Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Jaro_slav

Skorospoiler! Film, kde Spider-man (kterýho hraje zase někdo jinej), téměř řekne I'll be back. Konec spoileru. Hodně příběhu, ne moc akce, málo Ant-mana >> sedmdesátiprocentní spokojenost. ()

H4ku11

Škoda, škoda, čakal som oveľa viac. Mám pocit, že tu chceli spraviť mix The Avengers a Captain America: The Winter Soldier, čo však vo výsledku pre mňa vyšlo tak, že to nevnímam ani ako dosť akčnú tímovku, ani ako dosť premyslené. Tentokrát mi dokonca dosť prekážalo koľko superhrdinov sa tam ukázalo a ešte horšie ako sa k účasti niektorí dostali. Určite si chválu zaslúži Spider-Man, ktorý sa zdá konečne našiel sám seba. Až tak veľa vtipných momentov tam nebolo, ale tých pár stálo za to. ()

Ant_Antony

Mírné zlepšení oproti AAOU, ALE!!!! Marvel je prostě sterilní. V BvS se v tom bordelu alespoň něco děje. Tady vše obstará na pět minut Spider-Man. Toť vše 40% ()

Ollie235

S ohledem na to, že tahle marvelácká týmovka vešla do kin pouze necelé dva měsíce po podobném projektu DC, začnu krátkým srovnáním. Oba komiksoví giganti proti sobě postavili dvě z nejoblíbenějších postav, přidali i pár vedlejších a nabídli solidní porci akce. Nutno říct, že jsem se na oba filmy značně těšil a byl jsem zvědavý jak souboj (a to nejen mezi oněmi superhrdiny) dopadne. Výsledek je až nečekaně jednoznačný - Marvel totiž v mých očích zase jednou vychází z tohoto srovnání jako jasný vítěz. Začátek nového Kapitána mě přitom tolik nebavil. Blízké záběry soubojů natočené dynamickou kamerou mi přišly zbytečně nepřehledné a v úvodních akčních scénách jsem se poněkud ztrácel. Jak se ale na plátně začalo objevovat větší množství postav, tento problém se vytratil a přišla zábava, na kterou jsem se těšil. Opět musím vyzdvihnout casting - nový Spider-Man je výborný, a ani Brühlův záporák rozhodně nezklamal. Navíc si film opět značně pomáhá humorem i nadsázkou, na které jsme z předchozích kousků zvyklí. K dokonalosti tomu chybí poměrně dost, ale pravdou je, že Marvel stále zvládá držet laťku opravdu vysoko. A doufám, že ještě nějakou dobu bude. ()

Aerine

Za 3* a to jsem ještě štědrá. První hodinu mohli osekat minimálně o půlku. A kde sebrali padoucha tak nepadouchovského, až to bolí? Jeho motivace býti padouchem je tak klišoidní.... Kéž by byli využiti do příběhu ruští geneticky upravení zmrazení vojáci. Pak by se příběh snad posunul zajímavým směrem. Takhle z toho byla splácanina akčních scén chybujících Avengers (budiž jim to přičteno k dobru - i superhrdinové mohou chybovat). Co se týče pubertálního Spidermana, tak nevím, jestli mě víc rozčiluje, nebo baví ;-) ()

kamigava

Režisér dodržel kvalitu jako v posledním díle Winter Soldier. Slušně provedená akce, která je místy trochu moc rychlá a nepřehledná, ale jinak mě bavila. Každý Avenger má svůj bojový styl a jelikož je jich tam plno, tak se prostě nelze nudit. Pravda je, že scénář mimo akci je trochu slabší, na to jsem ale rychle zapomenul další akční náloží. Líbí se mi, jak má Civil War temnější atmosféru a Tony Stark je o něco vážnější, protože se mu otevřely oči. Egocentrik je ale pořád, cynismu se ten playboy prostě nezbaví. :-D A to se mi na něm líbí! Docela zbytečná mi tam přišla dvojka Black Widow a Hawk Eye, kteří nedisponují moc nadlidskými schopnostmi, ale rád jsem je tam viděl jako skvělý doplněk, na který se hezky dívá, obzvlášť na Scarlett. Ant-Man ale zaválel! Nechte se překvapit! Ten nejlepší objev roku jsem si nechal na konec. Mám na mysli Spideyho. Ten kluk to tam pěkně oživil! Chci ho moc vidět v další marvelovce. Na něj snad už má jenom Deadpool. Tak nespoutaný zase nebyl, abyste si nemysleli... :-D Winter soldier "Bucky" se mi také neskutečně páčí. Ta jeho železná ruka je prostě hustá a cool! BTW: Počkejte si po titulkách na bonus scénu. 70% ()

aLPaC

První hodinka běží poněkud volněji, i když pomalé dělení Avengerů na dva tábory díky možnosti kontroly jejich operací OSN je zajímavé. Pořádně za koule ale vezme teprve akční fight roku zhruba okolo 90 minuty, do kterého se přidává už i nový a přiznávám se že skvělý a sympatický Spiderman. No od této chvíle už nový Kapitán nesundá nohu z plynu a závěrečné finále je asi tím nejlepším, jaké jsem mohl v Marvelovském vesmíru doposud vidět. Jo a abych nezapomněl, velmi kvituji i záporáka Daniela Brühla. Sice bez super schopností, ale o to vynalézavější a zákeřnější. Jednoznačně palec nahoru a po prvním docela trapném dílu bych ani náhodou netypoval, že se z Kapitána (samozřejmě i za přispění jeho parťákům) stane tak vynikající série. ()

geimz

Ja neverím, že som sa dočkal. Dočkal prvého moderného komiksáku (First Class vynímajúc), ktorý ma bavil od začiatku do konca, svojou akciou, príbehom, aj postavami. Kapitán sa s každým dielom progresívne zlepšuje, v Civil War je akcia skutočne okulahodiaca, parádna a efektná, príbeh pôsobí vďaka zameraniu na vnútorný konflikt medzi Avengers čerstvo, divák chápe motivácie oboch strán a nevie, komu by mal fandiť - čo platí aj o "uzemnenom" (t.j. že sa nesnaží zničiť svet) záporákovi. A to sú obrovské plusy, ktoré by som od Marvelu/DC nečakal, rozhodne nie po Ultronovi, Ant-Manovi, Supermanovi apod. Takisto nováčikovia sa už počas prvých minút osvedčili (Black Panther, Spiderman) a na ich sólovky sa výnimočne aj teším. A záverečný zvrat, za ktorým nasleduje ešte jedna parádna bitka, dramaturgicky funguje. Prosím, bratia Russovci, režírujte odteraz všetko marvelovské. ()

Zombi

Parádní akční komixovka, která je vlastně dalšími Avengers. Vyhrocení vztahů funguje a především v závěru je správně emotivní, akce je výborná, jak jsme od Russoovců zvyklí, scénář slušnej, triky OK. Představení nových postav krásně zakomponované a ukočírování všech zůčastněných bezproblémů. Já byl hodně spokojenej. ()

bobstock

Tvůrci si začínají pomalu uvědomovat, že oživení papírových postav do skutečného světa něco obnáší a tak se začíná prostřednictvím OSN hlídat a řešit případné ztráty na civilním obyvatelstvu a zodpovědnost celé trapné organizace s velkým ´´A´´ v logu. Německé speciální jednotky v Budapešti, Kapitán Amerika a náhrada v podobě Ivanky Trump, verbování mladičkého pavouka vypadá jak pedofilní úlet pana Juniora, který by si smlsnul i na jeho tetičce, a co jsem nečekal, upřímně koukat 2hodiny na to, jak se suprpípls mastěj mezi sebou jak malý haranti na vyprázdněným letišti, je fakt zábava pro 12-. Vždyt oni si ani opravdu ublížit nechtěli a nemohli. To jejich občasný auvais budu mít modřinu, roztrhlej poklopec, nebo občasné zadýchání, znovu a znovu trapné...Jak dlouho budou ještě tuhle látku ždímat, tak dlouho, dokud budou mít děti a jejich rodiče chechtáky na rozdávání multiplexům. PS: dokonalou trapnost tohoto světa dokládá i to, že jsem po skončení filmu přepnul na zprávy a tam vydíte jak nějakej magor propašuje bágly plný zbraní do Las Vegaskýho suprhotelu a poté zastřelí 58 lidí. Kde je Kapitán Amerika?? 40% ()

cingi.t

Fíííha. To bola veľká kopa nadupaných akčných scén...To bude všechno vážení! Viacej nečakajme. Príliš dlhé. Príliš o ničom. Len taký superhrdinovský Twilight súbor. Tak kto to bude? Edward alebo Jacob? Steven Rogers alebo Tony Stak? Pre mňa ani jeden. Toto bola pre mňa povinná jazda pred tým, ako si pozriem Infinity War a celkom zbytočná musím povedať. Dve a pol hodiny riešiť patetického Kapitána Ameriku, nafúkaného Ironmana a ich egá veľkostí Manahttanu. Pozerať film vrámci prokrastinácie od študentských povinností a radšej sa pustiť znova písať investičný projekt, to už niečo naznačuje. Nebyť Daniela Bruhla, na ktorého sa vždy rada pozriem a Buckyho v takmer každej scéne, tak to vypnem asi v polovici. Civil War je len pred - príprava na to, koľko superhrdinov dokáže Marvel nútene napchať do jedného filmu. Desivá predstava. Koniec superhrdinov z The Incredibles mi príde ako dobrý nápad. "Je čas, aby sa ich tajná identita stala ich jedinou identitou". 2* ()

ArthasKarfa

Trošku moc hrdinů, už je to tak přeplácané, že často na některé hrdiny trošku zapomenou, aby jejich moc nezvrátila nějaký souboj mezi jednou a druhou skupinou, ale i tak je to pořád koukatelné a rozhodně i zábavné dějiště akčních scén.Nejlepší souboj Ant Man vs Spiderman. :) ()

Yardie

První Kapitán Amerika mi úplně nesedl, resp. nebavilo mě to tak, jak jsem čekal. Druhého jsem zatím neviděl, protože ten první mě trošku odradil. Ovšem třetí se mi líbil. Bylo to taková vážnější, řekněme temnější, resp. komornější, ne tak happy jako obvykle. Mělo to i takový zajímavý příběh, motivy pro a proti. Celkově taková trošku jiná Marvelovka, jde více do hloubky postav, řekl bych. Takže po tomto shlédnu i Návrat Kapitána, abych neměl někde díry v příběhu. Jsem spokojen, povedlo se to. Takových slabších 80%. Howgh! ()

Jimmy15

Supeeeer. Absolutní spokojenost. Akce, napětí, chvíle, kdy jsem vůbec nepředpokládal, jak se postavy zachovají. Bomba. Možná bych jednu věc vytknul. Přišlo mi to spíše jako Avangers, než film věnovaný kapitánovi. ()

Oralfabet

MCU REWATCH 2024: Po menší pauze jsem se navrátil ke svému MCU rewatch projektu a po letech jsem znovu shlédl jednu ze svých oblíbených marvelovek. Dá se tady sice kritizovat spousta drobností, ale jako celek podle mě Civil War pořád funguje parádně a efektivně využívá vší té společné historie, kterou už mají v tomhle bodě postavy za sebou. Jasně, je to spíš další díl Avengers, než Kapitána Ameriky, ale to je mi upřímně dost jedno. To, co mi v souvislosti s tímhle filmem vadí, není ani tak kritika samotného filmu, ale následků - nebo spíš jejich absence - tohoto příběhu v dalších MCU projektech. Když se tak dívám na seznam všech MCU filmů, zjišťuji, že na tenhle vlastně tak nějak navazuje až Infinity War, a tou dobou podle mě už celý tenhle konflikt docela vychladl, aspoň co si tak pamatuji. Takže to tady v závěru prostě působí všechno trochu na rychlo uzavřeně, i když by tenhle střet měl mít větší následky. Jinak ale podle mě pořád jedna z nejlepších marvelovek. Jo a představení Spider-mana je perfektní. No nic, můžeme s chutí pokračovat dál! 9/10 ()

Nolanofil

Ja neviem. To prepojené univerzum ktoré Marvel vybudoval je obdivuhodné, na druhú stranu práve v Civil War sa ukazuje jeho obmedzenosť a že v budúcnosti by sa mohli sami dohnať do slepej uličky. Každopádne veľká časť film funguje presne ako má a v tom tkvie ďalší problém. Nenachádza sa tu WOW moment, alebo nadšenie po projekcií. Predstavenie Panthera a Spidermana funguje skvele, každý z hrdinov má svojich 5.minút slávy, Cap a Iron man pochopiteľne viac akcia je fajn, hlavne tá na letisku. Veľká škoda roztrasenej kamery pri kontaktných súbojoch , viac prehľadnejších záberov by nebolo na škodu. Aj napriek tomu sa jedná o veľmi dobre zvládnutý blockbuster, so všetkým čo k tomu patrí a nepatrí, ktorý naserie oveľa menej ľudí ako BvS. Trochu ma ale serie, že som nebol v siedmom nebi... Možno u Infinity War. :-) ()

Echelon1

Mal som obavy, ale podarilo sa. Konečne veľkofilm, ako sa patrí, žiadna výplň naviac, žiadne šialené skracovanie od štúdia. Scenáristom a režisérom sa podarilo nemožné. Akcia je ešte fantastickejšia, než v druhom CA, tá choreografia nemá chybu a schopnosti hrdinov sú konečne ukázané v plnej miere (hlavne Scarlet Witch), je to pomerne temné, no zároveň sa im podarilo vložiť nejaký ten podarený humor. Bál som sa o pridanie Ant-Mana, ale tu je sympaťák ešte väčší, než vo filme a svoj post Avengera si obhájil. Mám len tri námietky: 1. Giant-man je podľa mňa kravina, to si mohli odpustiť. 2.Celá linka Spider-Man aj postava tu asi jediná zbytočná a umelo vložená. 3. Hlavný zdroj problémov Zemo iný, než som čakal, ale sakra schopný a inteligentný nepriateľ, pracujúci z tieňov. To je dobré, ale kde mal svoj meč z vybránia? :-( Jeho pohnútky tiež trochu lacné a klišoidné. Inak našlapaná jazda, aká tu ešte nebola. MARVEL opäť robí divy. ()

Fajla

S odstupem zhruba jednoho měsíce jsme měli možnost vidět dva pokusy o souboj mezi oblíbenými superhrdiny. Samozřejmě tím druhým pokusem, o kterém je řeč, je Batman v Superman: Dawn of Justice. Zcela evidentně se nabízí tyto dva filmy srovnávat. I když bude jedna nebo druhá strana namítat, že její filmy mají takový a onaký nádech a že by neměly být srovnávány, srovnávat se prostě bude. A tvůrci z DC Comics a studia Warner z tohoto srovnání asi nebudou dvakrát nadšení. A mají důvod. Já sám měl vždycky radši DC, ale v tomhle "souboji titánů" je to pro ně, jak s oblibou říkám, "koupelna". Jasné vítězství Marvelu a to v době, kdy mám pocit, že skoro všechny žánry se snaží jít "temnější" cestou. Marvel se o to ve svém novém filmu také pokouší, ale daří se mu to mnohem uvěřitelněji a hlavně nezapomíná na svůj typický humor, který - přiznejme si - v BvS prostě chyběl. Co je ještě více šokující, že se Marvelu daří uspět s filmem, jenž se ve svém názvu a centrálním příběhu soustředí na ne úplně zajímavého hrdinu. Fanoušci kapitána se asi urazí, ale v rámci Avengers jsou jednoduše mnohem zajímavější postavy. A jsou to tyto "vedlejší" postavy, které Civil War táhnou ještě dál, výborně jej rozšiřují a přidávají další dějové linky do budoucna. V Civil War figuruje zcela určitě nejvíc hrdinů ze všech marveláckých filmů a logicky si vyžaduje alespoň elementární znalost předchozích dílů. Ale právě díky postupnému několikaletému budování celého filmového univerza je takovýto film možný a to je taky ten hlavní důvod, proč Marvel nad DC vítězí. Prostě poctivý dlouho tažený vývar je vždycky lepší než instantní sáčková. Civil War přináší pár skvělých zvratů, zajímavý příběh, který se vhodně inspiruje komiksovou předlohou, a začleňuje několik dalších postav. Zároveň dobře rozvíjí již zaběhnuté hrdiny a obohacuje jejich filmovou historii. A hlavně v rámci i tak krátkého času, jakého se Spider-manovi dostalo, se tvůrcům podařilo předvést studiu Sony, jak se s touto postavou má zacházet. Myslím, že to je skvělý start fáze 3 a pravděpodobně nejlepší "Avengers" film. (88%) ()

Brejlil

Moje první setkání s kapitánem Amerikou. A překvapivě jsem se bavil. Celkem solidní plán záporáka, velmi vtipný Spider-Man a několik dalších vtipných Ant-Manových výstupů, stále charismatický Robert "Iron Man" Downey. Co nebylo úplně fajn, spousta postav, některé trapně nevyužité, naprosto děsivá kamera v kontaktních bitkách a hudba. Ovšem jinak spokojenost. ()

JK-Stinger

Kdybych celkem dobře neznal originální předlohu Civil War, možná by to bylo za plný počet. Chápu, že prioritou bylo navázat na předešlé filmové kousky a ne na na celý rozsáhlý komiksový svět (už třeba jen kvůli právům na jednotlivé postavy), ale jsou prostě některé nesrovnalosti, které mi vadí dost (např. přítomnost Wandy, nadsazený význam Winter Soldiera a defakto úplně jiné pojetí podepisované smlouvy). Nicméně pokud se oprostím od znalosti předloh a budu se soustředit pouze na filmové prequely, bude na místě spokojenost. Celý díl je pojatý vážněji, což se k tématu sice hodí, ale osobně mám na Marvelu nejradši hláškování a tak jsem maximální spokojenosti dosáhl pouze v prostřední části filmu, která rozhodně stála za to. Jinak vizuál tradičně parádní a herecké obsazení šité na míru (jak u původních postav, tak těch nových). ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)