Tanec s vášní

Center Stage

Tanec s vášňou

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2000, 115 min

Vášeň pro tanec je přesně to, co vystihuje můj přístup k tomuto filmu. Je to o talentu, kterého se mi nedostává, kultuře pohybu, kterou nemám a dřině, na kterou jsem moc líná. Jednoduchost příběhu zde vůbec nevadí, protože nechává diváka soustředit se na hudbu a balet, které jsou zde v hlavní roli. Není nutné, aby v každém školním filmu byl někdo šikanován nebo zavražděn kvůli napínavé dějové zápletce. Sympatičtí protagonisté působí věrohodně a přirozeně a hlavně jsou ve svém oboru dokonalí profesionálové a každý z nich si musí své místo na slunci tvrdě vybojovat. Je to film, ke kterému si sednete s tím, že se znovu aspoň na kousíček podíváte, abyste po chvíli zjistili, že už probíhá závěrečné finále.(27.6.2011)

Je to jiné než ostatní teenagerovské filmy, rozhodně tomu přidává fakt, že se tam jedná o balet a vážnou hudbu, pokud nepočítám konečně představení, kde se vše smíchalo. Každopádně příběh je podprůměrný, nic překvapujícího, konec je od začátku jasné plus na konci výchovné poučení, to si přece tvůrci nemohli nechat ujít, ale taneční scény a zkoušky baletu jsou ve filmu vážně velkým zážitkem, tak proto 3*.(12.8.2014)

Center Stage pro mě nevyniká jenom nezapomenutelnýma tanečníma číslama, od kterých nejdou odtrhnout oči - to, bez čeho bych si ho sotva pouštěla pokaždý, když si na něj vzpomenu, je hlavní grupa postav. Eva, Eric, Charlie, Jody, Sergei, a nakonec i Maureen a Jim. Ty to, jak spolu fungujou a hlavně se BAVÍ, prostě nehrajou. A to se dneska fakt často nevidí.(5.1.2016)

• Philippa

V Tanci s vášní je možné užít si zdařilá taneční čísla, hlavně pak finální scénu. Jak se dá ,pro někoho nezáživný balet netradičně pojmout? Tanečníci jsou opravdu špičkou, ale to zřejmě ocení ti, kdo trochu ví o čem je řeč. Dokonce se celkem i své herecké úlohy zhostili s grácií. V tomto žánru tanečního filmu je to pěkná podívaná, ale jinak okoukaný příběh, co už jsme tolikrát viděli,(2.4.2008)

Jeden z lepších tanečních filmů. Je v něm všechno, co se baletu týče - obrovská dřina, talent, vytrvalost a bohužel i poruchy příjmu potravy,... Příběh je samozřejmě dost prostý, ale skvěle to vykompenzují výborné taneční choreografie. Hlavně ta poslední je úplně dokonalá. Final Dance Scene ... 6/10(10.7.2010)