Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Ceres

Celkem slušná oddychovka, jen škoda, že kdyby se film vyhnul klasických rádoby "cool" výlevů v podobě T.L. Jonese, který mi leze hodně na nervy poslední dobou. Scény cpt. America byly většinou pro mě komické, než aby byly cool. Jediná velmi dobrá věc byla Hugo Weaving a jeho nazi hydra. Celkově i před rozpočet lehce podprůměr. 45 % ()

Natabar

Ze všech Avengerů mi Captain America vždy přišel jako největší pitomec. A tento film je asi spíš takové pokoukání pro děti. No ztráta času. ()

marie.en

Nemůžu si pomoct, ale Marvel prostě umí. Další bomba film z rodinky "komiksáků", který mě nezklamal. Má to prostě zase ten správný komiksovo-trhákový náboj i mnou oblíbené narážky na další filmy (Avengers, Iron Man etc.). Captain America je klaďas až na půdu a americká propaganda zase jednou jásá. Tak úžasně přehnané, že nemám slov. Tenhle film má prostě všechno (včetně tuny klišé), co jsem od něj očekávala. Prostě to, co k němu patří. Je to prostě komiks jak má být a tečka. ()

fefee

Na jednej strane ma fascinuje ako dokážu natočiť celkom slušný pozerateľný film z primitívnych komiksových hrdinov, na druhej strane sa na trhu objavuje také množstvo "Marvelákov" že už prestávam vnímať rozdiely jednotlivých hrdinov a príde mi to všetko na jedno kopyto, nič originálne stále to isté. Žiadnu výnimku netvorí ani Captain America - slušný priemer. ()

romajz15

Tohle je jeden z těch slabších Marvel filmů. Herci jsou sice skvělý, ale s příběhem už je to horší. Začátek je docela úmorná nuda, prostřední část se snaží hrát si na komedii, a závěrečná část je až neskutečně stupidní. Na druhou stranu příběh také rozvádí děj pro celou sérii a je zde i milá přítomnost Howarda Starka. Každému fanouškovi Marvelu urrčitě doporučuji. ()

VanTom

V rámci možností dopadla adaptace de facto dobového tendenčního komiksu na výbornou. A to zejména proto, že se nebrala vážně a s ohromným nadhledem postavila prvního Avengera do role obchodní propagandistické figurky, která si své ostruhy na bojišti musí teprve vydobýt (samozřejmě v přepáleně dobrodružném stylu „dušínského“ Indiana Jonese se sérem supervojáka v krvi). A i když mne výbušná akce v závěru vlastně moc nebrala, výborně napsané postavy a hlášky opět dělaly studiu Marvel čest. ()

lykan9

Příjemný rozjezd pro všechny následující pokračování. Kdybych neviděl Avengers a Návrat prvního Avengera, tak bych asi hodnotil čtyřmi hvězdami, ale ve srovnání s těmito filmy musím zůstat u třech. ()

Sany33

Asi nebudem jediný človek na tomto svete, ktorý sa neskutočne tešil na tento filmový počin od Marvel Studios, ktorý priniesli na svet Capitana Americu. O to viac sa teším že si ho strihne neskutočný sympaťák Chris Evans, ktorý na mňa pôsobí presne tým proamerickým dojmom a toto stvárnenie som mu zožral aj s navijakom. Páčia sa mi príbehy, ktoré sa prelínajú cez niekoľko časových pásiem a práve s niečim podobným prišli aj filmári, ktorý sa, vďaka bohu, držia komiksovej predlohy. Hlavný nepriateľ organizácie S.H.I.E.L.D. naprieč celým vekom je Hydra. A tu je pekne vidieť aj ako sa formovali jej základy ako aj základy prvých Avengerov na čele s kapitánom. Vizuál pôsobivý, príbeh vábivý a ja som sa nevedel odlepiť od telky čo je neklamný znak toho že ide o výborný film. 88% ()

ghatos

Také jakési čudné. Unifikovaná komiksárna nabídla pouze originální übercool auto Red Skulla. Nejvíce mě potěšil znak organizace Hydra. 57%. ()

Lukyn007

No, řeknu to takto. THOR byl o trochu lepší snímek, ale přesto musím Kapitána pochválit, čekal jsem totiž propadák. To propojení téměř celého Marvelovského univerza se mi moc líbí a na The Avengers se už těším jako malej kluk. ()

Krosmen

Inu, čekal jsem víc. Scénář již mnohokrát viděný, který ovšem není okořeněn potřebnou dávkou vtipu a z mého pohledu ani akce. Taková modernější princezna Xena, která místo "šakramem" háže štítem a nemá poprsí, ale svaly. Nejlepší je jednoznačně Hugo Weaving. Jinak NIC moc. ()

Myrreczech

Nebudu to zaobalovat, čekal jsem víc ... mnohem víc. Captain nezklamal úplně, ale chyběla tomu šťáva jiných komiksových adaptací. Výborný Hugo, solidní soundtrack, slušný Evans i Lee Jones. Ale pořád to není stoprocentní. Nejslabší z Avengerů, kterých se nemůžu dočkat. Snad si Captain napraví reputaci. ()

blackJag

Velkolepé plány studia MARVEL ohledně vydlážděné cesty k nejočekávanější komiksové adaptaci, týmovce AVENGERS, jdou skutečně již léta přesně podle stavebního rozpisu a je nanejvýš obdivuhodné, jak se jim každý úsek této cesty daří (pro mne i kvalitativně, především však finančně). CAPTAIN AMERICA je (vedle NEUVĚŘITELNÉHO HULKA, IRON MANA a THORA) posledním dílkem skládačky, ani omylem jej však nesmíte brát za nutný poškrabek. Právě naopak. Tato adaptace příběhu jednoho z nejzásadnějších hrdinů komiksového světa Marvelu se vyvedla (ve stínu pokusu Alberta Pyuna z roku 1990) na velmi slušné úrovni, má podařenou retro stylizaci, patřičný nadhled a spolehlivé herecké obsazení (není nezajímavé, že pro představitele hlavní role Evanse jde v pořadí již o 4. komiksovou roli - nepočítám propůjčený hlas k animovaným ŽELVÁM NINJA). Kapitána Ameriku (původně vytvořeného pány Joe Simonem a Jackem Kirbym) máme tedy zdárně za sebou, teď už se jen ve zdraví dočkat zmíněných AVENGERS, ke kterým je v potitulkové sekvenci mírná ochutnávka. 80% ()

zigíš

pomaly sa dá povedat ´esenciálny marvel´ kde občas niečo vadí, niečoho je tu moc - tam málo, ale stále tak obrovský nadštandart, že mi to nedá a musím za plný počet :) ()

Roseinka

Asi to není film pro mě... Mám ráda akční filmy, ale tohle mi přišlo spíš jak akčňák pro mladý kluky. V kině jsem usínala, nedokázalo mě to ničím nadchnout... Čekala jsem od slabého člověka, který zná pravou hodnotu moci, trochu něco jiného. Možná většího hrdinu... nevim. Neříkám, že je to špatný film, jen neni pro mě. ()

JohnSmith

Sice je to první Avenger,ale natočený jako poslední. Další retro fantasy, která má spád, je zajímavá a hlavně nenudí. Chris Evans před proměnou byl hooodně špatnej. ()

svobik

Tohle prostě můžu, o několik tříd lepší než Thor. Vtipné, odlehčené retro plné svěžích nápadů a kvalitní akce. Jen houšť. ()

Guzo

Určitě ne lepší než Iron Man, s Thorem zatím nemůžu srovnávat. Celkově jde ale o solidní žánrovku - ani si snad nepamatuji, kdy mě naposledy nějaký "komiksový film" zklamal - se sympatickým hlavním hrdinou i jeho společníky. Trochu mi tu pokulhávala hudba, ukončení děje odehrávajícího se za druhé světové také nebylo úplně ideální, ale i tak se začínám pořádně těšit na Avengers. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)