Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

robbiee

[imdb: 7.4/10] | me: Neškodná komixovka pre celú rodinu, ktorá necháva akúkoľvek (i čo najmenšiu) logiku bokom a sústreďuje sa na to hlavné - deštrukciu nacistov na čele s modro-červeno-bielym hviezdnym super-pro-USA kapitánom. Je to pestrofarebné a akčné, ... neublíži, ani nenadchne ... proste taká nenáročná pohodovka. ()

somnar

Nejlepší náborový leták, jaký si US army mohla přát. Bezelstně naivní, idealistický, naprosto pomíjející trend temných komiksových blockbusterů poslední doby. Ale právě proto naprosto odzbrojující. 80% ()

Mertax

Americké až to bolí, nadhled má film minimální a hlavně jsem se nudila, což považuju vzhledem k zápletce plné akčního potenciálu a žánru za pobuřující! [Kino, 2D v originále] ()

TeeAge

|| Scenár: Christopher Markus, Stephen McFeely / Captain America by Joe Simon Jack Kirby | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 140 miliónov $ | Tržby: 265,213,264 $ || Kapitáň Amerika trpí tou istou chorobou, ako Železný muž 2. Marvelu to však odpustím vďaka tochtoročnému dielu, Thoru, a s veľkou chuťou, teraz už bez veľkých očakávaní sa budem tešiť na Avengers. Toľko superhrdinou na jednom mieste snáď už nesklame. Ps: Ono totiž Captain Americu použili viac ako odrazový mostík k Avengers, než filmy ostatných avengerov , a to je možno ale ešte tá svetlejšia známka príbehu... Filmy s nacistickými postavami proste nemám rád. ()

Aluska88

Marvel je extraliga a mezi současnými blockbustery mu patří výsadní místo v nejvýdělečnějších titulech. A právem. Captain America: První Avenger mi přijde docela podhodnocený, protože myslím, že filmařsky obstál po všech stránkách. Obsazení, příběh, dynamika zpracování a hlavní záporák Hugo "Agent Smith" Weaving. Samozřejmě se film neobejde bez amerického patriotismu, ale tady mi to vůbec nevadilo, prostě to sem tak nějak patřilo. Steve Rogers coby hrdinný Kapitán Amerika mi až dosud přišel ze všech Avengerů nejmíň zajímavý, takový Mirek Dušín. Nebylo na něm nic moc, co by mě zaujalo. Žádné temné stránky, žádný boj s vlastními démony. Jakmile jsem však zhlédla Prvního Avengera, začal se mi líbit. Protože jsem ho začala poznávat, že:) Captain America: The First Avenger to rozjel ve velkém stylu a ten největší nářez na nás poté čekal v pokračování. ()

genetique

Veľmi príťažlivá komiksovka. Joe Johnston si drží svoj štandard, aj keď niekdy príliš neprekvapí, rozhodne však nesklame. Značka a obchodný názov Captain America je však natoľko populárna, že sa mohli pokúsiť z tohto plánovaného veľkofilmu urobiť väčšiu dieru do sveta, ako len pridať ďalší, pomerne tuctový veľkofilm, k rodine rutinných komiksových spracovaní. Niečím sa však vždy dokázal odlíšiť a mierne vystrčiť hlavu z radu. Od začiatku pomerne plynule a svižne odsýpa, scenár má diery, ale tie sú celkom kvalitne zaplátané dobrými dialógmi a hlavne skvelými hláškami. Rozpočet na akčné scény bol viditeľne využitý do posledného centíka a na mnohé z nich sa bola radosť pozerať. No a okrem dobre obsadenej hlavnej postavy aj množstvo trefných vedľajších postáv, hlavne zloduchov. Sám som zvedavý ako sa podarí v najbližších rokoch prepojiť dejové línie avengerov, každopádne tento potešil. 75%. ()

LihO

Nemôžem si pomôcť, ale ten dej bol neskutočne stupídny... Americký vojak, lietajúci ako opica a skrývajúci sa za super štít, na ktorom neostane ani škrabanec, nech ho trafí čokoľvek, to bolo ešte v pohode. Ale keď začali po sebe strieľať tie úboho spracované laserové lúče a Schmidt si stiahol tvár ako Reptile z Mortal Kombat, tak to už bolo moc... a to som si myslel, že škaredšie grafické spracovanie hlavy ako tej Ghost Rider-ovej už nebude, hold mýlil som sa, viď. červený trollface... a k americkej vlajke v každom druhom zábere, lacným dialógom a celkovému vymývaniu mozgov americkým patriotizmom sa radšej nevyjadrujem... ()

zelvopyr

Nevím jakto, ale jakmile začaly, a čím víc bojových scén tam bylo, tím jsem byl zpruzenější. Čili před koncem už fakt dost :-/ Kdyby v docela dost aspektech bylo ubráno, dost by to pomohlo... A myslím kdyby měl Weaving svůj obličej a ne ubohou masku, která úplně zbořila retro atmosféru (navíc Hellboy je jen jeden) a totéž armáda klonů, tak by byl taky výsledek lepší. Že by ze mě rostl suchar? :-/ ()

Eliott

Nijak odvařenej jsem z toho nebyl, ale začátek má poměrně dobrý a silný příběh. Konec už mne tolik nebral. ()

Ainy

Tak jako tušila jsem, že po většinu času budu zírat na americkou standartu v mnoha různých variacích. V každém filmovém záběru čišel jejich patriotismus. Na druhou stranu se jim ani nedivím. Je to země obrovská, bohatá, pasovaná na celosvětového policajta, takže je jejich hrdost na své barvy pochopitelná. Tohle všechno jsem se snažila přijmout jako fakt už jen z toho důvodu, že je to sci-fi plná nadsázky. Stejně by mě zajímalo, až to bude aktuální, zda by svět zachraňoval Evropan, Asiat, Eskymák nebo mají na tento úkol patent pouze Američané? Nicméně jsem po celý čas projekce na sobě samé nezaznamenala žádné emoce. Ani údiv, humor, napětí ... prostě nic. ()

Botič

S Kapitánem Amerikou vzhůru až do oblak aneb jak Joe Johnston překročil svůj vlastní stín a vyhrál tuhle MARVEL World War II v bezkonkurenčním komiksovém koloritu. (Plusové body naskakují už jenom za vzbuzení dojmu, že se mu podařilo skloubit to nejlepší z Dobyvatelů ztracené archy a prvního Hellboye) Captain America je přesně tím, co slibovaly trailery – šestákově podvratnou retro podívanou (nikoliv však filmařskými postupy, ale atmosférou) s celou řadou vodítek, které se snaží napasovat Ameriku do filmového Marvel universa a připravují tak půdu pro AVENGERS. Ve výsledku těžce vydřené vítězství, ale za českou vlajku v závěrečných titulkách patrioticky přihazuji i tu pátou hvězdu a odcházím domů s pocitem, že jsem viděl pravděpodobně nejlepší komikový film roku. PS: dabing je doslova a do písmene neředěné šišlavé peklo. ()

3DD!3

Tohle byl můj srdeční projekt od samého počátku, takže u sebe tak jednu hvězdičku uberte, ale já nemůžu jinak. Kep je přesně takový jaký jsem chtěl aby byl. Možná jen je moc krátký, na druhou stranu však na žádném místě neztrácí tempo. Úvod s mrňavým a vyžlatým Stevem nemá chybu. Sledovat jeho marné pokusy přidat se armádě a výcvik je i zábavnější než likvidace Schmidtových základen (fantastický Hugo Weaving) a to právě díky vyváženému dávkování humoru i toho nejčistčího správňáctví. Chris Evans při hraní Rogerse odvedl vynikající práci. To díky němu Kapitán Amerika setřásá image opičkujícího šášuly (doslova) a mění se v uvěřitelného hrdinu. Stejně důležitá je však Peggy Hayley Atwell. Díky ní je romantická linie nejsilnějším prvkem filmu. Ne akce, ne vynálezy, ne démonický psychopat s rudým ksichtem, ale to smutný závěrečný dialog vás dostane. I had a date. Náběh na AVENGERS je ve filmu hodně znát a v zásadě se dotkne všech ostatních zatím představených světů. Hodně zásadní je mikrovesmír Thora a Iron Mana, Hulk je vlastně něco jako vedlejší efekt vývoje séra. Výborné našlápnutí po titulcích završuje i scéna-trailer. ()

hellstruck

Páni. Z nápadu přesunout superhrdinu do období světové války bohužel vychází ještě větší kýč, než jakým je bezpochyby Superman a jiní maskovaní hrdinové. Kdyby se celý příběh obešel bez toho a děj se vydal po celou dobu ve stejných šlápějích jako prvních dvacet minut,rozhodně by se jednalo o mnohem lepší a kvalitnější kousek. Takhle ale tvůrci velký potenciál zabili. Občas se zde vyskytují vtipné momenty (hlavně slečna Carterová je skvělá), ale ty o něco častější scény, které jsou vyloženě ztělesněním trapnosti, je hravě zakopou do země. Bohužel. K nesmrtelnému hlavnímu hrdinovi, který mi celou dobu lezl na nervy nebo k Weavingovi, který v půlce filmu odhodil svoji tvář, naprosto nemám co říct ,protože by se to asi neobešlo bez vulgarit .Čekala jsem kravinu, ale kravinu, která je na dobré tři hvězdičky. Tohle za ně bohužel nestojí.. abych to tedy shrnula, pěkné záběry, sympatická postava Carterové, která mi jako jediná připadala uvěřitelná, příjemný humor, ale naprostá příšerná nelogická a debilní (!) vyústění, která veškerý potenciál zabila. Navíc;příšerná hudba. Ale co se koneckonců dalo od Marvela čekat.. ()

NinadeL

(2x) Mnohem lepší, než celý Avengers dohromady. Skvělá WWII atmosféra, výborné obsazení, hlavně Tommy Lee, a i když je to celý průhledný jak ten Amerikův kostým, absolutně s tím nemám problém. 2. světová taky byla jediná doba, kdy člověk mohl na ty superhrdiny reálně věřit. Ať žije zlatý komiksový věk na stříbrném plátně po roce 2000. A ty hlášky: "Nadutost možná není jen americká vlastnost." nebo ta o tom vídeňském Sachru :D A při opakovačkách to už jenom zlátne. Takže podávám ruku Agent Carter. ()

Kaka

Téměř nemožné objektivně hodnotit. Plné výtečných hlášek, drobností, kamerových náletů, několik dialogových scén a krásné jiskření hlavních protagonistů. Je to sice mírně naivní, což se postupem času poměrně mrštně přelévá v sebeparodii, ale stejně jsem se neubránil pocitu jisté stylizační roztříštěnosti a nekonzistentnosti. Občas film neví čím chce být, tak je tu pro jistotu všechno. Tak trochu Svět Zítřka a Indy dohromady. Akce mne nebavila a triky taky průměrné až na výjimky. Čekal bych v tomto směru mnohem víc. Audiovizuálně byl mnohem více nakopávající trailer, což je s odstupem času docela úsměvné. Abych pořád jen nehanil. Hayley Atwell je prvotřídní bábovka, která si touhle rolí udělá kariéru a závěrečné scény s bombardérem jsou vizuálně úchvatné - takovou kolorizaci barev jsem dlouho neviděl. ()

Spiker01

Samotná myšlenka, že by se měl na stříbrná plátna vrátit symbol Američanů z druhé světové války, a navíc ve srandovním kostýmu, se zdála jako nemožná. Ovšem Marvel to dokázal, zatnul zuby, vybral perfektní obsazení a přivedl na plátna kin jednoho ze zakladatelů Avengers. Dalo se čekat, že oproti ostatním filmům z první fáze na tom bude Kapitán po finanční stránce o trošku hůře, ale přece jenom něco málo vydělal a my ho tak uvidíme v roce 2014 v dalším díle. Obsazení se povedlo, především Hugo Weaving je skvělý, nikoho lepšího snad do úhlavního nemesis Capa - Red Skulla vybrat nemohli. Stan Lee dostal opět vtipné cameo. Trošku jsem měl problém s Chrisem Evansem, Cap by měl být mozek týmu. Po x-tém zhlédnutí už mi to však tak nepřijde a film je jako celek stále hodně baví...85%...[24.08.2011_Cinema City_Flora] ()

Lavran

Marvel se pomalu a jistě stává producentem modelových popření happy endů skrze tragické rozuzlení osobní linie. Pro Iron Mana, Hulka, Thora i Kapitána Ameriku končí láska nešťastně - odloučením milenců v profesi, existenci, prostoru a čase. Co naopak vítězí je čerstvě nabytý závazek superhrdinství, jehož potem a krví vykoupené plody však smutek ze ztráty zbavuje barvy i sladkosti. Zjevné poražení personifikovaného zla nemůže zastřít mnohem hlubší selhání; neschopnost zabránit kolapsu vlastního světa navzdory nadlidským schopnostem, které dovolují zachránit svět vnější. Tady jde o mnohem víc než pouhou úlitbu přízemní seriálové logice, která poklonkuje nedořešenosti. Až se chce říct: lidské, dojemně lidské... ()

viperblade

Tak tohle nepochopím. Jak může Joe Johnston, který stojí za krásně temným a krvavým snímkem The Wolfman natočit něco takového… Takhle, mám rád americký patriotismus ve stylu Baye a mám rád komiksové filmy, ale tady to nefungovalo. Tu nadsázku, o které tu všichni píšou, jsem nezaznamenal ani z dálky, IMHO se tento komiks bere opravdu vážně a to je špatně. Chris Evans je dobrý herec, ale tady nemá co hrát, navíc mu více sluší role hláškujících týpků. Captain America je bezkonkurenčně ten nejblbější super hrdina, hlavně proto, že mi až moc připomněl Spider-Mana (tak schválně, z loosera hrdinou, umírající přítel/mentor). Další herci mě taky zklamali, Hugo se snaží, ale Red Skull je nudný protivník, Hayley Atwell je sice pěkná a možná má i talent, nicméně tuhle roli jsem jí ani na vteřinu nevěřil (nemám rád rádoby drsné ženské, které jsou drsné první minutu a pak nic). Prostě a jednoduše, nebýt tam ten vynikající závěr, díky kterému přidávám jednu hvězdičku a hlavně po titulcích pár scén z filmu The Avengers (který se pro mě stává jedním z nejočekávanějších snímků roku 2012) tak bych hodnotil ještě méně. Sice mám před sebou ještě film The Incredible Hulk, ale tohle je pro mě zatím nejslabší super hrdina. 50 %, ale jen tak tak. ()

castor

Jeden z nejstarších superhrdinských comicsů á la z ořezávátka supervojákem, který to má s požadavky (zhýčkaných) diváků trochu těžké. Ti buď ocení indianajonesovský feeling, nebo budou kafrat do poslední minuty. Musí dát stranou všechny ty demoliční superhrdinské bijáky, protože tenhle jde na to jinak, nicméně není ochuzený o několik bonusů, které (pro mě) tak trochu pásově dělané comicsy v poslední době postrádají. Potěší výpravný retrostyl, potěší několik akčních momentů (ale jiné zase zklamou), potěší herci ve vedlejších rolích, potěší dialogy s dobovým šmrncem. Scénář nicméně chtělo místy učesat a na některých místech zabrat, ale nakonec vlastně spokojenost. Na solidní tři hvězdy. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)