Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

failik

Spolupráce netflixu s marvelem se opravdu povedla a díky eRku jsme dostali pořádně drsnou komiksárnu, která by se dala označit za serialovou verzi Temného rytíře. Z počátku jsem byl trochu zklamán výběrem hlavního herce, stačilo pár dílu a hned jsem uvěřil. 1.série: 90%, 2.série: 100% ()

Welington

Přistihl jsem sám sebe v momentě, kdy jsem se usmíval a třásl po celém těle v ten samý moment, kdy skončila první série. Přestože jsem se nacházel ve stavu katatonickém, nemohl jsem uvěřit přelétavým, avšak veskrze pozitivním myšlenkám, jak odlišná a perfektní, je tahle MARVELovka. Daredevil je vrcholem. Ano, je to tak. Je to strhující, akční podívaná, přestože se vlastně svým způsobem jakoby jedná o detektivku zařazenou do nejspodnějších částí složené jen z lidského odpadu, lepkavého svinstva a korupce, je to řežba, která nebere konce. Kdykoli bych si jen na čas mohl při sledování pomyslet, že teď už to bude vše a blíží se závěr, nakonec se ze skvěle sepsaného díla, vynoří opět něco děsivě překvapujícího. Začátek, průběh a konec dávají smysl, vše je dáno a má to řád, což se zatraceně hodí. Skvělá atmosféra, dobré prostředí a akce, to je prostě Daredevil, na kterého jsem čekal roky a ani v nejmenším nezklamal. ()

neo101

Tahle úžasná postava vždy trpěla ve všech pokusech o ztvárnění pro obrazovky. Filmový Daredevil nikdy nebyl na úrovni a dosrán byl filmovou adaptací s Benem Afleckem. Na velmi dlouhou dobu ztratil pozornost i zarytých fanoušků. Seriálová verze je o milion levelů výš a upřímně předčila všechna má očekávání. Je to přesně to co komiksový divák chce. Temný surový příběh z odporného prostředí Hell's Kitchen, kde by nechtěl vyrůstat ani žít nikdo s pudem sebezáchovy. Dokonalý casting jen podtrhuje zbytek. Samotný Daredevil, Keren a v neposlední řadě úchvatný Fisk v podání Vincenta D'Onofria. To je pastva pro oči. Každý jeho pohyb, gesto, když si připíná manžetové knoflíky, tak tuhne krev v žilách. Trošku zklamala Elektra, ale zase třeba Punisher zazářil a to tak, že si získal prostor pro vlastní seriál a neméně kvalitní. Takže hoši z Marvelu, pusťte na světlo další sérii obou klenotů. S teenage seriály DC comics si vytíráte otvory. ()

stret

Po pozretí výborného The Punishera som nabehol na Daredevila, a vydržal som len dva diely. Nebotyčne ma sralo ako tam v tom komixe mal nejaký nudný slepý chlapík vo fyzických súbojoch celkom ignorovať, že vôbec nevidí. To proste nešlo. Tretí diel už nešlo pozrieť. Okrem toho to bolo rozvláčne a nudné, dôsledkom čoho je rozviazanie spolupráce Netflixu s Marvelom. A tie dlhé rozvláčne súboje, kedy si tam 20 krát trepnú po hlavičkách ale to vôbec nevadí. Prečo ste tomuto šmejdu dali najmenej 4 hviezdy? Lebo davová psychóza? Ešte aj ten čo píše že ho to unudilo k smrti dal 3 hviezdy. Trocha tie mozgy používajte. ()

Toja34

Takže, máme odkoukané tři série a myslím, že je to dobře natočené, ale ne pro nás. Souboje jsou technicky skvělé, Netflix máme krátce a zatím jsme v úžasu nad tím, co známe jen z kinových filmů. Hlavní hrdina je sladký, hodný a naivní cukroušek. Ale jeho milosrdnost a neustálá dobrotivost v nás vyvolávala pocity zmaru. Konečně jsme se my, jako rodiče shodli na něčem s našimi pubertálními syny : "Tak už ho proboha zabij" !!! Předlohu neznáme, takže nevíme, kolik z toho je charakter postavy a kolik je tu invence režiséra, ale dokoukat to bylo fakt náročné Čtyři hvězdy dávám za to, že to asi muselo být dobré, když přestože nás hrdinové štvali (kromě Punishera), tak jsme trpěli dál a dál až do úplného konce třetí série. ()

Duffman 97

Kdyby filmové MCU mělo takové koule jako jejich tv divize,byl bych spokojený.Seriálový Daredevil je skvělou ukázkou toho,že i ve světě plném superhrdinů lze natočit projekt,který se drží při zemi a přesto má komiksovou atmosféru. ()

pupopony

Chraňte mě od takových ptákovin - nesnáším filmy, kde si kdejaký pobuda obleče zázračný obleček a je z něho Superman (Supermanovi se tímto omlouvám) ()

FilmarVojta

1. série: Dal bych i pět hvězdiček, ale zatím nemůžu. Viděl jsem pouze první sérii a hodně jsem se do toho ponořil. Bylo jen málo věcí, které se mi nelíbili na Daredevilovi, ale to byly drobnosti. Ovšem jedna opravdu větší a to je to množství flashbacků. Fakt v skoro v každém dílu musely být nějaké. Některé mi nevadili, jako třeba ty o Mattovi, ale některé mi vůbec nesedly, jako třeba o Wilsonovi. Herecké výkony velice dobré, v některých scénách mi přišel slabý Bob Gunton (Leland Owlsley) ale celkově velice povedený seriál a těším se na zbylé série. :) 2. série: Upřímně mě tahle série vůbec netáhla. Víc než tři hvězdičky nedám. Dal bych i méně, ale objevilo se zde i několik highlightů, které nesmím zapomenout. 1. Punisher, kterého ztvárnil Jon Bernthal si tuhle sérii ukradl pro sebe. On a Matt Murdock (Charlie Cox) byli to nejlepší, co jsem zde viděl. 2. Choreografie, opět skvělá jako v minulé sérii. A 3. poslední epizoda. Bez ní bych dal pouhé dvě hvězdičky. Závěrečný fight byl skvělý, na konci ten zvrat (nebudu spoilerovat)... Ale také tu bylo spoustu mínusů. Dost mě nebavily části s "The Hand". Celkový nápad japonských bojovníků, hledající zbraň Black Sky mě dost nebavil a upřímně mě dost sral. Dále Elektra. VELICE nesympatická herečka, za mě nudná postava a ani ničím přitažlivá. No a to nejhorši bude nejspíš to, že z Matta udělali naprostého čuráka. Nejdřív kámoš, pak totální zmrd. Nejdřív ji nesnáší, pak by ji nejradši opíchal někde v Londýně. Plus k tomu na začátku série udělali tvůrci věc, které jsem se obával. Dali Matta dohromady s Karen. V předešlé sérii se k tomu měli maximálně v prvních třech dílech a pak nic. Ale najednou se k sobě maj jak magnety. Celkově doufám, že to napraví třetí série, jinak budu dost zklamán, že to tady má tak vysoké hodnocení. 3. série: NEZKLAMALI! Musím přiznat, že ze začátku série jsem měl opět obavy, neboť to začíná v nějakým baráku, ve kterém stojí Matt s ŽIVOU Elektrou. Dělal jsem research a nejspíš je odpověď v seriálu The Defenders, ale to jsem zatím neviděl. No a dále se zdálo že Matt už nemůže dělat Daredevila, neboť ohluchl na jedno ucho. Od druhé poloviny seriálu mě to ale zase chytlo. Už se zase řešil člověk a ne banda nesmrtelných Japončíků co hledají vraždící zbraň. Nedám pět hvězdiček jen kvůli začátku série, ale čtyři si rozhodně zaslouží. Ze zajímavějších nových postav bude určitě Dex, nebo tedy Bullseye. Zatím jsem spokojený s tím, co s ním tvůrci provedli a těším se na další sérii, kde už nebude jen Fiskova loutka, ale pořádnej padouch na jakého se těším. Dále jsem šťastný, že je Matt už zase normální a znovuotevření jejich kanceláře mi přidalo úsměv na tváři. Teď už jen čekat, jak dopadne 4. sérka a budu spokojen. ()

3filmacek6

Moc nemusím komiksové hrdiny ,ale Daredevil mě opravdu hodně překvapil. Žádné přehnané triky ani vizuální efekty. Tři série,které měli vždy co nabídnout. Někdy měně znamená více. ()

gegon10

Na Daredevila jsem se hodně těšil, ale nakonec mě to trochu zklamalo. Čekal jsem od toho něco jiného. Nakonec se z toho stala tupá mlátička bez smyslu, kdy Matt neustále vyrážel do boje a vrací se celý dolámaný a takhle stále dokola a dokola. Ostatní postavy, příběh a právnická vložka byly fajn. 70% ()

W0ltericek

Tak tohle jsem nečekal. Za mě nejlepší seriál od marvelu. Krev masivní akce. Sorry ale přemýšlím že si tehle seriál najde místo v mych top 10 nejlepších seriálech. Asi mě moc nic nesralo a seriál jsem si naprosto užíval, možná občas někdy jsem si řekl že mě na tom seriálu něco štve, ale 2 řadu zachránil Punisher. 9/10 ()

Gamora

Tak tohle je definitivně nejlepší superhero seriál vůbec. Herci, děj, akce, prostě vše na tomhle seriálu je super. Charlie Cox jako by se narodil pro roli Matta Murdocka a to platí i pro Vincenta D'Onofriona v roli Kingpina. Rozhodně tomu pomáhá že se toho ujal Netflix a ne Disney, díky čemuž je to něco drsnějšího než normální Marvel. Nejlepší seriál z Defenders univers nebo jak tomu mám říkat si rozhodně zasluhuje vaši pozornost. 9/10 ()

mety6

Cakal som s recenziou do konca tretej serie a neviem, ci som urobil dobre alebo zle. Prva seria (95%) bola pre mna asi spolu s prvou seriou Punishera najlepsou komiksovou seriou, aku som kedy videl. Nebolo to len o bitkach ale ten cely origin pribeh bol zvladnuty tak skvelo, ze som sa automaticky vcitil do Daredevila. Druhu seriu (80%) by som rozdelil na sagu Punishera (100%) a sagu Elektry (55%). Kdezto tie prve casti s Punisherom boli naozaj genialne a porovnavanie tych dvoch postav bolo fakt zaujimave, kedze v komiksoch sa casto nestretavali, ta druha polovica serie s Elektrou bola taka nemastna-neslana. Velmi scenaristicky odflaknute "nonstop vracanie sa k mojej ex" tu posobilo ako velmi silne faux pas a koniec serie vo mne ani nevyvolal ziadne emocie. Tretia seria (25%) bola pre mna obrovskym sklamanim a dodnes lutujem, ze som ju pozeral, pretoze u mna cely serial klesol. Nehovoriac o screen-time Daredevila/Matta, ktory sa vahal v priemere 5 minut na epizodu, bolo spravanie postav tak idiotske, ako som necakal po prvych dvoch seriach. Karen zacina doslovne "Karenovat" a robi vsetko to, co by nemala robit. Je to otravne v kazdej jednej casti a sprava sa ako male drze decko, ktore naschval bude robit veci naopak. Fisk sa tvari ako velky Kingpin ale ma od neho na mile daleko. V tejto serii je to len ufnukany tucny miliardar, ktory je totalne zaslepeny laskou a aj napriek tomu stiha z vazenia ovladat cele mesto. Hlavne, ze v druhej serii uz vraj nemal ziadne peniaze a teraz ovlada dokonca aj FBI. Trochu nelogicke. ()

PETERSEQ

Jedním slovem - Pecka! I když seriál obsahuje i nudné a zbytečné pasáže, tak slepce s radarem hodnotím plným počtem. ()

008

Skvělá práce! Jako velký fanoušek Marvelu můžu říct, že Netflix vytvořil snad i nejlepší seriál, kde vystupuje komiksová postava. Měli jsme šanci tady poznat jednoho z méně známých hrdinů a to Daredevila. Matt Murdock (hraje Charlie Cox) je právník, ale kvůli nehodě z dětství přišel o zrak, jenže všechny ostatní smysly se mu zlepšily na maximální hodnoty...ve dne pracuje se svým nejlepším přítelem Foggym a s Karen jako právník, v noci už bojuje za spravedlnost jako Daredevil. Jeho identita není známa...tento seriál vás naprosto pohltí a každý správný fanoušek Marvelu by neměl vynechat. Hodnocení: 100% ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí