Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

muschak

Netflixu jsem věřil a ten mě za to nezklamal. Daredevil je totiž zatím nejlepší seriál v rámci žánru, který jsem měl možnost vidět. Posledních 15 závěrečného dílu je pure epicness! ()

Killingjoke

Tak a je to konečně tady. Po infantilní telenovele zvané Arrow, či předchozích pitomých seriálových pokusech Marvelu je tady komiksový seriál, který se zatraceně povedl. A půjdu dokonce dále, protože tohle je nejlepší Marvelovská adaptace ze všech těch rozjuchaných a barevných filmů a seriálů, které doteď Marvel natočil. A stačilo jen málo... udělat příběh více reálný, více dramatický a stavěný na uvěřitelných a hlavně vesměs sympatických postavách, potažmo smysluplných dialozích mezi nimi. No dobrá, možná jsem ovlivněn tím, že Daredevil je mou nejoblíbenější postavou od Marvelu už hezkou řádku let, kdy jsem hltal příběhy z pera Franka Millera, Briana M. Bendise a hlavně mého favorita Eda Brubakera. A právě tyto předobrazy se v seriálu neskrývaně zrcadlí, vystihují Bendisovu dramatičnost a Brubakerovu kriminálně laděnou noir atmosféru. Nelze ani opomenout akční sekvence a jejich snímání. Konečně někdo v seriálu předvedl nový přístup a choreografii při točení bitek, konečně někdo ví, jak použít světlo a stín. Konečně se někdo nebojí ukázat krev. Vizuální stránka celého seriálu se mi prostě velice líbila. Za trefu do černého se dá označit obsazení, Charlie Cox je výborný v civilní i maskované podobě a nic dlužný své roli nezůstává ani Vincent D´Onofrio jako Wilson Fisk aka Kingpin, zatím nejlépe ztvárněný záporák marveláckého filmově-seriálového universa. Což mě přivádí k tomu, že kvituji s povděkem, že se v seriálu neobjevil ani jeden pestrobarevný šašek z marveláckých filmů, což by seriálu zcela jistě nepomohlo, ba spíše naopak. Jak říkám, nejlepší Marvelovka, civilní a přesto naprosto úžasná... Zrovna jsem se dozvěděl, že byla odklepnuta druhá řada, takže se můžeme těšit. Na druhou stranu bych byl rád, kdyby nebyl Daredevil zatažen do toho barevného filmového universa, protože mu opravdu sedí tohle seriálové pojetí, kdy bojuje s "lidským" zlem v uličkách Hell´s Kitchen_____________Druhá sezóna je libový nářez, jenž jakoukoliv epizodou strká do kapsy všechny ostatní televizní superhrdinské pokusy a stále platí, že seriálový Daredevil je to nejlepší co ze současného Marvel universa vzešlo. A je třeba si přiznat, že tohle "krvavě-drsné" pojetí by celá skupinka Avengers vydýchávala jen velmi těžce. S druhou řadou přichází i nové postavy a tak už to není jen příběh Daredevila, ale také příběh Punishera a Elektry. Punisher dostává už svou čtvrtou tvář na obrazovce/plátně, tentokrát tvář Jona Bernthala a musím si přiznat, že tohle je nejlepší pojetí Punishera, které jsem kdy viděl. Bude to asi tím, že se dost zapracovalo na psychologické rovině této postavy, i když je to pořád brutální mašina na zabíjení (viz. vězeňská scéna). Také postava Elektry dospěla od své dřívější interpretace k obrovské změně. Tahle Elektra je mnohem bližší k psychopatické vražednici, kterou na komiksových stránkách stvořil legendární Frank Miller... Druhá řada navázala tam, kde skončila ta první. Mísí výborné akční scény s hutnou atmosférou a přidává kriminální rovinu s kapkou té mytologie. A tak to mám rád. A taky se tady ukazuje, proč mám nejraději sólovky hrdinů v pojetí street-level bdělých strážců (Daredevil, Batman), ono tady totiž jde mnohem hlubší příběhy, kde není v sázce tolikrát ohrané téma záchrany světa, ale obyčejná ochrana města a jeho obyvatel před daleko uvěřitelnějším, avšak mnohem sofistikovanějším zlem. Pokud bych si tedy mohl vybrat, vykašlal bych se na nějaké Defenders a dal bych si nášup Daredevila. Netrpělivě budu vyhlížet třetí řadu, věřím, že se jí dočkáme co nejdřív, protože k tomu cliffhangery z poslední epizody přímo vybízejí..._____________Třetí řada překonala má už tak dost vysoká očekávání a vrací se ke kořenům. Není zde klan Ruka, ani ohrožení celosvětového měřítka. Na scénu se vrací Kingpin, jenž má hrozivý plán pro ovládnutí města a nebojí se jít přes mrtvoly. Daredevil musí najít svou ztracenou víru, aby sám nesklouzl na temnou stranu. Prostě paráda, příběh komornější, plný korupce a vražd, jenž kvalitativně řadím po bok dosud nejoblíbenější první řady. Bullseye! ... () (méně) (více)

Ondr@932

Na seriály moc nejsem a tento mě svými prvními díly také moc nezaujal, čekal jsem větší akční sci-fi, ale to u seriálu moc čekat nejde. 50% ()

Torpid

Tak tady se dostanu asi hodně mimo kolektivní vědomí. Vysoké červené číslo mne trochu leká. Nevím na co jsem se to teda díval, ale bylo to průměrně režírované podle průměrného scénáře s herci druhé garnitůry. Komixové předlohy nakopnou vzhůru asi úplně všechno. Seriál jsem opustil asi po sedmém díle, kdy mi zmizela Rosario Dawson z očí - jediná prvoligová herečka celého představení. ()

bararich8

Po 1.sérii: Osobní seriálové překvapení. Daredevila jsem nikdy moc neřešil a tak jsem si tohle pustil jen čistě ze zvědavosti a prvotních nadšených recenzí a ejhle, ono to vážně má něco do sebe, má to hlavu a patu a dobře se na to kouká. Příběh je taková klasika, ale je pěkně odvyprávěn, hlavní postavy jsou sympatické, dobře zahrané. Hlavně se mi líbila akční stránka, kde uvidíme hodně kontaktní souboje s místy neokoukanou choreografií. Celkově dost povedený seriálový kousek a 2. sérii rozhodně neodmítnu, 4*. ()

Kadas97

Neverím vlastným očiam, povedal by Daredevil keby nebol slepý. Po trošku trapnom Daredevilovi s Benom Affleckom tu máme temný seriál z prostredia Hell's kitchen. Takýto seriál by si zaslúžil aj Frank Castle a Spider Jerusalem. 8 z 10 ()

FanKalEl

Zo začiatku som nechápal to vysoké hodnotenie. Síce už od prvého dielu som videl že to má niečo do seba, ale tú prepracovanosť som si všimol až neskôr a postupne sa môj obdiv tohto seriálu zvyšoval. Od tých flashbackov som Daredevila začal hltať. Škoda že tak rýchlo skončila prvá séria lebo tak sakramentsky kvalitne spracovaný seriál s dobrou vyváženosťou všeličím a neskutočnou nepredvídateľnosťou som ešte nevidel a to som si myslel, že som už videl všetko po úspechu DC seriálov. Tak realistický seriál v komiksovom kabáte a jeho poctivou atmosférou ťažko inde nájsť. No to finále bolo fakticky unáhlené. (98%) ()

P. J. D.

Takže asi takhle. Nemůžu říci, že by se kvalitou jednalo o něco lepšího, než vyprodukovává konkurence. Popravdě jsem byl docela na vážkách, zda tomuto seriálu nedat o něco slabší hodnocení, než jsem dal u Arrow, který se podle mne docela vyvedl (alespoň v počátečních sériích). Seriál přesto táhne. Přesto nemohu ale souhlasit s tím, že by byl zcela bezchybný a tím pádem i na pět hvězdiček. Má své mouchy. Občas nudí, občas nedává příliš smysl a občas si člověk říká, že tuhle a tamtu pasáž mohli klidně vynechat, protože pro příběh není důležitá, či jej nijak neposouvá a nevysvětluje. Přesto vše, ale seriál táhne (jak už jsem řekl). Režie je vcelku obstojná, scénář i snesitelný. Ovšem kaskadérské kousky by mohli přeci jen přitvrdit, protože jsem už viděl lepší (tyhle se kvalitou mohli rovnat těm z přelomu století) – například u zmíněného Arrow (edit.: v druhé sérii přeci jen přidali, ale scénář je hlavní a dá se říci, že je přeci jen velmi průměrným). Ale jak říkám, není to zase tak špatné. Chvílemi jsem sice přemýšlel o tom, že dám jen 3 hvězdičky (protože seriál má tendenci spadat k průměrnosti), ale ve výsledku dávám za 4, protože to jako celek docela dobře drží a funguje. ()

papaguy

Máte chuť nažezat nějakýmu zlounovi? Matt to udělá za vás, poslepu a s úsměvem na rtech. Mlátičky pěkně jak ze staré školy. Celkem příjemný seriál -- pokud sledujete marvelovky a máte už plné brýle fantaskních superhrdinů ve srandovních oblečcích. __ P.S.: Ouha, s tím srandovním oblečkem jsem to zakřiknul. ()

Kingjiri

Umístění Daredevil do TOP 100 nejlepších seriálů upřímně moc nerozumim. Za mě jen lehce nadprůměrná seriálová zábava, která těží hlavně z toho, že si nemusí lámat hlavu s ratingem, takže o krvavý nebo brutálnější scény neni velká nouze. Velice sympatický však je, že série vždycky vychází kompletní, takže neni nutný čekat každej týden na další díly. 1. série: Převážně nudná podivaná. Skromnější rozpočet je hodně znát (akčních scén moc neni a spoustu jich zustane jen naznačenejch zvukovejma efektama). Okecávaček a dlouhejch dialogů je spoustu - někdy zaujmou, někdy ne. Wilson Fisk jakožto záporák má občas slabší chvilky, v jeho plánu jsem se občas ztrácel a Daredevil v "amatérskym" kostýmu vypadá dost divně, tři slabší hvězdy. 2. série: Rozpočet se díky úspěchu určitě navýšil, což je znát na většim počtu akčních scén (bohužel však často natáčenejch ve tmě). Zábavnost podivaný úměrně stoupá společně s dalšíma příchozíma "hrdinama" a záporákama. Jen mi trochu dělá starost určitá překombinovanost příběhu, která se začíná pomalu objevovat a nutnost bojovat proti nějaký zločinecký organizaci (Ruka), mi už přijde jako hodně klišoidní dramaturgickej prvek, čtyři slabší hvězdy. 3. série: Organizace Ruka je bez většího vysvětlení z příběhu pryč, což mi ale moc nevadilo. Větší problém jsem měl s první půlkou série, kdy jsem měl místama pocit, že už jí ani nedokoukám. Tempo vyprávění bylo extrémně pomalý, akce žádná a naopak spoustu dialogů o ničem. Od chvíle, kdy se objevil druhej Daredivel, byla zábava o poznání lepší a konečně i akčnější. Nicméně pokud celou sérii zprůměruju, na víc než tři hvězdy se nedostanu. ()

Lmslaver

Daredevil je hodný kluk, takový Mirek Dušín, který chce chránit lidi, trestat zločin, ale nechce zabíjet, protože je to nekřesťanské. Takže mlátí lupiče, láme jim ruce nohy, rozdává fraktury lebky jak na běžícím pásu a leckterý desperát skončí na jipce v kómatu. Ale zabít padoucha? Probůh, to ne. Na konci první série, už mi tím moralizováním začínal lézt pěkně na nervy. Reputaci seriálu napravil až ve druhé sérii příchod Punishera a Elektry, kteří se s tím rozhodně nemazlí. Punisher nešetří municí a Elektra s chutí podřízne nějaké to hrdlo, které si to zaslouží, až se z toho našemu slepému pánbičkáři ježí vlasy. Marvel slíbil natočit samostatný seriál s Punisherem, což by mohlo být to pravé ořechové pro ty, co se rádi brodí v krvi padouchů. ()

misbos

Vincent D'Onofrio si pro sebe uzmul první řadu, Jon Bernthal.... cyweeee fuk mí !!!!(extatické zvolání)... totálně ovládl druhou. Oba (a vlastně skoro všichni v tomhle počinu...ale tyhle dva nejvíc) dovedou prodat opravdu lidský nejednobarevný postavy s pochopitelnejma motivacema a uvěřitelnejma pochodama k naplnění těch motivací. Je to celý moc chytře udělaný, zná to svoje limity a nikdy se to přes ně necpe, a na začátku musela bejt velká odvaha něco takovýho v komixový rovině vytvořit. Přiznám se, že ty červený kozelce mě časem bavit přestaly, a paní s řeckým jménem byla plonková až běda, ale jakmile se na place objevil pan plešatý nebo pan modřina, bylo to žrádlo! No a ta vězeňská chodba....no žrádlo žrádlo žrááádlo!!!! ()

RoneXxXD

[ bez extra velkých spoilerů ] Ačkoliv jsem nikdy nebyl extra fanda tohoto démona,tak tento seriál jsem měl v hledáčku dlouho. Nedávno jsem se k tomu dostal,a zkoukl všechny dostupné série a zdroje do cca 14dnů. Tudíž porovnání jsou docela čerstvé a budu hodnotit jako celek nikoliv jednotlivé série (ikdyž možná nakonec dám menší hodnocení sérií..),je dost možné že recenze se vám líbit nebude,což zcela chápu. Daredevil si ke mně holt cestu nenašel,ostatně drželi mě na tom seriálu jiné prvky postav tudíž tak nějak jsem to přetrpěl. První série byla poměrně fajn,nic extra složitého a dost mi to připomínalo Batman Year One. Druhá série byla a je pro mě nejspíš nejoblíbenější,míchání postav a hraní na psychologickou notu kam až je člověk schopen zajít je hodně dobře udělaná. No a třetí sérii,hodnotím jako vylepšenou první sérii...a zase jsem cítil feel Batmana tentokrát komiksu Dark Knight Returns což je ironické že se znovu skopčilo od Batmana leč asi není tajemstvím že mírná kopie ta postava je. Dle mého je 3.série mírně overrated,sice je nejponurejší,ale ta linka je poměrně obyčejná a několikrát si řeknete že už jste to někde viděl. (+jediná série kde se mé odhady co se může stát naplnili) Nuže..celkově seriál pracuje krásně s vizuálem a dalo by se říct že je to podstatně i tahák,dobře se na to koukalo. Postavy okolo byly sice mírně ploché a hlavními tahouny přeci jen byl jistý okruh postav. (tedy ty čistě hlavní) U těch hlavních jsem neměl žádný extra problém.. tedy až na jednu. Karen, Pageová se stala pro mě asi největším utrpením seriálu..kdykoliv kdy se objevila měl jsem chuť to vypnout. Nevím zda je to problém v herečce že zbytečně moc přehrává nebo naopak je problém v charakteru,ale byla a je to stupidní a totálně překážející postava. (Nehledě na to že mi hned v první sérii pistolí musela zabít moji oblíbenou postavu,asi každý ví koho myslím..) Prakticky všude kde se objevila udělala zmatek a oddělala nevědomky x lidí. Už jsem se začal i modlit jen aby ta postava byla zabita..nestalo se. Ve třetí sérii jsem uronil slzu když ji někdo zachránil před jistou smrtí. Už jsem si myslel že to padne. Nejsem jediný kdo ten charakter absolutně nenávidí naštěstí.. dále tu máme Nelsona,s ním jsem neměl problém ba naopak zasloužil si větší prostor než Pageová dle mého. No a nakonec Matthew Murdock..postava Daredevila se mi holt nedostala pod kůži,ačkoliv jsem tomu dával šanci 3.série (+ jeden film) ani v poslední mé sympatie nezískal + se narozdíl od Batmana postava nerozhodla udělat něco,co by udělat měla + se zde celkově postavy chovali nejvíc debilním způsobem ze všech sérií. Zásadní problém,který jsem měl bylo jeho motto proč to dělá. Nebylo pro mě absolutně zajímavý,to že se odvolává na víru mi prostě nepřipadá jako silnej nástroj aby člověk chápal jeho činy a soucítil s ním. Nechci zbytečně dávat body dolů za to že je pro mě málo atraktivní charakter... znovu opakuji,ten seriál je dobře natočený a je vcelku kvalitní jen prostě není to můj šálek kávy. Rozhodně vám doporučuji dát mu šanci ..do jisté míry je chytlavý a pak uvidíte. Oceňuji jeho ponurost (až skoro bych nepoznal že je to od Marvelu) a také kvalitní herce co to podali geniálně (Fisk se sakra povedl) tudíž celkově v kvalitě se až tak moc věcí vytknout nedá..+ drželo se to prý poměrně dle předlohy,což sice potvrdit nemohu protože jsem se o Daredevila nikdy nezajímal,ale rozhodně je fajn když se někdo drží předlohy. Za mě tedy jako celek 75%. 1.série 70% 2. série 85% 3.série 75% () (méně) (více)

aR3Zz

Skvělý seriál. Ale určitě ne dokonalý a na absolutní špičku stačí jen pár dílů prostřední části. Což ale neznamená, že bych jej nedoporučil, právě naopak. Psychologický, surový, akční a přitom velmi chytrý a promyšlený. Hodnotím zatím pouze první sérii. 85% ()

Urukhaj98

S01: S první netflixáckou Marvelovkou se nesla celkem vysoká očekávání. O to větší, když šlo v případě nevidomého právníka bojujícího se zločinem o již druhou hranou štaci, přičemž ta první s Benem Affleckem dnes může maximálně fungovat jako hodně velké guilty pleasure. A nutno říct, že tenhle pokus nakonec dopadl přímo na výbornou. Charlie Cox předváví v kůži Matta Murdocha doslova oscarový výkon hodný všech možných hereckých ocenění. A zvládá výborně jak civilní, tak hrdinskou polohu své role. Jeho sidekickové Karen Page a Foggy Nelson rovněž nezaostávají a jsou mu nejen důstojnou oporou, ale i samostaně fungující jednotky, které táhnou příběh kupředu. Atmosféra kriminálními živly prolezlého Hell's Kitchen je temná až běda a s všudypřítomným pocitem nejistoty o loajalitě zdejších obyvatel k zákonům a morálce strká do kapsy podobně laděného Arrowa od konkurence. Seriál, byť výborný, by však byl poloviční, nebýt skvělého záporáka. Přičemž slovo "skvělý" je v případě Wilsona Fiska v podání animálního Vinceta D'Onofria spíše srážející, neboť v jeho případě nelze šetřit se superlativy. Fisk je živý, plastický, nejednorozměrný a ve svém nitru hodně komplikovaný. Jeho osobnost je podána tak suveréně, že divák musí chvíli i váhat, komu že tu má vlastně fandit a přát vítězství. Navíc scénář dokonale pracuje i s jeho postupným představováním. Nejprve se o něm pouze mluví. Pro lowlife kriminálníky je spíše děsivou urbanlegend a Murdoch se k jeho identitě musí postupně dopracovat. A ve chvíli, kdy je naplno představen... Působí vlastně trochu obyčejně. Mlčenlivý chlápek, který sice svou hřmotnou postavou zastiňuje všechny v místnosti, ale i přesto nevyvolává dojem, že se jedná o nemilosrdného krále podsvětí. Tedy až do chvíle, kdy jej jeden z jeho spolupracovníků nepřijemně vyruší u zprvu poklidné večeře s jeho milovanou. V ten moment se naplno projeví jeho naprostá bestiálnost a brutalita ve scéně s dveřmi od auta, která nemá u Marvelu obdoby. A začnete mít o hrdinu regulérní strach. Asi jediným, čím seriál trochu trpí, je jeho délka a s tím spojené občasné přešlapování na místě. I když by tedy šlo krátit, ne nijak výrazně, tudíž se jedná o skutečně drobný neduh. Daredevil se ve své první řadě zkrátka ukázal jako špička současné televizní tvorby a důkaz toho, že Marvel je schopen vedle spíše rodiných filmů vyprodukovat i skvěle napsanou, dospělou podívanou plnou bombastické, realistické a krvavé akce. A úvodní znělka je top. 9/10 - - - S02: Absolutní extáze a v rámci komiksovek seriálový ekvivalent Temného rytíře. Jsem obrovský fanoušek Marvelu a jako takový říkám, že se jedná opravdu o to nejlepší, co se v tomhle univerzu kdy urodilo. Tentokrát tu pro hluchá místa není ani minimum prostoru a stopáž je vytěžena na totální maximum. Cox je samozřejmě pořád skvělý a jeho Daredevil tu předvádí nemilosrdné akční hody, tentokrát už ve stylové/m zbroji/kostýmu. Jeho standardní support je však tady obohacen hned o dvě extrémně silné posily. Elektra v podání Elodie Yung je stejně tak půvabná jako smrtící a jako femme fatale hlavního hrdiny je naprosto k sežrání. Já osobně jsem však byl ještě nadšenější z angažmá mého nejoblíbenějšího "hrdiny", který se zrodil na stránkách sešitů od Marvelu. Uvozovky nad slovem hrdina jsou na místě, neboť Frank Castle je leccos, ale rozhodně žádný Mirek Dušín. John Bernthal v téhle inkarnaci Punishera předvádí dechberoucí výkon a bez problému zastiňuje všechny předchozí představitele téhle role. Punisher nikdy nebyl žádný nemyslící zabiják. Je to především tragická postava a motivace pro jeho činy je, když už nic jiného, pochopitelná. Bernthal svým hereckým přednesem tuto postavu ještě více polidšťuje a například jeho monolog o zesnulé dceři je neskutečně srdcervoucí a zároveň je tou nejdojemnější scénou celého seriálu. Vlastně až po shlédnutí posledního dílu mi došlo, že v druhé řadě chyběl nějaký výraznější záporák. Ono to ale vůbec nevadí, ba naopak. Není tu vlastně potřeba. Trio výše zmíněných (anti)hrdinů si totiž v rámci svých vzájemných konfliktů bohatě vystačí samo. I díky tomu se nedá o příběhu říct, že je to klasická komiksovka. Je to především bravurně napsané a přímo kulervoucí drama. 10/10 - - - S03: Hned na úvod je třeba říct, že třetí řada nenavazuje na závěr předchozí řady, ale na minisérii Defenders. To aby někdo nebyl hned zpočátku zmatený, co se to sakra s hlavním hrdinou děje. Tudíž pro lepší orientaci v ději je lepší Defenders vidět, byť (bohužel) nejsou moc dobří. Pokud je ale přeci jen vynecháte, budete tápat jen trochu a jen chvíli. Teď k tomu podstatnému. Obavy o kvalitu Daredevila po ne příliš povedených seriálech jeho pouličních superhrdinských kolegů se ukázaly být plané a červený strážce pořádku v Hell's Kitchen se vrátil ve výborné formě, byť tentokrát opět v černé. Má to ale dobrý důvod. Matta Murdocha sledujeme po pádu dno. Elektra i Punisher jsou bohužel pryč, nicméně se na scénu vrací stále dokonale ztvárněný padouch Wilson Fisk a získavá tu mocnou posilu, z komiksů (bohužel i z filmu) známého záporáka Bullseye, který si tu napravuje pověst a spolu nejen hrdinovi pořádně zatopí. A to i za použití jeho červeného obleku. Daredevil i ve své třetí řadě stále patří na špičku televizní tvorby. Skvěle napsaná podívaná s nejedním twistem a stále okulahodící akcí s perfektní choreografií. Druhá řada překonána nebyla, Daredevilův standard však zůstal zachován. 9/10 = = = S01-S03: Z důvodů zákulisních tahanic byli všichni členové Defenders předčasně zrušeni a u Daredevila, nejen jako první vlaštovky netlixáckých Marvelovek ale zároveň i jejich nejlepšího zářezu, mě to mrzí zdaleka nejvíc. Za ty tři sezóny jsme se však alespoň dočkali skvěle napsané, dospělé komiksovky plné excelentních herců, která se zároveň nebála krve a brutality, a svou akční choreografií nepřestává ohromovat ani několik let po svém konci. A především díky druhé řadě se Daredevil zapsal do historie jako právoplatný člen klubu těch nejlepších televizních dramat, která si kdy našla cestu na malou obrazovku. Může hrdě stát po boku takových velikánů jako Breaking Bad, Hra o trůny, Temný případ, Sherlock nebo Bratrstvo neohrožených. Tleskám. 9/10 () (méně) (více)

Sweat55

První série: Je to super. Víc než super. Pro mě osobně je to totiž nejlepší superhrdinský seriál ever. A to jsem jich viděl fakt hodně. Výborný příběh, jedná se spíše o 13-ti hodinový film než seriál a je to kurevsky vidět. Každá epizoda tohoto veledíla je slast pro každou buňku v těle. Akční scény a souboje jsou parádní se skvělou choregrafií, ostatním scénám nechybějí emoce. Navíc se Netflixu povedl casting na jedničku. Ať už se jedná o Charlieho Coxe, Deborah Ann Woll a Eldona Hensona. Hlavní třešničkou na tomto výtečném dortíku však je Vincent D'Onofrio, jehož Kingpin je nejlepší padouch z celého seriálového i filmového MCU. Teď už jen vydržet do druhé série. Druhá série: Daredevil si pro mě drží status nejlepšího superhrdinského seriálu ever. Dokonce i po druhé sezóně, která byla ještě lepší než ta první. A to je co říct! Díky Netflixu za další 13-ti hodinový film. Děkuji všem, že to neposrali. Akce je výborná, příběh nemá hluchá místa a herci podávají opět solidní výkon. Ať už se jedná o starou dobrou partu Murdock, Nelson & Page nebo nováčky. Mám na mysli Elektru a hlavně skvělého Johna Bernthala jakožto Punishera. Tenhle chlápek prostě umí. See you around Red. Třetí série: Return of the King Hned po první sérii jsem označil Daredevila od Neflixu za nejlepší "superhrdinský" seriál vůbec a třetí série tento titul potvrzuje, i když se na to hrdinství už moc nehraje. Ďábel z Hell's Kitchen ztratil víru ve spravedlnost, pořádně se nasral a když se po dlouhé době jeho nemesis Kingpin dostane z vězení a začne dělat v jeho městě bordel, začne uvažovat o odstranění Fiska jednou provždy. A začíná peklo. Tvůrci nekecali, když třetí sérii označili za nejtemnější. Všech třináct epizod šlape od začátku do konce, akční scény jsou opět neskutečné (vězení!), Fiska se budete bát, před Poindexterem stejně neutečete, Paesano tomu svým soundtrackem dává mnohem větší rozměr, a osudovost stříká až na půdu. Jenom škoda trochu přeslazeného finále, fakt jsem čekal že tohle bude série poslední, ale tvůrci mají očividně ještě nějaké další plány. No, jsem na ně rozhodně zvědav. ()

slidealama

Daredevil je naprosto odlišný od všeho, co Marvel Cinematic Universe zatím vytvořil. Nesází na vizuální efekty ani na odlehčený humor a právě to by mohlo mnohé fanoušky Marvelu odradit. Tvůrcům se však podařilo natočit velice působivý příběh o zločinu a násilí s talentovanými herci a úžasnou akcí. Svou atmosférou mi seriál připomínal Nolanovu trilogii o Batmanovi, ale narozdíl od Temného Rytíře se v Daredevilovi nebojí ukázat krev. Násilí je tu tak surové, jak přístupnost PG-13 povolí. Ale celý seriál nestojí na zbytečném násilí, ale především na postavách. Wilson Fisk je výborně napsaný a ještě lépe zahraný a nejedná se jen o dalšího padoucha na odpis, jak už to v Marvelu bývá. A pak je tu ta akce, která má nejen parádní choreografii, ale je i nádherně natočená. Za zmínku stojí třeba 3-minutová akční scéna bez jediného střihu, kde Daredevil bojuje s několika gangstery v úzké chodbě - scéna inspirovaná Oldboyem. ()

Franc1s

/10Kurna to je pecička! Každej díl zajímavej, dialogy se daj poslouchat, uvěřitelný postavy, dostatek krve, fighty na který se dá dívat, záporak zahranej na jedničku, prostě Netflix nezklamal! I kostým se docela povedl, jen škoda konce, který šlo vidět na sto honů dopředu. Ale i tak se těším na další sérii a hlavně další postavy z Defenders. 8/10 Tak 2.série?Famózní!!! Bitky a rvačky jedna radost, ještě když jsou na jeden záběr.. Více příběhů, které se vlastně proplétají, někdo zemře, někdo nový se zase objeví.. A tak na scénu přišel konečně vytoužený Punisher, který je napsán bezchybně!!! Každá chvíle s ním, to bylo něco!! Snad na jeho seriál se těším víc, než na Defendry. Ale uvidíme, nebudem házet flintu do žita :D A jinak závěrečné scénky v téhle sérii?Hmmmm... Jsem hodně zvědav... 9/10 ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí