Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

*CARNIFEX*

Sračka ako všetky ostatne sračky tomuto podobné. Prvých 30 minút som sa pohrával s myšlienkami 3 * ale samozrejme, tušil som veľký zvrat. A nebol to len tak hocijaký zvrat - boli to ZVRATKY čo sa neskôr dostavili na "scénu". Až na Thora je toto klasické k.....é klišé vinímajúce sa vo všetkých možných gýčoch a "secondhandoch" amerických filmov o hrdinovi so super schopnosťami. A pokiaľ sa Vám film nebude páčiť, nečakajte, ale utečte!!!! Lebo keď za-počujete záverečný song pri titulkách - bude neskoro. Kúpte si pukance. Bágel sa Vám v samom závere zíde na výbornú. ()

D.Moore

Pro filmy Joa Johnstona mám slabost. Proč? Podívejte se na Jumanji, Ohnivý oceán a Jurský park 3 a možná pochopíte... Ten chlap točí vyloženě pro zábavu. Nedělá mu problém míchat akci, trikové scény všeho druhu a humor, což je jeho největší přednost. Proto třikrát hurá, že právě on režíroval Kapitána Ameriku. Nedovedu si představit jiného režiséra (snad kromě Spielberga či Sommerse), který by v reálném světě tak směšného hrdinu dovedl takovým způsobem "zuvěřitelnit". Vzato kolem a kolem má tenhle komiks všechno: Nádhernou retro atmosféru ve stylu Světa zítřka, sympatické postavy (velké, s Chrisem Evansem v čele, i malé, jako třeba členy Kapitánova týmu), ultrazáporné záporáky, špičkový, ale fakt špičkový soundtrack Alana Silvestriho, akční scény jako z klukovského snu (Co udělá voják, když mu dojdou náboje v obyčejné pušce? Jasně, popadne nejbližší paprskomet mrtvého skopčáka, pálí jím dál a pak si ho vezme s sebou!), sice tuctovou milostnou zápletku, jenže s netuctově drsnou ženskou, povedené, podobně jako ve čtvrtém Indym okatě digitální triky a promyšlenou návaznost na ostatní marvelovky (velký prostor pro Starka seniora potěšil). Po zhlédnutí v originálním znění, tedy bez naprosto ohavného dabingu, přidávám pátou hvězdu.____P.S. V závěrečných titulcích nejen že uvidíte českou vlajku. Uvidíte tam i Jacka Nicholsona (trvám na tom, že je to on)! ()

kulyk

Si děláte prdel, ne? 67%.....Klidně každému dopřeji možnost sledovat hrdinské eskapády smyšlených spasitelů, ostatně toleruji to i katolické církvi, ovšem toto je příliš. To že amík je natolik frustrován absencí kloudné historie své země-nezemě, že musí pro ukotvení národa ve správném postoji strkat vlajku i na hajzldekl, jsem tak nějak zaznamenal. Ale že je pro totéž ochoten dehonestovat i památku padlých soukmenovců za druhé světové potyčky, mě mírně udivuje. Na rozdíl od některých kolegů hodnotitelů se nijak zvlášť nerozohním nad výběrem herce, ztvárnivšího hlavní personu. Dvoumetrový árijec, to je prostě typický obyvatel USA dneška. Já to dokoukal a očekávám proto blahopřejné telegramy do pošty a poukázku na arabesky od Marvelů, abych si obtučnil nervy před případnými dalšími počiny, které hodlají vyslat do oběhu. ()

Spooner

No jo, Marvel prostě ví, jak si svoje hrdiny řádně představit. Každej z nich má jinej charakter a jinej filmovej styl a Kápo Amerika v tomhle trendu pokračuje a přináší pěkně oldschoolovou, skoro až "indiana joneskou" akci a feeling. Celý je to navíc plný hlášek, sympatickejch herců ( Chris Evans ještě nikdy nebyl víc cool) a překvapivě i dobré romantické linie. Škoda, že v půlce se najde pár hluchých míst a tempo trošku drhne, ale i tak se jedná o další výborný přírustek do Marveláckého univerza. ()

Davies182

Glad to be geek. MARVELácký orgasmus roku pro fandy a znalce předlohy, pro ostatní (obyčejné smrtelníky) ale možná trochu zklamání. Tohle není high-tech frajírek Iron-Man, nabušený obr Hulk, nebo fantastický Thor. A tak i když spolu s ostatními tvoří jeden z nejúžasnějších komiksových celků v historii barevných sešitů, Captain Amerika je jiný. Podstatně. Je to kápo, machr, HRDINA a vůdce smečky, Mirek Dušín severo-západní polokoule. Ostatně, za vše mluví již jméno papírového hrdiny, a film zůstal předloze maximálně věrný. Co tím chce básník říci, je, že za posledních několik let by člověk v kině těžko pohledal američtější, patosovější, a celkově takzvaně "přehnanější" snímek. Věta "to je schválně" sem ovšem pasuje jako hrnec na prde- ehm, štít do ruky. Naštěstí komiksových nadšenců bylo v sále dost; jejich souhlasné výkřiky snadno přehlušily odmítavé mručení neznabohů... díky! P.S. Dneska mám náladu na takovou poloviční objektivitu, takže za tu potitulkovou ukázku nakonec pět hvězd nedám :-P. UPDATE: Po zhlédnutí snímku na blu-rayi jsem se rozhodl toto superhrdinské - ala Indiana Jones - dobrodružství korunovat na prozatimního vítěze snímků, mapujících jednotlivé příběhy Avengers. ()

gogo76

O odvážnych Amíkoch sme toho videli už dosť, ale čo takto "Super Amík", ktorý dokáže spojencom vyhrať 2. svet. vojnu? O.K.je to komiks, tak to beriem, inak by sa mnohým mohlo urobiť zle. Úvod so "40-kilovým vojačikom " ma chytil a navyše jeho dievča života hrá sympatická H. Atwell. Po jeho prvom zoskoku z lietadla , čo je asi 30 minút, film dosť povolil v tempe, paradoxne napriek tomu, že akcie a explózie iba pribúdajú. Capt. America sa nebojí ničoho, prečo by sa divák mál báť o neho? Výsledok je podstatne lepší než som očakával a ešte tesne po skončení filmu si vravím ok priemer, ale chvíľu na to sa zamyslím a počkať , počkať...Veď je to iba ďalšia hovadina na tému superameričan, teda to, čo mi nikdy nesedelo. Berte to s rezervou a možno si to užijete. Ja iba prvú tretinu, zvyšok som dopozeral iba zotrvačnosťou. Hail hydra! 60%. ()

Xmilden

Původní kritický komentář smazán! Captain America se povedl. A navíc velmi. Musel jsem si spravit chuť po nedávné hrůze s názvem Strážci Galaxie. Captain je přímo ukázkový komiksový příběh, kdy nás celý film provázejí zajímaví herci byť jen v menších roličkách (Tucci). Jsem spokojen se zrodem toho hrdiny, s jeho morálními vlastnostmi a samozřejmě též motivací v boji proti zlu. Akce zajímavá, prostředí retro odpovídající a k tomu všemu v záporné roli veliký Hugo. Za mě opravdu spokojenost. 85% ()

Arbiter

Captain America mě zklamal, protože smrdí. Je to vyčpělý stín. Špatně rozpohybovaný konstrukt komiksové naivity . Cirkus ze začátku jen vyměnil za jiný ansámbl a větší manéž. Všude se pateticky kecá a akce spíš slouží jako neatraktivní rozanimovaný předěl pro další epizodu povrchních keců. Choudě slušná předloha se režii vymkla krapet z rukou. Tohohle dutohlava si vážit prostě nemůžu, když mi názor na něj má utvořit jeho hero akce na cvičáku, kde se stočí do klubíčka okolo granátu. Dvě hvězdy za vizuálně krásný retro, nitky universa, rovinu osobní prohry cpt. a trailer na Avengery. Zatim nejslabší Marvelačka a viním hlavně Johnstona. ()

-bad-mad-wolf-

Jako představení jedné z postav nadcházejících Avengers dobré, jen logicky nechutně dlouhé. Jako samostatný film Kapitán Amerika moc nefunguje, ačkoliv je americky zbarvený osvalený týpek za nezničitelným štítem nepochybně cool (a opravdu je). Akce spoléhá na exploze, pobíhající/pojíždějící nácky a štít používaný jako smrtonosné frisbee, zábavná však moc není, stejně jako nejsou moc zábavné postavy. Nejslabším článkem je záporák, který paradoxně ztratí i tu trochu démonického zjevu v momentě, kdy si stáhne masku a pobíhá po place s rudou lebkou (Hugo je holt Hugo). Závěrečný souboj je odfláklý - až jsem začal podezírat tvůrce, zda už nechtěli mít natáčení za sebou. Silvestriho soundtrack si pořizovat určitě nebudu, platí pro něj to, co pro zbytek filmu: jde o hezky vypadající, velice rychle vyprchávající záležitost. Co s komiksovým bijákem, jehož akce nebaví, jehož postavy vyjma několika hlášek nezanechají žádnou stopu a jehož stopáž umocňuje strašidelně nevýrazné výsledné dojmy? ()

Phobia

V rámci akce "Poznej svého nepřítele" zvolila jsem na víkend rande s kapitánem Amerikou. Předem jsem věděla, jak mě bude srát a že mezi námi nedojde ani k letmému polibku, natož k divokému skotačení pod duchnou nebo na ní, o orgasmu ani nemluvě. Zpočátku byl Steve Rogers celkem ucházející společník, takové vycmrndlé nic, které může osoba ženského pohlaví s mateřskými instinkty politovat. Jenže pak tomu chcípákovi přičarovali metr na výšku a 70 kilo svalů... v tom okamžiku šel předchozí nepatrný náznak sympatií přímo na kompost. Ani na kompost ne, odtamtud by teoreticky mohlo něco vyklíčit, což v tomto případě nehrozí. Kapitán Amerika je zkrátka nebetyčný opruz, velenudný lulín v kondomu s vlajkami a pruhy, a to nezachrání komiksově přihlouplý scénář, hezké efekty ani rozpálená padoušská hlava Hugo Weaving se svým charismatickým hlasem. Mimochodem, kapitáne Rogersi, v Ostravě byste si musel vystačit s kanálovým poklopem betonovým nebo tím prohýbajícím se plastovo-gumovým šmejdem, ty kovové už dávno sociálně slabí spoluobčané prohulili, prochlastali, případně naházeli do "výherních" automatů. 45% EDIT 2015: Hm, napodruhé překvapivě stravitelné. Ideální hrdina pro všechny adolescenty s propadlým hrudníčkem a tenoučkými končetinami. Není třeba se roky dřít a makat na sobě, stroj z vás za pár minut udělá urostlého svalovce! Jste-li čistého charakteru, ultrakladný patriot, užívající vlajku s hvězdami a pruhy jako oblečení (včetně trenýrek!) a malujete ji s láskou na dekly od kanálů, pak jste připraveni vyrazit do ciziny chránit americkou demokracii. Efekty pěkné, akce ušla, děj obstál, horší než Iron Mani (hlavně hrdina je podstatně nudnější bimbas), lepší než Thor, takže za mě takových 59%. A teď mi řekněte, kde je ten stroj na tvorbu superchlapů, narvu do něj svého manžela. ()

darkrobyk

U většiny comicsových adaptací lze napsat: původní kreslená dobrodružství jsou stále nedostižně úžasná. Je těžko pochopitelné, proč při tom nesmírném množství vydaných comicsů se tvůrci výrazněji neinspirují, jako třeba animované filmy, ale snaží se vymyslet pro film něco lepšího, což se příliš nedaří. Přesto mě Captain potěšil jak herecky ( kromě Ch.Evanse, ten nehraje, ale jen pózuje), tak především akcí. Nejhorší částí filmu je reklamní šaškování, které bych vystřihl či zkrátil, stejně zkrátit by se dala i přijímací a testovací část budoucího hrdiny. Dnešní comics s klidem osloví i intelektuály, ale od Captaina Americy to očekávat nelze, stejně tak ani od snímku vytvořeného pro čiré pobavení. ()

Hrabka

Filmy o superhrdinech mě až na výjimky nebaví. Je to téměř vždy naprosto šílená magořina. A tento film je snad největší ujetina ze všech ujetin v tomto žánru. Někdo z toho stříká nadšením, neberu mu to, ale tyhle filmy prostě nejsou nic pro mě. Začátek snad ještě ušel, ale pak se z toho stala taková pitomost s odpudivým vizuálem, že jsem několik posledních desítek minut radši rychle přeskákal. Omlouvám se milovníkům těchto superhrdinských filmů, ale za sebe můžu říct, že to je kravina!!! 30% ()

kinej

Na to, že jsem zpočátku vůbec nevěřil, že lze z tak legračně vypadající postavy vyrobit koukatelný film dopadl Captain America více než dobře. Jeho postava je napsána tak, že působí věrohodněji než kolegové z jeho přepadového týmu. Asi nejpodstatnější je fakt, že je kapitánova postava odlehčena humorem a dokonce i jeho původně směšně působící kostým má své opodstatnění. Jinak si myslím, že vzhledem k nevelkému potenciálu tohoto komiksového hrdiny to dotáhnul režisér filmově až na samý práh možností, který Captain America nabízí. Příběh je ucházející, akce místy dobrá, místy klasická digitální sterilní kaše a obsazení Chrisem Evansem je OK. ()

juta

Možná kdyby byl hlavní hrdina celou dobu vychrtlý jako na začátku, bylo by to zajimavěšjí. Dobrý nápad, prostředí druhé světové války s magií, díky které se pokusila říše vyhrát válku. Z modrého laseru se mohlo vytřískat trochu víc, nejen nějaký obláček, když vás to zasáhne. Konečně zajimavá akce nastala ke konci, s pěknými letadélky, tam začalo moje srdce trochu plesat. Konec taky mohl dopadnout trochu šťastněji :-) ()

paascha

To je ten film, co se ho marně pokouším dokoukat, ale ještě jsem se nedostal přes desátou minutu, i když už jsem začátek viděl alespoň třikrát. Možná tomu dám ještě jednu šanci, než ho spláchnu do hajzlu zapomnění:-) ()

Fiftis

Máte radi sériu Avengers od Marvelu? Ak áno, zhliadnutie filmu určite odporúčam, prítomnosť Howarda Starka a aj Nicka Furyho je iba čerešničkou na torte pre každého, kto má rad svet spomínaného komiksu. Ani zvyšok obecenstva sa vo väčšine prípadov a scén určite nudiť nebude, napriek niektorým momentom má film dostatočnú dynamiku a primeranú dávku akcie, technické spracovanie nesklamalo a hudba taktiež stojí za to. Škoda niektorých chybičiek. Výber možnosti 3D závisí iba na osobnej preferencii diváka, ja osobne takúto možnosť často uvítam z dôvodu, že tretí rozmer môže v niektorých prípadoch predsa len pomôcť. Takže ak túžite po niečo vyše dvoch hodinách zábavy, máte radi vojnové obdobie a viete sa preniesť cez fakt, že ide o film založený na komikse, Captain America by mohol byť skvelým typom, ktorý vás nesklame. ()

Shakers

Celkom dobre zvládnutá Marvelacko - Avengerovská téma o Kapitánovi Amerika. Herecké obsadenie je viac ako fajn (Hayley, Tommy, Hugo) a Chris Evans bola fakt dobrá voľba. Čo sa týka filmu, tak dej a celkový priebeh filmu je rovnako dobrý a zaujímavý ako u Kapitánovych bratov (Iron Man, Thor). Humor, efekty, hudba tu príjemne ladia a scenár je tiež dobrý tak ako aj záporák Red Skull, problém mám len v jednom. Akcie sú moc na rýchlo strihané alebo sú krátke. Proste som od Captain America čakal po akčnej stránke viac, prekvapivo som to nedostal, nápady ostali asi len na papieri. Žiadna scéna ma neuzemnila alebo sa mi nevrila do pamäti ako napríklad u Iron Mana. Trailer vyzeral dosť peckovo, ale nevedel som že ukáže všetky akčné scény a do filmu nič neostane. Nemôžem tvrdiť, že by tu akcie neboli, ale čakal som ich o trošku viac a prepracovanejšie. Celkovo som sa bavil ako pri ostatných Avengerovkách, Silvestri zabrnkal opäť fajn a záver filmu bol dosť dobrý. Obľúbené soundtracky: Kruger Chase, Triumphant Return, Hydra Train, This Is My Choice, Captain America. 89% - 4* ()

filmfanouch

S Captainem Amerikou to bylo vždycky tak trochu složité. Už dávno se vtipkovalo o tom, že je těžké převést do filmové podoby někoho, kdo se obléká do barev americké vlajky a je tak trochu naivním dobráckým hrdinou. Už ona filmová katastrofa jménem Captain America z roku 1990 dokázala, že to bude mít Steve Rogers s parádním zpracováním velmi těžké. A přece jen to o 21 let později vyšlo se snímkem Captain America: První Avenger.   Ačkoliv má film podtitul První Avenger, šlo o poslední film, který do kin dorazil před prvními Avengers. V době jeho premiéry 22. 7. 2021 jsme již za sebou měli dva Iron Many, jednoho Neuvěřitelného Hulka a jednoho Thora. A právě první sólové dobrodružství Captaina Ameriky bylo velkým otazníkem. Naštěstí se ho ujmul Joe Johnson a prvního Captaina Ameriku natočil jako stylové retro. Johnson už měl s podobným projektem zkušenost díky Rocketeerovi, tentokrát to ovšem dopadlo o poznání lépe. A nejspíš právě i kvůli faktu, že již tou dobou se Kevin Feige osvědčil jako silný producent, který svůj pomalu budovaný Marvel Cinematic Universe nenechá jen tak rozpadnout.   Steve Rogers je jiný než Tony Stark nebo Thor. Není to milionář ani princ Asgardu. Byl to obyčejný mladík, který jen chtěl udělat správnou věc. Steveu Rogersovi se neříká Mirek Dušín jen tak pro nic za nic. Právě ono super sérum vlastně Steveovu vnitřní sílu vytahuje na povrch, dělá z něj navenek přesně takového hrdinu, jakým je ve svém nitru. A První Avenger nemohl jednoho z nejdůležitějších hrdinů Marvel Cinematic Universe představit lépe.   Joe Johnson možná není režisérem, který by měl kdovíjak výrazný styl a v podstatě jen vždy natočil solidní rutinu, točit ovšem prostě umí. Steve Rogers si již od samotného počátku snadno získává divákovu přízeň, i přes svou počáteční maličkost a slabost se nebojí a je ochotný udělat přesně to co je správné. Chris Evans byl poté vyloženou castingovou trefou, který si zahrál zcela jiný typ než o pár let dříve v dvojici filmů Fantastická čtyřka. V roli Captaina Ameriky (tedy Stevea Rogerse) si dnes většina jen těžko dokáže představit někoho jiného než Evanse. V roli byl neskutečně sympatický, člověk mu toho supervojáka a dobráka od kosti prostě věřil a ve svém MCU debutu se Evans jako Captain nemohl představit líp. Přitom šlo pochopitelně pouze o start jeho dějového archu, který časem Captainovu postavu ještě rozpracoval a ve finále nám dodal jeden zásadní moment v Avengers: Endgame, který ukázal, že vše skvělé ve Steveu Rogersovi rozhodně nepochází pouze z laboratoře.   Zároveň jsou v Captain America: První Avenger představené i další postavy. Sebastian Stan byl též trefou do role Buckyho Barnese, jeho chemie s Evansem byla skvělá a to tehdy nikdo nemohl vědět, že to Bucky Barnes v MCU dotáhne tak daleko. Stejně tak důležitou roli v životě Stevea Rogerse má pochopitelně Peggy Carter v podání Hayley Atwell, kdy se postupná chemie mezi jí a Stevem hezky buduje a jde o uvěřitelně vybudovanou vzájemnou (i když lehce popíranou) vášeň, která ve finále patří mezi ty nejdůležitější elementy celého příběhu Stevea Rogerse v Marvelu. Tommy Lee Jones je sice tak trochu nevyužit, i on si ovšem pár svých momentů dokáže ukrást pro sebe a jeho typicky nabručený obličej k roli Chestera Phillipse správně sedí. Z těch vedlejších rolí poté stojí za zmínku i Stanley Tucci jako Erskine či Toby Jones jako Arnim Zola. Obě tak trochu vedlejší, přesto důležité postavy, kdy i v tomhle ohledu casting funguje.   Především je to ovšem povedené retro. A stylové! Atmosféra 40. let je z filmu cítit a sedí to i k lehké naivitě hlavního hrdiny, který si bude muset po 70 letech v ledu uvědomit, že se svět tak trochu změnil. Ten film funguje jako skvělé akční dobrodružství, který dokáže prodat mnoha momentů. Zrod Captaina Ameriky, jeho první navléknutí jeho obleku, jeho první nástup s ikonickým štítem a momenty, kdy na Stevea Rogerse nemá super sérum žádný vliv a že si doktor Erskine nemohl vybrat líp. Přitom všem funguje humor, emocionální momenty či právě akční scény, kdy Steve Rogers musí postupně nakopávat zadek HYDŘE a jejímu zlému vůdcovi.   Hugo Weaving vytvořil svého Red Skulla jako parádního záporáka. Záporák, jehož motivace je sice pouhá touha po moci, přesto ovšem Weaving nemohl tohohle záporáka ztvárnit líp. Red Skull působí jako hrozba, jde v podstatě o přesný opak Stevea Rogerse. Marvel sice v budoucnu představil o poznání zajímavější záporáky, Red Skull ovšem jako hrozba fungoval. A obstál i v rámci pozice záporáka originu.   První Avenger funguje ještě o poznání lépe, když si člověk uvědomí existenci mnoha dalších výskytů Stevea Rogerse. Scenáristé Prvního Avengera Christopher Markus a Stephen McFeely později napsali též Winter Soldiera (pro milovníky českého překladu Návrat prvního Avengera), Civil War, Infinity War, Endgame a především v posledním zmíněném filmu se jako u většiny postav vrátili k jeho počátkům a do velké míry odkazovali právě na Steveův origin. Právě momenty jako Captainovo dokázání hodnosti či opětovné střetnutí s Peggy jsou momenty, které tak skvělé fungují díky nostalgii z Captainova originu.   Pak je tu fenomenální soundtrack Alana Silvestriho, který vytvořil hlavní hudební téma pro Captaina Ameriku, skutečně povedená akce, která z Captainova štítu udělá jednu z nejvíc cool filmových zbraní všech dob a především skutečně dobře vystavený hrdinův origin. Jasně, scénář se chvílemi možná žene až příliš a Captainovo kosení základen HYDRY je značně osekáno, nějak znatelně to ovšem nevadí. Tempo se pořád žene kupředu, přichází k smutným ztrátám a Steve přitom pořád neztrácí svého vnitřního Mirka Dušína. Captain America skutečně nemohl být v MCU představen lépe.   Captain America: První Avenger funguje jako skvělá akční jízda, parádní dobrodružný film a především origin jednoho z nejzásadnějších superhrdinů stříbrného plátna uplynulé dekády. Johnson na pozici režiséra vytřískal z Captainova originu možné maximum a Marvel opět udělal další krok na své šachovnici. Captain America: První Avenger možná z dnešního pohledu tak trošku zaostává za většinou ostatních marvelovek, přesto je nadále parádní retro jízda. Dvojka ovšem Captaina Ameriku posunula o kus dál a z retro dobrodružství se stal špionážní thriller. Změna žánru ovšem byla jasná už ve skvělém závěru, který navnadil na Capovo připojení k Avengers. Jo, těch 10 let uteklo fakt šíleně rychle........ () (méně) (více)

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)