Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

zdenny

Mám rád tyto horrory, které svou atmosférou připomínají klasické „osmdesátky“. Opravdu jsem chtěl dát čtyři hvězdy. Ale film, i přes svou přitažlivost, disponoval určitými nedodělky, za což mu takto vysoké hodnocení bohužel dát nemohu. Jde totiž o to, že parta lidí se vydá strávit víkend na odlehlou chatu v horách. Zde jsou napadeni virem, který způsobuje rozsáhlá kožní poranění. Něco podobného se odehrává i ve filmu „Pavučina snů“. Když mám tyto dva filmy porovnat, nejde dát tomuto stejné hodnocení. ()

lykan9

Poměrně zajímavé téma, které je však nudně zpracováno. Nikdy jsem nebral Eliho Rotha za dobrého režiséra a svůj názor neměním ani po shlédnutí jeho údajného nejlepšího počinu. Místy mi přijde, že Roth nevěděl zda téma pojmout vážně nebo jako komedii. Možná kdyby si toto více ujasnil, tak by se jednalo o mnohem lepší film. ()

masw

Po mnohých pitomých a slabých hororech přichází opět horor, který za něco stojí ať už příběhem nebo efekty na nechutný 80tky to sice nemá, ale pořád je to dobrý. Eli Roth má talent ze současných režisérů hororu jsem si ho oblíbil nejvíc. ()

Pit

Dokedy bude fungovať ešte hororový scénár "Partia ľudí ide na výlet a tam umierajú ". Už fakt nič nové nebude ??? Strašne obpozerané !!! ()

jenik71

Tajemný virus uprostřed lesů - nakonec proč ne. Myslím si ale, že to šlo natočit určitě o dost lépe a zajímavějším způsobem. Na můj vkus je tempo pomalejší než by si námět zasluhoval. Kdo se těší na nějakou tu krev a nechutnost, stačí když se podívá přibližně na poslední půlhodinku. ()

Jello Biafra

Splatter horor o mäsožravom víruse, ktorým sa nakazí parta mladých ľudí na opustenej chate. Krvavý mix všemožných nápadov a inšpirácií, ktorý mňa zaujal svojou nezvyčajnou atmosférou, soundtrackom i prítomnosťou neokukaných hercov. Dotyčná atmosféra ťaží hlavne z lesného prostredia, v ktorom sa film odohráva. Aj napriek tomu, že sa tu postavy viacmenej chovajú jak totální idioti, tak krvavé efekty spoľahlivo fungujú, rovnako tak čierny humor. Tento grindhousový produkt je pre mňa osobne takým malým kultom a rád sa k nemu vraciam. ()

jefff

Slušný horor, ale nelze o něm říct, že by to byl nějaký milník nebo zapamatovatelnější kus. Spíš slabší nadprůměr. Fajnový je černý humor a slušná brutalita, ale strach ani napětí nečekejte. ()

sedm.1

druhé shlédnutí 8.8.2011:po dlouholeté odmlce mé nadšení z Rothovi prvotiny silně ochablo,krve a násilí průměrně,efekty průměrné,scénář a herecké výkony silně podprůměrné.Celé to má sice pořád ještě docela originální motiv,bohužel Rothovo zpracování je skutečně mizerné a ani taková řezničina jako dřív se mi to už také nezdá.Zkrátka průměrný horůrek,kde je sice vše,co správný horor má mít,ale celé to bohužel hraničí s téměř až amatérskou produkcí,hrající si na něco víc,než na co skutečně má.//////////Možná že čtyři * jsou moc.Jsou možná moc s ohledem na ostatní filmy.Ovšem k porovnání pouze s horrory(a to především v porovnání s tima nynějšíma,co se točí) je čtyři možná zas málo.Ano,jedná se sice o teenagerský horror,ovšem v žádném případě ne tuctový.Atmosfera je tu perfektní hned od titulků,těch chutňoučkých scén je tu taky dost,pár lekaček,pěkný mladý holky a tupý mladý americký klucí,vesnický burani,kteří prostě musí dopadnout špatně.....má to prostě všechno,ale tak nějak,že se to od ostatní holywoodské teenagrovské horrorové produkce liší.Od Vřískotu nejpovedenější krváček. ()

solskjaer

Hodně příjemné překvapení z filmu od kterého jsem to ani ve snu nečekal. Ano začátek a vlastně kostra filmu je ohraným klišé držící se stále stejného scénáře = mladí se jedou bavit-radost-smích-sex-jízda autem - zastávka u benzinky "na konci světa" s hodně pochybným týpkem - deziluze - vražda - strach - apod..., ale zase nemůžeme přeci pořád chtít aby každý měsíc vznikl nový "šestý smysl". Ano je to ohrané, ale rozhodně ne nudné či nestrašidelné. Pointa filmu je dobrá stejně tak jako bezchybná atmosféra (ta mě uchvátila) a pořádně řeznický konec bez růžového happyendu. Pár výtek bych měl ke kameře, která mi přišla chvílema zbytečně moc tmavá a jen těžko jsem rozeznával a identifikoval kusy masy a také jsem zcela nepochopil to s těma negrama - to bylo fakt zbytečný. Na závěr bych ještě připoměl, že main theme složil Angelo Badalamenti (příznivcům Lynche nemusím připomínat o koho jde). ()

Anticque

Cabin Fever je lehce nechutný a ze začátku komický. Film si zakládá na nechutnosti před nějakým dějem nebo atmosférou. Nápad si myslím, že je to celkem dobrý. Bohužel jsem viděl film Hostel, ktetý byl hodně podprůměrný, tak jsem si udělal né moc dobrý obrázek o tvorbě Eliho Rotha, ale zde jsm byl mile překvapen. Pro ne-diváky horrorů nebo pro slabé povahy se film může jevit jako velice nechutný a odporný, ale ve filmu jsem nezaregistroval jedinou scénu, která by to zobrazovala. Ač snaha zde byla veliká, všude samej sliz, litry krve a pro film velice slušivé efekty. Děj byl a nebyl, jinak řečeno, děj o otrávené vodě, to by napadlo i blbce, ale překvapivě našich 5 hrdinů to asi nenapadlo. Abych nezapomněl, tak jednu z hlavních rolí si zde zahrál také pes, který oproti filmu Hory mají oči, kde byl zachránce, tak zde tak nevypadal a zřejmě nedostal pár týdnů nažrat:-) Co musím vyzdvihnout je scéna, kdy si holka ve vaně holí nohy, jednu si v pohodě oholí a jde nadruhou, a jak pomalu jede tak nejen že si úspěšně oholí co potřebuje, ale také jde vidět a slyšet lehké křoupání kůže s masem, která jí pomalu odpadá s nohou, to celkem zamrazilo:-) Nejlepší postavou zde byl jednoznačně týpek v kšiltovce, který měl ze začátku i v průběhu filmu dobré fóry, narážky i připomínky a dal filmu i trochu komický tón. No a když jsem došel pomalu ale jistě do konce, tak jsem se musel lehce pousmát nad tím jak to dopadne... P.S. Dáte si citrónovou limonádu? ()

slovan1 odpad!

Trapárna na "n-tou". Tupé, nelogické chování. Klasická klišé, vše očekávané... Nuda s velkým "N". Jestli se odhodlám na pokračování, je v hodně vzdálených hvězdách. ()

Šakalík

Jak se tady v komentářích několikrát píše, Cabin Fever je strašně nevyrovnaný film. Na jedné straně má potenciál slušného lesního hororu, na straně druhé paroduje sám sebe a to až do té míry, že je tím až trapný. V celém filmu najdeme snad jen dvě normální postavy, jinak je to vesměs banda naprosto vypatlaných idiotů s IQ houpacího koně. Jejich dementní chování devalvuje všechny jinak celkem slušné hororové prvky i několik slibných filmařských počinů (třeba použití červeného filtru je docela působivé). Idiotský závěr pohřbí i poslední náznaky seriózního filmu a tak po Cabin Fever zůstane jen značně rozpačitý dojem. Nemám nic proti odlehčeným hororům. Vždyť třeba na pozdější díly Pátku třináctého, které jsou opravdu mizerné, se dá koukat právě jen díky tomu, že si dělají srandu sami ze sebe. V tomto případě mi to ale nesedlo a další díly si asi nechám ujít. ()

BMAJTZ

Nic zvláštního, ale alespoň to má zajímavou zápletku. Mno zápletku, spíše jsem rád, že to není zase o nějakém tutovém zabijákovi z lesa. ()

pijavica

0,5/10 Pehliadka snáď všetkých hororových klišé, scenár deravejší než pravý ementál, chabé herecké(?) výkony, podivný "zmysel" pre humor a nadsádzku, to všetko by vás malo varovať, aby ste sa tomuto výtvoru vyhli. Pol boda je za úvodné titulky, ktorými som sa nechal zlákať (sú o niečo kvalitnejšie než to, čo za nimi nasleduje). ()

NICOX

Neni to špatný. A podle mě Rothův vůbec nejlepší film (nepočítám kraťas Thanksgiving). Nemá to moc atmosféru, ale docela slušnej příběh a občas je to i vtipný (myslim úmyslně). 70 % ()

jondoe

toto sa ani ako horor neda hodnotit........davam jednu hviezdu da to ze som sa na to vobec dodival.....je to film bez atmosfery a bez napadu. ()

Jane18CZ

Pro mě jeden z nejlepších hororů. Má parádní scénky, i když docela krvák. Ale absolutně nejlepší scéna je jednoznačně holení nohou :) dala bych 5* ale ten konec filmu mi přišel trochu víc praštěný :D ()

Han22

No, když pominu naprosto ale totálně debilní hlavní postavy a totální kiksy ve scénáři, tak výchozí nápad nebyl vůbec špatný a pár scén skutečně vymazlených (zvlášť závěrečná limonáda prostě nemá chybu). Takže i když jsem v duchu úpěl nad blbostí postav, zároveň jsem se docela dobře bavil. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti