Reklama

Reklama

Chlapci a chlapi

(seriál)
Drama
Československo, 1988, 10 h 47 min (Minutáž: 54–61 min)

Kamera:

Alois Nožička

Hrají:

Martin Zounar, Eva Vejmělková, Rostislav Kuba, Kamil Halbich, Milena Dvorská, Zdena Hadrbolcová, Míla Myslíková, Bronislav Poloczek (více)
(další profese)

Epizody(11)

Připomeneme si osudy, radosti i trampoty vojáků motostřeleckého útvaru. Díky povolávacímu rozkazu se v Hrádku v Čechách setkávají nesourodé postavy. Hlavní hrdina soustružník Tomáš Soukup je až po uši zamilovaný do maturantky Hanky a nejradši by se oženil ještě před vojnou. Žárlí na ni a má obavy, možná i oprávněné, jestli na něj vydrží dva roky čekat. Vesničan Honza Bradáč, přezdívaný Guláš, rád jí, což je na něm vidět. Pracuje v řeznictví vedeném svými rodiči a po víkendech staví vilku, do níž by si po vojně chtěl přivést manželku. Ctibor je téměř Honzovým pravým opakem, je hubený a s fyzičkou na tom není nejlépe. Okamžitě si vyslouží přezdívku Kyslík. Pracuje jako elektroopravář. Kolegové v práci ho moc v lásce nemají, a tak je možná i rád, že z nezáživného prostředí vypadne. Radost ale rozhodně nemá jeho maminka, doufala, že Ctiborek dostane modrou. Jenže nález na plicích mu zmizel, a tak musí narukovat. Seznámíme se také se sympatickým traktoristou Vladem Rutkayem, který vypadá dospěleji a rozvážněji než ostatní a doma nechal těhotnou manželku. Posledním z party je Michal alias Majkl, který dělá vyhazovače v nočním baru. Žádný z nich netuší, co je čeká. Samotný děj zpestřují lásky mladých vojáků nebo starostliví rodiče. Jejich společný pobyt na vojně bude tvrdý a náročný, nevyhnou se ani šikaně. Nakolik je pobyt po roce prožitém v kasárnách změní a jak se nakonec propojí jejich osudy? (TV Nova)

(více)

Recenze (341)

woody odpad!

všechny recenze uživatele

Milá televize Prima nám opět naservívovala takový pěkný český seriál.Žena za pultem byla známá takže si moji rodiče zavzpomínali jaké to tehdá bylo(spíše nebylo) ale nad tímhle výtvorem který má v sobě víc propagandy než kterýkoli americký snímek jsem si nevěřícně ukroutil krk.Vidět totiž cvičení pana Zounara spolu s ostatními "herci" na spartakiádu a Krampola jako drsňáka s drsnými hláškami typu Je mi to u prdele, chlapečku! je -považte sami- silná káva. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tohle je docela hustý. Seriál se snaží navodit atmosféru filmu "Copak je to za vojáka," (té lehkosti a popisu socialistické vojny, jako nečeho smysluplného), ale dost drsně mu to nejde. Hlavně kvůli chabým a trapným hereckým výkonům. Propaganda to už vlastně taky není, protože co byste chtěli v osmdesátým osmým propagovat, že. 30%. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jak moc realistický je tento seriál nedokážu, kvůli svému věku a nezkušenostem s komunistickou vojenskou službou, posoudit. Přesto se mi líbí a je na něm trocha nostalgie z doby, která je dávno pryč, mnoho mladých hereckých tváří hned vedle těch zkušených, kteří se zde objevují opravdu po desítkách. Martin Zounar si touto rolí získal jistě mnoho diváků, včetně mě. Většina postav je trefně zahraných a nechybí ani jistý nádech snahy kritizovat nedokonalosti, které v armádě byly. Nebo alespoň mě to tak přijde a nějakou propagandu v tom vážně nevidím. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Milý Apači, možná si v té době prošel vojenským výcvikem, ale to je mně upřímně dosti u prdele. U seriálu jsem se bavil, možná právě proto, že jsem tu službu nezažil, a k tvý smůle ani nezažiju. Seriál je to tupej, a propagandistickej až hanba, ale nemůžu mu upřít jedno, tenkrát jsem na něj opravdu docela rád koukal. Tečka. (4/10) ()

DaViD´82 odpad!

všechny recenze uživatele

Chlapci a chlapi dejte na mě a vyražte dělat něco smysluplného. Třeba se vožerte v hospodě a pak jděte rozkopat sedačky na fotbalový stadion. Rozhodně i to je lépe a užitečněji využitý čas než čumět na Martina Zoufala, ehm, Zounara jak... O co on se to vlastně těch takřka jedenáct hodin snaží? Bojím se, že se snaží o charakterní herectví. Brrr, jde mi z té představy mráz po zádech. Jedno vím však zcela jistě. Je dobře, že tohle je poslední projekt pana, ne to by pro něj byla hluboká urážka, soudruha Sokolovského. Dobře, že si po revoluci k televizi již ani nepřičichl. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (55)

  • V epizodě najde Michal Hlaváček (Mário Kubec) u Ctibora Voříška (Vladimír Javorský) tehdy velmi známou učebnici němčiny pro jazykové školy „Der Die Das 1“. (Robbi)
  • Standardní pěchotní zbraň používaná v ozbrojených složkách ČSSR byl samopal Sa vzor 58. Herci v seriálu měli k dispozici provedení s pevnou pažbou, tím byla vybavena ČSLA. Pohraniční stráž, spadající pod Vojska ministerstva vnitra (VMV), používala výsadkovou variantu se sklopnou ramenní opěrkou. Tím se délka samopalu zkrátila z původního metru na 750 mm. (Robbi)
  • Vladimír Javorský (Ctibor Voříšek zvaný Kyslík) povie svojej známej z knižnice Michaele Dolinovéj (knihovníčka Anna), keď sa rozprávajú o sfilmovaní knihy "Bedári"že román bol prvýkrát sfilmovaný už v roku 1918. Ale prvýkrát bol román sfilmovaný už v rokoch 1909, 1913,1917. V zmieňovanom roku 1918 takýto film neexistuje. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama