Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

miklaras

Tavárnyj vagon zůstane dlouho v nás! Když mě život strhne do propasti, řeknu si tavárnyj vagon a je to lepší, než okřídlená rčení typu "táhni a srůstej" nebo "stand up and fight". Navíc je tu Cap a Iron Man a všechno funguje prostě jako ve světě Marvelu. Zbožňuji každé řečené i obrazové klišé až po pupík. ()

SpaceOdyseus

Obcanskou valku stavim o fous tesne za Winter Soldiera, kde mi vic sednul komornejsi a uzavrenejsi pribeh. Zde se bratri Russoove hodne rozmachli at uz v poctu postav, lokaci nebo celkoveho zaberu. Ustali to ale bez ztraty kyticky. Jak pracuji se vsemi charaktery by meli vyucovat. Kazda jedna postava, i kdyz na malem prostoru, prosla urcitym vyvojem, dostala moznost zazarit a zanechala ve me jako v divakovi nejaky zapamatovatelny moment. Coz se treba o Age of Ultron uplne rict neda. Predstavit novacky se povedlo skvele. A rozhodne se mame na co tesit, protoze treba zajimavejsiho a zabavnejsiho Spider Mana jsme na velkem platne snad jeste nemeli. A to ani nemluvim o akci, na kterou se tak skvele kouka. Tvurcum se povedlo zajimave skloubit kinetickou realisticnost s hravou komiksovosti (jen 3D tentokrat radsi ne - prece jen rucni kamera si s dalsim rozmerem moc netyka) a kdyz do toho jeste zacnou hlaskovat? Na letiste se bude jeste dlouho vzpominat! Takze, kdo ma rad marvelovky, bude urcite spokojen. Ja byl. Update po 2. projekci: Lepsi Marvelovka tu jeste nebyla. A to hlavne diky tretimu aktu, ktery svou az intimitou a neskutecnym emocionalnim nabojem trumfuje vetsinu komiksovek za hodne dlouhou dobu. ()

Krabak

Tento rok Marvel opravdu promění ve zlato, na co sáhne. První Deadpool, nyní Capitan? Teď ještě aby to nepokazily X-Meny. No...to se uvidí za týden. Co se filmu týče, tak opravdu paráda. Ač bylo nasazeno spousta postav, tak myslím, že každá dostala tolik prostoru, kolik bylo třeba. Když vezmu v potaz, že Panther (kterej byl mimochodem opravdu luxusně udělaný a pro mě TOP postava ve filmu) a Spider-man budou mít svoje vlastní filmy. Snad jen toho Visiona bych trochu více "rozmázl". A Ant-Men? Tahle postava je prostě šílená. Takový film snů by byl Ant-Man vs Deadpool, nebo rovnou ve spolupráci. Každopádně Marvel si nasazuje laťku čím dál tím víc výše a jsem opravdu zvědavej, jak ji hodlá překonávat. Jediné mínus vidím v tom, že ten film byl, ač minuty mluví jinak, krátký. Uměl bych si to představit ještě o pul hodinky delší. Snad Marvel udrží Infinity War na uzdě a nepřeplácá vše co bude moct. PS: JSOU DVĚ POTITULKOVÉ SCÉNY--->90% ()

Fary

Myslím, že Captain America: Občanská válka se to jmenuje jenom proto, že název Iron Man: Duchovní obroda by se neujal. První hodinu se budete nudit, ale potom... potom si na to zvyknete a dokoukáte i ten zbytek. Jedni z nejnudnějších Avengerů, co kdy natočili, i když místy je to svižný a vtipný (až na Spidermana - tam už šli s tím děláním si srandy příliš daleko). ()

kukuuuc10

80% Kino. 147 minut, ve kterých jsem se parádně bavil. Mohli jsme si srovnat síly superheroes mezi sebou, ale žádný souboj neukázal jasného kápa. O velké zpestření se postaral Spider-Man i Black Panther. Byl jsem rád, že se ve filmu objevil i Ant-Man, který kohokoliv sejme v malém i velkém provedení. Už se nám to hezky americky propojuje. Navíc, tento měsíc nás studio Marvel opravdu nebude šetřit. ()

Junglista

Tak čekám, že v příštím dílu bude asi tak 967 hlavních postav... tohle už bylo dost na hraně a nebavilo mě si při sledování vzpomínat a všechny marveláky za posledních 8 let, abych se orientoval. Vyloženě mě iritoval ten Mňauman, prostě klasická příprava na 40 dalších filmů s další latexovou buz... pardon superhýrouem. Já už to teda Marvelu přestávám žrát a další filmy z jejich produkce si nejspíš nechám ujít. Díky tomuhle by to bylo za 2*, ale potěšil Brühl jako badass a krásně britskej štěk Martina Freemana. Btw.proč se to vlastně nejmenuje Avengers 3? ()

alouch

#TeamObadva, protože každý měl ke svému postoji logický důvod a podepsání / nepodepsání (by) mělo podobně nepříznivý dopad na Avengers. Udělala jsem avšak zásadní chybu, a tou jest čtení komentářů před viděním filmu. Čekala jsem totiž něco mezi X-men first class a Temným rytířem. Čili spontánní, akcí napráskané melodrama. Zklamaná ale nejsem, protože se mi dostalo příjemného akčňáku, který nabídl dostatek prostoru jiným hrdinům (proto film může působit rozvlekle). Přiznám se ale, že nejvíc mě štval Spiderman, protože nebyl ani vtipný, ani sympatický. Lehce připomínal Deadpoola – mluvíme, abychom mluvili. Mnohem trefnější byl Ant-Man a ohledně dalších postav – Black Panther je největší kocour, Daniel Brühler neotřelý, zajímavý záporák. Mohli si odpustit tu roztřesenou kameru, malinko kazila požitek z velmi vyvedených akčních scén, nicméně finální hodnocení – naprostá spokojenost :) ()

Zmrv

Tvroba bratří Russoových mě brutálně nudí. Navíc k tomu, čím víc je marvelovek tím víc mě nebaví, nehledě na režiséry. Řemeslně je to všechno naprosto pořádku, dokonce i scénář (hlavní to úraz BvS nebo nových X-Menů). Přesto to byly dvě naprosto protrpený hodiny. A za nejhorší část považuju naprosto otřesně otravnýho a celkově nesnesitelnýho Spider-Mana. Chraňte mě bozi abych se díval na jeho sólovku. 60% ()

HArna

Stále si Marvel drží standard. První polovina filmu je nic moc, vlastně skoro žádná akce, druhá polovina je v tomto ohledu o dost lepší. Některé postavy mě byli naprosto ukradený. Některé scény filmu byly skvělý, například bitka na letišti. Osobně vůbec nemusím kapitána ameriku, Iron man je daleko lepší postava. Trochu narcis, ale hlavně mě oproti Evansovi NENUDÍ. Na druhou stranu když si vzpomenu na ultra-sračku Batman vs Superman tak toto je film desetiletí - 80%. ()

Janega

Nie som ani márvelák ani DCčkár, z oboch brehov mám rád tak akurát Spider-mana a Batmana. Aj keď porovnávanie Marvelu a DC comics mi príde už smiešne, tento rok viedli medzi sebou veľký súboj s dvoma podobnými projektmi, takže i mne nedá neprispieť svojim názorom. BvS i CA3 sú veľmi podobné v kladoch i záporoch, zatiaľ čo ten prvý menovaný to však schytal oveľa viac, avšak ani ten druhý by sa nemal moc vystatovať. CA3 má dobrú akciu, čo je pre mňa jedne z predpoklad kvalitnej komiksovky. Avšak problém nastáva v pointe bitky medzi superhrdinami. Bojujú na život a na smrť až nato že na tú smrť nebojujú, takže sa o nich ani moc neobávate. Skončí to modrinami nanajvýš ochrnutím, ktoré však ľahko "vyliečia" robotickými protézami. Neúmyselné zabitie a následná brutálna pomsta by tomu dodala grády. No a hlavný záporák 0 bodov. Potešil Spider-man a ostatní mi boli ukradnutí. P.S. Ak by som točil komiksovku od Marvelu, tak trápnu cameo scénu so Stanom Lee by som jednoznačne vystrihol. ()

Ebon

Filmařina dobrá, scénář na hovno. Kapitán celý film předvádí hloupou svéhlavost, kvůli které se vše posere a kdyby to mělo aspoň trochu logiku, tak by před titulkama dostal elektrický křeslo.. ()

Corpsegrinder

Neskutečně hloupý jako většina ostatních marveláků. Opět se to snaží tvářit jakože temně a dospěle a má to spoustu klasicky klišoidních proslovů a podobně, ale nedokáže to schovat to jak moc je to pro děti. Proto mě bavil Ant-Man, protože si na nic nehrál a bral celou tu superhrdinskou pózu jako joke, taky proto jeho krátkej čas tady byl jako malá záchrana. Novej Spiderman zde předvedl to co už 50x předtim takže nějak nechápu jeho přesobsazenou podstatu. Pominu-li naprosto dementní zápletku kdy se proti sobě parta kámošů postaví kvůli naprostý hovadině která nedává smysl, zarazilo mě taky to kolikrát se Kapitán Amerika přiblížil tomu že někoho z ostatních omylem zabil, například když strhne na Spidermana obří letištní terminál, kterej by ho normálně rozdrtil kdyby neměl sílu ho unést, což Kapitán Teplouš ale nemohl vědět. A takovejch nesmyslů je v tom filmu spousta. Korunu tomu nasazuje OPĚT zasazení do největších prdelákovů Evropy jako v případě Avengers 2. Zdá se že Marvel se vydává na dráhu céčkovejch bulharskejch akčních filmů. Záporák v tomhle filmu prakticky neexistuje. Hodnocení 81% je výsměch a zasloužil by si ho Batman v Superman, a ne tahle pohádka. Vážně to ještě někoho baví? ()

Litvicek

Vole já bych jednou z těch super postav, které neustále přibývají, tak se na to všechno vyseru a stěhuji na jinou planetu do jiného sektoru, kde mi ani Strážci galaxie nebudou otravovat můj klidný život. Ještě, že se Marvel nebere příliš vážně a je to především o zábavě. Nebylo to špatný ale nic extra Cool nečekejte. Jo jen tak mimochodem, Spider-Man stojí za hovno. Zlatý Andrew Garfield a Amazing Spider-Man... To se nedá překonat. ()

dopita

Další bídnej produkt Marvelu. Kdyby to bylo alespoň o hodinu kratší, takhle se to na jeden zátah vážně nedá. Dějově mě to připadá jako strašná kravina, ale nevim, jelikož mě to dost nudilo tak jsem zas tak moc velkej pozor nedával, ale zápletka postavená na tom, že část avengerů říká to, a druhá zas něco jinýho a vyústí to v bitku, kde se nudně navzájem kočkujou kdesi na letišti... Zkrátka další prachbídnej marveláckej film, kterej je sice efektní, ale bez života, podle osvědčeného mustru díky kterýmu film vydělá hromadu peněz a kterej podrejvá jakékoli tvůrčí ambice režiséra (v tomto případě režisérů). ()

tom.nosek

Nuudaaa. Tento dvě a půl hodiny trvající blockbuster by se dějově vešel zhruba do hodiny, hodiny a půl, aniž by tím cokoliv utrpělo. Následují spoilery. Tvůrci si předpokládám položili otázku: "Jak udělat tuto marvelovku jinou než ostatní díly?" Odpověď pak asi zněla: "Chtělo by to konečně nějakého Avengera zabít. Ale nemůžeme zabít nikoho, kdo je pro děj jakkoli důležitý, a nikoho, koho mají diváci rádi. OK, tak nikoho nezabijeme, jen zmrzačíme Dona Cheadla, jehož postava je stejně všem ukradená." + Při bitce všech Avengerů si Vision potřeboval dopít kafčo, a proto se připojil až uprostřed bitvy. + Totálně nevyužitý Martin Freeman. + Totálně nevyužitý Daniel Brühl. + Týpek se dokáže utopit, když má půlku hlavy včetně pusy nad vodou. Ale abych jenom nehejtil, tak Dark Panther (či jak se mu říká) je působivější než polovina stávajících Avengerů (upřímné pozdravy Anthony "Bird suit with glasses" Mackiemu a Jeremy "Umím střílet z luku, jsem zvláštní" Rennerovi). A i nový Spidey se povedl, aktuálně vtipnější než všechny ostatní postavy (upřímné pozdravy Robertu "Býval jsem vtipný Iron Man" Downeymu). No a když se dá film zhejtit i ve chválící fázi, víc než tři hvězdy mu dát nemůžu. ()

Hanys_

Nejslabší Kapitán. Ale protože to má stejně blíž k filmům s komplet Avengers než k samotné sólovce, je to rozhodně nejlepší film s tlupou Avengers. Příběhově je to pořád stejně silné (jako poslední CA), snad jen těch postav (a některých sakra zbytečných) je tady až moc. Ale Spidey best. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)