gootchy

Dlouho jsem hledal nějaký fakt dobrý film o čachrování s časem a prolínání časových rovin. Jistěže Zpátky do budoucnosti je boží, ale já jsem hledal nějakou novinku. Něco co na to jde jinak a přesto dobře. A v tomhle jsem to něco našel. Úvodní scéna je napínavá a mě jakožto bývalému členu SDH se námět s hasičema moc zamlouval:) Jenom jsem čekal, s čím se režisér vytasí v dalším záběru. K vyobrazení a funkčnosti tajemné barevné mlhoviny je třeba být trošku tolerantní, ale jestli tomu dáte šanci, bohatě se vám to odmění. Dle mého názoru je Caviezel podstatně lepší než Quaid, ten působí jakoby nejistě. Ale herecké výkony nejsou v tomhle případě to nejpodstatnější. Hlavní je vykreslení dvou časových rovin, srozumitelné přeskakování a v neposlední řadě ono magické propojení mezi nimi skrze starou vysílačku. To skýtá skutečně velký potenciál pro scénář, který je vytěžen skoro do maxima. ()

Darkslayer

Filmy podobného razenia mám veľmi rád (ovšem ak sú kvalitne spracované, čo v tomto prípade platí). O čo menej je film známy a lákavý, o to viac prekvapí. Atmosferá je veľmi dobre vystavaná. Postupom času pribúda aj napätie, hlavne ak film obsahuje len málo predvídateľnosti. Práca s časopriestorovými rovinami je na vysokej úrovni, pokiaľ sa v tom človek nevŕta, nenájde väčšie logické nezrovnalosti. Taktiež dobrý scenár a solídne herecké výkony robia z tohto snímku obstojného zástupcu danej odnože sci-fi žánru. Byť koniec trochu viac vyladený (možno nie až tak sladený) šiel by som aj na 5*, ale na druhú stranu prečo by sa obačas "hrátky s časom" nemohli skončiť zdarile :)). 85% ()

Relli

Hrátky s časem jsou vždycky dost ošemetné téma. U Frekvence jsem byl proto příjemně překvapený propracovaností příběhu, a přesto, že konec mi v časových rošádách moc nesedl, hodnotím plným počtem už jen fakt, jak mě snímek skoro ihned vtáhl do děje a nepustil až do konce. Palec nahoru ()

Mbeast

Nakonec to nebylo vůbec tak špatné jak jsem (nehledě na hodnocení) po začátku filmu čekal. Caviezel sice pravda nějak extra hereckého umu nepobral, ale aspoň je sympaťák, začínám ho mít čím dál tím raďeji. Quaid podal svůj herecký standart. Film je tak přesně na hranici 3/4*. Tři jsou až příliš málo, 4 zase příliš. Ale proč se nepřiklonit k tomu vyššímu hodnocení, film si to za nápad a atmosféru zaslouží více. ()

agassi68

Kvantoví fyzici síce prevracajú oči, no divácky sú cesty časom nesmierne príťažlivé. Dennis Quaid a Jim Caviezel to bez problémov ťahajú za správny koniec. A dokonca sa aj podobajú :) Inteligentne spracovaná téma časovej slučky, tentokrát bez fyzického cestovania. ()

char_t

Původně jsem chtěl dát jen tři, hrátky s časovým paradoxem nemám rád, ale za to, že jsem konec uhádl teprve 10 minut předem, tu jednu ještě přidám :) ()

Rokle

Těžko budete hledat inteligentnější konverzační sci-fi. Momenty, kdy spolu mluví otec a syn, jsou napínavější než akční honičky. Třikrát škoda závěru. ()

lasonic

Tento film som videl kedysi davno, este na videu, vobec som si ho nepamatal, preto ma potesilo, ze som si mohol tento film pripomenut prostrednictvom televizie. Obsah filmu ma velmi zaujal. Nedokazal by som od tohoto filmu odist ani na WC, pretoze by som sa bal, ze pridem o nejaku dolezitu malickost, ktora bude spojena s pointou filmu. Aj ked su vo filme nejake tie logicke diery, vobec mi to v tomto pripade nevadilo. ()

Rockerman

Asi by každý bral mít ještě druhý pokus, když ten první nevyšel. Zvolíme si cestu a ta se ukáže býti špatnou. Co kdybychom se mohli vrátit a zvolit jinou, tu správnou cestu? Tak o tom to zhruba je. Filmy, kde se ze současnosti dala pozměnit minulost, už tady byly. Syn může pozměnit minulost a tím zachránit otce před uhořením. To by přece udělal každý. Neuvědomuje si však, že tím mění osudy i dalších lidí kolem a tím jim způsobuje velké problémy. Je to zajímavý film, ale pro mě už toho pozměňování bylo příliš. No a ten závěr se už vůbec nepovedl. Čekal jsem něco jako, že každý máme jen jeden život, jeden pokus a jeden osud. Takový happy-end jsem ale vážně nečekal. 3 a půl * ()

Akana

Pohrávání si s časovou smyčkou ve filmu je stejně oblíbené jako zrádné. Logika je vždycky děravá, jen jde o to jak moc. Frekvence má těch otvorů tak akorát aby se úplně nepotopila. Nad hladinou jí drží ještě příjemné obsazení a neokázalost. Vkusné i docela napínavé sci-fi. 70% ()

GOREGASM

Na papíře na vás Frekvence dojem neudělá, pokud ji ovšem věnujete svých 114 minut, rozhodně nebudete litovat. Gregory Hob(l)it totiž není žádné ořezávátko (Primal Fear, Fallen) a i s na první pohled ne zrovna extrovním castingem (Quaid i Caviezel naprosto funkční), dokáže v rámci kvalitně napsaného a chytrého časoprostorového nejprve rodinného dramatu, následně hodně spádovitého thrilleru, chytnout za divácký límec a nepustit. Nevyhnutelný happy end je sice cítit na sto honů, ale rozhodně to nebolí tak jako dostat dávku z brokovnice (hlavní záporák by mohl vyprávět). 80% ()

dave14

Jim Caviezel se mi úspěšně dostává pod kůži. V Person of Interest mě zaujal jako nekompromisní badass a když jsem se dostal k tomuhle filmu, věděl jsem, že mě nezklame. A nezklamal! Skvěle vyprávěnej příběh, skvělý duo Quaid-Caviezel + moje oblíbená Elizabeth Mitchel (a.k.a. Juliet z Lost:) ) výborná hudba od Kamena a příjemnej konec. Happy end mi v tomhle případě ani trochu nevadí. Kdyby měl tenhle film tři alternativní konce jako Butterfly Effect, bylo by to možná ještě lepší, ale i tak v rámci sci-fi je tohle absolutní špička. ()

MickeyStuma

Velmi nápaditý sci-fi příběh s krimi zápletkou, kde se zasahuje v minulosti ku prospěchu budoucna. Venku polární zář a pomocí rádiových vln se lze spojit s dobou o třicet let zpátky. ´Frekvence´ je plynulý svěží film se strhující zápletkou, je dobře promyšlený a v podstatě má vědecký základ. Ale to už by bylo pro mnohé dosti složité. Žánrově se to přes sci-fi pohybuje od dramatu přes thriller až k akci a kupodivu se to vzájemně dobře doplňuje. Děj je krásný a v mnoha ohledech dojemný. Vztah syna s otcem a naopak takto žánrově nebyl dlouho napsán. Dennis Quaid a James Caviezel tu v rolích otce a syna předvedli úctyhodný herecký výkon. ()

Wallis3

Málokdy se narazí na takovej do detailů vykreslenej příběh. Dlouho se mi tento film vyhýbal, ale stál za to. Možná se bude zdát, že atmosféra není natolik vygradovaná, ale proplétání minulosti a budoucna skrze stařičkou vysílačku mělo své kouzlo. ()

kkarx

Mně se na tom hrozně líbí jak starosvětský je natočený. Dýchá z toho atmosféra, kterou většina novějších filmů nedokáže vykouzlit. ()

kwejgaar

první polovina je naprosto skvělá, ale pak se to zvrhne k nezajimavézávěrečné části...škoda jinak bych hodnotil 5* ()

Cruchot

Téma cest do minulosti a hrátek s časem je, zdá se, nevyčerpatelné. A je příjemné zjistit, že se dají vymyslet ještě nové originální prvky, jako v případě tohoto filmu. Dalo by se dlouze diskutovat, jestli - alespoň teoreticky - může všechno takhle fungovat a určitě by se daly nalézt logické díry ve scénáři a celém příběhu, ale podívaná je to věru zajímavá. Velmi příjemný a zábavný film. Kdo z nás by nechtěl dostat možnost změnit alespoň jednu věc v minulosti nebo přinejmenším pokecat se svým již dávno zesnulým příbuzným? ()