Tanec s vášní

Center Stage

Tanec s vášňou

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2000, 115 min

Taneční film jako každý jiný. Tentokrát z prostředí americké baletní školy a podle životního stylu konce 90. let. Je tu tudíž řešeno například téma mentálních anorexií a bulimií, na něž jsme v době Hříšného tance nebo Flashdance nebyli zvyklí. Má to i ten nevyhnutelný závěr s výchovným poučením... Tím nechci zlehčovat fakt, že film ukazuje pěkné taneční scény, hudba 90. let...(13.10.2003)

Vím, že dějově je to téměř o ničem a sledujeme jen starý známý otřepaný příběh. Zasazení do baletní školy a důraz na tanec ale přecejen přináší něco trochu víc originálnějšího. Osobně mám pro tento film trochu slabost. Závěrečná scéna je dokonalá (koho by napadlo dát Jamiroquaiovu píseň dohromady s baletem? :) ) ~(4,3)~(12.2.2009)

1/ Předvídatelný turbo Happy End na závěr.. to beru jako mínus.. copak nelze zakončit film positivně a bez tleskání a bez ovací a bez publika apod.?? 2/ Super mezigenerační střet matky s nenaplněným snem a dcery která za to trpí.. 3/ Skvělé, ale naprosto super scény z baletních představení.. chápu, že to film, ale i tohle museli komparsitsti a herci pracně a dlouho secvičovat a povedlo.. chválím choreografii!!! A hlavně kvůli tomu dostal ode mne tento film tolik hvězd! 4/ Moderní Popelka v novějším podání? :-) 5/ Co je to za komentáře od gouryella, apod. Jaky teenage filmy, jaky Flashdance?? To s tím nemá NIC, prach nic společného!! Jasně.. "teeage" to splňuje.. ale to předsi není jediný, proč by měl být film jen pro teenagery. U mne, mojí matky i ségry.. i manželky tenhle film funguje.. ;-) Hlavně kvůli tomu, že tu dřinu, co s tím ti lidi maj (jako studenti).. dávají ve filmu s jakýmsi "pozlátkem", co nás nutí si řící.. "Ty voe.. to je makačka..", ale líbí se nám na to koukat ;-) 6/ Viděl jsem to už asi po šestý a tentokrát orig.znění v CZ sub., a bombice!!! :-)(16.3.2009)

Je mně úplně jedno, že se to tady hemží dvojkama, protože balet je něco, co miluji a vím jaká je to dřina, ale výsledný dojem je skvostný. Já ten film už kdysi viděla, ale nehodnotila jsem ho, protože mně už vypadlo mnoho částí z paměti, ale teď jsem si ho vychutnala až do konce. Tak o námětu a kostře se nebudu s nikým přít, to bylo celkem jasné jak pohádka pro děti, ale dívat se na taneční čísla, na to jak musí všechno ladit tak, aby to diváka uchvátilo, to byla pro mě lahůdka. Jak jsem se pak dívala na obsazení, tak tam hrálo hodně profesionálů a nebo těch, kteří měli s baletem něco společného. Konec, to byla už jen nádhera, nádhera a nádhera............."Tanec je tep, tlukot srdce, dech. Je to rytmus vašeho života. Je to vyjádření času a pohybu, štěstí, lásky, radosti, smutku i závisti".(1.12.2016)

Balet je dřina, houžev, krev a slzy. No a baletní škola rovná se drezuře nejtěžšího kalibru. Tudíž to, co předvedli všichni zúčastnění, ať už baletky, tanečníci či nepřehlédnutelný Kulik (pozn. ruský krasobruslař), je suprskvělá záležitost, pastva pro oči a dokonalé uspokojení mé divácké duše. Ke všemu chybějícímu jsem lhostejná, páč mě utáhli na špičkách! Demi plié, grand plié, něžně promnu svoje piškotky a jdu do plných!(21.10.2014)