Bývalý analytik CIA a námořní důstojník Jack Ryan je s rodinou v Londýně. Má tu nějaké přednášky a vzal s sebou i ženu Cathy a dceru Sally, aby si tu udělali dovolenou. Úplnou náhodou se stanou svědky teroristického útoku na člena královské rodiny, lorda Williama Holmese. Jack naprosto bez přemýšlení zasáhne a jednoho z útočníků zastřelí. Jedná se o ani ne sedmnáctiletého Patricka Millera, který spáchal atentát společně se svým bratrem Seanem a dalším mužem, který však unikl. Sean Miller je zatčen a postaven před soud. Jack Ryan, který byl při atentátu také zraněn, zůstává v Londýně, aby u soudu vypovídal. Při té příležitosti je za svůj čin povýšen do šlechtického stavu a smí užívat titul Sir. Sean je členem teroristické buňky, která se odloučila od IRA. Za svůj čin byl odsouzen do přísného vězení. Jeho spolupracovníci však Seana cestou do vězení osvobodí. Neváhají postřílet všechny členy doprovodu. Sean Miller a jeho parťáci prchají do severní Afriky, aby zde naplánovali další pokus o únos Holmese a cvičili se v bojových technikách. Sean Miller je však plný nenávisti vůči Ryanovi, protože zabil jeho bratra. Chce se mu pomstít a zabít jeho i jeho rodinu. S několika kolegy se vypraví do Ameriky, aby zde uskutečnil svůj plán. Jeho kolegyně Annette se pokusí zabít Ryana, zatímco Miller střílí na auto těhotné Cathy, která veze Sally ze školy. Jack Ryan se útoku ubrání, ale Cathy a Sally mají těžkou autonehodu. Miller usoudí, že se zabily a odlétá zpět do severní Afriky. Cathy je na tom po nehodě o něco lépe, ale Sally je zraněná velmi vážně a v prvních hodinách není ani jisté, zda přežije. Naštěstí se nejhorší předpověď nesplní, ale i tak musí Sally strávit v nemocnici dlouhý čas. Tento Millerův čin přiměje Jacka k tomu, aby se vrátil zpět do CIA, i když to původně neměl v úmyslu. Společně s kolegy a za pomoci satelitů pátrají po Millerovi a jeho bandě v Africe. Podaří se jim najít tábor v Libyi, kde se teroristé ukrývají. Jeho cílem je teroristy zabít. Na místo byla poslaná protiteroristická jednotka, která teroristy zlikviduje. Ryan a jeho kolegové vše sledují přes satelit. Nejsou však poznat obličeje a CIA netuší, že Miller a jeho kumpáni už v táboře nejsou. Vydali se do Států, aby se zde znovu pokusili o únos lorda Holmese, který má navštívit USA a při té příležitosti se sejít s Ryanem, jemuž vděčí za život. Holmes a jeho lidé navštíví Ryana a jeho rodinu u nich doma na rodinné večeři. Zpočátku jde všechno hladce a podle plánu, lidé se baví, ale pak náhle vypne elektřina. Venku je bouřka a velmi prší, zdá se, že to souvisí, ale Jack si všimne, že v nedalekém přístavu světlo svítí, a to nevěstí nic dobrého. Vychází najevo, že jeden z Holmesových lidí je s teroristy spojený... (TV Prima)

Bogrant

Možno nejde ani tak o typický akčný film, pretože Ford je stavaný skôr na dobrodružné filmy, ale Vysoká hra patriotov sa mu vydarila. Dokázal, že nemá problém hrať aj v takomto type akčných filmov. Všetky akčné dobrodružstvá Jacka Ryana sú dobré a každé iné a tento film je len toho dôkazom a určite nerobí ani najmenšiu hanbu ostatným sequelom. ()

skok01

Výborný akční film. Udržel mě v napětí a očekávání po celou dobu trvání. Já jsem spokojen. Vynikající herecké obsazení, které velmi silně okořeňuje celý film. ()

Feacher

Po Honu na ponorku pokračuju světem Jacka Ryana přes Patriot games... Hodně solidní akční film, Harrison Ford Jackovi zase přidal trochu charizmatu a moc se mi v roli líbil. Dobře budovaná atmosféra, vše zkrátka ukazuje na lehce nadprůměrný akční film. 5* právem! ()

Bragi66

Nejdříve lovený analytik Harrison Ford se stává lovcem teroristů. Ne moc uvěřitelné, ale lecos se tomu dá odpustit. ()

Zabriskie

Už jsem myslel, že se mi snad žádné dílo ze škatulky špionážní film nebude líbt a pomalu jsem tento žánr začal zavrhovat, ale tato skvělou akcí a napětím nabirá Clancyovka změnila můj názor. ()

Muad

Nijak překvapivé ani napínavé. Dobrá oddechovka pro fandy tohoto žánru, ale nějakou pecku nečekejte. Na to jsou tu jiné filmy. ()

profeek05 odpad!

Shlédnuto 2 dny po dočtení knihy.. a vůbec se nedivím, že od tohodle se Tom Clancy poněkud distancoval. Takhle rozkopat a znetvořit předlohu, to se jen tak nevidí. Jako by nestačilo, že se kvůli délce již tak dost oseká děj, zde si nějaký koumák ještě řekl, že by taky mohli nějakou tu "nepodstatnou" postavu vyškrtnout či se o ní moc nezmiňovat (Dobbens, Gunny, Murray), zatímco další - úplně zbytečnou - zase přidat (ta Anette má jako být kdo? Dwyerová? Ehm!), z pár udělat jen věšáky na hadry (Jacksonovi) a jiné.. proč z nich neudělat někoho úplně jiného, že (Princ, O'Donnell, v závěru i Watkins)? WTF?! To snad nemohlo být myšleno vážně. Jestli se na tomto "veledíle" vůbec něco povedlo, tak snad jen obsazení rolí Seana Millera a Dennise Cooleyho.. a to je vše. Předpokládám, že scénárista o knihu ani nezakopl, režisér to asi přehnal s hulením a zatímco je Tom Clancy proklínal, oni se chlapácky plácali po ramenou.. Jestli takhle někdo zmrví i Bez výčitek, čeká ho přetlaková komora a omlátím mu o hlavu všechny svoje Clancyovky.. a že jich je! _ _ _ Mimochodem, protože mě tohle fakt nas*alo, tak nabízím malý výčet naprosto brutálních odlišností: Vysoká hra patriotů se odehrává PŘED Rudým říjnem! Nebo by podle vás mělo logiku, že napřed Ryan dělá v CIA analytika a pak teprve se nechá přemluvit ke vstupu do CIA? Ale což, logika ve filmu stejně být nemusí, tak proč to neotočit.. // Žádná IRA, ani PIRA, nýbrž ULA (česky UOA).. a vůbec, většina té "zápletky" s "IRA" je ve filmu naprosto nesmyslná.. // Žádný "Lord Holmes", nýbrž Princ a princezna z Walesu. // Útok na tábor teroristů v Libyi provedli Francouzi, ne Britská SAS. // Útok na Cathy a Sally se odehrál jinak.. sice jen v detailech, ale zato úplně ve všech! Kromě toho, že to bylo na dálnici.. bravo! // A ten závěr.. OMG, ten závěr.. zjistěte si sami, budete se divit! _ _ _ Kniha bude mít navždy čestné místo v mé knihovně, tuhle sr**ku už ale nechci nikdy vidět.. ()

Elanornegra

Take thrillery Fordovi v 90. rokoch vyslovene sadli. Zaujimava zapletka s IRA. Sean Bean poriadny psychopat, ktory ale zas a znovu vo filme umrie, to uz je klasika, tempo pomalsie, zaverecne vyvrcholenie trosku nerealne, ale peknych 80% ()

Drslw

Pozrel som si to ešte raz a znižujem hodnotenie na 2. Dejovo nemastné-neslané, technologicky smiešne; no a zbytočne dlhé. ()

andydufrsn

Bohužel jsem nikdy od Clancyho nikdy nic nečet, jsem spíše příznivec pana Forsytha, ale filmy podle Clancyho románů jsem viděl asi všechny a všechny jsou super. Tenhle rozhodně není vyjímka! Promyšlenej příběh, přesně nadávkovaná dávka akce. Ford je taky dobře (tradičně) prostě super! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem patriot!" Jack Ryan 2: První ze dvou setkání s Jackem Ryanem v podání skvělého Harrisona Forda. Ten se tady připlete k atentátu na člena anglické královské rodiny a jeho smysl pro čest, pořádek a spravedlnost mu zavelí zasáhnout. Poté se sice stane hrdinou, protože plánovanou oběť zachrání, ale protože při tom zabije člena protivládní skupiny IRA, hrozí mu pomsta jejich členů. Nejvíc se chce mstít bratr zastřeleného Sean Bean. Celé to tedy přeroste v nelítostný boj dvou mužů aneb Ford vs. Bean. Není to ale moc akční a spíše se tady mluví než střílí. Nečekejte od toho tady nějakou velkou pecku. - 60%. ()

Sejkorka

70 % , 3,5 , DOLŮ 3* Musel jsem si stáhnout lepší verzi, protože závěr ve tmě byl v té první mkv nesrozumitelný. Ale ani z lepší verze jsem se nedozvěděl, jaké dítě se Jackovi a Cathy narodí. Je tady řada známých herců a nevedou si špatně : Harrison Ford standard, Anne Archer puuze povědomá, Sean Bean (šílený Irčan, později Boromir), Thora Birch (Americká krása), Samuel L. Jackson, Polly Walker (jedna z prvních větších rolí, později svůdná Římanka), James Earl Jones a prvotní brumbál Richard Harris. ()

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)