Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Rupert je zjevně expert přes triky, rychle se učí s kamerou a umí si vybrat herce i námět. Je na něm ale ještě vidět, že mu jde více technická stránka, protože s filmu není příliš cítit emoce, chemie mezi hrdiny, motivace některých postav. Vlastně jediná postava, co dokáže na diváka zapůsobit je zlá královna, která prostě nemá jinou možnost a Charlize si ji užívá. Ani souboje nejsou tak dobré jak naznačovali trailery, ale to vše je otázka zkušeností. Snímek je epický, má dobré tempo, přehledný děj, sympatické herce a zajímavou zápletku... 70% ()

sedm.1

DNES RÁNO, V 9:17, SE MI NARODILA KRÁSNÁ, ZDRAVÁ DCERKA, KATEŘINA, JÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!! Můj 1.500 komentář!!!! Kdyby mi ještě nedávno někdo řekl, že jedním z největších filmových zážitků za poslední roky bude příběh o Sněhurce, smál bych se, až bych ze sedátka spadl. No a nyní, po návštěvě kina jsem plný nadšení a doslova ohromen, čeho jsem byl svědkem. Žádná pohádka, žádná klasicky odvyprávěná Sněhurka, ale pořádně temná, úžasně zpracovaná fantasy, s dechberoucí vizuální stránkou, kdy budu natolik odvážný a troufalý a dovolím si ji i částečně přirovnat k velkoleposti a genialitě LOTRa. Ústřední osu zápletky sice tvoří známý motiv Sněhurky a sedmi trpaslíků, ten je zde ale navíc obohacen o mnoho dalších zábavných, strhujících a inovačních vrstev, které to celé skutečně povyšují na jeden z popcornových hitů sezony. Sněhurka a lovec ovšem krom výborné zápletky přináší i fantastickou atmosféru, mnoho napínavých momentů, opravdu vtipných scén, dokonalou epickou hudbu a samozřejmě úžasné množství fakt skvělých a lahůdkově zahraných postav. A musím začít u zlé královny Ravenny v podání Charlize Theron, která pro mě odvedla neuvěřitelný výkon a při každé scéně s ní jsem ani nedýchal. Byla prostě fantastická!!! Kristen Stewart je pak jako Sněhurka skutečně překrásná a až na závěr, kdy se z ní stane bojovnice v brnění, jsem jí fakt žral. A Chris Hemsworth je jako lovec výborný, charismatický a stylový bijec, nemám absolutně co vytknout. Ovšem i ostatní vedlejší role, ať už Ravennin bratr či trpaslíci, ti všichni jsou výborní a příběhu velmi prospívající. Bohužel, přes veškeré mé nadšení a velechválu mám ale u Sněhurky i dva menší minusy. Jednak mi trochu vadilo nedotažení a nevysvětlení skutečného vztahu mezi Sněhurkou, lovcem a princem ?????, ale třeba to byl jen záměr tvůrců, jako můstek k možnému pokračování. Kéž by! To druhé minus je ovšem výraznější , jelikož se jedná o zklamání ze závěrečného boje, konkrétně napadnutí hradu královny Ravenny Sněhurčiným vojskem. Nechci tvrdit, že je vyloženě špatné, ale vzhledem k velkoleposti a vizuálním orgiím z předchozího dění, mi tato finální scéna přišla krapet nedotažená, až odfláknutá. Každopádně to ale vůbec nic nemění na tom, že Sněhurka a lovec je zkrátka megafilm, nabušená, velkolepá jízda, vizuální bomba, prostě mazec a JEDNO VELKÉ GIGANTICKÉ FILMOVÉ PŘEKVAPENÍ VŮBEC. (VIDĚNO V KINĚ) ()

Maynard.

Po celkem delší odmlce opět kino návštěva a... zatraceně dobře sem udělal, že sem si do toho kina zašel. Pohádka jak se patří! Sice sem už viděl lepší novodobější pohádka (Hvězdný prach), ale tahle se fakt vydařila. Klasický souboj dobra vs. zlo. Perfektní zosobnění zla dokázala zahrát Charlize Theron, pěkně ty mladý děvečky vycucávala. Co se týče dobra, tak novodobý Brad Pitt (akorát o kus svalové hmoty namakanější) ukázal, že sice není zrovna kdovíjaký herec, ale na podobý role se prostě hodí. No a co s týče Sněhurky, tak i Kristen se to povedlo pěkně zahrát. Škoda jen toho taktrochu trapného proslovu před hlavní bitkou, ale to už asi do tědlech filmů tak nějak patří. Při sledování sem si krapet připadal jako když se dívám na směsku vícera filmů - Pán Prstenů, Hvězdný prach, Harry Potter, Avatar, Princezna Mononoke, Robin Hood (né ta poslední sr.čka od Scotta), ale to přece není žádná ostuda si půjčit některý dějový prvky. Asi nejvíc se mi líbil výlet do překrásného lesa, kde se to hemžilo vílama a různejma krásnejma zvířatama. Na plnej počet to sice není a nebude, ale určo to dycky bude fungovat jako pěkná pohádka. Na závěr malej džouk : Co se stane se Sněhurkou, když si strčí pracky do zásuvky??? No přece Popelka :o) ()

danca044

Právě jsem ten film zhlédla a zanechal ve mně hluboký dojem. Kristen Stewart byla jako Sněhurka úžasná, i když jsem to od ní tedy nečekala. A co říct na Chrise Hemswortha? Ten byl prostě sexy. Jako lovec byl neskutečně přitažlivý a svou roli zahrál také velmi dobře. Netajím se tím, že ho mám jako herce ráda a teď znovu dokázal, že umí skvěle hrát. Film sám o sobě je dobře natočený, jsou v něm skvělé efekty a nenašla jsem na něm nic negativního. Jen mě trochu zklamalo, že na konci nebylo vidět jestli se Sněhurka a Lovec dají dohromady. To mě zklamalo. ()

Šakalík

První dvě třetiny filmu jsou překrásné. Malebná pohádka o Sněhurce je pravda vyprávěna poněkud svérázně a milovníci klasické předlohy budou asi kroutit očima. Nicméně fanoušek moderní pohádkové fantasy zachrochtá blahem, protože takto koncipované akčně-romantické dílko se jen tak nevidí. Když pominu samotnou Sněhurku (která je sice krásná, ale že by z ní člověk padal do mdlob, to teda určitě ne) a úplně zbytečnou postavu Lovce, coby jejího ochránce, za hlavní postavu příběhu lze považovat svůdně chladnou královnu Ravennu v podání Charlize Theron, jejíž dokonale ledová image prosakuje plátnem. Ravenna zachraňuje film hlavně v poslední třetině, kdy Sněhurce obrazně řečeno narostou koule a hraje si na Johanku z Arku, což jí hrubě nesluší (to brnění jí naopak docela sekne). Konec je poněkud uspěchaný a vzhledem k tomu, že jsem od první chvíle, co se objevila na plátně, nepokrytě fandil královně, mě výsledný happyend docela zklamal. :-) Přesto musím říct, že moderní Sněhurka fakt stojí za to. ()

KR4T4S

Rádobydrsná, velmi opatrná, kids-friendly, jakémukoliv extrému či silnějším výjevům se vyhýbající předlouhá báchorka se samoúčelnými scénami na efekt. Přesto to není vyložená otrava sledovat, více střihu by rozhodně prospělo - konec ne a ne přijít, Charlize je OK a rozhodně je krásnější než unylá Kristen. Slabší letní jednohubka na kterou po 5minutách zapomenete. Letošní Singhova Sněhurka (Mirror, mirror) si šla svou cestou taky, ale Tarsem měl víc odvahy a něco víc do ní otiskl, protože se nebál riskovat. 55% ()

BMAJTZ

Ze Sněhurky a lovce mám takový rozporuplný pocit. Ano je to temné a po vizuální stránce poměrně přitažlivé. Přesto mě děj nijak výrazně nevtáhl. Nějaké motivy se v tomto filmu vůbec neřeší. Některé scény naprosto nedávají v kontextu žádný smysl (viz bílý jelen). Milostný trojúhelník netrojúhelník nedává smysl už vůbec. Armádu pod vedením královny, když jsou v celém království proti ní všichni, taky nechápu. A potom zde máme citové ždímání. Chápu, že se tvůrci snažili to udělat ze záporných postav poněkud složitější charaktery, ale tím, že se bratr zlé královny v jednom okamžiku na svou sestru nasere, v čemž jsem cítil jakousi snahu o vyvolání pocitu, že vše není takové jak vypadá, to rozhodně nestačí. Stejně jako flashbacky královny (jeden flashback) do její minulosti, ten samý případ. Tvůrci se tak nějak zasekli na hloubce charakterů jednotlivých postav, ani k těm dobrákům nic necítíte a je vám víceméně šumák co se jim stane. Přes všechny chabé snahy o prohloubení charakterů je příběh jednoznačně černobílý, máme tu dobro a máme tu ultimátní zlo. V celkovém kontextu to nedává moc smysl, snaha o moderní look je jasná, ale přesto dostáváme pouze temnější Disneyovku s lineárním dějem. Mimochodem ten milostný trojúhelník je fakt hodně mimo mísu a nedává smysl vůbec. Ještě jedna poznámka, nemám nic proti Kristen Stewart, ale prohlásit ji za nejkrásnější z nejkrásnějších je na můj vkus trochu moc. Apropo druhý díl. Proč mám takové tušení že se tady bude ždímat city ještě trochu víc, už teď je mi jasné že to spadne do romantiky a podobného blábolu. ()

Sdoom

Žádný děj, jen soubor na sebe nalepených scén a k tomu v hlavní roli Ms. Stále Stejný Xicht. Vizuál mě nenadchnul, hudba mi nějak neutkvěla, takže jediná dvě pozitiva Charlize Theron a Chris Hemsworth vytahují hodnocení na velmi milosrdné 2 hvězdičky. Ještě, že jsem na to nakonec nešel do kina, to bych těch peněz dost litoval. ()

OughJay

Kde končí pohádka a začíná fantasy? Asi takhle bych se na to zeptal... Sněhurka si ponechává disneyovskou hlavní kostru a s ní i patřičnou naivitu, která ale do značný míry koresponduje s těma novejma prvkama, který maj zase působit smrtelně vážně. Sanders byl krůček od stvoření nádhernýho opusu, ale možná to u Sněhurky ani nejde. Jsem každopádně rád, že jsem jí moh vidět konečně v zajímavějšim podání, než v jakym je obyčejně sladce servírovaná. Napomoh tomu i povedenej casting, no a za to ostatní musí vzdát snad každej hold animátorům, který dokázali vytvořit místama až takový kouzla a scenerie, že mi to bralo dech. ()

LuciusWlk

Tahle adaptace Sněhurky, byť dosti vzdálené předloze, mě opravdu bavila. Kamera, hudba, kostýmy, scéna, ve všem bylo cítit snahou o efekt. A já ji přijal s povděkem, poněvadž jako fantasta jsem nemohl jinak. Našlo by se jistě několik věcí, které by se daly vytýkat, ale proč špinit dobře odvedenou práci a snahu? Jednoduché, výpravné, pěkné. Za mě tedy spokojenost. ()

slovan1

Než jsme se v příběhu někde pořádně hnuli, málem jsem zalomil. Poté docela pohodové dobrodružné fantasy, kde temná byla temná... No a barevná, ta byla dokonala. Tak jak si kamera hraje s vizuálem v "útočišti " je něco parádního. Celý tamní svět super. Malí, šedí a lítající Na’vi doplňují pozdější Tolkienovskou bandu a jen ukazují, že se Sanders možná asi ispiroval při některých scénách jinde... Což nemusí být pravda. S hodnocením jsem na rozpacích ale zatím ponechám 3 hvězdičky. ()

vitekpe

Zacinam se priklanet k casto uvadenemu nazoru, ze Kristen Stewart nedokaze zavrit pusu. Jinak carodejnice Charlize pekna... ()

Tynulinka

Zajimave zpracovani snehurky, ktere se mi libilo, ale priste bych rozhodne volila jinou herecku pro Snehurku. Kristen Stewart mne porad nepresvedcila, ze umi hrat, jeste ze to zachranovala Charlize :-) ()

herr_carter

Ou, ou, ou.....to bylo celkem zklamání, výsledná nuda natahovaná do zbytečně dlouhé stopáže, s do role se vůbec nehodícím Hemsworthem.............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Lukoboss

Není nic horšího, než když vás přestane film v průběhu zajímat. A přesně to se mně tady stalo! Jako jediný plus, který bych tady zmínil, je moc hezkej (a poměrně temnej) vizuál a potom zlá a démonická Ch. Theron. Za to neherečka K. Stewart jasně potvrzuje, že se od Twilightu nenaučila žádnej novej výraz, takže to je úplně marný. Ostatní postavy jsou vcelku nevýrazný, občas hapruje logika a místy máte pocit, že sledujete Pána prstenů. No já nevím, za mě se teda tahle moderní adaptace pohádky moc nepovedla. ()

Dr. Wolfenstein

Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Příběh je naprostá rutina o zlé královně a mladé princezně, jenž má ukončit vládu temnot. Nic nového pod sluncem, ale zpracování je úchvatné. Když nepočítám nepříliš vyvedený horor Prokletí domu slunečnic, je to první film, v němž jsem viděl Kristen Stewart (slavná Twilight sága jde mimo mě) a skutečně mile mě překvapila. Daleko větší pozornost si však zaslouží moje královna mezi herečkami, Charlize Theron, která je naprosto famózní. Škoda, že na plátně neměla více prostoru. Nakonec tu máme dobře koukatelný film s několika trochu utanějšími pasážemi, takže s odřenýma ušima 4* ()

Wicky

Asi jedna z největších zívaček prozatím vcelku dobrého roku 2012 co se týče filmů. Nezachrání to ani skvělý výkon Kristen Stewart a Charlize Theron. Asi jsem od toho čekal aspon ten průměr. Nezáživné, někdy až příliš nudné a zííív!..15% ()

DavidS.

Sněhurka s mdlou tváří té, jenž obcuje s nemrtvým, je silná ve svém vizuálu a dílčích okamžicích, kdy je na scéně královna nebo lovčí s jeho sekyrou…Jinak se jedná o film, který v podstatě vykrádá vše, na co si vzpomenete, a ukradené jednotlivosti kupí přes sebe beze smyslu a originality…Dával to tušit již úvod, kdy SnowWhite začne odříkávat Otčenáš :) ()

Ivusha

Je to něco mezi třema a čtyřma. Má to svoje plusy, ale i mínusy. Například proslov před bitvou byl vyloženě stupidní... a taky mi to přišlo trošku roztříštěné - někde čuchnem, ale nedotáhneme to do konce a nespojíme to dohromady, což je hrooooozná škoda. A některé věci byly vcelku nedořešené, což mě taky zamrzelo. Na druhou stranu to mělo atmosféru, Theron byla famózní sociopatka a Hemsworth je prostě k sežrání (a ten Claflin jako taky není špatnej:D). ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)