Reklama

Reklama

Co nového Scooby-Doo?

(seriál)
  • USA What's New, Scooby-Doo? (více)
Animovaný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní
USA, 2002, 25 min

Obsahy(1)

Parta mladých zkoumavých dětí, nebo i puberťáku a jeden hafan Scooby vyrážejí pokaždé na strašidelná místa. A tam vždy objeví záhadu. Tak se ji snaží rozlousknout a vždy se jim to povede. Když pátrají, tak se vždy rozdělí... Dafne, Velma a Fared jsou vždy statečný. Ale Scooby a Shagi, to jsou strašpytlíkové a všeho se bojí. .. (kohout08)

(více)

Recenze (34)

silentname 

všechny recenze uživatele

"What's New, Scooby-Doo?" je pre mňa asi posledná scooby-doo séria, ktorá je ešte relatívne dobrá. Animácie sú o stupeň nižšie než staré epizódy (najmä čo sa týka pozadí), no postavy vyzerajú stále dobre. Má to trošku modernejšiu chuť, ale pozerať sa to dá. Miestami som mal pocit, že niektoré epizódy nedávali moc zmysel, ale nebolo tu nič čo by ma iritovalo. Ako fanúšik Scoobyho hovorím, že je to ešte stále v kategórii okey. Chýbajú mi staré Scoobyho časy zo 70-tych a 80-tych rokov, ale funguje to. Svojich fanúšikov si to našlo a hlavne nemám pocit, že by tieto epizódu pokazili nostalgický feeling seriálu. Ale je smutné, keď animácie spred 30-tich rokov vyzerajú lepšie, než to čo je tu. Ale na druhú stranu je tu zvučka. A pravda je taká, že je jedna z najlepších, čo keby Scooby mal.Hodnotenie: B- ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Scooby-Doo ožívá v nové grafice, která je oproti původním seriálům jistě pestřejší. Nicméně se mi z toho tak nějak ztratil ten humor, kterým seriál v počátcích oplýval nebo se o to alespoň snažil. Tak jako tak vidíme jasné změny vyplývající z 21. století. Tvůrci postavy obohatily o mobily a moderní přístroje. Také sledujeme pár nových sportů jako snowboarding, skateboarding a další. V neposlední řadě tým docela cestuje po celém světě, přijde mi, že víc než v původních seriálech, ale to přiznávám, že se můžu mýlit, jen to jen můj dojem. Ale co je nejzajímavější je to, jak se příběhy částečně zaměřily na ekologii - ochranu přírody a převážně tedy živočichů. To vítám jako plus. Tak jako tak musím rychle dodat, že už to ale zároveň, svým stylem vyprávění, druhem epizod a celkovým pojetím, nepůsobí jako seriál pro děti, ale spíše náctileté když už. Řekl bych tři hvězdy s odřenýma ušima za to ekologické vnímání, ve kterém ale tvůrci na pilu netlačí, spíše poukazují. Jinak ale byly původní příběhy zajímavější a humornější. ()

Reklama

soarka odpad!

všechny recenze uživatele

Když tenhle seriál vidíte poprvé, tak to není tak hrozné. Ale když už máte za sebou druhou podívanou, zjistíte, že je to vše na jedno brdo. Něco zjistěj, hrozně se bojej, pak se navzájem honěj a nakonec příšeře sundají masku. Pak přijde závěrečná žranice. Že už to té čtveřici s totálně trapným čoklem, co se nenaučil ani pořádně běhat, není trapný. Je takových Scooby-doo, že se divím, že to ještě někoho baví. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Naivní pokus oživit nejen dětskou legendu jménem Scooby-Doo opět v animované podobě. Přesunem do naší současnosti ale Scooby ztratil právě to kouzlo starých časů, které tak nějak omlouvaly i jeho vizuální chudost - ta je tu opět, ale díky tomu, že jde o nový seriál ze současnosti, působí to jednoznačně jako snaha vytřískat z co nejméně muziky co nejvíce peněz. Horší problém je, že zmizela i vtipnost... nevím jestli je to jinou animátorskou technikou, ale Scoobyho ksichty působí divně, navíc strašidlům do "hrůzostrašnosti" chybí daleko víc než tehdy (rád bych zdůraznil, že na původního Scoobyho se rád podívám i dnes;)). Aby toho nebylo málo, scénáristé zahodili už veškeré zábrany a šli ještě o level níže oproti standardu - tam, kde jednotlivé příběhy byly samozřejmě vždy s mírnými variacemi na jedno brdo, s "šokujícím" odhalením, si tady už nikdo neláme hlavu s jakýmikoliv náznaky logiky, nebo s následky toho, co se událo. Nemluvě o tom, že honičky se namísto humoru řeší scénáristickou idiocií nebo debilním "humorem" jako že Scooby čapne do pacek elektrické úhoře a dá jimi šok mořské obludě (aniž by se jemu samotnému něco stalo). Ale naprosto největší šok je pro mě hudba....pokud si nedovedete představit, že by někdo do (kresleného!!!) Scoobyho mohl našlapat numetalové nebo (špatným vtipem nazývané) soft punkrockové nicky, znějící od první do poslední stejně, tak se podívejte na tohle, budete o představu bohatší, ale rádi asi nebudete. Abych nezapomněl, střídá se to ještě s rádobyhrozivým rámusením při řádění strašidel. Ale na děti, pro které Scooby znamená počítačově animovaného psa z jistého nepříliš dobrého filmu, to nejspíš zabere. Ale jenom na ně. 20%, protože je to urážející ubohost. PS po deseti a více letech: Naštěstí prestiž značky opět pozvedly televizní "celovečeráky" jako Frankenhrůza. ()

Potjoc 

všechny recenze uživatele

Tato série se snaží napodobit původní díly, ale zde je to takové mnohem šablonovitější než ty původní díly. Ty scény honiček s hudbou jsou pro mně takové až monotónní. Jsem rád, že použili ty zvuky z původních dílů. Stále je to lepší než ty ještě novější, kde buď mají úplně jiný design (Shaggy a Scooby-Doo na stopě) či jsou dokonce vážně podané (Scooby-Doo: Záhady s.r.o.). ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

Reklama

Reklama