Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Styxos

Film, který disponuje jedním z nejsilnějších závěrů, který diváka nakopne do koulí, ačkoliv už to nečeká. Bezchybně fungující chemie mezi Pittem a Freemanem, jejichž postavy odráží dva typy detektivů (jeden až konzervativní, připomínající policajty ze starých noirových filmů, druhý pak novátorský a fuckující) Depresivní atmosféra a ponurý vizuál. Tenhle snímek má i po letech od svého snímku pořád onu neskutečnou přitažlivost, která mě nikdy nepřestane bavit. ()

jatamansi

Depresivní film, ale s jasným poselstvím. A hříchy jsou tam tak krásně syrové. Kdysi jsem si je dokonce i vypsala, protože nás učili jen deset přikázání, ale smrtelné hříchy ne. Freeman je můj nejoblíbenější herec tmavé pleti, (aby mne někdo nenařkl z rasismu), je bezkonkureční. Vždycky jsem v pokušení spočítat ty černé tečky na jeho tvářích. Jenže ono jich lety přibývá. V době Sedmi ještě nebylo přepittováno, takže to šlo. Ale umíte si představit, jak by teď natáčeli podobný film, když Vatikán rozšířil seznam smrtelných hříchů třeba u na ekologické chování? ()

jenik71

Tento krimi-thriller přitáhne diváka především svou mrazivě ponurou atmosférou. Pitt s Freemanem v rolích vyšetřovatelů jsou geniální kombinací. Zdárně jim však sekunduje také Kevin Spacey s ledově chladnou vizáží padoucha. Skvělý scénář a taktéž režie. O tomto thrilleru se nedá napsat nic negativního, to se prostě musí vidět ! Upřímně mohu konstatovat, že se mi to líbilo ještě o chloupek více, než dnes již klasický Mlčení jehňátek. Obě tato díla jsou geniální, i když každý je o něčem jiném. ()

Sir-Filip

Skvělé.. není co dodat.. začlo to sice jako tuctový akční psycho-thriler, ale co přišlo potom... to už byla jiná kategorie. Famózní herecké výkony Brada Pitta, Morgana Freemana a hlavně Kevina Spacyho rovněž udělaly své. Kevinovi jakoby tyto role bylo přímo souzeny. Opravdu mi z něj běhal mráz po zádech. Závěrečné dějství, ve kterém divák do poslední chvíle netuší, co se stane, a z čeho plyne klid Jona Doea, je pak přímo brilantním počinem. Čekal jsem nějakou tuctovou závěrečnou honičku, ve které po sobě budou aktéři asi hodinu střílet. Místo toho opět sázka na lidskou psychiku a mysl, která se rozhodně vyplatila. Zřejmě jsem nikdy neviděl lepší psycho-thriler a určitě jsem neviděl lepší film z oblasti krimi. Snímek umí navíc i to, co jen tak nejaký neumí - neustále překvapovat !!!! Vysoké hodnocení si zaslouží zcela po právu!!!! smekám......... "ENJOY IT !!!" ()

VooDoom

geniální!!! V hlavě se mi přeháněla různá zakončení filmu, nijak extra mě nepřekvapil dáreček, který došel detektivovi Davidovi, ale celý závěr a vyjasnění, prostě úžasné!!! ()

Wbcko

Temný, děsivý, tajemný, depresivní, napínavý, geniální. 126 minut jsem byl jako napnutá struna. Parádní herecké výkony, úžasná atmosféra, myšlenka, téměř dokonalý film. ()

Mackin

Sedm dní a sedm smrtelných hříchů změní navždy životy detektivů Davida Millse a Williama Somerseta. Šokující, temný, hutný a mimořádně depresivní kriminální psychothriller patří nejen v tomto žánru k absolutní filmové špičce. ()

giovanni3

Tak toto je opravdu skvělý film od začátku do konce (vynikající scénář, herecké výkony, závěr prostě vše)... hlavně velké finále, které nekončí happyendem a je naprosto fascinující tečkou za dokonalým filmem.. Klobouk dole = 5z5. ()

Hanzisko

Dokonalý psychothriller a výborní herci. Když jsem poprvé viděl závěrečnou scénu, něco se ve mně změnilo. Z Finchera se stala hvězda, což několikrát potvrdil v dalších dílech. Na otázku "Co přesně tenhle film dělá jedinečným?" nedokáži zcela jasně odpovědět. Může to být Pitt a Freeman, ale taky to může být počasí, které nás provádí celým filmem. Každopádně je to film, který stojí za to vidět a chvíli nad ním přemýšlet. Nemůžu jinak než za 5* ! ()

DeathTheKid

To proč je tento film tak skvělý už tu napsalo hafo lidí. Nebudu to tedy psát, já jen napíšu, že se jedná o široko daleko nejlepší thriller vůbec. Pochybuji o tom, že jej někdo překoná a pokud se to povede, budu se na to těšit. Fincher je superbůh, Freeman nadbůh, Pitt polobůh, zbytek bandy bozi na druhou. ()

mancika.n

Film Sedem je jedným z najlepších thrillerov Davida Finchera . V príbehu sa odohráva hon na sériového vraha, ktorý je inšpirovaný 7 smrteľných hriechov a ľudskej nečistoty . Pokojný a múdry William Sommerset a nováčik detektív David Mills netrpezlivý, impulzívny charakter, sa snažia zastaviť šialenca . Nálada a atmosféra filmu trochu depresívna zatiaľ čo záver je šokujúci . Brad Pitt , Morgan Freeman a Kevin Spacey v tomto filme zahrali naozaj brilantne . ()

Jello Biafra

Thriller pojednávajúci o dvoch detektívoch pátrajúcich po brutálnom sériovom vrahovi, ktorý "trestá" svoje obete na základe siedmych smrteľných hriechov. Film má mimoriadne surovú a depresívnu atmosféru a nezaprie typický rukopis režiséra Davida Finchera, ktorý tento štýl dotiahol k dokonalosti v Klubu Rváčov. Režisér s nami nápadito pohráva, necháva nás v neistote a v závere príde s absolútne šokujúcim a úderným záverom, ktorý som rozdýchával ešte veľmi dlho po zhliadnutí filmu. Právoplatná filmová klasika. ()

Liflaen

Film, jsem si plný očekávání konečně sehnal. Už od první chvíle jsem ho sledoval se zadrženým dechem, děj a tajuplnost mě postupně celého vtáhli do tohoto neskutečného příběhu. A nepustili mě až do konce. Dobře obsazený film. Nejlepší psychologický kousek, který jsem viděl. ()

Masrii

Kvalitně propracovaná detektivka. Doopravdy mě ani ve snu nenapadnul takový konec, jaký David Fincher pro Johna Doa vymyslel. Prostě skvělý zážitek, který jen mírně kazí odpornost některých vražd. Příště u toho radši nebudu jíst. 90% ()

milo_wade

Celou dobu sem se výborně bavil...ani chvíli se nenudil...ale ten konec? Ten tomu nemůžu odpustit..sice dávám pět ale nepředpokládám že se na to ještě někdy podívám. ()

milancecil

Sedm, sedm těžkých hříchů, sedm hříšníků, sedm vražd, dva odhodlaní detektivové a jeden osamělý, lstivý, ale bez pochyb šílený zločinec, jež žije zvrhlou představou o svém předurčeném poslání spasitele, podle které on svým jakoby příkladným konáním jen trestá hřešící, své oběti usmrcuje promyšleně a nemilosrdně, s ďábelsky rafinovanou krutostí a neobvykle drastickými metodami, které nás šokují svou mimořádnou odporností, opravdu temně brilantní drama, spíše pro již otrlejší diváky, schopných bez újmy vstřebat tak hrůzný zážitek, přesto jde o jednoznačně exkluzivní filmový příspěvek do kriminálního žánru s významným morálním přesahem námětu, opravdu po všech stránkách excelentní filmařské dílo. ()

voleman

Výborná krimi záležitost ve všech ohledech. Perfektní režie a scénář, špičková atmosféra a skvělí herci, kde bych vyzdvihnul hlavně Morgana Freemana. V tomhle žánru je Se7en, překonáno snad jen Mlčením jehnátek, které se mi napoprvé možná líbilo ještě trochu více, ale spíš jsou si oba snímky vyrovnané. ()

tommmy89

Vynikajúca krimi zápletka a vôbec .... Málokedy sa niečo vyrovná v dnešnej kinematografii tak dobrému prípadu ako je tento. Tie novodobé krimi seriály sú síce dobré a moderné, ale stará klasika je len "stará klasika". M. Freeman a B. Pitt si to proste dali na plné gule a ešte viac. 7 hriechov podľa Tomáša Akvinského tu dostalo strhujúcu podobu, ale myslím si, že lepšie to opísať ani nemohli i keď tak drasticky.... (bohužiaľ) 4* ()

venca163

Temná atmosféra, Fincherovo nápady, vynikající Pitt, Freeman, Spacey. Film vymyšlený dokonale a dokonale funguje. Gluttony, Greed, Sloth, Lust, Pride, Envy and finally... Wrath. Tenhle žánr už svůj vrchol má. update 2019: Viděl jsem to teď v rámci letního promítání na střeše Veletržáku v příšerný kvalitě, s pauzama na přehazování kotoučů, s občas useknutou konverzací uprostřed věty a tak dále a byla to paráda! (100%) ()

Trapper33

Místa činu, zápletka, skvělí herci, výborné dialogy.. našlo by se tady pár věcí na rejpání, protože to jinak vypadá jako dílo, které je do detailů promyšleno, ale tentokrát to nemám chuť řešit. Sedm je prostě naprosto skvělý film s výbornou atmosférou. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý