Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

oLí

6.5/10 [unrated editon] Místy fakt příjemný překvapení, protože se na mne čas od času přenášel opravdový děs, který jsem již delší dobu u žádného podobného filmu neprožil. Měl jsem obdobné pocity jako onehdá, kdy jsem ve svých deseti letech sledoval Creepshow 2 – epizodu s olejovou skvrnou. Místy jsem zase ale odvracel zrak, ne strachem, ale kvůli hloupě nechutným scénám, které tu být sice nemusely, nad druhou stranu poměrně inteligentně zvládnuté chování postav a děj vše kompenzoval. Mezi horory za poslední rok jednoznačně silnější nadprůměr. Takže dobrý tři. Fakt pech zkejsnout na takovým místě. ()

Morholt

Američtí mladí a neklidní vs. zlotřilá mexická kytka, obývající toho času jednu pyramidu uprostřed džungle. Na první pohled ptákovina, ale ono to kupodivu fungovalo docela dobře. Konečně horor, jehož nejvýznamější části se odehrávají tak, aby byly vůbec vidět a kdy u krvavých scén nemáte jen pocit zbytečně vyplýtvaného barviva. Navíc mi sedlo i vesměs neznámé herecké obsazení. Jen tak dál. 75% ()

Shaqualyck

Indiáni v Mexiku vyznávají krvemilný digi plevel z čeledi Adélas-Ještě-Nevečeřelatis a mají pifku na mladé a neklidné turisty. Své poslání navíc berou skutečně vážně. No a Ausíci o tom točí na první pohled velice levné a ne zrovna dvakrát povedené bu-bu filmy. Jsem si jistý, že když Arnold Rimmer kdysi prohlásil, že „smrt je jako být na dovolené s partou Němců“, netušil, jak zvláštně mohou tyto dvě kategorie v reálu splynout v jedno. Škoda toho mrzkého provedení. Téma masožravého chlorofylu se jistě dalo zpracovat výrazně lépe. A Jena Malone se trochu rozehraje zhruba dvě minuty před koncem. Smůla, že nemáme šanci vidět, co bylo „pak“…, štábu už asi došly prachy. I nápady. ()

PROROK14

Celkom vydarený triler .. ani nie príliš dlhý, tak akurát. Dej bol pomerne zaujímavý a aj herci sa mi páčili. Nejaké scény boli prehnané ( mäsožrava rastlina..no dobre ale žeby bola až taká inteligentná???..myslim že nie) ale celkovo sa mi film páčil. 80% ()

erl

Zábavná podívaná která zaujme dobrými nápady , slušnými herci a kvalitní napínavou atmosférou. Navíc téma ovraždící rostlině je celkem neotřelé. ()

brutale

Scenár??? Digitálne muškáty so zvonením. Aj tak sa dalo z Ruin vyťažiť viac, pretože mi snímka splýva so zápachom amíckopubertálneho exkrementu, z ktorého ma vytrhli jedine gore scény vo verzii unrated. ()

JohnCZ

Horor s hodně originálním nápadem (asi jsem na kytky ujetej), ale vesměs průměrným zpracováním. Napodruhé jsem viděl necenzurovanou verzi a ta byla až moc. Řádná chuťovka. Herci hráli skvěle, holky byly vyloženě k nakousnutí a Shawn Ashmore rovněž překvapil. Škoda několika nelogičností a jednoduchého konce. ()

moviesfan

Čekal jsem spíše horší film, a tak mě výsledek vesměs překvapil. Občas drsná podívaná s menšími klišé, kterých bylo naštěstí méně než v dnešních hororech. ()

Nick Tow

Škoda, že príbeh nie je aspoň o čosi rafinovanejší, pretože všetky ostatné suroviny a ingrediencie dávajú tomuto režisérskemu debutu šancu ašpirovať na titul "prekvapenie roka". Ani ľudožravé "kríky" asi nevstúpia do horrorových čítaniek, ale zopár gore vychytáviek to krvilačným divákom vynahradí. Škoda, že podobní Carterovia Smithovia sa nerodia ako dvojčatá s rovnako talentovanými scenáristami. ()

corpsy

Film obsahuje viacero nelogičností, nad ktorými možno dumať pri pár pivách, že vlastne prečo sa deje to čo sa deje a prečo vlastne postavy robia to čo robia. Ale v tomto prípade to všetko prebíja naozaj silná atmosféra a to v hororovom žánri s nadštandardnými hereckými výkonmi. Veľmi vydarená chuťovka, ktorá si pozornosť rozhodne zaslúži. ()

Crazer

Takže, začínáme tradičně - parta studentů a jejich 40ti minutový dlouhý úvod, než dojde k první akci - 40%, člověk se moc filmu nevěnuje. Další část tj. seznámení se se zelenými výhonky, sápající se po Mayské pyramidě. Zde už začíná noční dobrodružství, které s sebou přináší první odpadlíky (včetně pár opravdu masochirurgických zákroků) - 80%. A závěr .. poslední 3 minuty průměrného diváka víceméně uspokojí - 60%. Přecejenom to dá malinký nadprůměr, který po všelijakém začátku začně slušně odsýpat. Jen doufám, že se filmaři nepustí do dalšího pokračování. V tomto případě se spíše nejedná o horor, ale o takový vyřezávací thriller. ()

sidzej

Po dlhej dobe konečne kvalitný horor podporený zaujímavým a originálnym námetom, ktorý človeka núti k zamysleniu ako by sa v podobnej situácii zachoval on. Mäsožravé rastliny sú cool a scéna s rezaním nôh rozpumpuje adrenalín v krvi. Škoda niekoľných stupídnych dialógov a nevýrazného úvodu ale celkovo sa jedná o príjemnú žánrovú jednohubku. 70%. Austrálčania podobne ako Kanaďania vedia vytvoriť dusnú atmosféru podporenú paranoiou ()

Astaroth12

Už dlho som si chcel pozrieť tento film, lebo už je to dlhá doba, čo som ho videl a stále som mal niektoré scény v pamäti. Začalo to tak nevinne a ako náhle to začalo mat grády, bolo mi tých sympatických postav ľúto. Takýto osud si hádam ani nezaslúžili, poznám ich z iných projektov a tak viem, že sa tu objavila slušná plejáda hercov. Je to celkom originálne a aj keď príbeh veľa s logikov nemá, lebo by ma zaujímalo, ako tí domorodci docielili, že sa napríklad také zvieratá tomu vyhýbajú a napadlo má aj viacero lapsov, ale v konečnom dôsledku je to jedno. Ja som sa bavil, krvavé je to dosť, trocha aj tajomne a rastlinke som dal meno Audrey 0, lebo sa dosť v žravosti podobala na Audrey 2 z Obchodíka hrôzy. Naozaj bola všestranná, hovorila, vedela napodobiť telefón a vedela sa dostáť aj do hlavy a to doslovne. Neveril by som, ale zvyšujem o 1*. ()

pivo

Keď som videl v kine (imho dosť slabý) trailer, tak som si hovoril, och, ďalšia debilina. Potom pozerám, že hmm, celkom dobré hodnotenia, tak si hovorím, dám tomu šancu a uvidím sám. A nakoniec som celkom príjemne prekvapený. Pravda, typycká premisa, partia Amíkov dakam ide, najprv je tu nejaká tá párty a potom si vyjdú dakam, aby tam umreli. Ale našťastie, je tu prvok originality v podobe zabijaka, čo sa pri horore vždy cení. Okrem toho, herecké výkony rozhodne nie sú slabé (jasne, ani vynikajúce) a hlavne je tu ta rajcovná bruneta Jena Malone, ktorá hlavne v okuliaroch vyzerala strašne hot. Brutalita mnou nijako nepohla, videl som aj horšie, dva pokusy o ľakačku tiež u mňa nevyšli. Tak prečo som teda dal tie 4*? Pretože ma to chytilo a držalo v napätí až do konca (ničím výnimočného), čo sa aspoň pri mne väčšine hororov nepodarí. Takže je to nakoniec takých 70%, ale kvôli tomu, že som bol zvedavý čo bude ďalej tentokrát zaokrúhľujem nahor. ()

ledzepfan

Ale jo -je to vcelku dobrý film a určitě stojí za kouknutí-Příběh je docela originální,postavy se nechovají úplně dementně a má to docela dobrou atmosféru....Problém je akorát v tom,že já osobně se k tomu asi už nevrátím-prostě jednou mě to pobavilo a to je tak všechno..možná,kdyby se oběvilo něco jako dobře napsané pokračování s onou lstivou květinkou v hlavní roli,asi bych na to rád kouknul :D ()

draggo

Podle mě promarněný potenciál. Námět mi zněl celkem zajímavě, ale film samotný mě nedokázal nějak víc strhnout, protože tomu chyběla věc, která je u hororu nejdůležitější - atmosféra. Vůbec jsem se nebál, při sledování jsem si připadal až nezúčastněně. Příběh se přesně předvídatelně a bez nějakých emočních výstupků sunul ke konci, a když se objevily závěrečné titulky, tak jsem si uvědomil, že mi to vůbec nic nedalo. Vyložená nuda to není, ale kdybych nebyl tak unavený, asi bych to přepnul na něco jinýho. Triky moc věrohodně nevypadají, krvavé scény průměrné, herecké výkony odpovídají žánru, zkrátka mimořádně zapomenutelný film. /40% a 2*/ ()

Zayl

Je to stále dokola, skupina teenagerů (sympatická partička) si jede na dovolenou a něco se přihodí. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného, ale když se k tomu přidá masožravá kytka, pošahaný Mayové a vše se odehrává na jednom místě, je to sakra nuda. Trochu zajímavější byl až závěrečný útěk, ale to je tak vše. ()

fcreading

Fantastický horor u ktorého prežívate napätie s hlavnýma hrdinama a to čo ich terorizuje prerastené rastliny ktoré majú chuť na krv. Dočkáme sa tu aj zaujímavého gore napr. amputovanie končatín a rastliny ktoré sa dostanú každému pod kožu 90 percent. ()

Krt.Ek

Adéla ještě nevečeřela. ___ Až po mě někdo bude chtít doporučit horor, doporučím Ruiny. Má to všechno, co od dobrého hororu očekávat: sympatické hrdiny, o které se bojíte a kterým nelze nefandit, to správné mrazení v zádech, skvělou výpravu, nezapomenutelné zlo. Tentokráte palec nahoru. 75% ()