adamo_znk

Čtvrtý díl se pro mě nikdy nestane kultem jako díly původní trilogie, ale myslím, že svému jménu nezůstal nic dlužen. Už to sice není bez chyb, nelogičností a kliše, ale specifický režisérský rukopis (nyní s francouzským feelingem) je na snímku stále vidět a celkově film nabízí solidní porci napětí a akce. Prostě třikrát za pět, jednou za čtyři hvězdy ... slušná bilance. ()

Terva

Jean - Piere Jeunet natočil další v pořadí čtvrté pokračování strastiplné cesty Ellen Ripleyové napříč celým vesmírem. Je situován dvěstě let po událostech na planetě Fiorina " Fury " 161 ( Vetřelec 3 ) Tento příběh nás zavede na polovojenskou loď Auriga, která zrovna ne legální cestou získává lidská těla pro vývin Vetřelců. Ty pak chtějí zkrotit a ochočit, něco jako přines, k noze, čekej...cha, cha, chááá. Hned na začátku filmu zazní známá věta Rebeccy " Newt " Jorden z úst Ellen Ripleyové -stále jí hraje Sigourney Weaver - : "Maminka vždycky říkala, že příšery nejsou. Ne opravdové. Ale ony jsou". Na kosmickou loď Auriga přistane menší soukromé plavidlo Betty, z nejmenovaným nákladem a příběh může začít. Ve filmu je spousta hvězd a je opravdu těžké najít si svého favorita, no uvidíme, kdo řádění Vetřelců přežije. Nemohu si pomoci, ale napíšu zde jeden dialog, který je dle mého názoru nejlepší z celé série Vetřelců a Predátorů : RIPLEYOVÁ - Loď se pohybuje. WREN - Má stabilizátory. Nemůžete to poznat. CALL - Má pravdu. Hýbeme se. DISTEPHANO - Když se vyskytne problém, loď se automaticky vrací na základnu. CHRISTIE - A to jste nám chtěl říci kdy ? WREN - Neptali jste se. HILLARD - Kde je základna ? WREN - Na Zemi. JOHNER - Země ? !!!! To raději zůstanu z těma příšerama. Země, taková díra !!! A opravdu se zde Vetřelci dostanou hodně blízko naší domovské planety. Přidám i pár jmen těch již zmíněných hvězd : RIPLEYOVÁ - Sigourney Weaver, CALL - Winona Rider, Dr. WREN - J. E. Freeman, JOHNER - Ron Perlman, CHRISTIE - Gary Dourdan, HILLARD - Kim Flowers, DISTEPHANO - Raymond Cruz. Zde se plně ukážou vodní Vetřelci, které se jen malým náznakem ukážou v díle druhém a je zde i nová forma Vetřelce, kterou nechci prozradit, aby ti, co film ještě neviděli měli nějaké překvapení. Více údajů zde : http://www.eofftv.com/a/ali/alien_resurrection_main.htm Hudbu k filmu dělal John Frizzel, ale ve filmu zazní kompozice Jerryho Goldsmitha z názvem " Ripley´s theme ". Zde je http://www.youtube.com/watch?v=t_o0nArWoCo Dále je můžeme zaslechnout song " I´m popeye the sailor man " od Sammy Lernera : http://www.youtube.com/watch?v=m4WHR5kVwHs A opět něco ze světa komiksu - OMNIBUS VETŘELCI KNIHA ČTVRTÁ - Povídka první nese název ..........SYMFONIE KOPÍ........... Scénář napsal Chet Williamson a nakreslil ji Tim Hamilton. Povídka pojednává o hudbě. Je zde zajímavé spojení hudební společnosti Synsound a Vetřelčích zvuků. Druhá povídka se jmenuje ..........PEVNOST.......... a na vzniku tohoto příběhu se podílejí kreslíř Doug Mahnke a spisovatel John Arcudi. Ocitáme se na neznámé planetě, kde má jedna nejmenovaná společnost vytvořenu umělou líheň na Vetřelce. Figuruje zde i uměle vytvořený Vetřelec, sice ne ten samý co byl v předcházejících povídkách, ale vytvořený podle stejných plánů. Tento rád kouří doutníky. Název povídky třetí je ..........ŠÍLENSTVÍ.......... Napsal ji opět John Arcudi, ale změnil kreslíře. Povídku nakreslil Damon Willis. Záchrana dolu zamořeného Vetřelci, z českým názvem Hluboký 4, může začít. Zabít vetřelce, izolovat a hurá na další planetu. Na své cestě se ocitnou i na planetě, kde přistála obchodní loď Společnosti Weyland - Yutani. .........CHUŤ......... Tak zní pojmenování povídky číslo čtyři. Napsal ji Edward Martin III. a nakreslil Mark Nelson. Velice krátký příběh, který zaplnil jen dvě stránky, ale je to poučná a humorná povídka. Figuruje zde mimozemšťan, který se poprvé ukázal v knize první a to v příběhu nazvaném Teorie vetřelecké reprodukce od Marka Verheidena. Pátý příběh této knihy nese název ..........MONDO HUBIČ.......... Scénář dělal Henry Gilroy a kreslil Ronnie Del Carmen. Mondo je jméno postavy nájemného zabijáka vetřelců. Znáte to, obrovská postava, která nese asi tunu zbraní a má spoustu vtipných keců. Povídka je nádherně kreslená. Stejně tak i další, poslední příběh této knihy ..........MONDO ROZPALOVAČ......... Z názvu je jasné, že na ní dělají stejní tvůrci. Ocitáme se na neznámé planetě, kde horníky obtěžují vetřelci - přichází Mondo a začíná peklo, .....tedy vetřelcům. Zde možna zakoupit : http://www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=377 Pokud se chcete trochu zasmát podívejte se na příběh tohoto kosmonauta a jeho automatu na kafe - http://www.youtube.com/watch?v=-LSCds4Yy2Y Hodnotit můžete zde - http://www.csfd.cz/film/259967-eta/ Další zajímavosti najdete v komentáři k filmu Predátor z Arnoldem Schwarzeneggerem. () (méně) (více)

PanCitron

Tak rozhodně nejslabší díl, ale samozřejmě se tu dalo najít pár úžasných momentů. Především podvodní scéna a Vetřelci jsou stále tak "roztomilí" ... Osobní pořadí série: 01 - Alien, 02-03 - Aliens, Alien 3, 04 - Alien: Ressurection ()

MrCreosote

Tento díl stavím na úroveň jedničky, možná i o něco výš. Černý a pro někoho možná až příliš nechutný styl humoru se zde mísí s emocionálními scénami, které skutečně fungují a málem jsem měl na krajíčku (při závěrečném ,,Forgive me..." jsem se skoro rozbrečel, bez nadsázky). Navíc zde můžeme najít Jeunetovy oblíbence Perlmana a Pinona, jejichž vzájemné kočkování a perfektní hlášky mě nejednou rozesmály. Patrně nejosobitější pojetí vetřelčí ságy a plný počet nedávám jenom kvůli zbytečné (i když velice sexy) Winoně Ryder. ()

JohnCZ

Mnohem lepší než nudná trojka. Je tu hromada nových a celkem i vtipných nápadů, je to pojato úplně jinak a sedlo mi to. A konec, kdy se už tvůrci vybodli na jakékoli snahy o serióznost, mě nehorázně bavil a už dlouho jsem se tak nenasmál. Povedená sebeparodie s dosti černým humorem, který se ne každému musí líbit... Slabší 4* ()

Seabeast

O totálně zabité atmosféře prvních dvou majstrštychů se netřeba zmiňovat, protože tahle pachuť už se vleče od třetího dílu. U Vetřelec: Vzkříšení jde snad jen ocenit to, že se snaží jít trochu jinou cestou než všechny předchozí. Úctyhodně, ale nijak uhrančivě. Herecký line-up taktéž nemá šanci pověst Vetřelčí ságy pevně udržet v rukách a mě by spíš zajímalo, jestli někdo ještě sebere odvahu a pustí se do dalšího dílu. Kdo ví jestli se na tomhle poli dá vymyslet něco, co by vás totálně uzemnilo, protože laciné pokusy v podobě Vetřelec vs. Predátor jsou spíš k pláči. ()

m.krudenc

Vetřelec 4 je výborný film. Já si naopak na rozdíl od ostatních myslím, že poslední Vetřelec 4 je lepší než ten Vetřelec 3. Vetřelec 4 má větší spád a je zajímavěji natočený. Jean Jeunet je zkušený režisér a to, co dokázal - vymáčknout ze Sigourney Weaver je obdivuhodné. To charisma, ta dvojakost, napůl člověk, napůl Alien. Skvělé. Je to možná vaření z vody, ale pokud se takhle dá z vody vařit, nebál bych se ani dalšího dílu. ()

corpsy

Film je mixom všetkých predchádzajúcich častí. Technicky vynikajúci a strhujúci sci-fi, na ktorý sa akosi zabudlo. ()

Marek1991

Opäť Votrelec, to už je snáď šialenstvo. Tento film mi pripadal viac nechutný, než obvykle. Len problém bola veľká nuda, nudné dialógy, opäť prostredie kovu, pary, do toho divná erotická scéna, dokonca ani ako horor to veľmi nevyzeralo, toto nie je zrovna niečo, z čoho by som žasol. ()

Falcor

Jako samostatné sci-fi nechutně oslizlý průměr. Za pohřbení vetřelčí atmosféry a ten mutantský paskvil v závěru (jen chybělo, aby začal říkat "Máma, máma") je to odpad! Určité filmové kvality to ale má. Myslím tím efekty, barvy a zjevy Perlmana a Pinona. A nesmím zapomenout na výborný soundtrack. ()

sidzej

Nie! Toto je nočná mora! Vzkriesenie? Tým hollywoodskym scenáristom vážne mäkne mozog. Videl som už za tie roky všeličo, ale vzkriesiť zmŕtvych osobu, ktorá uhorela v obrovskej horiacej peci je nemožné. Teda bolo. Oni ju však naklonovali. Takže to už vlastne ani nie je človek. Miesto krvi má Ripleyová kyselinu podobne ako votrelec, 6. zmysel, podľa ktorého spozná kde sú a čo chystajú a čierne nechty. Inokedy bravúrna Sigurney Weaver tu predvádza až na jednu scénu príšerný výkon a jej hereckí kolegovia na tom nie sú o nič lepšie. A záverečná scéna s človekovotreleckým baby v ktorej Ripleyová naň kričí citujem: „prepáč, je mi to ľúto“ je výsmech všetkým predchádzajúcim filmom. Jediné pozitívum tvoria efekty(kiež by sa tak vydarili aj v trojke), výprava a jedná scéna s votrelcom pod vodou. Pri toľkom násilí a brutalite vás zrejme pri pozeraní záverečných titulkov začne bolieť hlava. Pretože mňa začala. ()

ConanVJ

Nejslabší díl vetřelců a zatím hodně špatné zakončení série. Díl se odehrává zhruba 200 let po trojce, kdy se vědcům podaří Riplyovou naklonovat a tudíž z ní dostanou i vetřelčí královnu. Film má slušnej audiovizuál, ale podle mě ten film pohřbívá poslední část, narozením nového druhu vetřelce a jeho trapná likvidace. Riplyová s kyselinou v krvi a nadlidskou silou taky žádná sláva. Jako zatím poslední film o vetřelcích žádná sláva, ale jako akční sci-farna to ujde. Takže čistý průměr za mě 50% :) ()

seeker23

Není to špatné, pár dost dobrých scén, závěr opravdu zajímavě osciluje mezi soucitem a znechucením diváka, ale člověk si stále říká, jak by to asi vypadalo podle půvdoního Whedonova scénáře, nezničeného producentskými zásahy. ()

draggo

Každý díl Vetřelce je něčím originální. Čtvrtý díl není vůbec tak zlý jak se tvrdí, podání J.P.Jeuneta je prostě diametrálně odlišné od předchozího Fincherova zpracování. Alien: Resurrection je inovativním dílem, není předvídatelný, a je velice slušně zrežírován. Scény pod vodou jsou příjemným oživením, obecně veškeré akční scény jsou výborné. Sigourney je výborná, v tomto díle předvádí podle mě nejlepší výkon. Co ale nepochválím jsou některé triky, které vzhledem k době vzniku vypadají dost amatérsky. Ale celkově šlo o zábavný film, se zajímavým koncem. 80% a 4*. ()

schizmo

Celkem mě překvapilo jak může tenhle díl po letech působit překvapivě svěže. Zřejmě to bude nevšední jiskrou v oku poručíka Riplyové, vetřelčí geny holt dělaj svoje :D ()

depony

První vetřelec, u kterého jsem se víc zasmál než bál. Tak nějak ten konec mi přišel naprosto příšerný, bláznivý, vetřelcův mutant byl přes svou obludnost roztomilý a celkově jsem měl dojem, jestli se kvůli tomu Ridley Scott neobrací v hrobě, kdyby v něm už ležel. Ztratilo to svou temnou atmosféru ... Riplyovou měli nechat mrtvou a nekřísit, co už moc křísit nešlo. Škoda. ()

fcreading

Prvé tri filmy zachytávali veľmi reálny svet okolo tajomných a desivých stvorení ALIEN. Votrelec 4 vyzerá veľmi odlišne. Hoci má niektoré dobré momenty, množstvo zaujímavých scén, pôsobí veľmi rozpačito. Ako keby sa režisér nevedel rozhodnúť, čo chce do filmu dať a čo zasa nie. Kým v tretom dieli bola nejaká tá atmosféra, v tomto sa vytratila a následné napätie sa stratilo. ()

Krissty

Ostatní Vetřelce jsem před shlédnutím neviděla, takže nemám srovnání.. Tohoto jsem si stáhla jen kvůli Jeunetovi a bála jsem se, že jelikož tohle není zrovna jeho parketa, tak se mi poprvé nebude jeho film líbit.. Ovšem naštěstí, ačkoliv typického Jeuneta mi připomínali jen jeho komorní herci Pinon a Perlman, mě film vůbec nezklamal a naopak jsem docela překvapená, protože se mi vážně líbil! Atmosféra by se dala krájet a děj i postavy byly perfektní.. A pokud mají být ti ostatní Vetřelci lepší, tak si je asi brzy stáhnu :) ()