poster

Chlapci a chlapi (TV seriál)

Drama

Československo, 1988, 10 h 47 min (Minutáž: 11x60 min)

Kamera:

Alois Nožička

Hrají:

Martin Zounar, Eva Vejmělková, Rostislav Kuba, Kamil Halbich, Milena Dvorská, Zdena Hadrbolcová, Míla Myslíková, Bronislav Poloczek, Jaroslav Moučka, Ladislav Županič, Kateřina Lojdová, Jiří Krampol, Ivana Andrlová, Jiří Štěpnička, Roman Hájek, Jaroslava Adamová, Václav Mareš, Vladimír Javorský, Jiří Kopta, Mário Kubec, Boris Slivka, Peter Pilz, Antonín Hardt, Marcel Rošetzký, Petr Rychlý, Petra Vančíková, Libuše Havelková, Michaela Dolinová, Ivan Vyskočil, Michal Dočolomanský, Monika Žáková, David Prachař, Tomáš Juřička, Mirko Musil, Josef Bláha, Zdeněk Podhůrský, Jitka Asterová, Vladimír Salač, Ludmila Roubíková, Jana Drbohlavová, Klára Jandová, Rudolf Jelínek, Josef Langmiler, Sabina Laurinová, Jan Teplý st., Vladimír Hrabánek, Jan Faltýnek, Roman Hemala, Ivo Niederle, Zdeněk Ornest, Simona Postlerová, Peter Rúfus, Petr Skarke, Hana Militká, Věra Tichánková, Bohumil Švarc st., Věra Uzelacová, Jana Vychodilová, Miloš Zavřel, Vlastimil Zavřel, František Kreuzmann ml., Peter Marcin, Viktor Maurer, Slávka Hozová, Marta Richterová, Svatopluk Schuller, František Švihlík, Tomáš Vacek, Jiří Valšuba, Eva Čížkovská, Ingrid Timková, Miroslav Zounar, Jiří Rumpík, Dana Bartůňková, Monika Schullerová, Ondřej Malý, Věra Koktová, Ján Gubala, Vlastimil Čaněk, Tomáš Sedláček, Veronika Borovcová, Jindřich Hrdý, Stanislava Jachnická, Milan Duchek, Jakub Špalek, Bohumil Švarc ml., Markéta Valentová, Alena Kreuzmannová, Viktor Vrabec, Svatopluk Mikeska, Antonín Molčík, Antonie Valentová, Jana Vaňková, Silvia Petöová, Richard Genzer, Tomáš Borůvka, Katarína Brychtová, Luděk Čtvrtlík, Bohdan Tůma, Miroslav Babuský, Alexandra Zikešová, Jarmila Vychodilová
(další profese)
 • korbitch22
  ****

  Každý z nás má nějaké ty filmové a seriálové hříchy,jedním z mnoha mých je tento socialistický,propagandystický,zelenomozkový seriálek :-) V dobách učení,kdy jsem doma trávil víc času než ve škole...;-) jsem na to každý ráno koukal na primě a musel jsem uznat,že je to prostě dobrý.Asi je to tim,že jsem nezažil vojnu.Herecké výkony jsou velice obstojné,jako anti-herci Zounar a Rychlí ze sebe nic lepšího nikdy nevymáčkli,režie Sokolovského je výborná a to i přesto,že seriál od srdce nenáviděl...paradox.Kriminální zápletka a výtečná hudba navíc dávají seriálu slušné napětí a opravdu díl od dílu jsem se bavil víc.Navíc jsem jednu chvilku opravdu miloval Evičku Vejmělkovou,tagže já si tenhle nenáviděný seriál prostě obhájím ;-)(7.4.2011)

 • Oktavianus
  odpad!

  Tohle bylo ale blbé... katastrofální herecké výkony snad všech zúčastněných, správňák Zounar a padouch Krampol (a přitom už v té době mohli vědět, že právě tihle dva prostě nejsou herci), schematičnost jako kráva a poznání, že v socialistické armádě je vlastně fajn, tak proč utíkat za kopečky. Slátanina jaké není rovno.(22.8.2012)

 • zette
  ****

  Podle me vyborny serial, ktery me bavil kdysi a bavi me i dnes. Myslim, ze ukazuje realny pohled na vojaky zakladni vojenske sluzby. Slusne vykresleni postav, sledujeme jejich osudy, prani, sny, lasky, chlastani. Slusna sonda do nasi byvale socialisticke armady, zpracovane tak, ze se na to koukal ve sve dobe se zajmem kazdy. A vy, co davate odpady se jdete bodnout a kochejte se dnesni serialovou produkci...(26.2.2011)

 • LadyPupu
  **

  Seriál z doby mého dětství. Propagandu jsem tehdy fakt nevnímala. Aby jo, když v té době byla povinná branná výchova a v plynovejch maskách, pláštěnkách a s igelitovejma pytlíkama na rukou a nohou jsme se skládali "patama k výbuchu". Jako relax jsme tedy na základce v souvislosti s tímto seriálem spíš řešili, jestli je větší hit písnička od Bartošové nebo ta od Penka. Teď po letech se na to ráda kouknu, sice to žádné veledílo není, ale odpad taky ne. Už kvůli Kyslíkovi a Gulášovi, ukázkové šikaně a legrační Spartakiádě (taky jsem tam musela cvičit :-)) Mááá dalekááá...(16.1.2016)

 • Violeta
  ***

  Dost těžko se mi hodnotí, protože si po těch 19 letech skoro vůbec nepamatuju, o co tam šlo a jestli tam vůbec o něco šlo. Nicméně teď, po těch letech, se mi na tváři roztáhl óóóbrovský úsměv, zalila mě vlna nostalgie a vzpomínek na šíleně erotickou scénu Mária Kubce a Kateřiny Lojdové hned v prvním dílu, na drsňáckou jizvu Martina Zounara, na krasavce v uniformě Františka Kreuzmanna alias npor. Ráže, kterého jsem tenkrát bláznivě milovala, na krásnou Evu Vejmělkovou atd. atd. Bylo mi tenkrát asi 9 let, takže o spojení s náborovou propagandou nemohla a nemůže být řeč. Jediné, s čím se mi teď tento první díl paralelně spojil, je Robin Hood s mladičkým Michaelem Praedem, myslím, že to tenkrát běželo zhruba současně. Takže si dovoluju hodnotit pouze tento první díl, předpokládám totiž, že víc než další dva tři zřejmě neuvidím. Každopádně titulní a závěrečnou písničku si pamatuju dodnes skoro slovo od slova!!! A i přesto, co tu čtu, nevěřím tomu, že jsem jediná.(3.3.2008)

 • - Ve 4. epizodě 1. série s názvem Nový poručík, se manželé Rážovi (František Kreuzmann ml., Ivana Andrlová) baví s tchýní (Jaroslava Adamová) při televizním sledování komedie U pokladny stál... (1939). (Ganglion)

 • - Když jde na začátku 10. dílu Hanka (Eva Vejmělková) s vozíkem na noviny po ulici a potká matku, je vidět ve výloze domu obraz zvukaře s mikrofonem. (rakovnik)

 • - Otce Martina Zounara hraje jeho skutečný otec Miroslav Zounar. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace