Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

Wienczaa

Nejlepší hláška celého filmu: "My jsme toho chlapa nakonec zapálili. Stejně měl virus, umíral a navíc nám zaprasil celý auto". Šerif se nad tím vůbec nepozastavil a říkal jen "Jo to je rozumný, jdete večer na mejdan?". Těchto úletů ve scénáři je film plný. Ale kupodivu to bylo občas i vtipné, i když je otázkou jestli to tak vůbec autoři zamýšleli. ()

tenebrae86

Naprostá klasika a zlomový film, který změnil můj pohled na béčkové horory. Navíc spustil období krvavějších béček, které byly po roce 2000 nutně potřeba, což v roce 2005 vyvrcholilo filmem Hostel. Jako fanoušek žánru jsem Rothovi vděčný a i když většina jeho novějších filmů za moc nestojí, vždycky pro mě bude frajer. ()

laFei odpad!

LOOOOL, tohle a horor...se asi pan režisér seknul v definici žánru......Kromě naprosté stupidity prostupující snad všechny aspekty filmu, herecké schopnosti žáků základní školy, těžce nelogickému příběhu a mnoha až vtipných mometnů mě tu čekala tvrdá nuda...To nezachránila ani sličná studentka souložící jak o život, nemocní kašlající červenou vodu kdekoliv to de ani ta foukací harmonika zaražená v krku....tento snímek bych zařadil někam do skupiny Scary Movie s trochu drsnějšími aspekty....A jeste jedna věc, na zadní straně jsem objevil skvělou hlášku.....Ten nejkrvavější horor, propracovaný příběh, myslím to upřímně......Petr Jackson.... Tak to už je prostě síla. Jak tohle mohlo vůbec získat 50%?????? ()

stankub

Klasická teenegerovská zápletka - pět studentů se vydá po skončení školy na chlastačku do lesa, na místo vraždícího maniaka tady máme však vraždící virus. Místy až nechutný horor mě přesto párkrát taky dobře pobavil. ()

no2

4/10 - Jak vidím, tady se můj názor asi moc lišit od ostatních nebude. Po zhlédnutí Cabin Fever už chápu, proč nadšenec do béčkových filmů Tarantino se rozhodl produkovat Hostel. Je to totiž - věřte nebo nevěřte - béčko jako hrom. Klady filmu: dodíval jsem se do konce; dva závěrečné vtípky - malinovka pro poldy a puška na negry. Sláva nazdar výletu! ()

RomeroIsGod

Můj první Eli a hnedka se poved. Virus kosí partu mladejch a i přes značnou klišovitost mě to nenudilo. Krásně vyžraná(virem) slečna, padající kousky masa a nezbytnej nadhled - spokojenost. 70% ()

Blue.Shark

Pokud bych tenhle film neměl brát s pořádnou porcí nadsázky, skončil by s jednou hvězdičkou. Jenže tenhle film je tak špatný, až mi to působí zvrácenou radost a já si vyloženě užívám ty chvíle, kdy se obří chlapík chce bránit střelbě z pušky otevřením dřevěné krabičky, kdy k chatě přijede šerif na kole, nebo kdy divný blonďatý chlapec zařve "lívance!" a udělá za nekvalitního slow-motionu pár gymnastických triků, aby potom jednoho z hlavních hrdinů nemotorně kousnul do ruky. Tenhle film se zkrátka nesmí brát vážně :) ()

waits

Někdy jsou tyhle béčka zábavný a někdy ne. No, nechutnosti pocit strachu nevyvolají, jen ten pocit nechutnosti. Pitomé chování postav je samozřejmostí, lehce parodický závěr nemá dvakrát smysl a herci se nijak nepředvedli. Ale dodíval jsem se, tak jednu dám. ()

pend

Zřejmá inspirace z Evil Dead, zajímavý nápad s virem, solidní efekty, slušná dávka bonusů na DVD. ()

Martyr odpad!

Partia dospievajucich ludi ( chap americky dospievajucich tz.30 rocnych hercov :) sa vybera na totalnu party do baraku uprostred lesa a .... A dalej uz asi netreba rozpravat, pretoze takychto sraciek som ja a vlastne asi kazdy videl mozno milion. Narozdiel od tych z roku 1980, pri ktorych som sa naozaj bal je Cabin Fever uplna hovadina, pri ktorej sa budete totalne nudit a zbytocne cakat nejake sokove scenky, ktore zvycajne pri hororoch byvaju. Tie pridu ale su velmi neocakavane..Napriklad ked si jeden student vystreli z druheho pomerne hlasnym huknutim ( tu som sa mal asi zlaknut) po ktorom pride smiech a aj moje ukludnenie. No proste to nekukajte! 5% A to som to pozeral v noci. ()

Kacenka_

presne vidieť že Eli Roth je dobrý režisér ale sprostý američan... americké reakcie ludí v hraničných situáciách, dementné rozhovory, nelogické myslenie.. ..ale tá hororová zložka ma držala pri obrazovke - už len musím zhoršiť hodnotenie pár krvákom:-) ()

FilmWave

"Horečka na chatě aneb rádoby kultovní horor" - Autorský snímek mladého Eliho Rotha získal pověst kultovního hororu. Partička maldých lidí vyrazí na party do opuštěné chaty v lesích. Záhy jsou jejich radovánky přerušeny hrozbou smrtícího viru, který požírá kůži. Poloamatérský horor je tak nelogický, až je na několika místech velmi vtipný. K tomu celkem pasují i "ne"-herecké výkony hlavních představitelů. Celé je to dost krvavé a mnohdy nechutné. Pro mne dost zklamání, ale na druhou stranu je zase na filmu vidět, že byl natočen s láskou. ()

inutihar

Sice ptákovina, kde se všichni chovali jako totální dementi, ale i přes to, že jsem díky různým (asijským) filmům hodně otrlý divák, tak scéna ve vaně mi nedělala moc dobře. Takže hvězdička navíc. ()

Vodny

Ještě předtím, než si Eli Roth zkazil pověst, natočil jeden průměrný horor. Je s podivem, že jeho první celovečerní debut, je lepší než následující tvorba. Možná chtěl jenom dokázat, že základem pořádného hororu je krev a násilí. Na atmosféru ale pozapomněl. Zpátky ke Cabin Feaver. Parta studentů jede oslavit konec semestru na odlehlé místo někde v lese. Jak poetické. Cestou naráží na vyšinuté dětsko, které dává tušit, že tohle místo nebude bezpečné. V lese mezitím nějaký vandrák nalézá psa, který je infikovaný masozřavou bakterií. Sám se nakazí a po několika dnech, kdy se mu začne rozkládat celé tělo, jde hledat pomoc. A u koho jiného než našich šťudáků. Tím se rozvíjí kolotoč více či méně očekávaných událostí, kde není nouze o krev, nadávky a zběsilé úprky. Konec je více než úsměvný a vůbec neodpovídá celkovému hororovému záměru fimu. Pozorní z vás si všimnou samotného rejži, Eliho Rotha, jak se mihne v mini-roličce u ohniště. Cabin Fever je dobrým pokusem režiséra začátečníka, který si ale zjevně v dalších filmech neví rady. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti