Reklama

Reklama

Hříchy pro pátera Knoxe

(seriál)
Československo, 1992, 9 h 53 min (Minutáž: 54–67 min)

Režie:

Dušan Klein

Předloha:

Josef Škvorecký (kniha)

Scénář:

Dušan Klein

Hrají:

Zlata Adamovská, Miroslava Pleštilová, Vladimír Dlouhý, Petr Kostka, Pavel Zedníček, Lucie Zedníčková, Jan Kanyza, Eugen Jegorov, Karel Heřmánek (více)
(další profese)

Epizody(10)

Na obrazovku České televize se vrací oblíbený seriál detektivních příběhů, v němž jeho autoři záměrně porušují některé z pravidel, na kterých podle pátera Knoxe stojí čistota detektivního žánru. Uvádět ho bude sám režisér Dušan Klein, autorem předlohy byl Josef Škvorecký. Při premiéře v roce 1992 se seriál vysílal živě a základní otázka byla tehdy soutěžní. Ale i při reprízách si diváci mohou vyzkoušet svůj postřeh, tentokrát nesoutěžně. Správnost své dedukce si pak mohou ověřit v závěru každé epizody. (Česká televize)

(více)

Recenze (134)

Véronique 

všechny recenze uživatele

Seriál není špatný, a i když působí tuctově (svým prostředím aj.), má docela dobrou "temnou" atmosféru. Ani Zlata Adamovská jako detektiv v sukních není špatná... Některé zápletky jsou lepší než jiné, a hádanka na konci každého dílu je také osvěžující. Ale docela se to táhne... A taková ta porevoluční pochmurnost na hodnocení určitě ubírá... 57% ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oba seriály s tématikou Hříchů mi přijdou jako hodně zajímavý a originální nápad, ovšem v obou je jedno velké ALE. Jak jsem zmiňoval v komentáři v Hříších pro diváky detektivek, daleko víc by se mi to líbilo, kdyby šlo jen o sledování stop, na základě kterých můžeme vydedukovat pachatele. Propojení bych tu vůbec nepotřeboval, nebo maximálně jen tak v postavách vyšetřujících detektivů. Ovšem postava hlavní hrdinky, která se účastní všech případů (náhodou dělá v kdejakým baru, kde se vždycky něco semele) a svou inteligencí předčí všechny profesionální detektivy, kteří by bez ní vraha nikdy nevypátrali, mě neskutečně štve i tady. Možná ještě víc než bývalá "první dáma" v druhém cyklu, která byla jenom unylá, nudná, do všeho se pletoucí. Adamovská oproti ní navíc není moc typ bohémské herečky, takže mnohokrát mi její přehrávání opilosti, rádoby cool hlášky a podobně přišly vyloženě směšné, zpívat možná umí o kapinku lépe (ale ten rozdíl v kvalitě je opravdu jen zanedbatelný). Takže kvůli hlavní hrdince opět jen za 3, jinak bych dal klidně o hvězdu víc. Je to škoda, protože jednotlivé případy jsou zajímavé a většinou promyšlené, představitelé detektivů a dalších účastníků příběhů hrají velice slušně (alespoň ve většině případů). Bohužel v obou těchto seriálech tyhle zajímavé případy trochu shazují postavy obou "průvodkyň" světem zločinu. ()

Reklama

Compadre 

všechny recenze uživatele

je jasný, že Dušan klein má hodně rád Raymonda Chandlera a jeho samotářského detektiva tvrďáka Phila Marlowa, ale Zlata Adamovská ať zpívá jak chce, jím prostě nebude. I kdyby lezla po barech, spala s kým chtěla a radila bůh ví kolika policistům, tak se jí to nepovede. Seriál je celkem zajímavý tím, že se snaží diváka okatě zapojit do hledání vraha (Kleinovo desatero pátera Knoxe), ale v podstatě je celý seriál hrozně průměrný a kolikrát i jaksi nedotažený... ()

akvidzerp 

všechny recenze uživatele

Těžká srdcovka. Když to běželo poprvé naživo, vždycky jsem se během hudby, která doprovázela desatero pátera Knoxe, strašně bála. Herci, pokud vím, hráli taky živě. Navíc to byla krásná interakce s divákem. Vždycky si vzpomenu na Martu Skarlandtovou, která živé přenosy moderovala, a dramaturga Václava Šaška. ()

Brejlil 

všechny recenze uživatele

Líbilo se mi to při premiéře. Protože to bylo vysíláno v přímém přenose, takže to bylo technicky dosti náročné a samozřejmě to ještě solidním způsobem zapojovalo diváky. Opakované reprízy samozřejmě toto kouzlo nemají a také dávají dostatek času pro hledání chyb. Jenže já mám rád i knižní předlohu a její shazování Knoxova desatera, takže celé čtyři hvězdy. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (16)

  • Vylosovaný vítěz tipovací soutěže se v následujícím díle vždy objevil v nějaké epizodní roli. (baxz)

Související novinky

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (více)

Reklama

Reklama