Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Brain-D

Čekal jsem docela maso a to hlavně ze strany Chrise Hemswortha. Něco tu předvedl, krásně tu kroutil sekerou, ale ke konci mu byl docela ubrán prostor a stal se docela průměrným. Charlize Theron dokonale chladná (tak jako v Prometheovi). Stewart tu byla hrozná. Twilight ji nikdo nesmaže a já čekal na vždy na nějaké kouzlo od Theronové či masakr od Hemswortha. Bohužel tato varie na sněhurku i když je brutální a plná efektu nesplnila moje očekávání, takové jaké byly. Pouze je to další varie fantazie, které jsme viděl v již zmiňovaném Pánu Prstenů. Tihle trpaslíci byly navíc naprosto k ničemu a uvidíme jací budou trpaslíci z Hobita. ()

Krysa SPK

Hodně temná fantasy pohádka, kterou táhnou obě dvě hlavní představitelky. Charlize Theron je přímo pekelně zlá, ale zároveň pekelně okouzlující. Kristen Stewart zvládla přeměnu z puťky na bojovnici a pak královnu na výbornou a její výkon je rozhodně největším překvapením filmu (Tvajlajt budiž zapomenut). Což se ale bohužel nedá říci o mužských představitelích, Chris Hemsworth je sice tradičně perfektní, jeho postavě se bohužel nedostalo od pana scénáristy ani zdaleka tolik péče, jakou by zasluhovala. Scénář sice pokulhává, ale naopak kamera, hudba a především výprava je naprosto odzbrojující. A jak se na scénu dostane parta trpaslíků, je o zábavu postaráno. Takové filmy, jako je Snow White, já prostě rád - dobro musí opět bojovat proti zlu a nakonec slavně zvítězit - ostatně jak se na pořádnou pohádku sluší a patří ! ()

Danny F.

Další klasika tak nějak jinak. Sněhurka byla pěkná, královna nádherně zákeřná a trpaslíci drsní. Trochu to přípomínalo nějaký historický film. Příběh upoutal a byl takový dost bojovný. Co dodat. Snad jen: Hej hou trpaslíci jdou... 70% ()

Michi88

Copak zrcadlo doma nenaučili, že lhát se nemá? Jestli je Kristen Stewart v zemi zdejší ze všech nejkrásnější, tak já jsem čínskej bůh srandy. Rozhodně je tohle lepší zpracování než ta verze s Lily Collins, ale i tak to na pět hvězdiček opravdu není. ()

LEGACY

Ne tohle mi moc nesedlo. Fantasy žánr patří k mým oblíbenějším, ale toto se mi nelíbilo tak jak jsem doufal. Všichni mí kamarádi říkali, jó je to fakt bomba, ale pro mě je to jen obyčejný nudný film, kterých ještě uvidím habaděj. K postavám: Lovec - docela v pořádku, i když český dabing nějak oslnivý nebyl, Sněhurka - katastrofa, jak mohla být tato minimálně v tomto filmu nesympatická herečka hezčí než královna, měla by zůstat ve Twilightu a královna - spíš jo, než ne, i když kdyby se chtělo tak Theron umí udělat lepší divadlo. Nakonec bohužel celý ten film stojí na Sněhurce a ta se mi nelíbila a to je asi i jeden z největších důvodů, proč mě nezaujal i celý film. Přesto tři hvězdičky filmu nevezmu. Hodnotím 55% ()

Beatle

Vizuálně velice pohledné, zároveň obsahující pohledné ženy, a velice pohledné muže. Pro mě ale hodně na hodnocení udělala naprosto odzbrojující kombinace sedmi trpaslíků, v podání takových herců, jako Eddie Marsan, Ray Winstone a Nick Frost. Kdo by je tam hledal? :D Epická hudba, skvělí herci, jen občas trochu ujeté dialogy. Konečně uznávám, že Kirsten Stewart není herečka jednoho výrazu. Tady měla alespoň tři ;) Bylo to zábavné, jako pohádka, výpravné, jako Pán prstenů, hudebně ztvárněné, jako fantasy a natočené celkem pro dospělé....na můj vkus tam mohlo být více krve.......70% ()

JohnSmith

Klasická Sněhurka se mi líbila mnohem víc. Velkolepá novodobá adaptace zaujme sice pěknou výpravou, sympatickým Hemsworthem a čarodějnicí Theronovou, ale jinak ničím. ()

Terzeus

Po dlhom súboji predsa len udeľujem 70%, teda 4*. Dôvodov prečo tak robím je hneď viacero, predovšetkým je to zakorenené vo výborne podanej revitalizácii klasickej rozprávky do temnejšej fantasy podoby s vynikajúcim environmentálnym dizajnom, resp. scenériami a kamerou. Na to do akej miery táto temná verzia rozprávky funguje je pozoruhodné, že svojím spracovaním zostáva verná základným bodom svojho originálu. Oceniť tiež treba výborný casting no škoda, že lovcovi (Chris Hemsworth) snímka venuje tak málo času a vôbec zostáva ako jedna z hlavných postáv až príliš plochým a tupým charakterom. Naopak záporná Charlize Theron nekraľuje len vo svojej príbehovej roli ale aj v hereckej sfére filmu hoci Kristen Stewart definitívne nezaostáva. Tiež poteší prítomnosť trpaslíkov a ich očividne Pánom Prsteňov inšpirovaným dizajnom. Vlastne, LOTR sériou je tu ovplyvnených toľko vecí až je zázrak, že to nie je až príliš okaté. Ale späť k filmu. Na to aký výborný ukážkový rozjazd Rupert Sanders v réžii predvádza sa neskôr už príliš naťahuje, čo ničomu užitočnému neslúži. Uberá to na napätí a pôsobí aj z ustavičných zmien prostredia nezáživne. Prostredie pritom samo o sebe je vo svojej diverzite super ale je ako samotná stopáž miestami prehnané napr. scéna v "svätyni" je tak prečačkaná až je to čistý gýč. Fantasy prvky to takisto prekračuje za ešte znesiteľnú hranicu zbytočnými scénkami s CGI vílami. Troll paradoxne poteší, rovnako výborne zostrihané bitky či niektoré špeciálne efekty. Tak ako paradoxne Theronová je mnoho krát pre diváka zaujímavejšia ako púť Snehulienky. Holt, rozťahať film bez dostatočného množstva patričnej prídavnej hodnoty nie je dobrý nápad. Rozťahuje sa a zbytočne tak komplikuje v podstate každý prvok filmu. Na záver len dodám, že napriek očividným nedostatkom v storytellingu to stojí za to, primárne kvôli spomínanej revitalizácii klasickej rozprávky, ktorá hoci neskôr zrejme bude väčšinu divákov nudiť tak napriek tomu ich donúti to dopozerať. ()

Midori_Mike

Film není bez much, nicméně to idealistovi jako jsem já už dávno nemůže zábavu pokazit :) . Tento film je pro mě velice milým překvapením. Začnu tedy tím, co se mi rozhodně líbilo a tím jest: režie a scénář - film má správný drajv, od prvních vteřin až úplně do konce zhruba stejné, celkem vysoké tempo, nenudil jsem se ani na vteřinu. Za druhé přístup k pohádkám - jsem rád, že autoři ve mě vyvolali vzpomínky na staré klasiky, kde se pohádky obešly bez trapných rádoby komediálních scének. Všechno bylo mnohem blíž realitě, temné, člověk se místy opravdu skoro bojí. Jsou zde výborné charaktery, a to že jsou klišoidní, to ať si říkají lidé, kteří nejsou ani trochu schopni pochopit, že čest, loealita a upřímné city se nemusí automaticky rovnat něčemu, co se dneska už nenosí a je to nerealistické. Dále velice oceňuji, že během napínavých scén se všechno obešlo bez dlouhých velkých keců, max. krom pár slov. Divák má hezky možnost se sám snažit vyčíst z výrazů hrdinnů, co se jim asi honí hlavou. O tomto filmu bych nikdy neřekl, že je emočně plochý, to si myslím že je dost neadekvátní hodnocení. Pro mě to bylo hodně silné, je to jeden z těch filmů, kde jsem se přistihl, že v hlavě si nahlas fandím svým hrdinům stylem "No tak, to zvládneš, dělej ty moulo! Zvedej se z té země! ... No, máš štěstí, ješteže tak!". Tak, dále nemohu opomenout naprosto výborný soundtrack, neměl jedinou chybu. Herecké výkony - nebudu dlouze hodnotit, všichni známe roztržky kolem herekécho umění Kristen Stewart. Mám na to vlastní subjektivní názor, který nikomu nevnucuju. Podle mě hraje obstojně, pro mě dostatečně uvěřitelně. Možná že nemá tak dobrou mimiku obličeje, nicméně já věřím, že to nejdůležitější vždycky člověk vyjadřuje pomocí očí a já jí ty emoce v těch očích prostě vidím. Není potřeba dělat psychotické výrazy v obličeji. Paradoxně spousta lidí by v napjatých situacích vypadala pravděpodobně podobně jako ona, bez dechu se strnulým obličejem z leknutí neschopni pohybu a s vypoulenýma očima. Navíc u ní se to dá v této roli brát jako projev vnitřní odvahy a síly, kdy se nezalekne a nezačne ječet a křivit si obličej vždycky, když jí někdo přiloží nůž ke krku. Zkrátka herci se mi líbili úplně všichni do posledního. Charlize Theron má možná v porovnání s ostatními ještě navíc malé bezvýznamné plus :) . Závěrem co se týče vykrádání, neviděl bych to tak tragicky. Čekal jsem to mnohem mnohem horší a přístup "Tohle už bylo použité jinde, to už je zapovězené" mi není moc blízký. Kdybyste takto uvažovali do důsledku, tak můžete za vykradené považovat 99% všech filmů a hudby, protože prostě skoro nikdo nepracuje bez inspirace a možností vytvořit něco skutečně originálního geometrickou řadou stále ubývá. Je to nesmyslné uvažování - když to ve filmu nepůsobí jako pěst na oko a není to z hlediska děje žádný nesmysl, tak nevidím důvod, proč by se některá stvoření a dejme tomu scény s nimi nemohly ve filmech opakovat. Obzvlášť když se autoři snaží uplatnit u nich ještě nevyužitý potenciál, které mnohé fanfasy postavy stále bezpochyby mají. Já dávám tedy palec nahoru hlavně za odvahu udělat pohádku hezky postaru temnou, strašidelnou bez příkras. A za velký cit pro detail při tvorbě scén, každá scéna mi přišla vizuálně úchvatná a zajímavá. Budu teda radostně očekávat další díl, i když se změnou režiséra kdo ví co z toho bude () (méně) (více)

zdenny

Musím se přiznat, že si na děj skoro vůbec nepamatuji. Bezpečně ale vím, že se mi tento film moc nelíbil. V systému psaní svých komentářů dělám poslední půlrok celkem velkou chybu a to tu, že zhlédnutý film ohodnotím a ke komentáři přistoupím až o měsíc později či za ještě delší dobu, kdy mám sepsaný balík neokomentovaných filmů a kdy si na to udělám čas a pohodlí. Potom se mi ale stává, že u filmů, které jsem hodnotil nízko, si ani pořádně nevzpomenu, co se mi na nich nelíbilo. Pak své hodnocení nejsem schopen opřít o plnohodnotnou argumentaci, což mne celkem mrzí a štve. Na druhou stranu je to určitý indikátor faktu, že film byl pro mne opravdu jen jakousi ztrátou času. U tohoto filmu mne to mrzí zvlášť, protože na jediné, co si vzpomínám je, že kritikou jsem šetřit rozhodně nechtěl. Vzpomínám si, že jsem cítil, že by můj kritický komentář byl opravdu kvalitní. Jenže co naplat, podruhé se na to určitě dívat nebudu. Možná se ale dokopu k tomu, že film popřeklikám a na určité body si vzpomenu. A přece jsem si vzpomněl - Sněhurka měla odpradávna temně černé vlasy. Ne světle hnědé, ne hnědé. Dále si myslím, že Sněhurku by měl hrát někdo, kdo si to svým charismatem a projevem zaslouží. A to Kristen Stewart určitě není. Její projev je naprosto tragický. To, co se naučila v té trapné "Sáze", ji zřejmě bude doprovázet celý její herecký život. ()

Aven

Temná fantasy? Nejkrásnější Sněhurka? Příběh o vztahu Sněhurky a Lovce? Really? Něco z toho tam bylo? PS: Sněhurka je naprosto nezajímavá a tuctová (což je dle mého názoru do velké míry vina její představitelky, protože ta fakt neumí hrát - a je mě úplně jedno jestli hrála v nějakejch emo upírech nebo ne), temné atmosféry je pomálu (jestli vůbec lze o nějaké mluvit) a pokus o "prokreslení" vztahu Sněhurky a Lovce skrze dialogy dost šustí papírem. Na dva hvězďáky to tak musí zachraňovat Charlize, která je v tomhle snímku super hot. ()

majkl44

Pěkná podívaná s dobrým obsazením. Chvílemi jsem nevěděl, jestli fandit dobru nebo výkonům Charlize. Kristen nepovažuji za špatnou herečku, jen by ji už měl někdo vymyslet lepší scénář. Proč se pořádně nezasměje? Pánové zahráli své role výborně. Finn Sama Spruella mi byl velice nesympatický = dobře zahráno.. Chris Hemsworth a Sam Claflin byli typický hrdinové, ale opět dotaz - Co mělo znamenat to probuzení Sněhurky? Doufám, že v pokračování neuvidíme telenovelu? Některé scény byly sice slabé, ale celkově byl film nad moje očekávání. Tento způsob vyprávění klasických pohádek má podle mě slibnou budoucnost. ()

lucascus

Rovněž souhlasím, že se jedná o slepenec Pána prstenů, Johanky z Arku, Narnie a Hry o trůny (a samozřejmě zde něco najdeme i z klasické Disneyho Sněhurky) - ale přesto se jedná o poměrně zdařilou prácičku. Ano, čtyři je sice hodně, ale tři zase málo, a já budu dnes shovívavý. Vadou na kráse je pak Kristen Stewart, které ke všem hereckým kreacím stačí jeden výraz (a opravdu není dobrá herečka), Charlize Theron je sice dobrá, ale dokážu si v této perfektně napsané roli představit někoho patřičnějšího (co třeba taková Monica Bellucci?). Radost mi ale udělal Chris Hemsworth. Jeho výkon je uvěřitelný a u Sněhurčiny rakve mě opravdu skoro rozbrečel. :D ()

fefee

Prekvapivo celkom dobre pôsobiaca temná fantasy rozprávka, kde otrepanosť príbehu klasiky tu nemožno čakať. Bavil som sa, ku koncu už ale stopáž príliš utínala moju sledovanosť. ()

Sany33

Snehulienka a lovec nie je veselá detská rozprávka, ale ani pochmúrny gotický horor, sfilmovaný mýtus, akčná dráma či poetické filmové podobenstvo. Starý známy príbeh ozvláštňuje len vizuálne, aj to prostredníctvom citácií lepších filmov. Dobrou správou je, že Disneyho animovaný film i ďalej neohrozene zostáva na piedestáli najlepšej filmovej Snehulienky všetkých čias. 57% ()

lykan9

Mám rád temné filmové variace na klasické pohádky, ale Sněhurka a lovec se moc nepovedl. Přesto, že herecky to nadmíru ušlo, tak samotný příběh mě nudil a místy mi přišel takový neucelený. Vlastně ani nevím, kdy nastala změna od naivní dívenky ve zkušenou bojovnici. Přišlo mi, že tvůrci se snažili tak moc, aby se ve filmu objevili všechny zásadní situace z klasické pohádky, že to vypadalo nuceně a celkově to narušilo samotný příběh. Vyloženě špatný film to však není a jednou se na něj podívat nikoho neurazí. A jen tak mimochodem, nesmírně mě štvalo, že místo sedmi trpaslíků, tam bylo osm :-) ()

D28

Keby nebolo "johankoarkovskej" bojovej pasáže, tak dám aj viac.Pretože dávno ma film tak krásne nevcucol ako dnes.Fantasy podľa môjho gusta a trúfam si povedať, že aj podľa všetkých nepísaných pravidiel tohto filmovo vďačného žánru.Nedalo sa síce vyhnúť spomienkam najmenej na päť iných filmov, ale víly, trpaslíci a zrejme i halucinogénne huby z Temného lesa zabrali dokonale.No a ľudia tiež ok. ()

Roseinka

Film mě nezklamal, ani nepřekvapil. Nádech temna celého filmu se mi opravdu líbil, myslim, že šel režisér správným směrem. Věřim, že spousta dětí, co seděla vedle mě v kině se hodně bála. :o) V první řadě musím vyzdvihnout herecký výkon Chrise. Byl naprosto úžasný a je dost pravděpodobný, že kdyby hrál lovce někdo jiný, tak dám o hvězdičku míň. Kirsten hraje tak nějak pořád stejně hezky a zlou Charlie známe všichni. Konečně poháda tak trochu jinak, natočená zajímavým způsobem. Jen doufám, že to co nejdřív uvidím v originále, protože ten dabind, kterýmu jsem se bohužel nemohla vyhnout, byl fakt šílený. ()

Lukyn007

Tarsemova Sněhurka mi přišla o chloupek lepší. Tento film drží nad vodou pouze Charlize Theron, která je v roli čarodějnice vážně hodně dobrá, a dále pak Howardova hudba. To, že se jednalo o akčnější pojetí asi nejznámější pohádky vůbec mi nevadilo, ale konečný výsledek se mi zkrátka tolik nelíbil. 60% ()

klima777

A proč mám fandit neuvěřitelně pitomé Sněhurce s mesiášským komplexem? Čili minimálně hvězda pryč. Jinak ovšem pěkné a místy zábavné... ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)