Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

DaUr

Jako první věc musím konstatovat, že ačkoliv v programu kina se jasně psalo "3D, titulky", film byl nakonec uveden s dabingem (poslali špatnou kopii, údajně). To mě trochu zchladilo. Stejně tak fakt, že 3D je opět naprosto zbytečné - až na několik poměrně samoúčelných scén nemá naprosto žádné využití. Příběh samotný by se také ke kladům počítat nemohl, zakřiknutý chlapec, který zachrání svět je asi tak originální jako zápletka Hangover: Part II. Co tedy film zachraňuje, je povedený casting - ačkoliv se Evans snaží, tak (jako je tomu u podobných snímků většinou) jsou výraznější vedlejší postavy, a to především Weaving s T. L. Jonesem, který má jako jediný i pár solidních hlášek. Režie nic nového nepřináší, hudba solidně podkresluje děj, ale vyloženě nezaujme, a my tady tedy máme další z dlouhé řady filmů které nenadchnou, ale ani neurazí a díky svému komiksovému původu jistě vydělají svým tvůrcům na další podobné. ()

Estrecha

Film bych přirovnal Avatarovi. Dialogy stupidní. Děj - nechci použít slovo herecké výkony - komický. Nicméně celkově mě to prostě bavilo. Dal bych možná tři hvězdy, nicméně stále se tam něco dělo, stále bylo na co koukat, diváka rozhodně neochudili o nic. Třikrát jsem si myslel, že TEĎ se objeví titulky, ale ono NE! Avatar - dialogy hrozné, inteligence nulová, dobro vs zlo až nepříjemně očividné, ale celkově prostě bomba. To je Captain America: První Avenger! Čtyři hvězdy. ()

žvanimírek

Bejt takovejch Kapitánů víc, nedokážu si představit, jak by se druhá světová vyvíjela...ale co, upřímně prdím i na řadu nelogičností, na kraviny ve scénáři, laserové pušky a na ladné chození po jedoucím vlaku, jelikož redhead Schmidt byl výbornej, Evans v kostýmku dostatečně úchylnej a všechno to byla veliká zábava, která v příštím roce jistojistě vyvrcholí epickou řežbou v The Avengers! ()

arbitr

Komiksy já rád. Z mnoha důvodů. Stejně jako v pohádkách v nich vítězí dobro nad zlem. Hrdinové jsou sympatičtí a padouši odporní. Trocha té romance a humoru. Pěkně se na to dívá, v dnešní době zvlášť. A ideologiii bych do toho netahal, tedy pouze v nejnutnější míře, pro rozlišení stran. Kdo nemá zájem ať si pustí něco jiného. Kdy že budou Mstitelé až v květnu 2012? ()

ivan_drago

Tomuto filmu se daří stavět na dvou položkách ve filmové branži pro mě důležitých, a to atmosféře a smyslu pro detail... Všeho se mi dostává v tomto díle v míře vrchovaté a návdavkem dostává filmový fanoušek i o hodně navíc... Ač mi zprvu obsazení hlavní role nepřišlou šťastné, tak musím uznat, že mi Evans až tolik nevadil... Scénař také neobsahoval nic už viděného, ale podáváno je to s takovou jistotou a kouzlem, že jsem tu blbost příběhu přešel... Filmu v mých očích také přispívá zařazení příběhu do dob války 2. světové a stravitelný mix akce a akce... Během sledování filmu mě v mysli vytanuli následující dílka z pop-kutury... Wolfenstein, Svět zítřka, Killzone, Apokalypsa, Tenkrát v Americe, Poslední skaut, James Bond, Fantomas, Zachraňte vojína Rayna, sestřihy z olympijských her z doby před a po válečné a snad i válečné dokumety na dvojce... Když to po sobě čtu, tak bych si myslel, že se z takového mixu pobleju jak Alík, ale překvapivě mě to moc bavilo... ()

DivX

Pořád nechápu co se vám na tom některým nelíbí... Je to natočeno podle komiksu. Děj je sice ze začátku zbytečně zdlouhavý ale to je u těchto filmů naprosto normální. Efekty i animace jsou dobré a herecký výkon taky. 65% (DĚJ*** AKCE*** EFEKTY*** ANIMACE**** HERCI****) IMDb: 7,1/10 ()

Mrkvič

Joe Johnston prostě neumí a budu to opakovat stejně jako u Vlkodlaka, který byl teda ještě o mnoho tříd horší. První Avenger má aspoň dost humoru a Chrise Evanse, takže dokáže na většinu času zabavit. Jinak mi ale přijde, že Marvel udělal spoustu filmu, kde na kvalitě nezáleží, hlavně aby se to potom spojilo do Avengerů. Že digitální triky ve filmu za 140 mega jsou tak příšerně rozpoznatelný a nijak úžasný, je děsná ostuda. Co je ale ještě horší, že film nemá snad žádný silnější moment, takže se tak provleče až do konce, aby se na konci stalo něco, co stejně ze začátku všichni s mozkem vědí. ()

Wall-E

Marvel letos válí... Jak Thor a X-Men:First Class, tak je i Captain America výborná podívaná. Pro fanoušky komiksu je to povinnost a myslím, že nejsem sám kdo se těší na filmovou podobu Avengers. Do týmu nám ještě chybí Janet a Hank, ale to překousnem. Antman je naplánovaný až na rok 2014 pod režií Edgara Wrighta... To zní sice dobře, ale je to ještě v nedohlednu. Každopádně, letos Marvel jednoznačně převálcoval DC. Ale příští rok to bude mít o to těžší, protože připluje vlajková loď v podobě "The Dark Knight Rises". ()

Honzíno

Takové slabší Star Wars během Druhé světové války. Občas docela legrace, ať už chtěná nebo nechtěná, mírný nadprůměr. Já to říkám pořád, Johnston je zručný řemeslník (Jurassic Park 3 však nepřekonává). ()

LiborGondek

Trochu slabší snímek z dílny Marvelu, jsem totiž zvyklý dávat 5*. Proto je to pro mne takové menší zklamání, ale úplně špatné to zase také rozhodně nebylo. Film má spoustu momentů, kde se dá i dobře pobavit, nicméně ta trapná "uniforma" a pár dalších uhozených věcí sráží hodnotu celku, zbytečně. 70%. ()

Dado

Asi to má na svedomí najmä obdobie a prostredie 2. svetovej vojny, ale pre mňa z filmov príbehovo predchádzajúcich filmu Avengers spoločne s prvým Iron Manom najlepší snímok. Komiks som nepoznal a pred zhliadnutím filmu som sa vážne obával toho, že tvorcovia sa nechajú uniesť slovom America v mene hlavného hrdinu a vyprodukujú podobný proamericky zafarbený odpad, akých je už nielen vo filmovom priemysle mnoho. Obavy však boli absolútne zbytočné, dej sa vôbec k podobnému extrému ani len nepriblížil, Chris Evans stvárnil nielen nepremožiteľného, ale aj sympatického hlavného hrdinu, jeho filmová partnerka Hayley Atwell je sexy a Dominic Cooper si zobral zo svojho "syna" Roberta Downeyho Jr. skvelý príklad. Menším sklamaním tak zostal len hlavný záporný hrdina, na moju škodu pripomeniem, že nepoznám komiksovú predlohu a aj to zjavne zavážilo pri hodnotení Weavingovho Red Skulla. I tak je však Kapitán Amerika nielen prvým Avengerom, ale aj prvým filmom, po ktorom siahnem, pokiaľ mám chuť pozrieť si niečo zo spomínanej skupiny snímkov predchádzajúcich samotnému filmu Avengers. Slovenský dabing síce neponúka divákom šušľajúcich náckov, na druhej strane však viacerých dabérov s hercami spája absolútne nevhodne, pričom jedným z týchto nevydarených spojení je aj to najdôležitejšie, kde Michal Hallon prepožičal hlas Chrisovi Evansovi. Taktiež aj preklad je neraz až príliš kostrbatý a vetám by nezaškodilo lepšie formulovanie. (80%) ()

karlik4801

Obraz z druhé světové války s kuřetem co se snaží být vojákem v hlavní roli. Jde vidět duch, srdce a odvážnost Kapitána. Steve je ještě moc přiteplený, ale vidíme i jeho druhou a silnější stranu. Vizuál se nijak netrhnul, ale to ani nebylo potřeba. Jinak skvělá volba Huga Weavinga do role Red Skulla. ()

JimmyII

Příjemně oldschoolový a civilní film o jednom sakra správňáckém superhrdinovi. Retro a futuretro kabátek se vysloveně povedl, Chris Evans je nečekaně sympatický a narážky na zbytek marvelovského univerza jsou rozesety vtipně a nápaditě. Takhle to má vypadat, Captain America je poctivá a chytrá popcornová zábava, ze které čiší radost tvůrců ale i protagonistů. ()

viperDavid

Hodně jsem uvažoval zdali nemám dát jen jednu hvězdičku za celkový dojem. U filmu totiž musí být hlavní věc a to aby bavila. Jenže tady až na pár scén to působí spíš nudným dojmem. Hodně zbytečných několikaminutových kravin film akorát natáhlo, přiblblá love story mezi svalovcem a důstojnicí, neměla vůbec smysl, když nám náš kapitán stejně na pár let usnul. No nevím krom čtyřlístku nejsem komiksovej fanda, takže jsem ho nečetl, ale jako film to na mě dojem moc neudělalo. ()

Helmutek

Mně to teda nijak slabý nepřišlo - jasně, nejlepší marvelovka to rozhodně neni, ale mě to bavilo (rozhodně o ligu víc než třeba takovej Hulk) a svoje opodstatněný místo ten film prostě podle mě má. Taková ta trochu animovaně-vintage animace a atmosféra mi přišla docela zajímavá (snad to teda nebylo releasem, hahaha) a rozhodně sympatická tim směrem, že se nesnažila zastírat přehnanost a určitou "pohádkovost". Skvělej byl rozjezd, všechny ty zoufalý pokusy nerdovitýho a rachitickýho ťulpase Rogerse dostat se do armády, bavila mě ale i ta pokročilejší pasáž, kdy už jako prověřenej (a státem certifikovanej) vzor hrdiny dělá náborovou showbyznysovou prostituci... až se nakonec přerodí i v toho sktuečnýho geroje bojujícho s bedesem Hugo červenoksichtem. Některý ty bitky a scény v závěru mi přišly trošku ve stylu Fantomasů - všechny možný lítající a hybridní a kdovíjak fantaskní dopravní, bojový a únikový prostředky společně se vzájemnym pronásledovánim fakt jak někde v nějakym animáku, ale co už - mně to nevadilo, film mě bavil a popcornová zábava je to skvělá. ()

Lachtaan

První Cap je možná obrovitánsky důležitou stěžní v prvopočátcích celého Marvel Univerza, jeho zrození v temném období druhé světové mě osobně nikdy neuchvátilo a to jsem snímek zásluhou již několika televizních repríz viděl vícerokrát. Každý z jednolitvých filmů celého MCU bych měl hodnotit nezávisle na jeho nástupcích, když se ovšem podívám, kam se tvorba celého filmového magnáta jménem Marvel posunula, není se čemu divit, že je First Avenger pouhým odrazovacím můstkem. ()

LUKICKK

Trošku nechápu proč to má na Marvel tak nízké hodnocení, přijde mi to jako dost dobrý film a dobrá Marvelovka. ()

oveckaoa

Natočit tohle v 90 letech tak jdu na 5 hvězd a ani nemrnu bohužel je jiná doba a přece jen už vyždauji více. Prvních 30 minut je úplně vatové (navíc přeměně hlavního hrdiny z takového chudáčka na takového nadvojáka bych nevěřil ani s 5 promilemi) pak příjde akce a je to už lepší. Zásadní problém vidím v Řudé Lebce skoro do 3/4 filmu nevíme že má Rudou Lebku což je velká škoda. Dále si myslím že kdyby Kapitán Amerika podnikal sólo útoky bylo by to daleko lepší. Nicméně jinak k filmu nemám výhrady humor je sice na úrovni novácké Hospody (třeba já ti dávat pusu nebudu) ale to přežiju a scény s Hydrou jsou boží. Naopak konec typu happyend (jak jakože umírá) je tak trapný až to bolí nicméně případné pokračování má dle mě velký potenciál. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)