Série(3) / Epizody(18)

Ichabod

Po třech shlédnutích všech tří sezón můžu s klidem říct, že tohle je nejvtipnější BritCom a dost možná komediální dílo vůbec... Lepší jak Pythoni, lepší jak Trpaslík a těžce válcuje i nejlepší momenty z IT Crowd. Dylan Moran je Bůh. ()

Evandulik

Milujem suchý anglický humor. Predajňa kníh je fajn nápad, podľa mňa. Niektoré diely sú poslabšie, ale niektoré sú bezchybné. Asi pre každého známy koniec týždňa, kedy to treba roztočiť= piatoček, neschopnosť žiť až príliš zdravým životným štýlom, nevydarená dovolenka, deň strávený s rodičmi sú situácie ako vystrihnuté zo života a preto sú neskutočne komické. Večne neurotický Bernard je niekedy mierne iritujúci, zato Manny je vždy geniálny. Občas by som ubrala množstvo chľastu a cigariet, ale inak veľmi pozerateľné. U mňa 80%. ()

Ravi

Další britská specialita s pouhými 3 až 4 lidmi za díl, která má tolik osobitý a svérázný humor, že si seriál buď oblíbíte nebo se Vám líbit nebude. Mě se líbí a nevidím na něm chybu. 100% = 5/5 Všichni tři hlavní aktéři jsou v podstatě šílenci. ()

Koryntos

V současnosti můj nejoblíbenější seriál, přesto chápu, že hodně lidem tento druh humoru nemusí být sympatický. Osobně mám ráda britský humor a mám ráda také ironii. Takže Black Books, je přesně šálek mojí kávy. Nevím, jestli vznikla dabovaná verze. Mám ráda originál s českými titulky, ale docela by mě zajímalo, kdo tomuto trojlístku propůjčí své hlasy. Navíc, koho se dá obdivovat víc než arogantního, krutého, podlého lháře a nejhoršího bastarda Bernarda. Nejoblíbenější díly: 1.) Elephant and Hens 2.) The Big Lockout 3.) Grapes of Wrath 4.) The Entertainer 5.) Travel- writer 6.) Cooking The Books ()

mcleod

Výborný antikariérní seriál v nejlepších tradicích britského humoru. Ve chvíli, kdy už jsem měl pocit, že časy Monty Pythonů odvál čas a s ním i to nejlepší z britského humoru, objevil se Graham Linehan. Ir, který ukázal Britům, že se dají stále dělat výborné komedie v jejich stylu... Father Ted, Big Train, Black Books, IT Crowd... i s příjemným vysmátím se všem lidem, jejichž hlavním životním cílem je kariéra. V případě Black Books se spojil s výborným komikem Dylanem Moranem a vznikl tak nezapomenutelný sitcom... zřejmě to nejlepší, co v tomto žánru za poslední roky vzniklo. Sitcom, který mi asi dokonce dokázal vnuknout sen o vlastním antikvariátu :-) http://www.youtube.com/watch?v=N5Yrd5YK2H4 ()

Scar

Je samozrejmé, že takto absurdný humor nemôže sadnúť každému. Dokonca nemôžem písať ani ódy na herecké výkony, či sympatické hlavé postavy. Ako si mám teda vyložiť, že ma tento seriál nesmierne baví? Sú to prepracované charaktery a z nich vyplývajúce vtípky, čo robia tento seriál výnimočným. Koho si získa prvá časť, toho už nepustí celý seriál. ()

Myrreczech

Už jsem to s Black Books zkusil někdy před 6 lety a byl jsem velmi zklamaný trapností tohoto seriálu. Letos během seriálové přestávky jsem tomu však dal druhou šanci a nedokážu si to vysvětlit jinak, než že jsem přišel těm Britům za těch pár let na chuť, protože takovou porci zábavy a vtipu jsem už dlouho nezažil. Co díl to perla. ()

Roseinka

Mám ráda anglický humor, ale v tomto případě mi nesedí. Bohužel. Všechny díly jsem viděla dvakrát. Občas výtlem, ale většinou mi to připadá tak absurdní, že to není ani vtipný. Některý díly jsou lepší, některý slabší. Hodně slabá 4 (ale manžel by mi neodpustil, kdybych dala 3 :D). ()

vyfuk

Humor Dylana Morana je pro mě hodně zvláštní. Někdy mám chuť se smát jako blázen a jindy si říkám, co se to sakra děje. Nyní ale můžeme koukat na čistě jeho plně charakterový počin. A celkově vzato všechny tyto (troufám si říct až bohužel) jenom tři série u mě proběhly dobře. Kultovní řekl bych. Spousty skvělých scén i vtipných hlášek. Někdy bizarní, ale co ne že? ()

silent cut

Ty si teď vaříš čaj? Celý britský impérium bylo založený na čaji! No a podívej kde skončilo... (Lock, Stock & 2 Smoking Black Books) ...jak skončilo? Točí ty nejlepší komediální série... ()

P1tr

Pro mě o něco slabší než tvůrcovo IT Crowd, ovšem i Black Books nabízí povětšinou neocenitelný britský humor. Bohužel některé díly ztrácejí na kvalitě oproti zbytku, nicméně těch pár vyjímek zapadne v mozaice hrubého a cynického humoru Bernarda Blacka a jeho dlouhovlasém sluhovy Mannym. Silná dvojika, která má charakter a odvahu vás bavit. ()

Gunslinger

Zo začiatku som bol dosť sklamaný, pretože som očakával niečo ako "IT" ak nie lepšie.. Cez to postupom času (a epizód) som si postavy veľmi obľúbil (obzvlášť večne ožratého Bernarda a jeho sarkastický humor) a uvažujem o tom, že si tie tri série zopáknem :).. update: zopánkuté ()

Philoun1

Na britské sitcomy prostě nic nemá. A Black books patří mezi nejlepší. Pořád s kámošema kecáme o ,,dobrodružství" nevrlého Bernarda a ulítlého Mannyho. ()