Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

Nickkk

Příběh je sice jednoduchý,ale za to záživný.Snadno se vcítíte do obou halvních postav ať už do namyšleného detektiva Alonsa nebo zelenáče Jakea a je jen ku prospěchu filmu,že je odďeluje barva kůže,jiný styl života a hlavně ten největší rozdíl a to jest ulice vs. kancelář... ()

popisek

No...Hodně hodnocení Denzela nevyzdvyhuje, já si zase myslim, že to lze považovat za velmi pěkný herecký výkon. Možná prototyp typické krimi, to však neznamená, že by se jednalo o film špatný. A co se týče Hawkeho jako vedlejší roli... Velmi málo co se dá vytknout ()

INsert

Ja som im to obom zozral. Hawkea ako prestraseneho zelenaca, v ktorom sa odohrava rozpor medzi tym, co robi a co by mal robit. Denzel coby policajt, ktoremu patri vsetko a na druhej strane, ktoremu ide o vsetko. Navodenie atmosfery americkeho "ghetta" bolo vydarene. Islo o iny pohlad na ulicu, ktory sa mi naozaj pacil. ()

CrashHP

Myslím si, že je to jedno z najlepších hereckých výkonov Ethana Hawka a v spolupráci s Denzelom Washingtonom mohlo jeho výkonu len pomôcť. Vynikajúci thriller, pri ktorom sa rozhodne človek nenudí. ()

sun.eagle

Dlouho mi film unikal, až jsem se na něj konečně podíval v TV. Nečekal jsem že to bude až takhle dobré. Není čas na nudu, tempo vás nenechá vydechnout a napětí postupně graduje až k závěrečnému rozuzlení. ()

Mirrabel

Na oscara to myslím nebylo, ale dobré krimi. Denzel se nakonec ukáže jako ten špatný, což divák nečeká, ale jeho role cvoka mu jde:) ()

whass

Druhý nejlepší film od Denzela.Jeho hlášky v tomto filmu mně opravdu dokázaly rozesmát.Ale už jaksi dopředu tušíte že ten Denzel je hroznej parchant.. jinak by mu přece nedával CRACK ne?No ale je to opravdu špičkový thriller kde se odehraje plno zvratů. ()

floppy4

Obaja hlavni predstavitelia to zahrali dobre ale celkovo ziadne delo... dalsi film co zapada do radu medzi policajne krimi rozpravajuci o podrazoch a korupcii v policii... hrozne zdlhave a trochu sterilne, trosku dynamickejsi dej by to chcelo a hlavne ma zabijaju sceny kde niekoho postrelia do riti a za 5 minut si veselo soferuje v aute =/ na toto som fakt alergicky aj ked to mozno nie je tazisko filmu. ()

margelle

Pre mna najsilnejsi moment v celom filme, Hoyt čaka pri stole so svojimi katmi na Alonza..Denzel nam v hlavnej ulohe predstavuje zaporneho hrdinu, ktory je naozaj grazel...evidentne si to uzival a dufam , ze ho v podobnej ulohe este uvidim. ()

jurijuri

Vyborny pohľad do sveta v ktorom je dolar alfou a omegou života. Veľmi slušne zvládnuté krimi v tak trochu netradičnom šate. Uznávam, že film má trochu pomalý rozjazd, ale vďaka bravúrnym výkonom oboch hlavných protagonistom som schopný mu to odpustiť. A postava Alonza je podľa na jednou z najlepších vo filmovej histórií. Napriek tomu, že v podstate ide o hlavného "záporáka" filmu, som mu celkom držal palce a aj mi ho bolo na konci ľúto. Bol to správny chlap, ktorý vo svojom živote vďaka svojej práci videľ toľko zla, až ho nakoniec pohltilo. Ale aj tak v ňom pretrvávalo niečo dobré. Ktovie, čo by sa s Hoyta stalo, keby prišiel k Alonzovi o mesiac skôr, predtým ako Alonzo visel prachy rusom. Každopádne ma myšlienka toho, že drobné ústupky v otázkach morálky ma môžu zviesť až na Alonzovu cestu dosť desí. Za ten pomalší rozjazd predsa len strhávam jednu hviezdu, lebo prvých tridsať minút bolo naozaj priveľmi uspávajúcich. ()

1990Jirik

Ať si říká kdo chce co chce mě se tahle hra na zlý poldy a zlý grázly strašně líbíla.Jakoby ten starší ukázal jak to doopravdy chodí, jak to je v reálném světě.. Prostředí gangů, važd a korupcí se mi náramně libílo, nehledě na to že film mě ani na minutu nenudil stále se tam něco dělo žádné hluché pasáže +skvělá hudba... K tomu si přičtěme výkony obou herců jak denzela tak Hawka a dalších nejmenovaných kteří měli vedlejší role a je to tu poprávu 5 hvězd... ()

Thimpu

Velice milé překvapení. Denzel Washington i Ethan Hawke se svých rolí ujali náramně. Jako správnému thrilleru nechybělo napětí, jako správnému krimi nechyběla velice povedená zápletka. Vždy se mi líbí filmy ukazující prostředí ghett a Antoine Fuqua ho velice hezky zachytil. Rozhodně jeho nejlepší film. Vlastní svět s vlastními pravidly, na který nakonec „všivák“ detektiv Alonzo doplatí. Určitě se nebojím dát pět hvězdiček – když mi ve filmu nic nechybí, není důvod, proč ho náležitě neohodnotit. ()

Lukinsons-

Vůbec jsem neměl tušení, co si to jdu pustit a byl jsem velice mile překvapen. Nejdřív jsem si říkal, že to bude ničím vynikajicím film o dvou poldech, ale od půlky filmu to nabere fakt "koule":D. Hodně silný dílo a člověk má u filmu takový vztek a cítí nenávist a zároveň i pochopení k postavě Allonza Harrise i když ten vztek a nenávist potom značně převládá. A silných scén je tam víc i když musím říct, že po skvělém rozjezdu a ještě lepší polovině filmu jsem čekal silnější konec. 85% ()

radek.896

Nebýt vynikajícího Denzela Washingtona, tak tento snímek hodně rychle zapadne do zapomnění! Je to výborná ukázka, jak probíhá život zkorumpovaného policisty. To vyustění, jak se postavilo celé ghetto na stranu Ethana mě dostalo! ()

LuccaS27

Bravo!Bravo!Bravo! Washington a Hawke to zahráli parááááááádně. Režie, no, rozhodně ji něco chybělo, ale příběh super a na oko to vypadalo jako drsná akční podívaná, po opětovném shlédnutí však sakra dobrej thriller. Námět parádní ve stylu: "Zločinci jsou i mezi policisty, je jen otázka času kdy budou zničeni." ()

prudas2

sem nadšen,tento film sem viděl už poněkolikáté,ale ted po cca 1.5 roku od posledního shlednutí jsem nadšen,musím dát plné hodnocení,dokonalé seznámení s postavami,pomalý rozjezd,az na vygradování na absolutní napětí a scény ktere se dnes už netočí/nemyslím kopirky/,***** ()

3mejdlo3

I přes to, že jsem tušila jak film dopadne, jsem pořád doufala, že se z Denzela stane hodnej policijat a fandila mu :-) Celkový dojem: Pěkný film, na který se ráda podívám znovu. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)