poster

Hříchy pro pátera Knoxe (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Československo, 1992, 9 h 53 min (Minutáž: 10x60 min)

Režie:

Dušan Klein

Předloha:

Josef Škvorecký (kniha)

Hrají:

Zlata Adamovská, Miroslava Pleštilová, Vladimír Dlouhý, Petr Kostka, Pavel Zedníček, Lucie Bártová-Zedníčková, Jan Kanyza, Eugen Jegorov, Karel Heřmánek, Jana Švandová, Radoslav Brzobohatý, Luděk Kopřiva, Martin Zounar, Jan Přeučil, Evelyna Steimarová, Jana Šulcová, Jiří Bartoška, Marek Vašut, Veronika Freimanová, Jiřina Jirásková, Svatopluk Skopal, Viktor Preiss, Milena Steinmasslová, Jana Paulová, Jiří Štěpnička, Alois Švehlík, Josef Langmiler, Petra Martincová, Hana Maciuchová, Ondřej Havelka, Jaromír Hanzlík, Vladimír Marek, Pavel Kříž, David Matásek, Ljuba Krbová, Magdalena Reifová, Jiří Hein, Veronika Žilková, Michal Dlouhý, Valérie Zawadská, Martin Dejdar, Miluše Šplechtová, Bronislav Poloczek, Roman Skamene, Libuše Švormová, Alena Kreuzmannová, Vladimír Brabec, Dušan Klein, Svatopluk Matyáš, Hana Sršňová, Jana Drbohlavová, Gabriela Wilhelmová, Stanislava Bartošová, Milan Stehlík, Ivo Niederle, Miroslav Moravec, Kateřina Brožová, Zdeněk Žák, Jiří Ornest, Zuzana Geislerová, Jiří Schwarz, Vladislav Beneš, Michal Pešek, Soňa Novotná, Miloš Vávra, Carmen Mayerová, Jana Břežková, Lenka Jelínková, Jaroslava Obermaierová, Ladislav Potměšil, Otakar Brousek st., Vendula Křížová, Monika Kvasničková, Alexej Pyško, Viktor Vrabec, Ivan Vyskočil, Jiří Langmajer, Lenka Kořínková, Josef Nedorost, Rostislav Kuba, Věra Koktová, Otakar Brousek ml., Petr Jákl st., Stanislav Zindulka, Jan Teplý st., Petr Vacek, Vladimír Javorský, Stanislav Fišer, Jan Hrušínský, František Švihlík, Jan Hartl, Jaroslav Satoranský, Karel Bělohradský, Václav Postránecký, Oleg Reif, Gabriela Filippi, Petr Pospíchal, Eva Sitteová, Milan Hein, Klára Jirsáková, Veronika Gajerová, Alois Antal, Lada Jelínková
(další profese)
 • triatlet
  *****

  Dušan Klein se nezalekl živého vysílání a vyplatilo se. Příběhy natočené podle předlohy Josefa Škvoreckého měly kouzlo. Zlata Adamovská v roli barové zpěvačky Evy Adamové, která pomáhá rozřešit případy, byla půvabná. A písničky i hudba dokreslovaly pohodovou atmosféru. Občas cédéčko opráším. Jen mě mrzí, že jsem se nikdy nedovolal do studia, abych řekl správnou odpověď. Odměnou pro vylosované diváky bylo natáčení dalšího dílu.(8.7.2008)

 • giacobbe
  odpad!

  S ohledem na dobu a způsob vzniku- živé natáčení , určitě pozoruhodný seriál a divák najde omluvu i pro místy toporné výkony herců. ... Upřímě řečeno zápletky některých příběhů jsou mírně ,,jednoduché" a nebýt podepsané Škvoreckého jménem nevyšly by ani v časopise. Nejvíc seriálu uškodilo jeho příliš časté reprízování, při sedmé repríze pane Kleine v ,,krátké pauze kterou vyplní písnička a nejdůležitější momenty příběhu......" diváci nemusí přemýšlet kdo je vrah, ale která tetička tlačenka Vám prosadila opětovné vysílání. Přes výše uvedenou přísnou kritiku za první shlédnutí určitě stojí. 9.5.2010 : Do trezoru s tím, nejméně na 10 let !! Ani večerníček o Rákosníčkovi neopakují tak často. Měním hohnocení z hvězdičky na odpad.(27.10.2009)

 • ihonzik
  ***

  originální nápad detektivního seriálu, kterému na kvalitě přidává atmosféra živého vysílání a ubírá příšerná ateliérová stylizace, odpuzující herecké výkony (např. Martin Zounar v prvním díle série) a často dost trapné vtipy. Kdyby se Hříchy pro pátera Knoxe točily dnes a ne v neodemokratické televizní euforii, mohlo to dopadnout lépe. Za nápad ****, jinak je to na **.(12.4.2004)

 • rakovnik
  ***

  Ve své době bomba, s odstupem celkem slušný seriál s výbornou Zlatou Adamovskou v hlavní roli. Její postava zpěvačky, která má ráda cigarety, alkohol a muže, je v našem seriálovém prostředí průkopnická. V ostatních rolích vidíme celou plejádu našich nejlepších herců, což se dnes již neuvidí. Na druhou stranu mi ale vadí příliš televizní - studiové zpracování. No a vraha jsem já téměř nikdy neodhalil :-)(11.4.2012)

 • Véronique
  ***

  Seriál není špatný, a i když působí tuctově (svým prostředím aj.), má docela dobrou "temnou" atmosféru. Ani Zlata Adamovská jako detektiv v sukních není špatná... Některé zápletky jsou lepší než jiné, a hádanka na konci každého dílu je také osvěžující. Ale docela se to táhne... A taková ta porevoluční pochmurnost na hodnocení určitě ubírá... 57%(16.10.2010)

 • - Během jednoho dílu měla Zlata Adamovská pod šaty umístěný přístroj, který ukazoval zátěž organismu. Lékářům vyšel v testu stres a námaha podobná osmihodinové práci horníka. (M.B)

 • - Seriál má pokračování Hříchy pro diváky detektivek.. To už se ale nevysílalo živě. (BLStryker)

 • - Seriál se vysílal živě a diváci na konci každého dílu tipovali pachatele a zároveň pravidlo, které bylo porušeno. Ani samotní herci nevěděli, jak celý případ dopadne. To jim režie prozradila pokaždé až v přestávce před posledním výstupem. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace