Tři králové (TV seriál)

Three Kings

Válečný / Drama

Česko, 1998, 5 h 43 min (Minutáž: 7x49 min)

Velmi dobre. Ale i tak zde citim trochu nevyuzity potencial. Vzhledem k sile i historicke atraktivite realneho pribehu obou stran - tzv. spiona A54 Paula Thymmela i tria superhrdinu Balaban, Masin a Moravek z toho slo vytriskat mnohem mnohem vic. Na druhou stranu stale tezky nadprumer ve srovnanim s tim, co se u nas za serialy toci dnes. Pokud se zajimate o valecnou historii domaciho i zahranicniho odboje, tajne sluzby, spionaz, sabotaz i konspirace, mohlo by vas to bavit. Na muj vkus, ve vsi ucte ke K.K., se v cca prvnich trech dilech prilis zlehcuje a po filmove strance "clovecinkuje" - casty jev domaci produkce, misty to formou az evokuje cetnicke humoresky. Malo mrazive, malo paranoidni a depresivni, byt tu naznaky jsou. S kazdym dalsim dilem se to nastesti zlepsuje. Jen si tak rikam, kdyby byla seria ztvarnena krapet jinou (pokud mozno vyraznejsi) formou, treba lehce ala Atentat, mohlo z toho byt epicke veledilo. Je to nekde mezi. Na tv inscenaci je to az moc dobre/vypravne, na filmovejsi formu tomu bohuzel dost chybi, hodne se setrilo atd... Kazdopadne pro fanousky valecne historie zajimave a v ramci moznosti i zabavne, byt mohou narazit na urcite nesrovnalosti. Spousta dobrych hercu i ve vedlejsich rolich, mnohe by mohl prekvapit "Carda" ve vazne, mozna i zivotni roli, zavalel i Hrusinsky nebo Hermanek, Javorsky pak primo dominuje. Do poloviny serie za tri hvezdy, v druhe pulce jiz za krasne 4*. Povinne poustet deckam behem dejepisu, dneska se na tyhle frajery nepravem zapomina...(24.10.2012)

Některá historická fakta fascinují samy o sobě bez ohledu na to, v jaké formě se prezentují. Tento seriálový příběh z nedávné minulosti vykreslil atmosféru osudů mužů české zpravodajské služby domácího odboje velmi zajímavě. Už jen proto, že zatím tady nevzniklo mnoho filmů, které by se dotýkali této zatím ne zcela úplně zmapované historie odbojové činnosti. V záplavě současných některých televizních seriálů plné nesmyslných blbostí a nekonečných telenovel musím poděkovat České televizi za skvělý seriál.(14.8.2007)

Pozitivne hodnotim civilnost zaberu a hlavne prestrelek. Legracni je naopak devadesatkova "erotika", kdy i porada gestapa musi zacinat zaberem na nozku sekretarky. O santanovych pisnich beze smyslu ani nemluve. Co mi ale tenhle serial vyrazne vylepsuje je herectvi a charisma Vladimira Javorskeho v roli kpt. Moravka. Ten je uplne genialni.(28.2.2016)

Javorský tady hraje agenta 007, což je obzvlášť bžunda, protože se párkrát před kamerou musí svlíknout, a při pohledu na jeho rachitickou postavu je jasný, že by mu na vojně možná dali injekci vitaminu D, ale určitě ne štábního kapitána. Já nevim prostě tohle je pro mě takovej antihrdina, mluví to, vypadá to a hraje to jak kdyby to bylo po smrti, a pokud to navrch ještě kroutí pistolkou na prstě, je to parodie na válečnej film jak vyšitá.(9.4.2014)

70% — Výborný seriál s kvalitním obsazením, kde i ten „Carda retarda“ hraje tak, že mu toho německého špiona bez problémů věříte. Škoda jen, že seriál přiznává pouze inspiraci skutečností a že většina toho je vyfabulovaná. Ona skutečnost byla taky dost zajímavá a, troufám si tvrdit, fotogenická.(10.10.2017)

• - V šantánu mají na repertoáru například oblíbené písně z operety Na tý louce zelený (1936), zatímco v šatně visí plakát na Maškarádu (1934). (NinadeL)

• - Podle nedávno - až zázračně nalezeného pitevního protokolu - si kapitán Morávek nevzal život  sám, ale byl zastřelen. (sator)

• - Krajčírstvo, v ktorom odbojári z času na čas prebývajú, nesie názov "Pánský krejčí J.Carda, důstojnické uniformy na míru zde" (7. diel, 04:51). Zrejme sa jedná o odkaz na Josefa Cardu, predstaviteľa nemeckého agenta Holma alias Reného. (AAsniper)