. Třikrát hurá pro Jaškówa! Speciální třešnička na dortu pak byl Jiří Korn, který předvedl pořádné charizma. Třikrát hurá seriálu, za který se konečně nikdo nemusí stydět! Pořádný problém bych viděl v přílišné roztahanosti jednotlivých dílů. Díly totiž nemají pořádný spád a často nudí i když by nemusely. Přesto ale musím tvrdit, že Expozitura je absolutní špička v české seriálové tvorbě. ()

Standic1

Docela překvapení musím říct. Ponuré barvy, prostředí a směr, kterým se seriál ubírá vypadá nadějně. Dokonce na mě i zapůsobilo vyprávění Vágnerové, které bude každým dílem odhalovat víc, čímž jako snad první český seriál vzbuzuje trošku napětí a zvědavosti. Zatím je za námi první díl, proto hodnotit ještě nebudu a to jak si vedou herci taky okomentuju po pár dalších dílech, ale zatím dávám palec nahoru a jsem zvědavý na další díl. IIIIIIIIIIIIII Doplnění po pár dílech: bohužel to zapadlo tam, kam mnoho českých seriálů, postavy mě přestali zajímat, příběh mě přestal zajímat a nezbylo mi dost sil, aby to celé vůbec dokoukal. Obrázek si tedy udělejte sami... ()

Vitaminy

Nadprůměrně kvalitně zpracovaný seriál. Samozřejmě se nemůže rovnat zahraniční produkci ohledně peněz, výpravy apod. Ale opravdu se na to dá koukat. Líbí se mi kamera, kulisy a samozřejmě inspirace skutečným českým podsvětím. Jen si myslím, že dát do hlavní role Hanu Vágnerů nebylo zrovna to nejlepší. V prvním díle jsem to nějak přežil, ale ten její otravnej ječák/chraplák mně začíná děsně sr.... :) ()

Gore

Neměl by se seriál hodnotit alespoň po dokoukání většiny dílů a ne hned po prvním díle? Po pátém díle je to tak mezi 2 a 3*. 14.12. - Hodnotím po 15.tém dílu a někdy od 7.ho dílu se kvalita i zajímavost seriálu zvedla, je to dokonce mezi 3 a 4*, ale vzhledem k tomu, že se to v některých případech hodně moc odlišuje od reality a hlavně kvůli neherečce Vágnerové, která svým výkonem celý seriál potápí, se uchyluji k nižšímu číslu. ()

Žižina

Beru to podle toho, ze to je cesky serial a po vsech tech Pojistovnach stesti, Ruzovych zahradach, Ulicich a nedej boze Kriminalkach Andel, je todle konecne serial, na ktery se rada podivam. Na nase pomery je to skvele natoceny a ma to nejaky spad. Jediny co bych vynechala je ten soukromy pribeh policistky, ktery se tam tahne v pozadi..Slabsi 4 * ()

Skarface

Čím dýl se dívám na tento seriál tak tím víc si uvědomuju jaká je to trapárna už to ani ten Jaškow nezachrání . A Vágnerka v tomhle seriálu akorát dokazuje že není dobrá herečka !!! ()

A. Murray

na české poměry velmi dobře natočený seriál a rozhodně stojí za to ho zkouknout. Trochu mi ale vadí odklon od reality. Ze začátku tu bylo spojení s podnikatelem Mrázkem, ale někde uprostřed seriálu už to přestávalo korespondovat s realitou. ()

Dejvi21

Koukám, že spousta lidí si tu mrskla odpad nebo hvězdu ještě před koncem prvního dílu, ti pracovitější dodali i jednu větu, v lepším případě souvětí, aby měli další zářez na pažbě v počtu hodnocení a komentářů a vypadali jako skuteční filmoví fajnšmekři. Popravdě, taky jsem od prvního dílu očekával víc a první díly se pohybovali kolem 2 hvezdiček. Řekl bych ale, že poslední díly seriálu jsou více než dobré, když to tak řeknu. Jelikož kriminálkám až na vyjímky neholduju, nevidím moc velký rozdíl mezi Expoziturou a kde jakou kriminálkou. To ovšem znamená, že může konkurovat zahraničním bratříčkům a sestřičkám, kteří se tu blíží červeným číslům, takže současných 59% se mi zdá na ony omílané české poměry málo. První půlka kolem 2 - 3 hvězdiček a ty poslední, kde už to graduje můžou mít i 4 hvězdy. U mě je celkové hodnocení 3,5 hvězdičky. ()

Haniczka

Líbilo. Bylo to přesvědčivé, herci výborní, prostředí i výprava také dobrá, hudba tísnivá, režie agesivně působivá a ještě že to bylo dle skutečných událostí - fakt nechápu, co tady v tom českým kotlíku by zdejší "kritici" už chtěli. Bylo to dost drsné na televizní projekt a zároveň nepříliš drsné, aby to šlo pustit do televize, takže i produkce to zvládla dobře. ()

Venous666

Nevím co si o toho mám mysle, za každým záběrem, úsměvem, střihem vidím kriminálku Kolín, Las Vegas, Maimi či NY. Hodnocení nechám až to dotáhneme s TV Nova dokonce, bylo by to předčasné a když se tak dlouho snažili z mé strany trochu nefér... ()

Snake.Charmer

S Expoziturou po prvním díle zatím nemám žádný výraznější problém. Je pravda že dialogy občas zašustí papírem. Přesto že je Vágnerová docela sympatická holčina, nemůžu si odpustit jednu výtku na její adresu - všechno jí prostě nemůžu uvěřit, v pasážích kdy vypráví je to nejcitelnější a zvlášť drsňáctví v jejím podání vyznívá tak nějak trapně. Z herců bych naopak vyzdvihl Roberta Jaškówa. A ten slizák Maroš, kterýho nemůžu normálně ani cejtit tady předvádí něco, co u něj poprvé a naprosto vážně můžu nazvat hereckým výkonem. Všeobecně se casting záporáků zatím povedl na výbornou. No uvidíme jak se to vyvrbí, ale zatím se to docela slušně rozjíždí. ()

RedHot

Televize Nova natáčí na motivy skutečného příběhu. Mám za to, že to vypadá následovně - v reále dělník na stavbě upustí cihlu. Napíše se o tom poutavý scénář o tom, jak se na dělníka zřítil dům. Podle onoho scénáře se vzápětí natočí seriál, pojednávající o tom, jak komando teroristů v převleku za dělníky zorganizovalo útok s výbušninami a jejich zaviněním se zřítil mrakodrap. Dále už polemizovat nebudu, jako fakt však musíme brát, že oproti drsňákům, kteří táhnou americké kriminálky, působí tihle hoši jako desetiletí cipísci, co tátovi ukradli kameru a chtějí natočit vlastní "dlsnou kliminálku". Jinak ale příběh neuráží, pokud potřebujete po práci vypnout a nechcete si nic muset pamatovat, je pro vás Expozitura jako stvořená. ()