Osamělý mstitel Paul Kersey (Charles Bronson), vybavený jen svojí zbraní Magnum, se vydává do ulic New Yorku, aby vykonal spravedlnost na lidech, na které policie nestačí. (Bontonfilm)

nwx

Perfektní film. Originál. Lepší, než jakýkoliv jeho následovník na toto téma. Být tak jako on a mít tu odvahu zatočit s těmi, kteří si myslí, že jim patří svět. Náš bezzubý právní systém by si pár takových pomocných čističů ulic zasloužil! ()

depp

Skvělý scénář, který není natočen až tak napínavě, jak by být mohl. A obrý výkon Charlese Bronsona. ()

westman

Bronson jako obyčejný úředníček,měnící se po zabití ženy v kata všech loupeživých hajzlů.Po prvním zážezu sice Charles zvrací, ale poté se ukájí v zadostiučiněním a dělá radost New Yorským pohřebním službám.Dle mého názoru neměl mít snímek žádné další pokračování, které se změnilo jen v nastavovanou kaši.Ale i tak docela kult. ()

Argondia

Sympatický drsňák Bronson v roli mstitele.Tím, že vzal zákon do vlastních rukou, mi to připomínalo Dextera, ale Charles se s oběťmi tolik nepáral. Napínavý příběh, jsem zvědavá na pokračování. ()

deLaFere

Je nutné si uvědomit, že přání smrti přímo reflektuje New York před nástupem Giullianiho na post starosty. Big Apple bylo městem zločinu s obrovským množstvím vražd, mimochodem designované působiště ve Philadelphii na tom bylo obdobně. Charles Bronson se do těchto rolí hodí, zajímavá byla i reminiscence v kovbojském městečku, jako připomenutí v kterých rolích se charismatický herec proslavil. Scénář je jednoduchý a nijak zvlášť nedrhne, ale film už přeci jen zestárnul a trochu postrádá napětí. Jako jednohubka dobré. ()

ZnalecH

Smutné, ale pravdivé. Občas nadávám, v jakém státu žiju, ale občas jsem zase rád, že nežiju někde jinde. Amerika mě vždy v různých věcech udivovala. A tento film vypráví o jedné z nich. ()

Psycho.R

Čekal jsem něco mnohem víc jako Volný pád, kde je hlavní hrdinu psychicky narušenou osobou, která není plochá a své emoce dokáže rozvinout. V Přání smrti se zdá být New york nejvíc nebezpečným městem světa, vlastně stačí vyjít z domu a už po vás jdou. ()

Likan7

S ohledem na stáří filmu příjemná honba za pomstou. Bronson se do své role skvěle hodí (stejně jako v nové verzi Willis) a i když to občas scénáristicky skřípe, jeho snaha pomstít rodinu je dobře natočená. Příběh se dá shrnout do jedné, dvou vět, ale to do takového filmu patří, respektive nepřekáží. Už jsem čekal, že začne vraždy vyšetřovat Columbo. Ten styl točení je pro tohle období naprosto jak přes kopírák. ()

Inozuka

Stavební kámen revenge movies, který je lepší, než jsem si pamatoval a než jsem čekal. Pravda, trochu ze začátku moc tlačí na pilu a zjednodušuje, v závěru přichází s trochu spekulativním win-win řešením, ale jinak má skvělou atmosféru a náladu. Bronsonovo úsporné herectví k architektovi Kerseymu sedí - trochu méně ta muskulatura - a spolu s naturalistickým nasnímáním dělá z Death Wish hodně syrovou záležitost. Dokres hudbou Herbie Hancocka je přesně takový, jaký by u podobného filmu měl být a skvěle se trefuje do nálady ... Zvyšuji ze třech hvězd na plný počet. ()

AlexDLarge

Žádné sentimentální kecy, žádné vysvětlování. Všichni dobře víme, proč to Charles Bronson dělá. Pomsta je pomsta. A když v čele s ní stojí charismatický hrdina, je na co se koukat. Dost lidí zamrazí fakt, že fandí jednomu člověku, aby zabíjel ty druhé. Je to tak, toužíme po jejich smrti. ()

GOGO3000

Tento film je z celé série asi nejdrsnější. Pro Carlese Bronsona je jeho role jako šitá na míru. Polemizovat o morální stránce filmu je myslím naprosto zbytečné (ve svých komentářích už to udělali jiní).... ()

Rodin

Prostinké a plně funkční. Zápletka úplně jednoduchá, motivace bezproblémová, provedení příkladné. Žádná nová škola, ale to nebylo vůbec na škodu. 80%. ()

Tiiso

Upozornění: kdo nemá Charlese Bronsona v lásce a kdo nemusí jeho kamený výraz, nepouštějte si nebo nechoďte na tento snímek. Protože v opačném případě se přes toto nepřeneste. Záběrů na obličej páně Bronsona je totiž na obrazovce či plátně ažaž. Poselství snímku je jasné a jednoduché: jsem obyčejný občan, jsem utlačován, jsem ohrožován, pomoc nikde-tak jdu a vyřeším to po svém. Musím řící, že na toto téma existuje přehršle filmů a děl. S jinými portagonisty či protagonistky, s různou kvalitou a s různým provedením. Proto to upozornění na začátku. Ale na druhou stranu zde zmíněné "poselství" je předkládáno přece jen trochu odlišným (a lepším) způsobem. Snímek patří u mě do skupiny filmů, které jsem kdysi, kdysi viděl (nějakým způsobem mě utkvěly v paměti) a pak jsem se po letech k nim opět odstal. A pak záleží nam to jestli oni dokáží opět něco přinést nebo už ne. Přání smrti ten čas přežilo a celkem obstálo. Nešel jsem v průběhu sledování "kafovat" a ani jiné neřesti provádět a vydržel jsem do konce. Snímek není čistá žánrová záležitost tak bych ji nehodnotil. Přeci jen dokáže některými okamžiky zapůsobit na emoční procesy filmové duše. Dokáže donutit i k většímu objemu vyprodukovaných myšlenek v mozkovnách sledovačů. A nutí i k malinkaté konfrontaci vlastních zážitků s vlastními zkušenostmi typu: co kdyby, já kdybych apodobně. A o to přeci jde. Zkrátka film nebude ve filmových pověstných, domácích poličkách zabírat přednější místo, ale neuškodí si ho občas (řádově roky :-)) pustit. Rozhodně nenaštve a neuškodí. ()

Knor

Miluju filmy o pomstě a tahle klasika mě nezklamala a pravda naopak ani nějak extra nenadchla. Ale drsňák Bronson v roli nemilosrdnýho mstitele, kterej vzal spravedlnost v podobě bouchačky do svých rukou a po večerech vybíjí hajzli po celým městě je skvělej ... tak jak by se mi to mohlo nelíbit !? :-) ()

celticek

Charles se rozjíždí pomalu, ale poté šlape jak dobře namazaný stroj. Jeho chování je sympatické asi všem, protože brát spravedlnost do svých rukou ve jménu pomsty je tak nějak romantické. Závěrečné gesto na letišti v Chicagu navnadí ke sledování dalšího dílu. ()

Clark_Kent

Když už to nejde jinak. Je třeba vzít za spravedlnost, podle svého. Ch.Bronson kosil nevděčný a rozpustilý vejlupky co běhali v ulicích vskutku úctihodně. ()

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Bruce Willis a Přání smrti?

Bruce Willis a Přání smrti?

27.03.2013

Remake akční klasiky Přání smrti z roku 1974 měl původně pod palcem Sylvester Stallone, pak na něm víc jak rok pracoval Joe Carnahan. Ten ale minulý měsíc odstoupil kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám".… (více)