Reklama

Reklama

Upíří akademie

(seriál)
Trailer

Epizody(10)

Kříženec upíra a člověka Rose a upíří královská dcera Lissa překonávají palácovou politiku a společenský útlak prostřednictvím přátelství, zatímco se snaží rozhodnout o své budoucnosti. (SkyShowtime)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

momomoo22 odpad!

všechny recenze uživatele

Tak som sa potešila,že sa zas natočí Upirska akademia po  tom čo filmové  pokracovanie nebolo. Mne sa filmové spracovanie páčilo. Ale bohužiaľ, dnešná doba, kde nemôže byť  knižné osadenstvo celé aké je, ak tam nie je niekto čierny. Takže z hlavnej postavy, ktorá bola polovičná Turkina (čo  nestačilo) je v seriály iná rasa. A samozrejme aj iné postavy sú  iné oproti knihe.  Takže zas sa niečo  úspešne zobralo a zmenilo sa to do seriálu  a tak, že  pokračovanie  to mat nebude. Pleck je zlá režisérka, ktorej sa tak vydaril začiatok  Upirskych dennikov, ale ostatné  nie...Takže  seriál sa nevydaril..... ()

incognito 

všechny recenze uživatele

Co je horší než nepovedená knižní adaptace? Dvě nepovedené knižní adaptace. A bohužel Vampýrská akademie už dvě takové má. Jeden film a jeden seriál. Zásahy do děje jsou nelogické. Casting se opravdu nepovedl. CGI je tak na úrovni seriálu Xena před více než 20ti lety... Existuje důvod proč by se na to měl někdo dívat? NE! ()

Reklama

andalin 

všechny recenze uživatele

Srdíčko mi zaplesalo blahem, když se oznámil nový seriál založený na knihách, které jsem hltala na střední. Pokud se povznesu nad to, že se jedná o upíry, teenagery a velice povrchní americké hodnoty, seriál mě vlastně dost bavil. Postavy se chovaly, jak měly. Příběh byl sice pozměněn, ale ve většině případech mi to nevadilo. Za jednu sezónu toho stihli shrnout hodně. Je mi líto, že další sezóny nebudou, protože Adrian nedostal v té první moc prostoru a těšila jsem se na Rose a Sydney, které se potkají až v pozdějších knížkách. Long story short, pokud vám není 15 nebo pokud jste jako já nežrali knižní předlohu, bavit vás to nejspíš nebude. Mě seriál ale příjemně překvapil a něco takového jsem si představovala, byť bych byla radši, kdyby to bylo temnější a vtipnější. ()

Ayush 

všechny recenze uživatele

Asi jako zbytek čtenářů knižní předlohy nemohu jinak, než říci, že je to velké zklamání. Po filmové adaptaci z roku 2014 jsem raději neměla žádná očekávání, ale i přesto to bylo horší než co jsem si představovala. Počínaje obsazením až po podivnou dějovou linii, tato série se může zařadit hned vedle Mortal Instruments, které dopadly podobně bídně. Jediný, kdo mi přišel alespoň jakž takž vhodně obsazen je představitel Dimitrije. No, asi je načase se smířit s tím, že teenagerství nadobro odzvonilo a bude lepší ponechat si vzpomínky na knihy. ()

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.série nového seriálu od Julie Plec nám přináší rozšířený příběh původně započatý filmovou adaptací. Ukazuje nám Moroje, vládnoucí rasu nadpřirozeného světa, kde mohou žít stranou od lidí, a Dhampýry, ti, kteří je chrání. Strigojové totiž představují zlo, jemuž se nikde nikdo nevyhne. A právě v době, kdy se příběh odehrává, hrozí, že temnota prosákne na povrch a zbaví je svobod (...). Dál nebudu prozrazovat, jen dám svůj názor. POZOR, SPOILERY: Na rozdíl od Upířích deníků, The Originals a Odkazu zde máme pohled na jinou formu upírů, než na které jsme bývali zvyklí. Máme zde příběh plný královského luxusu, intrik, ale též zklamání a hrozeb, ponižování podřadných, a co především (v moderní době), řešení romantické lásky nikoli už jen heterosexuální. Zlo nepředstavuje Katherine, případně Marcel nebo Necromancer, ale jiná upíří rasa. To, co zůstává stejné, je vzhled hlavní hrdinky. Elena, Hayley a Hope mají tytéž stejné nevinné roztomilé pohledy jako má Lissa. Bohužel, s přibývajícím časem jaksi nápaditost a napětí kolísá, nyní spíše klesá. Upíří deníky? Perfektní, ale trochu slabší. Originals? Úžasné. Odkaz? Perfektní, ale slabší. Toto? Průměr. Plusy: Lissa je velice sympatická, s Rose tvoří dobrou dvojici. Rose a Dimitromu to sluší též, stejně jako Meredith a Mie. Mínusy: Rose je sama o sobě celkem tvrdohlavou, bezduchou a za vším si jdoucí osobností, která potřebuje vždy někoho, ke komu by se mohla přidat, jinak ztrácí jako postava na důležitosti. Dimitrij totéž. Bez Rose by byl nulou. Královna je zde hlavním tahounem, ale s malou rolí. Christianovi to s Lissou sluší, ale... jejich vztah se patrně ne zcela vydaří. Jeho rodiče jsou nadbytek, který by neměl existovat. Stejně tak Silver a Jessie, ačkoliv té "krvavé děvce" bych dal roli například právě po boku Christiana, jehož by mohla otravovat a svádět. A co hlavní, Tatiana je tak nesmírně otravnou, a tak nesympatickou, stejně tak Viktor... I ti dva by měli jít pryč. O poslední návštěvě Andrého nemluvě. Závěr? Druhá sezóna bude snad lepší. Jsou tu vidět záškuby něčeho dobrého, proto také hodnotím jednotlivé díly pozitivně. Ale sečteno pod čarou, dávám sérii 60 - 65 procent. Na Stranger Things to nemá, případně na True Blood nebo Rod draka. A nebo Lovci stínu - Nástroje smrti, ale to bych mohl mluvit dál a dál. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo ve Španělsku, konkrétně ve městech Olite, Pamplona a Zaragoza. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama