Dětská hra 2

Chucky se vrací. Neschvalně proslulá dětská hračka s úsměvem zabijáka ožívá v novém pokračování děsivého souboje mezi chlapcem Andym (Alex Vincent), a démonickou panenkou, která se snaží ovládat jeho duši. Přestože byl Chucky v předchozím díle usmažen zaživa, povstává z popela ve chvíli, kdy ho továrna na hračky znovu sestaví, aby rozptýlila negativní publicitu, která se kolem panenky rozšířila. Chucky - opět v plné síle - objeví svou oběť v dětském domově a nový souboj dvou nesmiřitelných protivníků v ďábelsky povedeném pokračování filmu, který si získal ohromnou popularitu, může začít...
(Bontonfilm)

Abiosis

*NA NARODENINY NECHCEM* Vydarené pokračovanie a miestami som sa pristihol pri myšlienke, že druhé vyčíňanie Chuckyho sa mi páči o niečo viac, ako to prvé. Bolo to spôsobené aj tým, že nesmrteľná bábika tu dostala oveľa viac priestoru, bola oveľa viac naladená na vraždiacu strunu a jej gestá a hlášky boli veľmi dobre umiestnené (= hodiace sa k situácii), pestrejšie a zábavné ("You've been very naughty Miss Kettlewell." "I promise I won't kill anyone else." "You act like you've never seen a dead body before!" "How's it hangin', Phil?"). Taktiež sa mi pokračovanie zdalo strašidelnejšie a napínavejšie, Chuckyho smrť nechutnejšia, a tam, kde sa jednotka snažila o vytvorenie najmä tiesnivej atmosféry využívajúcej fakt, že bábika ožila a postupne koná svoje dielo, dvojka vsadila na akciu a príbeh, kde sa bábika takmer od začiatku filmu zbavuje jedného protagonistu za druhým. Verdikt v 1 vete: Druhé akčnejšie a krvavejšie vyčíňanie bábiky. 29.08.11 ()

Paldiny

Malý Andy nám od minula kvapku povyrástol, ale sebamenšiu emóciu z neho nevyžmýkali ani tento raz. Preto je úsmevné sledovať rovnaké reakcie či je smutný, spokojný, alebo na smrť vystrašený. Našťastie nie je hviezdou on, ale panáčik z plastu a dušou zabijaka. Ten vybrúsil mimické vlastnosti k dokonalosti a rovnako presvedčivo si vedie v iných dôležitých ukazovateľoch. Prvú polovicu síce viac naznačuje ako ukazuje, no druhú to už roztočí poriadne. Pár neotrelých nápadov len tak z hlavy nevyšumí (kopírka, nasádzač očí vo fabrike na bábiky) a samotné finále vo fabrike je nadupanejšie než minule. Ak by sa v podobnom duchu niesol aj zvyšok, mohla si druhá Detská hra odniesť rovnako pekné vysvedčenie ako tá prvá. ()

willis

Slabší než v jedničce je především scénář, prostředí a scény se vrší dost samoúčelně. Naštěstí si Chucky zachoval smysl pro cynický humor a závěrečný souboj v továrně je docela zábavný. ()

Kacitr

Slabé. Chucky je (klasicky) nezničitelný parchant, který se vrací za Andym, aby si s ním vyřídil účty z minula. Spousta nelogičností, už to nepřekvapí tolik jako jednička. Klukovi nikdo nevěří, svým přístupem mu dospělí způsobují další traumata. Atmosféra nulová, další díly nemám v plánu. Schválně, co nabídne chystaný seriál. ()

Gulde

Výkon Alexe Vincenta v hlavní roli je více než směšný, a řekl bych že je to vlastně on, kdo mimo jiné potápí celý film. ()

Aurus

Tenhle film je pro mě lepší než jednička a to v hodně věcech. Příběh je lepší než v prvním díle, postavy jsou mnohem lepší než v prvním díle a hudba je dobrá. Atmosféra je o trochu lepší než v prvním díle a vtipy jsou velmi dobré. Za mě 7,5/10. ()

molcan2

"Prosím, pusť ma odtiaľto, Andy. Je tu tma. SĽUBUJEM, ŽE UŽ NIKOHO NEZABIJEM!" A potom niekoho zabil pravítkom, Chucky je kultový. ()

SkyCaptain

Typický druhý díl se všemi klady i zápory (s těmi hlavně). Temná atmosféra je pryč, ale film je alespoň docela zábavný. Zhruba ve dvou třetinách sice začne těžce nudit, finále v továrně to ovšem zachrání. ()

Isomut odpad!

No, tak jeden diel bohate stačil, na ostatné nemám nervy. Stupídnejšie to nadviazať ani nemohlo. V tomto nepodarku už ani nebolo pekné koľkokrát tam ten kamión s hračkami prebehol cez obrazovku. Oživenie (a nie jedno) hračky bolo veľmi úbohé a o scenári ani nehovorím. Nerozumiem, ako takýto film mohol mať nie jedno, dve pokračovania. Strašný dabing Andyho sa nedal ani počúvať. ()

stendroid

Ještě celkem koukatelné pokračování. Beztak si ale nemůžu pomoc a představa že bych se měl bát tý plastový ohavnosti mi přijde poněkud legrační. ()

MickeyStuma

Druhý snímek o vraždící panence navazuje na předchozí a vyobrazuje další osud Andyho, kterého přítomnost panenky stále neopouští. Jeho matka skončila v psychiatrické léčebně a on v pěstounské rodině. Pěstounská rodina, jak známo, není v hororovém žánru nic neobvyklého. Malého Damiena, ze série 'Přichází Satan', potkalo to samé a jestli to bylo k něčemu dobré už víme. Zpočátku to tedy vypadá jako obvykle zase dobře, jenomže když je panenka v továrně na hračky opravená, začnou se opět dít věci. Dramatizace ve svém vývoji tak opět postupně nabývá na intenzitě a to až do neodvratitelného souboje, které zabírá podstatnou část závěrečného dějství. Vraždící panenka Chucky se tímto zařadila vedle ostatní masové vrahy z úspěšných slasherů, jako je třeba Freddy Krueger, takže po uvedení tohoto snímku muselo být jasné, že se stále bylo do budoucna na co těšit. Chucky se tedy vrátil. Avšak je vzteklejší, zběsilejší, drastičtější, rychlejší a vůbec všelijak zákeřnější. Andy však tentokrát nezůstává sám. Přidává se k němu dospívající Kyle od pěstounských rodičů a oba budou mít co dělat, aby přežili. Snímek jako celek se od předchozího tedy ničím nevymaňuje, ale ve své podstatě už je přeci jen daleko více v rámci žánru daleko zábavnější. Zkrátka je tentokrát blíže k popcornovému pojetí dané atmosféry. Intenzita, gore, napětí i černý humor dosahuje nové úrovně. Přes svou jednoduchost se snímek dá dobře pojmout a není potřeba nad ničím přemýšlet. ()

domirovec

Child's Play 2 je velmi slušné pokračování jedné z nejikoničtějších a nejpopulárnějších hororových sérií vůbec. Tenhle druhej díl však šlápl na plyn hned v několika věcech - akci, vraždění a docela i v humoru. Konec se mi také velmi líbil. 4/5 ()

panvasik

Mnohem lepší a hlavně mnohem více zábavnější. Takhle jsem si já představoval, že bude vypadat, každá další Dětská hra, ale potom tu jsou počiny jako Chuckyho nevěsta, Sémě, Kult a Dětská hra 3. Na rozdíl od prvního filmu, tenhle měl takové to "kouzlo" těch slasherů, které jedničce chybělo. Symptičtější postavy, stále otravný Andy a hlavně Chucky, kde tady byl zdaleka nejlepší a nebyl ve stínu, kvůli Tiffany... 7,5/10 ()

helraiser

Já tuhletu panenku prostě miluju, Chucky to prostě umí pořádně roztočit a stojí to vždy za to. Toto pokračování se opravdu povedlo, je to opravdu jízda od začátku až do konce. Má to atmosféru, pěkný vraždy a hlavně Chuckyho, kterej to s nožem umí opravdu dobře. ()

dainio

Rozhodně bych nesouhlasil s tvrzením, že pokračování "Dětské hry" v něčem střádá. Spíše naopak. Je na stejné kvalitativní úrovni jako kultovní "jednička". A pokud jste se domnívali, že vraždící panenka byla zničena zapálením, tak jste se šeredně mýlili. Továrna na "Good Guys" totiž probudila duši Lee Raye aka škrtiče znovu k životu ! "Chucky" je drsnější než předtím a hláškuje o 106 ! A se stejným zápalem, jako v jedničce se snaží přenést svou duši do chlapce Andyho. Ten, je v nyní opatrovnické rodině, jelikož jeho matka se dostala do psychiatrické léčebny. Bohužel ani tady, není v bezpečí. Kam jde Andy, jde i "Chucky". Známý to slogan. Dvojka rozhodně nenudí. Scény nemají chybu a závěrečné finále ve fabrice na panenky, stojí za to ! ()

bubblebobble

Ja som videl skôr toto ako jednotku. Pre mňa je teda kultovejšia. Keď som však videl jednotku zistil som, že bližšie k hororu má práve prvý diel. A doma sme mali bábiku, ktorá akoby Chuckymu z oka vypadla. Brr :)) ()