Série(3) / Epizody(18)

Ydrosten

Perfektní seriál. Bill Bailey , je nedoceněný frajer a hrát může v čemkoliv a pokaždé bude perfektní. Zasloužené 4* Na seriál z knihovního prostředí o kterém by každý čekal že bude blbej až hrůza , se povedl dokonale vyvrátit veškeré řeči o tom že seriál musí být takový a takový jinak nebude fungovat. ()

Tom44zKA

"-Well to be honest, after absolutely years of smoking and drinking, you do sometimes look at yourself and think... -Yep. -You know, just sometimes, in between the first cigarette with coffee in the morning to that 400th glass of cornershop piss at 3am, you do sometimes look at yourself and think... -Yep. [holiding glass of wine, blowing out cigarette smoke and grinning] -This is fantastic. I'm in heaven.'" ()

Evander

Black Books hrozně sráží obrovské množství hluchých míst. Při tak nízkém počtu dílů a krátké stopáži bych čekal daleko vyšší úroveň. No a upřímně mě vůbec nesednul ani výběr ústřední trojice. Když vezmu v potaz několik skvělých vtipů a scén vyjde mi to přibližně na průměr. ()

John8

Zbožňuji tenhle seriál. A každý kdo někdy aspoň na chvíli pracoval za pokladnou ví jak jednoduché je začít nenávidět vlastního zákazníka, a mrzutý Ir Bernard má pro takovéto netvory vždy připravenou tu správnou odpověď a stejně jako u Gilmorových Děvčat, si i zde prostě rád sednu a sleduji jak slovně smaží jednu oběť za druhou. ()

dj.kouba

Tento britský sitcom jsem opomíjel opravdu hodně dlouhou dobu, až se k němu dostal o letošních svátcích vánočních. Při hodnocení budu jen velice stručný. Bernard Black je neskutečný týpek, u mě strčil do kapsy všechny osobnosti typu Barney, či Hank Moody. Co mě však dostalo nejvíce, je jeho mimika a "ksichty" u jednotlivých situací (konec e01s01 jsem si musel dát několikrát a pokaždé jsem dostal záchvat smíchu :)). Každopádně i charaktery ostatních herců jsou skvěle vykresleny, plus mě potěšila přítomnost klasických britských stálic (Pegg, Frost, Freeman). ()

GOREGASM

1. série - ***** (95%) Nihilisticky černohumorná britská klasika. Lepší čtyřsloví mne pro tuhle knihkupeckou odyseu Dylana Morana nenapadá. Většího bastarda za prodejním pultem jste prostě neviděli, a když k němu nakopnete prvoligové nemehlo jménem Manny (Bill Bailey) dojde k bezvýchodně třaskavé reakci ve vaší bránici. Kontrast vesmírem neposkvrněného Mannyho a upřímného hulváta Bernarda pohání neúnavně každou epizodu. A když se k nim přidá vztahy frustrovaná Fran a sem tam tehdy ještě neznámá tvář britské komedie (Nick Frost, Martin Freeman), máme na světě další britskou klasiku. 2. série - ***** (100%) Druhá série se svou vysokou kvalitou od první moc neliší, ale dovolím si říct, že je vyrovnanější a bez slabých míst. Manny je ultimátní tele a Bernard pije, kouří a sekýruje všechny okolo s takovým nadšením, že bych málem zapomněl na Fran, která dostává mnohem lepší hlášky a její exkurze do jedné nejmenované kanceláře a kolega, který si nonstop hraje s koulema, nemají chybu. 3. série - ***** (90%) Úvodní epizoda se Simonem Peggem nastaví laťku proklatě vysoko a ta se daří udržet až téměř do konce. Poslední epizoda evidentně nebyla plánována jako poslední a je škoda, že tak skvělý seriál nemá plánované ukončení, ale i tak je to fajnšmekrovsky osobitá osmnáctidílná taškařice. ()

Raziel_cz

Jeden z nejlepších sitcomů s jedněmi z nejlepších komiků. Dylan Moran je bůh a Bill Bailey masér, ačkoliv hraje postavu hluboce pod svým intelektem. Jenom škoda, že třetí série zavedla absurdní vizuální humor, který se stylem úplně nesnese s původním laděním. Ale i tak mě napadá jen málo seriálů, co by mi zničilo bránici razantněji. ()

gombarix

Kouzelně bizarní trojice loserů přebývající v knihkupectví připomínajícím poctivý studentský privát. Nebýt slabší 2. série, kde mi vadila přílišná nesmyslnost "zápletek", neváhal bych s plným hodnocením. Místy bylo opravdu nebezpečné u toho jíst. :) A chválím český Fénix ProDabing; zkusil jsem pro srovnání i originál s titulky, ale rozdíl nebyl podstatný. 90 % - - - Fran (Tamsin Greig je víc než důstojná nástupkyně Eleanor Bronové) nosí asi ve třech dílech lehounké brýle. ()

montongery

Synonymum a kořeny anglického suchého humoru na filmovém plátně (samozřejmě po Monthy Python). A inspirace pro mnoho jiných podobných sitcomů (jak v Anglii, tak v Čr jako např. Comeback, IT Crowds atd.). ()

GMVajgl

Vtipně a chytře napsaný seriál, který je někdy tak výstižný, až běhá mráz po zádech, ale někdy zas jako by ztrácel dech a vatovatěl. Humor je převážně založen na nezdravých vztazích protagonistů - v hlavní roli narcismus a alkoholismus. ()

Blaogranas

Mám rád britskej humor i jejich sitcomy, ale tenhle není nijak okouzlující. Jo, určitě se na něj dá dívat a někdy se člověk i zasměje, ale už se k němu nevrátím. Pokud se na Bernarda podívá člověk žijící v realitě, tak mu asi bude na zvracení, pokud ho bude brát s nadhledem, je to přesně na 3*. ()

illy.cz

Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude nějaký ,,britcom" bavit víc než It Crowd, ale stalo se a nutno říct, že Black Books jsou ještě tak o třídu lepší a zábavnější. Dylan Moran je v současné době se Simonem Peggem jasně nejlepší britský komik a za pozornost určitě stojí taky jeho stand-up show s názvem Monster. ()

K.a.r.i.n

Skinheads! Perfect!! Bernard Black jako nejsympatičtější protivný Ir na světě a Manny jako jeho věrný poskok vás zaručeně pobaví. Nejlepší díly jsou (kupodivu) ten první a pak samozřejmě Graps of Wraith. ()

Leoric

Graham Lineham na hrad! Vždy jsem si říkal, že Black Books je decentní humor pro intelektuály, leč pravý opak je pravdou! Šéf svého knihkupectví nesnáší své zákazníky, ba dokonce svého jediného zaměstnance, který je rozhodně nejkrásnějším mužem z celého seriálového světa. Spojení českého vypelíchaného bigbíťáka s teatrálními gesty a imidžem Dona Juana je zkrátka smrtelná kombinace. Celou trojici zdatně doplňuje Fran, která by ráda našla chlapce, avšak nic není tak jednoduché, pokud je člověk sociálně nepřizpůsobivý. Celý seriál mne až do konce třetí série nezačal nudit, tradiční britské suchařiny jsou okořeněny místy až Monty Pythonovsky absurdními situacemi, ze kterých mívám takové záchavaty, při nichž se nejde ani smát. Zkrátka, Linehamův rukopis je nezaměnitelný, jedinečný a díky bohu za tento seriál, protože již přímou cestou vede ku svému nejvyspělejšímu dítku, IT Crowd. ()

Tryman

Povedený sitcom, ve kterém vás bude bavit hlavně osobité charisma Bernarda Blacka. Přesto má seriál i slabé stránky, ale co nemá. Pokud jste stejně jako já milovníky britského humoru, Black Books by jste neměli vynechat. ()