Hříchy pro pátera Knoxe (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1992, 9 h 53 min (Minutáž: 10x60 min)

Dušan Klein

Předloha:

Josef Škvorecký (kniha)

Zlata Adamovská, Miroslava Pleštilová, Vladimír Dlouhý, Petr Kostka, Pavel Zedníček, Lucie Bártová-Zedníčková, Jan Kanyza, Eugen Jegorov, Karel Heřmánek, Jana Švandová, Radoslav Brzobohatý, Luděk Kopřiva, Martin Zounar, Jan Přeučil, Evelyna Steimarová, Jana Šulcová, Jiří Bartoška, Marek Vašut, Veronika Freimanová, Jiřina Jirásková, Svatopluk Skopal, Viktor Preiss, Milena Steinmasslová, Jana Paulová, Jiří Štěpnička, Alois Švehlík, Josef Langmiler, Petra Martincová, Hana Maciuchová, Ondřej Havelka, Jaromír Hanzlík, Vladimír Marek, Pavel Kříž, David Matásek, Ljuba Krbová, Magdalena Reifová, Jiří Hein, Veronika Žilková, Michal Dlouhý, Valérie Zawadská, Martin Dejdar, Miluše Šplechtová, Bronislav Poloczek, Roman Skamene, Libuše Švormová, Alena Kreuzmannová, Vladimír Brabec, Dušan Klein, Svatopluk Matyáš, Hana Sršňová, Jana Drbohlavová, Gabriela Wilhelmová, Stanislava Bartošová, Milan Stehlík, Ivo Niederle, Miroslav Moravec, Kateřina Brožová, Zdeněk Žák, Jiří Ornest, Zuzana Geislerová, Jiří Schwarz, Vladislav Beneš, Michal Pešek, Soňa Novotná, Miloš Vávra, Carmen Mayerová, Jana Břežková, Lenka Jelínková, Jaroslava Obermaierová, Ladislav Potměšil, Otakar Brousek st., Vendula Křížová, Monika Kvasničková, Alexej Pyško, Viktor Vrabec, Ivan Vyskočil, Jiří Langmajer, Lenka Kořínková, Josef Nedorost, Rostislav Kuba, Věra Koktová, Otakar Brousek ml., Petr Jákl st., Stanislav Zindulka, Jan Teplý st., Petr Vacek, Vladimír Javorský, Stanislav Fišer, Jan Hrušínský, František Švihlík, Jan Hartl, Jaroslav Satoranský, Karel Bělohradský, Václav Postránecký, Oleg Reif, Gabriela Filippi, Petr Pospíchal, Eva Sitteová, Milan Hein, Klára Jirsáková, Veronika Gajerová, Alois Antal, Lada Jelínková

Myslím, že toto bol jeden z najoriginálnejších projektov československej televízie, špeciálne v rámci kriminálnych seriáovl. Jeho tvorcovia si zaslúžia veľké uznanie. Kedysi som na ňom dosť fičal, videl som ho asi tri krát, ale dnes by som sa už k nemu určite nevrátil. Proste tá móda počiatku 90tych rokov je už pomerne strašidelná a televíznosť projektu patrí medzi jeho slabšie stránky.(1.9.2012)

Seriál není špatný, a i když působí tuctově (svým prostředím aj.), má docela dobrou "temnou" atmosféru. Ani Zlata Adamovská jako detektiv v sukních není špatná... Některé zápletky jsou lepší než jiné, a hádanka na konci každého dílu je také osvěžující. Ale docela se to táhne... A taková ta porevoluční pochmurnost na hodnocení určitě ubírá... 57%(16.10.2010)

Dušan Klein se nezalekl živého vysílání a vyplatilo se. Příběhy natočené podle předlohy Josefa Škvoreckého měly kouzlo. Zlata Adamovská v roli barové zpěvačky Evy Adamové, která pomáhá rozřešit případy, byla půvabná. A písničky i hudba dokreslovaly pohodovou atmosféru. Občas cédéčko opráším. Jen mě mrzí, že jsem se nikdy nedovolal do studia, abych řekl správnou odpověď. Odměnou pro vylosované diváky bylo natáčení dalšího dílu.(8.7.2008)

je jasný, že Dušan klein má hodně rád Raymonda Chandlera a jeho samotářského detektiva tvrďáka Phila Marlowa, ale Zlata Adamovská ať zpívá jak chce, jím prostě nebude. I kdyby lezla po barech, spala s kým chtěla a radila bůh ví kolika policistům, tak se jí to nepovede. Seriál je celkem zajímavý tím, že se snaží diváka okatě zapojit do hledání vraha (Kleinovo desatero pátera Knoxe), ale v podstatě je celý seriál hrozně průměrný a kolikrát i jaksi nedotažený...(21.4.2008)

Jednotlivé epizody měly občas zajímavé zápletky, ale nejzajímavější na celém seriálu bylo to, že vlastně nutil diváka pozorně sledovat celý děj a ještě u toho myslet, aby se mohl alespoň pokusit identifikovat pachatele. Sice z celého projektu ještě tak trochu čiší televiznost inscenací z let osmdesátých, ale to není až tak na závadu. Vlastně jediné, co mě na tomhle experimentu skutečně iritovalo, byla hudební složka, a abych byl konkrétní, tak to byl zpěv Zlaty Adamovské. To jsou vážně všichni hluší, nebo si jen já myslím, že ta ženská neumí zpívat?(10.6.2003)