Tanec s vášní

Center Stage

Tanec s vášňou

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2000, 115 min

Je to jiné než ostatní teenagerovské filmy, rozhodně tomu přidává fakt, že se tam jedná o balet a vážnou hudbu, pokud nepočítám konečně představení, kde se vše smíchalo. Každopádně příběh je podprůměrný, nic překvapujícího, konec je od začátku jasné plus na konci výchovné poučení, to si přece tvůrci nemohli nechat ujít, ale taneční scény a zkoušky baletu jsou ve filmu vážně velkým zážitkem, tak proto 3*.(12.8.2014)

Tento film jsem poprvé viděla na tanečním soustředění a už tenkrát se mi hrozně líbil. Od té doby, kdykoli jsem mohla, jsem si ho pouštěla znova a znova. Sice jde o klasický příběh s průměrným a předvídatelným dějem, ale i tak to nestrádá na kvalitě. Bravurní taneční výkony - přála jsem si být na jejich místě na jevišti :)(18.10.2012)

Nenudila jsem se ani vteřinu. Určitě to bylo lepší než dvojka, i když ta měla chvílema víc šťávy. Pořád váhám, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, ale nakonec se přece jen přiklaním ke třem. Ten děj byl tak tupý a průhledný, že to celou dobu film bohužel kazilo. Moc balet nemusim, ale docela mě to bavilo. 60%.(21.4.2014)

Je mně úplně jedno, že se to tady hemží dvojkama, protože balet je něco, co miluji a vím jaká je to dřina, ale výsledný dojem je skvostný. Já ten film už kdysi viděla, ale nehodnotila jsem ho, protože mně už vypadlo mnoho částí z paměti, ale teď jsem si ho vychutnala až do konce. Tak o námětu a kostře se nebudu s nikým přít, to bylo celkem jasné jak pohádka pro děti, ale dívat se na taneční čísla, na to jak musí všechno ladit tak, aby to diváka uchvátilo, to byla pro mě lahůdka. Jak jsem se pak dívala na obsazení, tak tam hrálo hodně profesionálů a nebo těch, kteří měli s baletem něco společného. Konec, to byla už jen nádhera, nádhera a nádhera............."Tanec je tep, tlukot srdce, dech. Je to rytmus vašeho života. Je to vyjádření času a pohybu, štěstí, lásky, radosti, smutku i závisti".(1.12.2016)

Taneční film jako každý jiný. Tentokrát z prostředí americké baletní školy a podle životního stylu konce 90. let. Je tu tudíž řešeno například téma mentálních anorexií a bulimií, na něž jsme v době Hříšného tance nebo Flashdance nebyli zvyklí. Má to i ten nevyhnutelný závěr s výchovným poučením... Tím nechci zlehčovat fakt, že film ukazuje pěkné taneční scény, hudba 90. let...(13.10.2003)