Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

PeterNet

Zatím jsem u 2. dílu, tak nebudu hvězdičkovat, ale je to odpověď Marvelu na Arrowa jako vyšitá! Opravdu bomba, tak uvidíme, co z toho bude. ()

FaceMan

Tak dopozerané a už teraz sa teším na druhú sériu. Malo to svoje dobré aj zlé chvíle. Našťastie tých zlých nebolo až tak veľa. Čo sa mi však najviac na tomto seriáli páči je odlišnosť od všetkého ostatného čo doposiaľ marvel spravil. Agent Carter som doteraz nedopozeral ešte a agentov pozerám ale predsa len sú taký relax na nedeľné popoludnie. Tu je to však iné. Temná atmosféra sa nesie celým seriálom. Násilia tam je tiež veľa. A to sa mi na tom páči asi najviac. Kiežby takto Marvel pokračoval aj naďalej. Viem že sú hrdinovia ktorým sa tá temnota nehodí ale v tomto prípade to neplatí. Charlie ako predstaviteľ Daredevila sa ani zapotiť nemusel a hneď predbehol Afflecka a jeho Daredevila z roku 2003. Neni veľa čo by som tomuto seriálu vytkol. A to je len dobre. Určite sa teším ako sa do toho pustím zas pred začiatkom druhej série aby som si to zrekapituloval. Po zhliadnutí prvej série 9,5/10 ()

filmmovier

Nejlepší počin v historii televizního Marvelu a s největší pravděpodobností nejlepší seriál letošního roku, který si tu druhou řadu prostě zaslouží tak, jako žádný jiný. V době, kdy se Ben Affleck chystal na ztrapnění další komiksové postavy, tentokrát Batmana, Netflix a Marvel vypustili seriál s hrdinou, kterého stihnu znásilnit před deseti lety. Jmenuje se Daredevi, muž beze strachu, občanským jménem Matt Murdock, právník. A tenhle seriál je pecka hoši. Temný, brutální, krvavý, akční, velmi komiksový a hlavně velmi nemarvelovský, nebojí se násilí ani pořádně krutých soubojů a smrtí, zejména pak v epizodě číslo tři. Pomalé tempo tomu neuvěřitelně svědčí a právě tahle pomalost tomu dodává tu správnou sílu. Daredevil je v pozadí, nnejvíce prostoru se dostává Mattu Murodckovi, což je kupodivu taky dobře. Soubojová choreografie je pefektní, skoro pořád je tam tma, odehrává se to v podstatě jen na území Pekelné kuchyně a černý Ben Urich je pořádně velkej týpek. Veškerou pozornost na sebe sthává Vincent "už-ne-Goren" D'Onofrio, jehož ztvárnění Kingpina je úchvatné a naprosto bezkonkurenčí. Právě on je nejlepším hercem i postavou celého seriálu, ale jeho parta, zejména pak madam Gao, jsou taky excelentní postavy, Má to dokonalé herce, velmi silně se to inspirovalo Bendisem a Millerem (to je vidět) a má to ty nejstylovější úvodní titulky na světě s taktéž dokonalou hudbou. Pořád se tam něco děje, nemůžete od toho odtrhnout oči, tempo je vyrovnané, všech 13 dílů naprosto perfektních a možná čím dál lepších. Takhle má vypadat zfilmovaný komiks, nějakou chvíli jsem dokonce i Avengerům říkal, ať se jdou zahrabat a po tomhle si myslím, že Marvel seriály by se už nikde jinde než na Netflixu dělat neměli, protože to spojení funguje očividně naprosto dokonale. Čekání na druhou sérii bude dlouhé, ale strašně se těším na A.K.A. Jessica Jones, po tomhle už ani trochu nepochybuju o tom, že to bude pecka. Dardevil se stal oficiálně mým nejoblíbenějším Marveláckým hrdinou a uvidím, jaký budu mít názor na Age of Ultorn. Dokonalé, perfektní, superlativ je tolik, že bych se z toho ani nedokázal vypsat, takže jen připomenu zhruba první polovinu komentáře, Charlieho Coxe a Vincneta. Mimochodem se mi i líbilo ztvárnění Foggyho a Karen Page, která je v seriálu opravdu nehorázná kočka. Beze všech pochyb rozhodně jeden z těch nejlepších seriálů vůbec. Daredevile žiješ, Netflixi, jen tak dál a hoši od Marvelu... jen tak dál. Milion procent a jedno k tomu. ()

Haretix

Perfektně odvyprávěný, ucelený, vygradovaný a dokonale věrný příběh. Nechybí temné zákoutí Hell's Kitchen, nekompromisní, smáčené krví a precizní choreografií soubojů, kde každá rána bolí! Charlie Cox je sympaťák, jeho hlas vyvolává mráz v zádech, to Vincent D'Onofrio je brutální maniak Kingpin. 100% bez debat a konkurence má co dohánět. Skvělá pocta komiksové postavě :) ()

Qitek

Bravurně napsané. Jak story, tak postavy. Romantika postavená ne na klaďasově lince příbehu, ale na záporné? Tleskám a smekám s jakou silou, láskou a chemií ti dva disponovali. Charlie Cox extrémní sympaťák a Vincent? Vincent je přesně ten typ záporáka, kterýho chceš. NA jednu stranu má psycho záchvaty, na druhou stranu má v hlavě ideu. Ideu a momenty, kdy si řeknete, já ho chápu. Za mě silné čtyři a slabší pětka. ()

Mrkvič

1. série je za mnou, ale byla to docela fuška. Na třinácti hodinách roztahaný děj, který by v pohodě zvládl i dvouhodinový film. Dlouhé dialogy, které ani nemají žádnou extra hloubku. Daredevil i Kingpin se teprve rodí a jejich nevyzrálost a hlavně bulení!!! mě teda hodně sraly. 2. série je ještě větší porod než první. A kdyby mi kamarád druhou řadu nenutil před "prý" super skvělým Punisherem, dávno bych to vzdal. Všechny scénáristy druhé řady dávám na blacklist. Strašně pitomé chování postav, ale co mě sere fakt nejvíc, že jednou si vlastností hrdiny mega moc pomůžu, abych za tři minuty všechny jeho vlastnosti totálně ingoroval. Tady už se nedá vymlouvat na to, že to je chtěný, že byl rozrušen atd. Ne, prostě použiju to, protože to je cool. A potom na vlastnost seru, protože by se mi nehodila k vyhrocené situaci. Elektra? To je příšerný děs. Nesympatická postava. Moc moc je mi líto Charlieho, že musí dál oblékat oblek Daredevila (i když podle hodnocení to jeho trápit nemusí). ()

DaUr

1. série - 85 %. "Not everyone deserves a happy ending." 2. série - 80 %. Tam, jde první série disponovala komplexním a relativně realistickým antagonistou v podobě Wilsona Fiska, druhá série představuje mnohem přímočařejšího Punishera a... bandu nesmrtelných ninjů. Moje patnáctileté, pravděpodobně i dvacetileté já by zaplesalo, ale asi už stárnu a těším se na návrat Fiska ve třetí sérii. 3. série - 90 %. ()

DragonnCZ

Seriál Daredevil je další z mých nejoblíbenějších seriálových lásek a tento skvost si mě prostě získal. Má to bravůrní akci, postavy, dialogy, filozofii apod. Na to, že to je Marvel tak bych nikdy neřekl, že po Deadpoolovi umí dělat takový super Rka. Krev stříkala na každým rohu, akční hody nám servýrovali rovnou na tác a nebáli se to okořenit tím, že seriál je převážně o postavách a postavě Matta Murdocka, kterého suprově sehrál jeho herec Charlie Cox, okolo pak, kterého se točí celý seriál. Strašně na Daredevilovi žeru, že není jako ostatní superhrdinové. Narozdíl od ostatních nemá pořádný schopnosti, pouze využívá ke své slepotě echolokaci, kterou byl obdarován, je to obyčejný člověk z masa a kostí co umí krvácet. Dále zápletka seriálu je jasná, slepý právník Matt Murdock musí zarazit mafii a zločin v jeho čtvrti Hell's Kitchen. Seriálu jsem zpočátku moc nepřicházel na chuť, ale v druhý polovině 2 série sem se do seriálu neskutečným způsobem ponořil a užíval si každou epizodu. Strašně miluju postavy jako jsou Karen, Foggy a záporáka Wilsona Fiska neboli Kingpina a ze všeho nevíc miluju filozofii Bullseye, kterého jsem ze všeho nejvíce žral a zároveň nenáviděl. Celý scénář seriálu zde hraje tu nejvíc zásadní roli každá věta v tomto seriálu je neskutečně důležitá pro další scény. Díky tomuto seriálu jsem si také strašně oblíbil postavu Daredevila a stal se mým nejoblíbenější superhrdinou / antihrdinou celkově a o to víc strašně zbožňuji jeho oblek 😍 a proto sem si asi z toho důvodu nejvíce užil 2 sérii. Dokonce mě i tento seriál dohnal k tomu si i načíst jeho komiksovou předlohu, která je tak stejně úžasná jako seriál samotný. Seriál je jeden z mých nejoblíbenějších a tvrdím si říct, že jeden z nejlepších Marvelovských věcí všech dob, jak postavou Daredevila tak seriál samotný. Krásný storytelling, příběh, akce atd. Určitě tento seriál doporučuji a není k tomu ani potřeba znát jiné Marvel věci. Stojí uplně samostatně tento seriál, jen po druhé sérii je třeba shlédnout miniseriál Defenders, který pak navazuje na 3 sérii. Celkově seriálu dávám 10/10. ()

Lachtaan

První seriál z netflixácké snahy o restart marveláckého vesmíru v seriálové sféře mi dlouho unikal, abychom mu přesně před rokem dali šanci a mohli ho po pár dílech řadit mezi jeden z těch zdařilých akčních seriálů, co se momentálně dají na streamu zhlédnout. Poutavost tohoto seriálu umocňuje i vzácnost jeho kvalit mezi bratrskými výtvory, co se společně po letech sešly v Defenders. Jsem rád, že Charlie Cox bude v téhle roli pokračovat, bohužel ale pod záštitou služby, která prý doručí jiný pohled na věc. ()

geklon

Nehodlám panáčkovat, tak jak Netflix píská. Celkově mě zatím nic od této nové sledovací platformy neuchvátilo natolik, abych se při psaní komentářů rozsypal jak výlohu ve zlatnictví. A nebo benevolentně mhouřil oči, před všemi těmi marketingovými masturbanty. Daredivil je pro mě jako většina Marvel hrdinů na prosto nezajímavá ...... a nic na faktu nemění, ani tahle konejšivá pičárada, která kolem dokola tohohle Marvel Bocceliho odehrává. Vizuál záměrně neni tak cool jako třeba u Arrowa, ani tak bů jako u Constantina, ba co víc ani tak WTF jako u Gothamu, ale je takovej, jakej by u Dardevila měl být. To je plus. Mínus je vše ostatní. Často se přistihnu, že se z nudy tahám za předkožku, do tý doby dokud se na scéně neobjeví ta hysterka Ann Woll... to pak googluju její jméno společně s klíčovými slovy Dawson a lesbian. Teď už jsem jen zvědavej, co vymyslí ten Rogen s tím Preacherem. Jinak u mě superhrdinský, potažmo komiksové seriály na plný čáře prohrávají. ()

uiu

Tak takovéhle překvapení jsem opravdu nečekala. Když jsem slyšela, že chtějí znovu natočit Daredevila po tom fiasku s Benem Affleckem a ještě k tomu seriál, byla jsem dost skeptická. Ovšem seriál je boží! Postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Zamilujete si Matta Murdocka a to je to nejdůležitější. Jeho alter ego nemá prim a nezastiňuje toho obyčejného chlápka, kterému všichni fandíme. Postava nemá žádné nadpřirozené schopnosti ani není bohatá, aby si kupovala různá technická udělátka, ale prostě si nasadí kapuci přes obličej a jde se mlátit. A že se na to dobře kouká. Kosti křupou a krví se nešetří. Klobouk dolů. Vedlejší postavy navíc nejsou jen mladí a krásní herci, ale stejně jako ve skutečném světě jsou třeba tlustí nebo staří. No na to jsem čuměla asi ze všeho nejvíc. Navíc vedlejší přihrávači nejsou žádná béčka, co by prkenně odříkávali repliky (ano, dívám se na tebe Arrowe a Flashi). Pro mě nejlepší seriál tohoto roku. Tečka. ()

ScorM

V současný době asi to nejlepší od Mattela. Nicméně se obávám případnýho propojování univerza. 70%. ()

elanius

(67/2015) / Výborne napísaný seriál. V niektorých momentoch docela drsná a temná krimi občas unavuje dlhými dialógmi, väčšinou sú ale aspoň k veci. Štandardne v druhej polke série prichádza trošku únava. Odporúčam tento seriál nielen komiksovým fandom ale každému kto má proste záujem o kvalitu. Ja len dúfam, že sa dočkáme aj druhej série a seriálový Daredevil sa trošku otvorí aj emocionálne. Napriek nespornej kvalite je totižto dosť chladný k rozmaznanému divákovi. (7/10) ()

koxin

Tak to bychom měli další sakra dobrý nový seriál, ovšem první sakra dobrý seriál z marvelovy dílny! Od prvního dílu každého zkušeného avengera překvapí temná a poněkud nemarvelovská atmosféra seriálu, kdy hlavní postavou není bohatý svalnatý vědec s krásnou ženou a auty, nýbrž slepec střední vrstvy společnosti s tlustším kamarádem looserem (Sam Křepelka je všude) a dvěma chudými kámoškami, z nichž ani jedna vás (narozdíl od Thorovy frajerky, Black Widow apod.) nedožene k propálení židle pod sebou. Na druhé dlani máme pak vynikajícího záporáka se správnou psychickou poruchou a několika otravnýma podřízenýma. Příběh by vás měl vtáhnout velmi rychle, jelikož se rozvíjí z jednoduchosti - nemusíte tak prvních několik dílů bloudit lesem jmen postav a míst, jako v seriálech jiných (zatracených sedm království a jejich sto padesát šest rodů a konexí). To ovšem neznamená, že příběh vyvrcholí stejně jednoduše, jako jeho samotná podstata. Budete pěkně napjatí, a přestože je každému jasné, že Wilson Fisk někdy prostě poražen být musí, někdy vás lehké zvraty velmi nakopnou. Já jsem spokojen a doufám, že další řady seriálu a jeho budoucí bratři a sestra (Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage) budou minimálně stejně dobré. MARVEL OŽÍVÁ ()

Wayne

1. série - 85% Tak jsem musel před pár dny snížit hodnocení Gothamu, protože právě tam jsem čekal tu temnou atmosféru podsvětí, kriminality, zločinců všeho druhu a když jsem začal sledovat Daredevila, tak jsem viděl, že to jde udělat mnohem lépe než to zvládl Gotham, alespoň na můj vkus určitě. Na Daredevila, do kterého se mi původně vůbec nechtělo pouštět, jsem se podíval hlavně kvůli neustálým pozitivním reakcím ze všech stran. Takže jsem znuděně zasedl k prvnímu dílu a hned po neskutečně napínavém pilotu jsem měl chuť tady napálit rovnou 5*. Nakonec dávám 4*, jelikož druhá půlka série už úplně stoprocentní nebyla a někdy se objevili trochu hluché místa. I tak je ale Daredevil špička mezi komiksovými seriály se skvělým intrem a ještě lepší hudbou, takže nezbývá než se těšit na 2. sérii a na to, jaké nové postavy přinese. Přece jenom tolik mrtvol v první sezóně musí nějak zaplácat. A ač je tu zajímavých postav víc než dost, já z nich musím vypíchnout hlavně Wesleyho. Ta jeho chladnokrevnost a neustálý klid je k nezaplacení. Nejoblíbenější scéna: "Do you really think this is the first time I've shot someone?". ()

ywo666

Celkom dobrý komixový seriál. Dosť sa drží pri zemi, takže žiadne CGI mambo jumbo nás nečaká. Čo je dobre. Daredevil proste dá na seba špatný kostým a vymlátiť zo záporákov dušu. Súboje sú dobré. Na seriál. Postavy na tom nie sú najlepšie ale aspoň to nie je telenovela ala Arrow. A s Arrowom to vyhráva aj na poli hereckých výkonov. Práve Kingpin a ľudia okolo neho sú výborne vykreslení. NA druhú stranu D'Onofrio rozhodne na Kingpina fyzicky nemá. Potreboval by tak 20kg svalov. Najväčšia výhoda seriálu je Rko. Dávam 4*, ale rozhodne to nie je zas taká extrémna pecka. ()

Monoxid

Asi mám nový oblíbený seriál. Charlie Cox je neskutečně sympatický hrdina... A záporáci pro něj nejsou jen boxovací pytel, nýbrž rovnocenní protihráči. Líbí se mi, že mnohdy dostali stejný prostor jako protagonista. Zápletka je dokonale ne-černobílá. Takový adrenalin během přepínání na další díl už jsem dlouho nepocítila. Přiznám se, že jsem posledních několik 'blockbusterů' od Marvela úplně vynechala a nic mě netáhne se na ně podívat. O to víc jsem byla překvapená, jak mě Daredevil pohltil, a jak moc se nemůžu dočkat další série. Nastupuje věk seriálů; doba, kdy namísto devadesátiminutových jednorázovek dáme přednost vyprávěcímu stylu knihy, kdy větší kvantita neznamená ztrátu kvality, ba mnohdy naopak. Ale nechci nic zakřiknout. Kolikrát se už stalo, že po dvou dokonalých sériích letěla kvalita příběhu dolů ze srázu... Budu se modlit za vydařené pokračování ; ) ()

venalce

Znáte ten pocit, když najednou dostanete přesně to, co jste vždycky chtěli, jen jste do té chvíle ani netušili, že jste to chtěli? Tak přesně tak jsem se cítila hned po prvním dílu Daredevila. Divák se spokojí s málem, neustále v duchu omlouvá všechny komiksové seriály s tím, že tvůrci se určitě snažili a lépe to v hraném seriálu nešlo, až se tu jak blesk z čistého nebe objeví takovýhle poklad, který ostatním komiksárnám ukazuje, že to jde i jinak. Máme tu hrdinu, který sice oplývá nadpřirozenými schopnostmi, ale není to žádný superman, pravidelně dostává pořádně zabrat, což vnáší do seriálu vítaný prvek obav o hlavního hrdinu. I když hrdinu...v Daredevilovi není žádná postava ryze černá nebo bílá, což je dalším plusem, postavy jsou tu opravdu mnohovrstevné, nikdy nevíte, jak se dotyčná osoba zrovna zachová. Nemluvě o tom, že Charlie Cox mě velice mile překvapil, je vidět, že od dob Hvězdného prachu opravdu dospěl. Daredevil je drsná podívaná, ale právě díky tomu působí daleko realističtěji než Agenti nebo Avengers (dohromady). Víc takových komiksáren! ()

hroubek

Skoro to nejlepší co nám marvelovské studio zatím předvedlo a to ke všemu v televizi. Daredevila jako postavu mám hodně rád, jelikož o proti jiným hrdinům mnohem zajímavější a složitější. A totéž se povedlo prodat i v seriálu. Je vidět, že se tvůrci inspirovali Rokem jedna od Millera a pak některými omnibusy a příběhy od Bendise, které jsou správně krvavé, nekompromisní a postavy si procházejí vlastním peklem. Mít dobrou předlohu je polovina úspěchu, ale to co funguje na papíře nemusí fungovat na obrazovce. A může to být krvavější sebe víc, ale když nás nebudou zajímat postavy, tak je to zbytečné. A tady si tvůrci zaslouží velkou pochvalu, jelikož si velmi dobře poradili se samotným zrodem Daredevila a jeho motivy a různými pod příběhy a hlavně konečně představili záporáka, který je opravdu skvěle zahraný a je zajímavý. Hodně jsem byl zvědavý jak v seriálu prodány flashbacky s Mattovým dětstvím, vztahem mezi ním a jeho otcem, ztrátou otce, tréninkem atd. Je to udělaný velmi dobře a oceňuji střídmé dávkování informací(velmi mě potěšila zmínka o jedné řecké krásce, která by se snad mohla objevit v další řadě) a někdy i naprosté vynechání v dílech. Samozřejmě, že bych ocenil kdyby častěji objevil Mattův otec nebo Stick, ale i tak mě toto řešení přišlo velmi dobré. Velkou kapitolou jsou herci a jejich postavy, které podle mě podávají velmi dobrý výkon. Charlie Cox mě hodně mile překvapil, jelikož jsem se bál, že to nezvládne. A on to zvládl mnohem lépe, než jsem čekal a prodává Matt jako chybujícího člověka, plného vnitřních pochyb a hledajícího správnou cestu. Je to krásně formulující hrdina, kterému lze fandit mnohem lépe, než ostatním hrdinům, který jsou mnohem jednoduší. Totéž platí i pro zápornou postavu. Vincent D'Onofrio je pan herec, jelikož v jeho podání není Fisk jen velký mafián, ale je to zajímavá postava, které ve své nitru koná dobro a svým způsobem chce konat dobro jen to činí jinak. Je to postava, která si váží respektu a také ho projevu, je nesměly, milující, něžný(scény s Vanessou či v závěru s Wesleym), ale když na to příjde je to i pěkná svině, která se nebojí si ušpinit ruce. Je to komplikovaná postava a ne jednoduchý záporák, kterému jde jen o moc a peníze. Deborah Ann Woll mě ze začátku moc nesedla, ale s každým dalším dílem jsem jí měl čím dál radši a jsem zvědaví co předvede dál. Elden Henson mě dostal jako ústřední dvojice, pro mně naprosto neznámí herec, který si dokáže několikrát ukradnou scénu pro sebe a je vidět, že to není jen obyčejný hrdinův kamarád, ale má mnohem větším význam. Rosario Dawson potěšila každou minutou co byla na scéně a já tajně doufal, že by z ní pak mohly udělat komiksovou Night Nurse, jinak Dawson byla boží a doufám, že se zas objeví. Ayelet Zurer nebyla vůbec špatná a její scény s Fiskem se povedly a dodali některým scénám tu potřebnou katarzi. Jediný, kdo mně nesedl byl Vondie Curtis-Hall a jeho Urich, který nebyl špatný, ale s jeho postavou se dalo naložit trochu lépe. Za zmínku stojí Scott Glenn jako Stick, který je boží a Toby Moore jako Wesley. Jelikož je seriál drsný, špinavý a nekompromisní, tak taky taková je jeho akce a akční scény, ve kterých se nešetří krví, otevřenými zlomeniny a celkovou drsností. Akce je zajímavě natočená a baví s každým dílem víc a víc. Je vidět, že si s ní tvůrci hodně vyhráli a takový souboj s ninjou je perfektní a totéž platí o celé o šesté epizodě. Daredevil není bez chyb, a když budete hledat, tak jich uvidíte dost, ale na druhou stranu předvádí opravdu herecký koncert a špičkovou akci, takže asi tak. Seriálový Daredevil se prostě povedl, kdo viděl ví, a kdo neviděl ať nakouká a příští rok se sejdeme u druhé řady. () (méně) (více)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí