Ant-Man

LabySo69

Tak jak jsem dlouho otálel se zkouknutím, tak o to větší rohlík od ucha k uchu jsem při sledování měl. Super hlášky, herci, role (zejména Michael Peňa), i děj filmu jako takovej. Navíc Evangeline Lilly vypadala jak Shay Fox, což je opravdu super :)). Takže za mě jedna z nejpovedenějších Marvelovek..Výtka by byla, a tou je otřesnej dabing, ale za to chudák film nemůže, tak nebudu remcat zbytečně.. ()

Likan7

Marvel pokračuje a laťku přeskakuje i tady. Ant-man je přitom trochu jiný a víc podobný Strážcům Galaxie, než třeba Avengers. Nebere se tak vážně, je víc hravý, svěží, komediální až na půdu. Nikdy bych neřekl, že si to budu myslet, ale Paul Rudd na tuhle roli fakt padne, což je fakt zázrak. Evangeline Lilly je neskutečně hot i po těch letech po Ztracených a Michael Douglas je Michael Douglas. Jen ten záporák...kdy se to Marvel naučí? :( Ale finální fight na železnici je best of, to zas jo. ()

Khamsin

A já myslel, že to je ta parodie na superhrdinský filmy.. proto jsem se na to také chtěl podívat. Vědět dopředu, že to je "klasická" Marvelovka, ani bych se neobtěžoval. No, ale za tento svůj omyl jsem v konečném důsledku i docela rád, neboť na tuto Marveovku se dalo i celkem koukat a musím říct, že jsem se nenudil. Dost tomu pomohl i Douglas. Nicméně, pokud to vezmu kolem a kolem, je to stále ten samý koncept pořád dokola a dokola a dokola... >׀ ()

Durgas

Ako sa môže niekto zmenšovaním, ktoré pracuje na princípe približovania vzdialeností atómov, zmenšiť na subatomárnu úroveň? Inak super - pútavé, dobre zahrané, veľmi vtipné. Oveľa lepšie, než som čakal. ()

Klajondr

Jeden z těch lepších Marvel filmů. Ze začátku jsem tomu sice vůbec nevěnoval pozornost, ale s pomalým příchodem Endgame jsem se donutil snímek zhlédnout. A rozhodně toho nelituji. Plné akce, celkem dobrý příběh a výborně udělané přechody mezi normálním a zmenšeným Scottem. A na rozdíl od ostatních superhrdinovek to není ani zas tak velký klišé. Palec nahoru. ()

gemi

Mravenco-Člověk zní tak, že to bude úplná pitomost, ale kupodivu není. Celkem fajn podívaná. Až na ty haprující fyzikální zákony, protože ty teda nefungují. Ohromil mě mladý Douglas na začátku filmu, vůbec nechápu, jak to dokázali udělat, ale vypadal fakt jako svoje o třicet let mladší já, prostě to absolutně nejde poznat. ()

Inozuka

Ivan Mládek svým hitem Mravenci v kredenci předběhl dobu .... A stejně jako píseň Banjo-Mana je i tento film vtipný a svěží. Od Ant-Mana jsem fakt nic nečekal a možná proto si mě svou lehkostí získal a překvapil. Sympatický hrdina, dobrá vosa a dojemný starý brabenec. K tomu zábavný užvaněný Michael Peňa a vražedná mašinka Tomáš. Z marveláků rozhodně to lepší ... ()

rublik05

I přes celkem zajímavé herecké obsazení mě Ant-Man malinko zklamal. Zejména co se týká děje, který na mě působil extrémně klišoidním dojmem a pocitem, že jsem tohle již několikrát viděl. Herecké obsazení vcelku sympatické, na hlavní postavu jsem si však chvíli musel zvykat. To však neplatí například o Michaelu Peñovi, který je sympaťák hned od začátku. Jinak zde máme typickou šablonu o záchraně světa před zlým padouchem, tentokrát však s menším množství akčních scén či vtipných dialogů. Přesto se zde několik světlých chvil najde. Naopak triky jsou zde špičkové. Pro mě je však film Ant-Man další z těch slabších marvelovek, kterou zachraňuje především herecké obsazení a neskutečné množství nápadů a triků. 3/10. ()

Luxocculta

Čekal jsem od toho málo, ale příjemně mě to překvapilo. Jak je v tom humor a není to moc na vážno, je už z poloviny úspěch jistý. Jo, tenhle film se povedl a může klidně fungovat i samostatně, bez ohledu na to, zda znáte marvelovský svět nebo zda ho máte nebo nemáte v oblibě. 80 % ()

Nix

Pokus o vtipnou vsuvku se nepovedl, jako jo, humor tu je a člověk se i zasměje, ale Ant Man sám o sobě nefunguje a nebaví mne. Takový průměrný film. Člověk se na to podívá jen protože musí. ()

Hellknight12

Včera pozreté po dlhej dobe. Príbeh jedného nepoučiteľného zlodeja, ktorý dostal druhú šancu a stal sa Ant-Manom. Príbeh je jednoduchý a docela príjemné spracovaný. M. Douglas ako doktor Pym to dal veľmi dobre. Na to, že ide celý film s Ant-Manom, tak to celé pekne dokresľuje. Vysvetli nám pár pravidiel a naučí Ant-Mana ako sa používa oblek a čo všetko sa s ním dá robiť a tiež čo by s ním robiť nemal. P. Rudd ako Ant-Man to dal tiež veľmi dobre. Máme tu dostatok akcie tiež nám tu nechýba humor. Humor je tu na správnych miestach. Efekty sú fajn. Bohužiaľ tento hrdina aspoň pre mňa nie je nejako zvlášť zaujímavá postava. Možno to je tým, že tak nejako sa tvorcom nepodarilo mi ju predať naplno. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

comicsJan

Velice působivě zpracovaný příběh Ant-manova původu. Film byl vtipný a akční a ani k tomu nepotřeboval sprostá slova, uchylnosti, či krvavou brutální konfrontaci, ale zároveň to nebyla vycenzurovaná verze pro malé děti. Skutečně jednička posledních let mezi superhrdinskými filmy Marvelu. ()

Bounded

Ant-Man si jde svou vlastní komediální cestou, což je jeho velká výhoda, protože se mu tím daří vymezit vůči ostatním marvelovským jedničkám. První díly nastartovaných sérií jsou v podstatě předurčeny k tomu, aby pouze splnily šablonu a nalákaly publikum na epičtější pokračování nebo crossovery. Z tohoto pohledu tedy film překvapuje zábavným pojetím, ovšem částečně klopýtá na poli superhrdinských filmů. Pro někoho je to výhoda, pro někoho ne. Častou slabinou komiksových filmů (a zde obzvlášť) je nevýrazný záporák nebo absence jakéhokoliv pocitu nebezpečí. Je nutné si ovšem uvědomit, že hrdinové vznikali v médiu tenkrát primárně cíleném na děti, a že ani zde nebyly jejich začátky kdovíjakými eposy. Ant-Man je zábavná jednohubka, za kterou jsem rád a u které jsem se bavil. Osobně mě v něm překvapilo Ruddovo subtilní hraní, který si je naštěstí vědom toho, že tento žánr není prostorem pro rozličné „Apatowiny“, a komické žezlo nechává primárně třímat kulisy snímku (vláček) a Peñu, který ho v porovnání s jinými komickými sidekicky nijak zásadně nezneužívá. I navzdory komediálnímu ladění si film dovoluje kvalitní vizuál (3d faceliftingu ve flashbacku v úvodu si ale přesto všimnete) se zajímavým kostýmem (rozhodně lepším než u prvního Kapitána Ameriky). Citelně mi ale vadilo podcenění filmové hudby, která oproti ostatním komiksovým filmům nedopřává Ant-Manovi rozpoznatelný ústřední motiv (přitom jeho "malost" by sváděla k určitému využití minimalismu). Jsem ale ochoten o tom polemizovat, protože kino bylo na předpremiéře příšerně ozvučeno. Obsazení filmu je dalším vítaným bodem, protože dá velkou práci vybrat hereckou sestavu, kde se vám žádná z postav, ani herců jako takových, neznechutí. Kolem a kolem je to zhruba na 70%. Věřím, že hodnocení by se vyšplhalo výše, pokud by měl film jen jednoho (skutečného) režiséra, pokud by se prostříhalo pár skutečně očekávaných klišé replik, a pokud by se střihačům v některých momentech tolik neklepaly ruce ze strachu o každou nadbytečnou sekundu (jednotlivé scény by si totiž zasloužily pozvolnější předěly a snímek celkově trošku akčnější úvod). Jinak ovšem spokojenost. Paulovi Ruddovi ze srdce přeji jeho příležitost zařadit se mezi komiksové hrdiny (je dobré si uvědomit, že podobně jako Iron-Man je pouze člověkem), stejně jako stoupající tendenci kariéry Evangeline Lilly. ()

misar3

Nebudu troškařit... Pro mě nejlepší Marvelovka. Proč? Protože to není běžná Marvelovka a v tom je její síla. Wrightův rukopis tu jistě zanechal pár stop a pošoupl tenhle snímek na novou úroveň. Vtipy jsou rovnoměrně rozděleny mezi všechny zúčastněné, ale největší díl si ukrojil Michael Peña, jak nastoupí na scénu je jasné, že se nudit nebudete. Prvních 20 minut bylo slabších, nic moc se nedělo, čekali jste, seznamovali jste se partou Paula Rudda (doufám, že se s ní sejdeme znovu) a blíže poznávali osobnost a historii hlavních hrdinů. A to všechno jenom proto, aby vám to Marvel vpálil do ksichtu a otupil vás božími vtipy, nejrůznějšími technickými vychytávky, camei, narážky na Avengers, Spider-mana apod a hlavně ta ORIGINALITA. Je to vlastně příběh o zloději s nadlidskými schopnostmi, zároveň jeden z nejlépe vykreslených hrdinů a mravenci? Jejich využití bylo famózní. Ne tak epické jako Avengers či Guardiani, ale ve své podstatě lepší, vtipnější a prostě zábavnější. ()

JustFine

+ technicky perfektná, inovatívna akcia, + príjemný herecký ansábel - rovnaká schéma marveláckého úvodného filmu, - príliš dlhá prvá polovica, - rýchly dejový spád finálneho stretu. ()

VvV14

Celý projekt filmového Marvel universa je postavený na sympatických hercích, nenáročných samostatných zápletkách, Stanu Leem a hlavně easter eggům úplně na cokoliv z márveláckého komixového světa. Některé sou evidentní a některé dokáže odhalit jen skutečný nerd, co se vážně vyzná. Tento film splňuje všechny požadavky, aby zapadl do celé té skládačky filmů, ale jako samostatný film by to byl jen vtipný výstřelek bez hlubšího smyslu. Po skončení filmu mi však v hlavě vrtá jen jedna jediná otázka. Kdo bude táhnout srandu ve filmu, až se potkají všechny ty postavy z dílny Marvelu na jednom plátně? Vážně se na to hrozně moc těším :). ()

Cooller

tento Marvelovský snímek je pojat trochu odlišným způsobem jako zbytek notoricky známých komixových hrdinů, je zde kladen větší důraz na humor a rodinné pouto ovšem to nemění nic na faktu že z hrdiny stále máte pocit že hrdinou skutečně je a kouzlo které marvel umí vytvořit tak vytváři i zde... 80% ()

brabbik

Při vstupu do kinosálu jsem se bál, abych nebyl zklamaný. Po 20 minutách jsem byl už naprosto odvázaný a pobavený každou scénou filmu. Efekty, myšlenka i vynikající hlášky mě přímo uchvátily. Silná konkurence narážkám Iron-mana. Pár scén by mohlo být prodloužených o zlomky vteřiny s následkem, například skok klíčovou dírkou, ale i tak rozhodně obří palec nahoru. 95% ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě