Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

liskam

Captain America: The First Avenger. Svou jednoduchostí, přímočarostí a (americkým patriotismem) jasně potvrdil jakým směrem se vždy tato komixová zábava ubírala a bude ubírat. Opravdu bych podobné snímky které vybočují z těchto "kolejí" napočítal na prstech jedné ruky. Což je podle mě škoda :-( Za mě 65-70% ()

mzss1

Opravdo prvotřídní FILM !!! Něco takového jsem nečekal. Dost nabitá akce !! Skvělý příběh , který ze začátku vůbec nenudil ! :) Takže u mě největší spokojenost. Mé hodnocení : 95% = ***** ()

kingik

V letošním souboji comicsových adaptací zasazuje Joe Johnston K.O. Kennethu Branaghovi, že by se za ně nestyděl ani Vitalij Kličko. A Green Lantern tento souboj raději předem vzdal. A i když Kapitán Amerika je jiná váhová kategorie, než Thor, a nevylučuji, že by se ti dva spolu i kamarádili, tak zprasené filmy nemá rád, stejně jako já. Steven Rogers se, i přes svůj nedobrý zdravotní stav a slabou fyzickou kondici, nechá dobrovolně naverbovat do americké armády, aby mohl náckům nakopat zadky. Už při výcviku vykazoval nezvyklou odvahu a důvtip při řešení úkolů. A proto byl vybrán vojenským vědcem, jako ten pravý, pro náročný experiment, který má vyhrát válku a zastavit šíleného nacistického vůdce disponujícího nadlidskými schopnostmi, a na tu dobu nezvykle vyspělou zbrojní technikou, s níž má vybudovat neporazitelnou armádu ovládající celý svět. Experiment k překvapení všech dopadl zdárně a z rachitického mladíka nevelké postavy se stal urostlý chlapák, který se stal symbolem americké odvahy, neporazitelnosti a hrdinství - Kapitán Amerika a tahle přezdívka k němu sedí jako ulitá. V předchozích řádcích jsem schválně zvolil věty zavánějící patosem a vlastenectvím, ale ve filmu to překvapivě nepřesáhne neúnosnou míru. Film je totiž hlavně skvěle natočen, a i kdyby měl nějaké skryté slabiny, tak mně zůstaly neodhaleny, protože je to zručná comicsová jízda natočená hravě jak v akčních sekvencích, tak i v neakčních pasážích, jež jsou občas dozdobeny nějakou vtipnou průpovídkou. Chris Evans je typově přesný a jeho fyzická proměna je rovněž zvládnuta s přehledem. Jeho soupeř (Hugo Weaving) je záporák, který nemá příliš mnoho slabin, stejně jako kladný hrdina, a proto bylo zajímavé, jak jejich zápolení dopadne. Možná se nabízelo více možností, jak finále pojmout, ale to lepší přišlo až po finálním souboji, kdy se náš hrdina dostane až do současnosti, a to opět nemělo chybu. Rovněž dokonalá je výprava, která mě bez potíží přenesla do čtyřicátých let. Abych zase jen nechválil. Je celkem poznat, že hercům při "letech" vzduchem pomáhala gumová lana, hudba Alana Silvestriho na sebe výrazně upozorní až v závěrečných titulcích, vyvinutá Hayley Atwell prostě to poprsí skrývala většinou pod asexuálním vojenským oděvem a kráska Amanda Righetti přišla až na konec. Jinak film může být také návod na to, jak se z nedochůdčete stát americkým národním hrdinou. 90% ()

Payushka

Film je v první části, kdy je hlavní hrdina vyhublý, i když s ideály, hodně retro. Výrazná rudá rtěnka, zšedlé ulice New Yorku, legrační staré pistolky, jednoduché uniformy. Pak se ale Steve Rogers nafoukne a všechno jde takzvaně do kytek. Kdo by čekal souboje ve vzducholodích nebo bitvy a lá Kam orli nelétají (jeden hrad plný nácků a parta klaďasů se samopaly v rukách), bude zklamaný. Milovníci přepálených barevných komiksů ale budou sledovat se slzami v očích. ()

Legas

Výborná práce se štítem, Kapitáne Ameriko (Joe Johnstone). Klasický marvelácký "rodinný" film bez jakéhokoliv přesahu, ovšem celkově zábavný, se spoustou odkazů pro znalce titulního hrdiny. Vždycky jsem si myslel, že supervojáka obaleného v americké vlajce nelze rozumně zfilmovat. Byl jsem přesvědčen o opaku. ()

InJo

Neurážlivé a mile naivní komiksové dobrodružství v lehce indianajonesovském duchu. Moc fajn zábava, ale obě pokračování jsou přece jen dějově i vizuálně nabušenější a celkově zajímavější. 70 % ()

dennykr

Já si vlastně ani po letech nemyslím, že by ten film byl kdovíjak blbej. Naopak mě baví jak pracuje se dvěma paralelně se rozvíjejícími propagandistickými narativy (americký / nacistický), z nichž se jeden zlomí v uvědomělou satiru a posléze přehoupne do idealistického válečného filmu. Nacisté zase otevřeně těží z brakové estetiky a strašně hezky se ty vizuální i narativní paralely sledují. Asi čtyřikrát to v průběhu vyprávění vymění barevné schéma v návaznosti na situaci, v níž se hrdina nachází, má to několik božích montáží, které plní naprosto odlišné funkce a vůbec ten film stojí v opozici vůči (nádherně) egocentrickému Iron Manovi. Víc tady. ()

IQ Tiqe

Přímočaře jednoduchý komiksák, který pochopí i malé děti. Šel jsem do něj bez velkého očekávání jako do Green Lantern a mám z něj o špetku lepší pocit. Je dobře koukatelný, nenudný a já jsem v rámci žánru spokojen. Dokonce až v závěru jsem si vzpomněl, jak vlastně začal. Na co nezapomenu? Na přízvuk Hayley Atwell, po dlouhé době ne-otravné roli pro Tommy Lee Jonese, hudbu, která --budu si protiřečit-- není nezapomenutelná, ale povedla se, na otravnou americkou propagandu a hlavně na to, jak to hezky propojili. # příběh 7 | hudba 8 | humor 2 | akce 7 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7 ()

Sobis87

Ale jo, já ten celkových koncept chápu, ale Joe Johnston prostě není Spielberg a Captain America není Indy, takže se snaha částečně míjí účinkem. Druhá polovina mě navíc na rozdíl od stylového úvodu už moc nebrala. Tak či tak to vzhledem k povaze hrdiny mohlo dopadnout mnohem hůře a herecké obsazení je do jednoho perfektní. Žádná pecka, ale například Green Lantern si o kvalitách tohohle filmu i tak může nechat zdát. ()

Sonnery

Kdo je to Kapitán Amerika / Asie / Afrika, když existuje Kapitán Morgan, kterej za 40 korun vítězí na všech kontinentech a hlavně dělá superhrdinu i ze mě? ()

Jordan

priemerná, nenáročná, no remeselne solídna zábava z hollywoodu so všetkými plusmi aj mínusmi, kladmi aj zápormi, výhodami aj nevýhodami, ktoré z toho plynú. ()

HoneyBunny

O chlup lepší než Thor, hlavně díky kouzelnému retru a charismaťákovi Evansovi. Patriotismus mi tu vadil o poznání méně než třeba u takového Pearl Harboru. Co ale vadí, je předvídatelnost. Tenhle film vás ničím nepřekvapí. Všechno tu šlape, akční scény i načrtnutá milostná zápletka jsou fajn. Ale nadšeni asi nebudete. Což z Kapitána Ameriky vůbec nedělá špatný film. Jen by potřeboval víc nakopnout. Popravdě se mi ale hodně líbil konec a těším se na Avengers! ()

Anderton

Tak už toho bolo na mňa moc, 4 komixovky za dva mesiace môže prežiť iba americký geek. Zasadenie deja do druhej svetovej vojny určite poteší, ale myslím, že tento hrdina je európskemu divákovi asi najviac vzdialený a pomaly tu o ňom nikto ani nechyroval. Preto sa nemôžem kochať nad tým ,ako je to vlastne výborne zadaptované, je mi to totižto jedno. A keďže je mi Weaving sympatickejší ako Evans, koniec ma nepotešil. ()

DJ Lonely

Doufam, ze z Valhaly sestoupi Thor a svym kladivem rozbije hlavy vsem idiotum zodpovednym za ten nechutne odporny dabing Kapitana Ameriky. Predpokladam, ze az film vyjde na blucku, tak po shlednuti v originalnim zneni zvednu hodnoceni minimalne o hvezdu vys. Update 18.10.2011 - Po shlednuti v originale hodnoceni ****. ()

Frajer42

Chlapci a děvčata já vám nevím. Tohoto komixového hrdinu shledávám tím nejprimitivnějším, který byl vůbec kdy zplozen. Opomenu - li neopenutelný obleček a štít z neexistujícího materiálu v barvách USA, který má po ruce, aby se také nějak mohl bránit před neexistujícím zbraněmi zlých nacistů, tak ze všech míst sršící patriotismus a celkový děj opomenout už nelze ani náhodou. Patriotismus je pěkná věc, ale nemělo by se to s ním přehánět. Tento film je jen jedna hnusná reklama na USA. Myšlenka a děj celého filmu je tedy totálně dementním a za zdravého rozumu nesnesitelnými. Naštěstí vše zachraňují více než slušné efekty a solidní hudba. Díky nim to není odpad. * ()

boshke

Hodně pitomoučké. Nebýt mé ženy, zamilované do Avengerů, určitě bych Kapitána Ameriku vynechal... Co pochválit - propojení s Avengery, asi čtyři momenty k pousmání. Co vytknout - angličtinu Němců (proč to, prosím, Němci nezvládnou, když Norové norsky a Francouzi francouzsky ano?), Hydráky s vizáží utečenců ze S-M porna či jak z pera sedmiletého dítěte, scény á la Star Wars (letecký souboj Kapitána s Červenáčkem) či Počátek (pěstní souboj Kapitána s Červenáčkem), právě Červenáčka, jakožto tristního záporáka, bomby popsané názvy měst, na které poletí (kdyby zapomněli, že), romantickou linku, obzvláště její patetický závěr a vůbec celou závěrečnou sekvenci. Už od napadení Červenáčkovy poslední továrny jsem si říkal, že už to horší být nemůže. Kapitán Amerika mne však překvapoval až do konce. Vyděláno však máme a spousta fanoušků určitě s nadšením poběží i na ohlášenou dvojku, takže spokojenost, ne? 10% ()

Kothy

Marvel opět nezklamal. I když od toho člověk asi čekal něco jiného. Přece jen je to komix z válečné doby. Trochu má nevýhodu v tom, že nemá žádnou unikátní schopnost. Je to prostě správňák se štítem, který skoro 70 let spal v ledu. I tak se to docela povedlo a přispělo to k nachystání půdy pro Avengery. Kteří byli vynikající. Můžeme se tu setkat například s tonyho otcem Howardem Starkem. Hlavního záporáka (Red Skull) představuje ďábelský Hugo Weaving. Kapitánovi šéfuje sympatický Tommy Lee Jones a společnost mu dělá pohledná agentka Carterová. Dokonce se tam mihne i Margery Tyrel z GoT. ;) A Stan Lee nemůže chybět nikdy. Jeto sice dobré, ale pokračování mi naprosto vyrazilo dech. "Už jsem Hitlera srovnal víc jak 200x." :D ()

Filmmaniak

Zábavné, plné nadsázky a s výborným Tommym Lee Jonesem, ale také přímočaré a s hnusným českým dabingem navrch. Taky to funguje hlavně jako pouhá představovačka Kapitána, nezbytná pro Avengers, takže rozjezd v první polovině je dost zdlouhavý, celý film má nádech prologu. Přestřelenost německé zbrojní výbavy je nesmírná. Na teaser na The Avengers se ale počkat vyplatilo. ()

AllShallFall odpad!

Zatím jsem jěště nedokoukal celý film, ale ani nevím jestli se to vůbec uskuteční. Komiksy už nejsou to co bývaly. Tohle je další takový, kde je ryzí americká propaganda a takové filmy mi jdou silně proti srsti. Nemám rád, když si neustále USA dokazuje, že jsou páni Světa, když vlastně nejsou. Neustále si vymýšlejí nové a nové příběhy a hrdiny, kteří vítězí nad zlem a propagují tak jejich kapitalistický systém, který ve skutečnosti plodí pouze zlo. Faktem je, že největší korunu tomu dodalo to, že se příběh odehrával za II. Světové války a opět se američané s chutí vyřádili na Němcích, kteří chtějí, jak jinak, než ovládnout svět a vyhladit všechny rasy. No rosekalo mě už to, že používali germánské mýty a spojili to s nějakou Hydrou a s výkřiky "Hail Hydra!" mě naprosto srazili na kolena a myslel jsem že umřu smíchy. Ještě k tomu všemu tam velí nějaký červenáč...To je ten "rasově nejčistí" :-D :-D:-D......A dost. Film je pro mě absolutní spodina všech komiksů stejně tak jako Thor. A při pomyšlení na to, že se má uskutečnit ještě film, kde tito šaškové budou po boku dalších komiksových postav jako je Hulk či Iron Man......Vůbec nemůžu uvěřit tomu, že ti, kteří si vydobyli slávu na vlastních bojištích, se degradují na tak nízkou úroveň, že se budou srovnávat s takovými chátrami jako je Thor (2011) a Captain America: První Avenger (2011) a hrát spolu ve filmu. No ale nechci Avengers shazovat ()

teutates

Jsem si vědom celé hloupé konspirace tady tohoto "díla", nooo jak bych to řekl, ehm... Steve Rogers na mě svým dívčím způsobem "zapůsobil" po své dávce testosteronu, trenbolonu a dalších sterohomoidních látek do svého těla. Svižný prolog, kde člověk nestíhá vnímat slaboduché žvásty "pro dyslektiky" (sorry verbal). Chápu podtext americké vynucovací metody pchani se do prdele všem slaboduchým gayum, no jako celek v čele s Evans-em se mi to v rámci možností líbio. 6/10 Ja rád tyhle US. komiks shits... ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)