Ant-Man

viperDavid

Zábavné a koukatelné komiksové vydání ant-mana rozhodně potěšilo. Bohužel zase otevřený konec s témeř jasným pokračováním. Tohle prostě nemám rád a nikdy mít nebudu. Ale pro letní večer skvělí film. Můžu doporučit všem co se líbí pošuci v oblecích ()

Trenslation

Ant-Man: Supehrdinska komedie. Sice misty pokulhává v ději,ale Marvel porad moc dobre vi co dela!Vyborny Michael Douglas a muj oblíbenec Paul Rudd!Propojeni s Avengers,Shield a Agent Carter. Závěrečná scéna s iPodem a vláčkem <3!! Bavil jsem se regulérně víc jak u Avengers 2. A ano,porad si myslim,ze Evangeline Lilly vubec neumi hrat,ale aspon je tady sexy! ()

FaceMan

Pre mňa asi prvá marvelovka ktorá ma nezaujala už od oznámenia že sa na nej pracuje. Čakal som síce veľa vecí ale že to bude až také zlé to nie. Už od začiatku sa to vlečie, pri pohľade na hlavného predstaviteľa som to chcel rovno zabaliť a odísť z kina. S tými vtipmi to už začali preháňať. Viem že je marvel uvoľnenejší ale toto je vážne taká oddychová rodinná komédia ktorú si raz pustím s deťmi keď budem chcieť ísť spať. Až na SPOILER základňu avengerov a druhú potitulkovú scénu KONIEC SPOILERU to bola pre mňa hrôza. Taktiež je nám hneď všetkým jasné ako to dopadne a aj keď SPOILER pri konci vytiahli zbraň na Pyma (Douglasa) tak vám bolo hneď jasné že v žiadnej realite by ho nezabil kedže Marvel v živote nikoho nezabil. A keď hej tak ho neakým spôsobom priviedli späť napr. (Coulson) KONIEC SPOILERU. Myslel som si že prvého kapitána už nič neprekoná no stalo sa. 2/10 ()

Ryuuhei

Normálně bych nehodnotil tak vysoce, kdyby se nejednalo o něco skutečně výjimečného. Když jsem na tom byl prvně v kině, byl jsem úplně nadšen a unesen tím, jak moc mě tato Marvelovka překvapila a upoutala, když jsem jinak velkým fanouškem tohoto univerza nebyl. Druhé zhlédnutí jsem si užil o nic méně. Výtečná akce, promyšlený příběh, skvělé postavy. Místy vážné, ale cílem je samozřejmě hlavně komediální zaměření a to zde funguje taktéž dost dobře. Superhrdina velikosti mravence je prostě něco, co si svůj film zasloužilo a hlavně doplnilo už tak širokou škálu ostatních Marvelovských superhrdinů. Ačkoliv zde tak trochu jiného rázu, což je jen dobře. Líbily se mi i narážky na Avengers a vůbec zajímavé propojení s již existujícím vesmírem. Jsem opravdu zvědav, co předvede druhý díl. 93% ()

Mr.Bulanek

Možná se na mém hodnocení podepsalo to, že jsem to viděl na CSFD projekci v plném sále. Kdybych se na to díval v poloprázdném sále, nebo doma, tak bych dal asi 4*. A ve filmu se mihnul Earl z 2BG, alespoň myslím, že to byl on. ()

filmmovier

Jo, to by šlo. Není to sice tak dobré jako Avengers 2 (nebo Cap 2), ale lepší než Temný svět a mnohem lepší než Strážci. Tenhle přístup se mi líbí. Na tomhle filmu jsou sice nejlepší drobnosti, jako napříkald perfektní facelifting Michaela Douglase, prostředí San Francisca, cameo Falcona a Capa, mezititulková scéna a spousta mravenců, ale ani po příběhové stránce to není žádné zklamání. Z Mika Blbsteina je konečně pořádnej akční hrdina, Přátelé jsou na něj jistě hrdí, Evangeline Lilly je další z řady ženských, kterým krátké vlasy prostě nesluší (ale jinak hodně, hodně dobrý) a i scénář má pár much, nebo spíš mravenců. v tomto případě, ale já se prostě zase bavil. Na Marvel je to hodně originální a perfketně to funguje, chemie mezi herci je skvělá a já musím vyzdvihnout hlavně Peňu (jo, už to tady párkrát bylo, ale je prostě dobrej). Vtip funguje perfektně, ale akce je ještě mnohem lepší. Vizuálno je pořádně vymakaný a scéna ve vaně (v mravenčí velikosti), průskoky klíčovou dírkou a samozřejmě geniálně natočený závěrečný souboj v kolejišti Mašinky Tomáše, tedy mě, v pokoji té holky z Whsispers. to všechno stojí za to - a i dabing se poměrně vydařil, Gondík slušně překvapuje. Už jsem říkal, jak je zápketka, scénář, záporák, kamera, alce, vtip, prostě všechn, totálně bezvadný? Druhá polovina jednoznačně lepší, než ta první, rozjíždějící, a o něco slabší, Ve výsledku si myslím, že by Ant . Man (ktetého mám i díky komiksům) čím dál radši, by měl dostat dvojku. P.S.: Strážci Galaxie jsou jednoznačně nejstupidnější film druhé fáze MCU, tohle je naopak jeden z nejlepších zářezů. Záporáci herecky zajímavější, než klaďasové, ale od Paula Rudda jsem tak cool roli prostě nikdy nečekal, 90%. ()

Simpoch

Šlo to udělat líp. Nenudil jsem se, ale od Marvelu čekám o hodně víc. Polibte mi šos. Palec nahoru, ale jen proto, že si nepřeju, abyste umřeli. To je celý. Sýr. ()

Dado

Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Pokiaľ tak však náhodou predsa len urobíš a zistíš pritom, že ťa jej prúd neodniesol, skúsiš to aj tretí raz, potom štvrtý. Takto až dovtedy, kým ťa známe vody nezradia a ty sa neutopíš. S výnimkou poslednej vety to nejako takto pravdepodobne vidia aj v Marvel Studios a tak nám budú ich šablónovité projekty prinášať dovtedy, kým si napokon aj úplne posledný filmový divák neuvedomí, že ani najobľúbenejšie jedlo by mu nechutilo donekonečna, keby ho mal na stole každý deň. Ani príbeh mravčieho hrdinu neprináša do žánru komiksových adaptácii nič inovatívne, tobôž nie prelomové. Práve naopak, Ant-Man sa vezie v hlbokých koľajach, ktoré za posledné roky vyhĺbili jeho predchodcovia. Na jednej strane sa rozhodne nedá povedať, že by to bola tentoraz nuda. Veď hláškujúce postavy na čele s hlavným hrdinom a efektné akčné scény budú svojím spôsobom vždy zárukou toho, že návštevník kina nezaspí v polovici filmu. Neustále omieľaný príbeh o záchrane sveta s nepravdepodobným happyendom (pri ktorom v tomto prípade scenáristi vyslovene varia z vody) a záporákom, ktorý zákonite musí otrčiť kopytá, však nemôžu fungovať neustále. Pritom by stačilo naskočiť na vlak, ktorý rozbehol minulý rok Kapitán Amerika a vydať sa tak cestou nie zásadných, no pravidelných inovácií, ktoré by sprevádzali ďalšie nové filmy zasadené do tohto univerza. V prípade, že sa tak nestane, sa v budúcnosti, ktorá nemusí byť až taká vzdialená, dočkáme toho, že jedného dňa tento subžáner upadne do nemilosti tak kritikov, ako aj divákov. (55%) ()

Johnny.ARN

Presne takúto marvelovku marvelácky vesmír potreboval. Odľahčené, vtipné, s kopou zaujímavých informácií a nepatrnými ohliadnutiami sa cez rameno do minulosti. Taktiež Rudd sympaťák, Lilly so skrytým potenciálom a oblekom, Douglas ako záruka kvality. ukecaný Mexičan ktorého o chvíľu dajú aj na klobásu na prekvapenie zapasoval. Mne to pripomenulo staré dobré časy pri minimálne prvom Iron-manovi, ktorý bol ešte vtipný a stráviteľný. Ant-man by si mal udržať túto líniu, nebrať sa príliš vážne. Fanúšikom totiž dobre padne po filmoch, kde sa zdemoluje postupne pol planéty niečo, čo má zaujímavé efekty ( ktoré nie sú premrštené), jednoduchý dej s presnými motiváciami záporákov ( aj keď marvelovskí antihrdinovia sú pomerne jednoduchí ľudia ), vtipnými dialógmi a situáciami ( ktoré nevytvára len jedna osoba ), a s celkovým realistickejším feelingom. Pobavilo, potešilo, nenudilo. 4 z 5 ()

ivan_drago

Scenáristická šablona vyplněná jakž takž ucházejícím filmem... Je na čase, aby marvelovské univerzum podlehlo nějaké vzpouře neboť pokud asi jestli možná bude pokračovat v zajetých kolejích, tak začnou chcípat na úbytě... nedovedu si představit, že to bude ještě lidi bavit... Je na čase přinést na filmové plátno třeba takového Loba... Ale ještě k filmu... mise nemožná, adept na ní neschopný, antipatie k dceři zaměstnavatele se postupně mění v milostný román, padouch absolutně nezajímavý a akce lehce originální díky schopnosti se zmenšovat... a pro fyzicky založené jedince, pardon, fyzikálně, jeden výlet na úroveň ČÁSTIC... jo jo hrát si s regulátorem nejní žádná sranda... čekám jen na to až se ozvou humanitární organizace proti zotročování mravenců... ()

Qitek

Absolutně průměrný Marvel, který svým pojetím jede vlastně v zajetých kolejí, jen (samozřejmě) zase trochu jinak. Peňa by měl přemýšlet o roli komika, protože to co tu předvádí mě rozesmívalo víc, než za poslední roky dokázali Snadlerové, Francové, Rogenové a podobní vyčpělí komici. Vtip z tohoto charakterového herce doslova stříká. Celý film se nese tak nějak v dobrém (jak jinak) tempu a v podstatě mu není co vytknout, problém je, že ani co vyzdvihnout. KAŽDOPÁDNĚ se dostávám k poslední 20 minutovce, ze které jsem doslova nadšen, pobaven a originalitou se tu rozhodně nešetřilo! Posledním dvaceti minutám dávám plnou palbu. Skvost. A všechnu tu peckoidnost (mašinka Tom, The cure hrající z mobilu v padajícím kufru plných předmětů, zvětšený mravenec, nanočástice) ještě podporuje... Ano Peňa. ()

Honzíno

Po prvním Iron Manovi a Avenegerech je Ant-Man asi nejlepší Marvelovka, co jsem zatím viděl. Naštěstí je tak trochu jiná, mohla by fungovat třeba jako super pilotní díl k seriálu. Díky určité všednosti, menšímu měřítku (doslova, zároveň i pojetím příběhu), všudypřítomnému humoru, který nevypadá jako svoje pouhá parafráze, Márvelákům film konečně funguje během celé stopáže v konzistentní podobě. Tahle 'béčková' sestava smázla rozmáchlé Strážce Galaxie jak křídu. Finální půlhodinka je neskutečně vtipná, zábavná a našláplá. Přestože se v ní nevyhneme jedinému klišé, určitě osvěžuje omšele stejná finále komiksáků značky Marvel a ucítíte i stopy serióznějších scifáren. ()

LadyPupu

Upgrade verze Ze života hmyzu. Film hezky odsejpá (hlavně druhá půlka), celkově je to téměř doslova parádní jízda (mašinka Tomáš :-)), takže příjemné překvapení pro mě a to včetně dialogů. "Co se stane, když do tý helmy nabliju?" :-) ()

Mrkvič

Zatím nejlepší Marvelovská komedie. Po všech těch velkolepých bitvách nabušených hrdinů, na které i odkazuje jeden vtípek, nám Marvel nabízí zábavného hrdinu a jeho první odlehčené dobrodružství. Kromě Paula Rudda odlehčenosti pomáhá hodně i zábavná postava kamaráda Michaela Peñi, který je prostě boží. Když se hlavní hrdina změní, je vše kolem něj navíc tak zajímavé, že jsem se nemohl věnovat ani loupání pomela a musel jsem sledovat všechno, co se právě na obrazovce dělo. ()

JimmyII

Ant-Man si zaslouží plný počet, protože zcela správně přistoupil k potenciálu trochu staromódního, trochu směšného superhrdiny, z něhož prostě nemůžete vykřesat vážně myšlený komiksový film. Proto Marvel hraje na strunu nadsázky (díky, Edgare Wrighte), decentního humoru a velenápadité akce s miniaturním hrdinou. Paul Rudd se pro tuhle roli narodil, chemie s Evangeline Lilly funguje dokonale a Michael Douglas konečně sympatický. Takhle mají vypadat spandexové marvelovky, které míří na velké plátno. Vkusné, důstojné a zábavné! S Deadpoolem, který je ale úplně jiného ranku, pro mě zatím nejlepší marvelovka. ()

Lachtaan

"Bože, to je ale hnusnej čokl!" Dodnes si téměř detailně pamatuji, jak jsme se s kamarádem těmto nečekaným přihlouplým scénám ve filmu smáli a prakticky celé kino s námi. Člověk byl v té době již trochu připraven ze Strážců Galaxie na odlišné pojetí nového MARVELáckého přírůstku, ale upřímně jsem vůbec nečekal, že se Mravenčí muž tak povede. Paula Rudda jsem kromě několika nezávislých nízkorozpočtových romantických komedií nikde neviděl, za to jsem však byl velmi zvědav na všude bláznivě usměvavého Michaela Peňu či na elfici Evangeline Lily. Žádná postava se zde neminula účinkem a všechny byly příjemné, se správnými i vtipnými dialogy. Marvelovky jsou prakticky jedinými filmy dneška, u kterých se těšíte na sequel. V případě Ant-Mana již netrpělivě čekám na jeho spolupráci s The Wasp příští léto. [viděno v Kino Šumava Klatovy 25.7.2015] ()

Helmutek

Tak trochu netradiční marvelovka v tom, že Scott žádnym superhrdinou nejen bejt nechtěl (což je, pravda, i případ třeba Hulka), ale hlavně taky žádnym superhrdinou vlastně ani neni. Polovina zábavy je teda spojená s tim, že vlastně úplně obyčejnej nýmand bez zvláštních vlastností nebo schopností začne (díky okolnostem) na sebe brát úlohu, která se k němu vlastně vůbec nehodí, a on to samozřejmě moc dobře ví... Douglas jako gentor (=geront/mentor, to jsem teď vymyslel), k tomu sympaťák-klaďas Rudd a sympaťák-záporák Stoll nebo Peña v roli dobráckýho a užitečnýho blbečka - a je z toho mnohem lepší film, než jsem předpokládal. Vim, že spousta lidí na nový marvelovky nadává, mně ten film ale přišel (až na pár scén - divadelně brečící Hope, některý mikroskopicky hmyzí záběry/scény atd.) fakt dobrej. Jo a Lily je sice hezká ženská, která se mi libí už z dob Lostů, tady jí ale tu hlavu zprznili strašlivě. ()

A.L.E.S.

Neměl jsem tušení, co všechno se v komiksových pokladech skrývá. Buď je superhrdina mimozemšťan, nebo je to obyčejný člověk v kostýmu toužící po pomstě. Ale zmenšování? Nevím, jestli jsem na něco takového narazil. V každém případě jsem se u filmu velmi dobře pobavil. Mělo to i edukativní charakter, protože zase toho vím trochu víc o mravencích. U takových filmů jsem vždycky zvědavý na nějaký závěrečný souboj. Myslím, že bitva na střeše vlaku, který táhne populární lokomotiva Tomáš, je opravdu bezchybná. A pokud konec nelhal, už teď se těším na pokračování. Tohle je navíc jeden z případů, kdy se vyplatí koukat na závěrečné titulky. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě