Hříchy pro pátera Knoxe (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1992, 9 h 53 min (Minutáž: 54–67 min)

Dušan Klein

Předloha:

Josef Škvorecký (kniha)

Dušan Klein

Zlata Adamovská, Miroslava Pleštilová, Vladimír Dlouhý, Petr Kostka, Pavel Zedníček, Lucie Zedníčková, Jan Kanyza, Eugen Jegorov, Karel Heřmánek, Jana Švandová, Radoslav Brzobohatý, Luděk Kopřiva, Martin Zounar, Jan Přeučil, Evelyna Steimarová, Jana Šulcová, Jiří Bartoška, Marek Vašut, Veronika Freimanová, Jiřina Jirásková, Svatopluk Skopal, Viktor Preiss, Milena Steinmasslová, Jana Paulová, Jiří Štěpnička, Alois Švehlík, Josef Langmiler, Petra Martincová, Hana Maciuchová, Ondřej Havelka, Jaromír Hanzlík, Vladimír Marek, Pavel Kříž, David Matásek, Ljuba Krbová, Magdalena Reifová, Jiří Hein, Veronika Žilková, Michal Dlouhý, Valérie Zawadská, Martin Dejdar, Miluše Šplechtová, Bronislav Poloczek, Roman Skamene, Libuše Švormová, Alena Kreuzmannová, Vladimír Brabec, Dušan Klein, Svatopluk Matyáš, Hana Sršňová, Jana Drbohlavová, Gabriela Wilhelmová, Stanislava Bartošová, Milan Stehlík, Ivo Niederle, Miroslav Moravec, Kateřina Brožová, Zdeněk Žák, Jiří Ornest, Zuzana Geislerová, Jiří Schwarz, Vladislav Beneš, Michal Pešek, Soňa Novotná, Miloš Vávra, Carmen Mayerová, Jana Břežková, Lenka Jelínková, Jaroslava Obermaierová, Ladislav Potměšil, Otakar Brousek st., Vendula Křížová, Monika Foris Kvasničková, Alexej Pyško, Viktor Vrabec, Ivan Vyskočil, Jiří Langmajer, Lenka Kořínková, Josef Nedorost, Rostislav Kuba, Věra Koktová, Otakar Brousek ml., Petr Jákl st., Stanislav Zindulka, Jan Teplý st., Petr Vacek, Vladimír Javorský, Stanislav Fišer, Jan Hrušínský, František Švihlík, Jan Hartl, Jaroslav Satoranský, Karel Bělohradský, Václav Postránecký, Oleg Reif, Gabriela Filippi, Petr Pospíchal, Eva Sitteová, Milan Hein, Klára Jirsáková, Veronika Gajerová, Alois Antal, Lada Jelínková
  • NinonL

Zapojení diváků do děje mi velmi připomnělo Bakaláře z let minulých. Diváci také psali a účastnili se jako zběsilí. Bakaláři ale bývali občas zajímaví. U tohoto seriálu jsem se tolik děsila, kdy se zase Dušan Klein objeví na obrazovce se svou zničující větou, že jsem se vůbec nemohla soustředit na děj.(27.8.2012)

Výborný detektivní cyklus, na kterém se mi asi nejvíce líbí vizuální a atmosférické odkazování na klasické "hard-boiled" kriminálky, přiznám se, že bych nevěřil, že se něco takového dá v lacině působících televizních kulisách natočit... Nejlepší režijní počin Dušana Kleina, kterému herecky kraluje spojovací článek všech epizod Zlata Adamovská, která krom tradičně skvěle zvládnutých partů potěšila i pěveckými vlohy (její zpěv se mi narozdíl od většiny zdejších komentujících opravdu líbí).(27.6.2010)

Věc, jejíž hodnota vězela především v onom prvním "naživo". S opakováním se zajímavost rapidně snižuje. přesto jako nápad udělat něco trochu jiného to mělo v době prvního vysílání svojí hodnotu a i naše rodina se pravidelně scházela, aby odhalovala pachatele. Počáteční díly jsou lepší než pozdější. P. S. Desatero krásně zparodovali v dobovém satirickém pořadu Subjektiv (nemíněn jeden z uživatelů, ale pořad typu Česká soda, ba možná i lepší, který zde ani nemá profil). Např.: Upíra nesmí hrát černoch. To není projev rasismu, ale v ponuré tmě hororu by nebyl vidět.(23.1.2015)

překombinované, trapný zpěv Adamovské a tanečníci, no, nejhorší ze všeho je ta děsivá česká inscenovanost - tak sakra je to divadelní záznam či co - i to svícení pekelný, jo, hollywood, všecko v ateliéru, ale jak......no, těch 60 min je dost, ale viděl jsem jeden díl 1,5 hod. to bylo víc, no, ale jinak se to snaží o nějakou dobovou aktuálnost, ale škoda, škoda, že to neni vymakanější.....divácká soutěž, to ani neřešim, to je pasé, takovejch věcí bylo víc, ale přecijen...už by to asi vzkřísit nešlo...(8.6.2012)

Těžká srdcovka. Když to běželo poprvé naživo, vždycky jsem se během hudby, která doprovázela desatero pátera Knoxe, strašně bála. Herci, pokud vím, hráli taky živě. Navíc to byla krásná interakce s divákem. Vždycky si vzpomenu na Martu Skarlandtovou, která živé přenosy moderovala, a dramaturga Václava Šaška.(9.5.2020)