Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

svist10

Dodneška moje srdcovka. Kdykoli po mě někdo bude chtít doporučit noirovou detektivku, Sedmička je první jméno, které mě napadne. Správně temná a bezvýchodná atmosféra, sympatičtí herci (včetně Pitta, jakkoli ho jinde moc nemusím) a i po několikáté neméně šokující pointa. Majstrštyk. ()

Cubah

Pro filmové fajnšmekry existuje ještě osmý hřích, který by měl John Doe trestat a to nevidět tenhle film. Ten trest by mohl být hodně drastický, třeba maratón filmů s Van Dammem, zemřel bych v krutých bolestech už při druhém, tak si raději sedmkrát za sebou pustím Sedm a dostanu se do nebe - toho filmového, kde bude na trůnu sedět Fincher už jen za tenhle film. ()

Alister

Fincherovo dílo od první minututy tlačí na naši psychyku zvláštní a neuvěřitelně tísnivou atmosférou prostředí. Činí tak klasickými prostředky, které však fungují nejlépe. "Zahalte svůj film do tmy a točte za deště". I když snaha o všudypřítomné šero působý místy dost křečovitě. např. ve scénách, které se snaží diváku nakukat, že v bytech obyvatel města neexistuje osvětlení, a tak je policista nucen používat baterku. Ospalou, ale ani trochu nudnou atmosferu města ruší série záhadných vražd. V momentě ,kdy se dostváme s dvojicí detektivů na místa činu, máme co dělat abychom se nepozvraceli (pro mě osobně byla vsrcholem scéna se schilým tělem, které se v nečekaný moment probudilo...) Ted k postavam. Brad Pitt hraje entuziasmu plného arogantního zelenáče, který potřebuje čas a zkušenějšího kolegu po svém boku(Freeman), aby mu ukázal, že práce detektiva je o klidné a čisté hlavě a přináší spoustu odříkání. Pitt tento čas ve filmu nedostává a naopak je za své obnažené slabiny krutě potrestán...Tajemstvým obestřené postavy geniálních záporáků byly zřejmě v kurzu uz v roce 1995 a jsou dodnes( např. Joker v Dark Knight). Celý děj je vystaven premise, že dobro zlu prostě nestačí. Zlo je rafinovanější a chytřejší. Zdá se být vždy o dva kroky napřed před spravedlností. A my sledujeme dvojici detektivů, z nichž jeden je svým zelenáčstvím tomu druhému záteží v době, kdy přichází od vraha výzva k vysoké a složité hře, ve které se zdá být břemeno v podobě Pitta rozhodujícím faktorem. Ač krimi příliš nevyhledávám, tomuto filmu tleskám a dovolim si tvrdit, že je možná vubec nejlepším ve svém žánru. ()

airman2655

Veľmi dobrý thriller s výraznou kriminálnou zápletkou. Celý dej je plný napätia a neistoty čo bude nasledovať. Takmer počas celého filmu som mal skutočne strach z prenasledovaného vraha, ani nie tak kvôli tomu že je to vrah a prirodzene vraždí, ale strach som mal z jeho tajomnej rafinovanosti, prefíkanosti a premyslenosti svojich skutkov ktoré mal naplánované už dlho dopredu a policajných vyšetrovateľlov doslava vodil za nos a dostal ich vždy tam kam chcel. A záver filmu je dokonalým vyvrcholením diabolského plánu. Aj keď tomuto filmu nemám čo vytknúť, herecké obsadenie skvelé a kvalitné, pochmúrna atmosféra a všetko bolo fajn ale neviem prečo ale pri tomto filme som sa miestami nudil. Skutočne neviem prečo a dosť ma to štve že som pri sledovaní neprežíval to, čo som prežiť chcel a čoho je tento film hodný. Možno to je tým že už som ovplyvnený záplavou Kociek a Sawov a na takúto klasiku už nemám cit. Tak či onak tento film stojí rozhodne za pozretie. A percentuálne hodnotenie nie je len symbolické ale skutočným odrazom mojich pocitov. (77%) ()

Zette10

Skvěle jednoduché, maximálně efektivní rozložení do sedmi kapitol podle sedmi smrtelných hříchů završených úžasným koncem. Všudypřítomný déšť, nadzemka, voňavé stromečky do auta, zelené knihovní lampy, kůže uřezaná z konečků prstů, šedý toner - to je Sedm. "Vím, že jsem se v ten den rozhodl správně, neuplyne ale jediný den, kdy bych nelitoval, že jsem se nerozhodl jinak." Ad konec: "Jste tady jenom proto, že jsem chtěl, abyste tu byli." ()

dccz

Tajuplné, děsivé, napínavé, famózní, skvělé Dílo s asi nejneočekávanějším koncem, který může u filmu být. ()

P@\/EL

Vynikající thriller, který nabídne úžasnou atmosféru. Ta spočívá v tom, že je dosti chladná a depresivní. Film těží hlavně z výborného námětu, jenž je inspirován biblickými sedmi smrtelnými hříchy, a z fantasticky propracovaného scénaře. Jednotlivé vraždy byly prostě super. Nechybí jim surovost, chladnokrevnost ani rafinovanost. Líbi se mi, jak nádherně je vykreslena všechna ta špína a hnus a to tak, že vás film úplně pohltí. Dále se filmu nedá upřít velká dávka napětí. No a ten geniálně zpracovaný konec s absolutně perfektní pointou je fantastický. ()

Spike86

Kvalitní krimi thriller v daném žánru patřící mezi nejlepší. Velmi povedené herecké výkony Brada Pitta a Morgana Freemana, ale i záporáka Kevina Spaceyho, který měl trochu méně prostoru. Do detailů promyšlený scénář a temná depresivní atmosféra, která mi trochu připomněla svou syrovostí Mlčení jehňátek, vycházející z mistrné režie, kamery a dobře doplňující hudby, to jsou další silné stránky tohoto filmu. Povedený byl i, alespoň pro mě, trochu nečekaný závěr. 90% ()

mayla

Že David Fincher je v tomco dělá opravdu machr už vím a tímhle filmem si svůj post jen upevnil. Jediné co mi trošku vadilo byla chvílemi až příliš dominantní kamera. Promyšlenost scénáře a jeho kvalita je ohromující, třeba vražda "lenost". Koho by to napadlo? Herci skvělí, ale myslím, že Brad Pitt umí i lépe- celkem hodně slušné 4 hvězdy. ()

moai_z pandory odpad!

Úchylárna, hnus. Nechápu jak někdo teto film může dát na šesté místo v žebříčku. Střeva, vraždy, krev.... prasárny a úchylnost. Vím, že se tyhle věci dějí, ale proč na ně koukat? Jeden chytrý pán napsal: "Prostředí formuje". A formuje právě vás, diváky. Proč se pořád dívat na ty hnusy? Chcete si na ně zvykat prostřednictvím filmu? Nebo vás na ty čuňárny někdo prostřednictvím filmu zvyká? Jak můžete napsat, že ten film byl supr??? Nezavírám oči nad realitou, ale to neznamená, že musím například vidět pedofila v přímém přenosu... Zkrátka humus po kterým nejsou nejlepší sny. Věcně musím napsat, že pár myšlenek tam bylo, ale bylo tam i pár totálních nesmyslů, takže ...odpad! ()

giacobbe

Že by bylo možné naplánovat dopředu přesně dobu smrti na měsíce dopředu? Nemohu si pomoci, nedokážu v tom vidět důkaz rafinovanosti vraha, pouze omezenost intelektu scénáristy. Vynikající herecký výkon Morgana Freemana a překvapující Brad Pitt. Nic víc. ......Asi moje chyba, že jsem viděl dřív Americkou krásu, Kevina Spaceyho vidím ráno ve sprše, smál bych se, i kdyby hrál kanibala a vraha nemluvňat. ()

vlnka

To najlepšie na tomto filme bol Kevin Spacey! Mňa skoro až mrazilo keď niečo povedal. On keby recitoval Prší, prší s tým jeho mrazivým upretým pohľadom, tak mu to zožeriem aj s navijakom. Aj keď ani Morgan nezaostával, ale na Pittovi mi niečo vadilo, mne na ňom často niečo vadí, ale aspoň že je pekný. Príbeh nie je až taký originálny a uvítala by som keby bol trošku viac rozvitý, lebo sa mi zdal akýsi nedokončený alebo čo. Koniec som vytušila, ale stále som dúfala v nejaké prekvapenie, ktoré sa však nekonalo. Nie zlé, ale za päť to nebude. ()

montel

Detektiv Somerset (Morgan Freeman) má týden před důchodem a již se nechce zaplést do složitého případu. Nahradit jej má detektiv Mills (Brad Pitt). Hned první den musí spolu se svým starším kolegou řešit sérii velmi bizarních, brutálních vražd, které jsou motivovány sedmi smrtelnými hříchy. Před sebou mají nejtěžší zkoušku svého života... Thriller, který bere dech. Kdo neviděl, musí vidět. Vyníkající herecké výkony, napětí až praskají kosti a perfektní zvraty. A ta oživlá (skoro)mrtvola. To je SEDM. 90% ()

Trescha

Kult kultů,legenda legend,král mezi thrillery.Monhokrát napodobený,bezchybný,geniálně natočený film.Freeman a Pitt předvádějí to nejlepší co umějí. ()

e-pilot

Vždycky, když tento film vidím, říkám si, co bych asi udělal na konci toho všeho marastu já. Zastřelil bych ho, nebo ne? Hieronymus Bosh tu situaci ve svých obrazech vystihl dokonale. Peklo není, peklo je zde na Zemi. Pal! ()

martinexa

Vynikající film, který mě bavil od začátku až do konce. Napětí,brutalita a inspirace 7 smrtelnými hříchy. To mě prostě dostalo. Brad Pitt se svými výlevy vzteku a poznámkami na adresu vraha mě bavil. K Morganu Freemanovi role zkušeného detektiva neskutečně sedla. Opět ukázal své umění hrát, které ztvárnil i ve snímku Vykoupení z věznice Shawshank. Nemůžu jinak než dát pět hvězdiček a dodat, že sedm patří mezi mé oblíbené snímky. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý