Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

Sonnery

JB14: Žive si představuju, jak se režisér Glen zařval do ampliónu "Rogere, na plac!" a Moore odhodil hůl, přezul bačkory a ze skleničky si vzal zubní protézu. Ale i přes jeho stařecký vzhled mu věřím, že dokáže sbalit mlaďounkou Tanyu Robertsovou, udělat ometu, exnout martiny.....no ikdyž s těma akčníma scénama je to trošičku horší. Ale co. Zase tu hraje divná Grace Jones a John Barry složil výbornej soundtrack ()

Anderton

Začiatok na horách bol zase príšerný. Sledovať snáď desiaty krát Bonda, ako uniká pred desiatkami zabijákov na lyžiach a tentokrát aj na snowboarde a bez problémov sa uhýba guľkám je na nevydržanie. Potom sa však presunieme do Paríža a jeho šik okolia a tam mu to zase sluší nesmierne. Toto je tá elegancia, ktorá mu sluší a do ktorej sa Moore hodí. Lenže nasleduje zbesilá naháňačka s políciou v San Franciscu a takéto situácie skôr sedia McClaenovi. No ale nakoniec to vytiahne Golden gate. Podobne je to aj s Bond girls, Grace Jones je skvelá ako záporáčka, ale ako Bondova milenka je absolútne mimo. Zato Tanya Roberts patrí k najpôvabnejším ženám v sérii a so svojou "polointeligenciou" sa priam pýta do Bondovej postele. ()

silentname

Posledný film s Rogerom Moorom nejako výrazne nevybočuje z konceptu ostatných Bondoviek, no mám pocit, že už je film veľmi rýchlo opozeraný, neponúka nič výnimočné a akosi stratil energiu oproti ostatným dielom. Čo však nestratil je komédia, ktorá z toho miestami robí absolútne absurdné dielko. Scénka s hasičským autom, naháňačka na Eiffelovke a podobné veci z toho robia absolútnu komédiu a neviem či to bolo cieľom. No keď James Bond vypustí vodu na policajtov, tak som sa rehotal ako blázon. Rovnako ako je absurdný jeho preskok zdvihnutého mostu na hasičskom moste bez toho, aby sme to reálne videli. Strih filmu tiež nie je najlepší a niekedy je vidno strihy aj tam, kde určite mali ostať skryté. Christopher Walken ako Mr. Zorin nie je najlepším zloduchom série a najmä na konci urobí niečo, čo som síce nevidel v žiadnej Bondovke, no absolútne mi to nepasuje do konceptu celého filmu. A je to síce prekvapivé, no súčasne aj neskutočne zlé gesto, ktoré mohol film vyhodiť a popasovať sa so situáciou inak. Humor je síce rýchly a funguje, no rozhodne sa viac smejem na debilite scenáru, než na vtipe jednotlivých scénok. Celkovo je to pre mňa slabé rozlúčenie sa s Rogerom Moorom a k filmu by som sa už nevrátil. V rámci príbehu to celkom vie udržať, no vo filme je obrovská dávka zbytočných technických a scenáristických chýb, ktoré ma držia od neho ďalej. Hodnotenie: C ()

Chrustyn

Ze starých bondovek se mi tahle líbila asi nejvíce. Výborný Moore, skvělý záporák Walken, spousta akce a skvělé finále. ()

SeBig

Jedna z těch slabších s Rogerem Moorem, ale závod na koních s Walkenem byl super, záporáci Walken a May Day byli taky dobří, ale né tak zajímavý jako ostatní Bondovi rivalové. Jinak jsem se bavil a nenudil jsem se a to je hlavní. ()

classic

„Výhľad na zabitie” , ale na čo sa konkrétne vzťahuje ? Čo myslíte, môže to byť trebárs Eiffelova veža, z ktorej spadnúť, by sme asi nechceli, však ? Aj tu budú riskovať postavy svoje životy, ale ešte stále to nie je ono. Čo by to tak mohlo byť ? Zrejme pôjdeme do akejsi, nebezpečnej výšky, odkiaľ sa pred nami rozprestiera nevídaná panoráma, kde snáď dovidíme až na samý horizont ? Tak už sme asi niekde „úplne hore” , kedy bez istenia alebo bez padáku, spadneme dole, rozpučení, ako taká, mastná fašírka ! Ale čo v takom prípade, ak napríklad bude pod nami prieliv Zlatá brána, utlmí aspoň, konečný, voľný pád ? Už sa pomaly blížime k hlavnej pointe. Ak si teraz preložíte "zlatá brána" do angličtiny, čo vám z toho vychádza ? « GOLDEN GATE ». Jedná sa o visutý, legendárny most pri San Franciscu ? Áno, správne, a ktorý sa objavil v toľkých filmoch, že to normálny človek ani nespočíta... I tentokrát si ho dôkladne prezrie náš James Bond, no len zvrchu, že nielen on bude mať - malebný rozhľad na krajinu, a to takmer z veže, ktorá sa vztyčuje do viac, ako 200 m.n.m. A pohybovať sa po ňom, ako cirkusant, nie je zrovna najlepší nápad, pokiaľ, samozrejme, nie ste prvotriedny profík... ? Inak, nastane takzvaný - neprerušovaný dopad, „hlavička do hlbokého bazénu” . / Roger Moore sa objavil až v siedmich bondovkách, čím sa navždy zapísal do povedomia, ako jediný predstaviteľ Jamesa Bonda, ktorý vydržal v jeho kostýme - najviac-krát zo všetkých ! Panuje veľká spokojnosť, i keď so samotnými filmami, až také nadšenie nezdieľam. Vôbec nie je zlý alebo extra starý, len scenáre boli miestami až príliš plytké na to, aby boli viac zaujímavými. Ak by trebárs Sean Connery nebol úplne prvým Bondom, keď by ním bol práve Moore, i on by mohol mať kľudne veľmi prospešné snímky, ktoré majú najlepšie hodnotenia. Týchto 7 počinov je podľa mňa mierne nadpriemerných, aj keď som iba raz udelil - 80 %. Zvyčajne sa výsledne dojmy pobybovali niekde na hranici 7/10, kedy som sa väčšinou priklonil k tým trom hviezdičkám. I napriek niekoľkým negatívam, bola česť spoznať ďalšieho, v poradí už tretieho (bohužiaľ, Lazenby, vydržal len raz) Jamesa Bonda, skrátka Roger Moore chcel byť trochu iný, než tí dvaja predtým, že mu vtisol najmä humor. K mooreovkám sa určite niekedy vrátim, v dohľadnej dobe, keď to čas dovolí. ()

jojinecko

Derniéra Rogera Moora je typicky dobrá, hoci poriadne za vlasy pritiahnutá a značne úsmevná (väčšinou nechtiac). Za zmienku stojí brilantný polsekundový herecký výkon Dolpha Lungrena:) ()

sharky

Poslední Mooreovka, stojí na výborném scénáři, jenže Bond už trošku zavání pedofílií a bondgirl se nezmůže na víc než blbou blondýnu. Ještěže tu máme skvělou May Day, šíleného Walkena a nezapomenutelné finle na mostě Golden Gate. A nenechte se zmást, ten řád, který na konci Bond dostane, není určen Bondovi ale Rogeru Moorovi. Za těch 12 let s Bondem si to zaslouží;) ()

honajz

Hodně, ale hodně slabé, navíc je to ze tří čtvrtin vykrádačka Goldfingera. Chybí bondovské atributy jako vodka a martini, Qova udělátka, akce je minimálně, a i když lokace ujdou, samy o sobě nestačí. Pobaví ústřední písnička od Duran Duran (kdopak je dnes pamatuje? Klidně to mohli zpívat Culture Club), a i na bondovky je zde spousta nelogičností a nedotažeností, jež prostě bijí do očí (tak oheň za chvíli přepálí ocelová lana výtahu, jo?, po průlezu podzemními tunely má holka čisté bílé šaty?, proč MayDay neseskočila hned u výlezu z tunelu a neutekla?, když on je psychopat, jsou snad psychopaty všichni kolem něho, že mu tak bezmezně slouží a nepochybují, i když vymlátí stovky horníků?), a ostatně i nelogické chování postav je často zarážející (a uječená Stacey měla v tunelech taky zůstat). Jinak ve chvíli, kdy horníci vjeli do zaminovaného tunelu, hnedle jsem si vzpomněl na Salašáry, tedy na Tajemství hradu v Karpatech, a uvědomil jsem si, že tenhle díl už to natolik přehnal a natolik byl odfláknutý, že je parodií sebe sama. A to už je u Bonda, jenž tak trochu je parodií špionážních filmů, co říct. ()

eraserhead666

Hodně důstojné rozloučení s Rogerem Moorem. Tyhle civilněji pojaté bondovky, bez fantastických padouchů s různými obskurními nápady a sci-fi arzenálem mi sednou mnohem lépe. Walken bezesporu patří k těm nejlepším bondovským záporákům. Jen Dolph Lundgren mohl dostat mnohem více prostoru. ()

Necrotongue

Scénář velmi slušný,hlavní záporná postava v podobě Christophera Walkena krajně charismatická,Titulní song od Duranů výborný,takže jediný problém představuje Roger Moore,kterému už nejsem schopen jeho Bonda uvěřit. ()

Bauer

Kdysi sem napsal k Chobotničce , že už je Roger Moore starej a že by se na to měl hodit už bobek.Ještě že tak neudělal.V této bondovce je jako kdyby omládl.Od začátku do konce prostě super.Záporák v podání Christophera Walkena je moc dobrý a kdo potěší i když jen v pidi roličce je Dolph Lungren.Celkově u mně tato bondovka obstála za výbornou...kecám 5*. ()

becki_tu

Ač tato bondovka začíná poměrně okoukanou honičkou na lyžích a nevýrazným úvodním songem, vyklube se z ní více než solidní rozloučení s Bondem v podání přeci jen přestárlého Rogera Moorea. Je pravda, že právě Rogerova věku jsem se bál nejvíc a řekl bych, že stejné ocenění za zdejší roli Bonda by měl získat i jeho kaskadér. Walken válí v roli záporáka, který má navíc vcelku originální teroristický záměr - zatopit Sillicon Valley. Zkrátka a dobře, Roger Moore se rozloučil s Bondem stylově. Sice v pokročilém věku, ale pořád s jeho typickým smyslem pro humor. ()

luka4615

007-14 A View to a Kill se může pochlubit především skvělým antagonistou, kterého si s chutí zahrál Christopher Walken. Jeho psychopat s extrémně vysokým IQ, které získal díky nacistickému experimentu je zkrátka něco ojedinělého. Za zmínku zde rovněž stojí i vybroušené akční scény, z nichž poměrně markantně vyčnívá ta odehrávající se na samotném vrcholu mostu Golden Gate. Nesmím zde samozřejmě opomenout i exotickou vražedkyni May-Day, vtahující příběhovou linii či některé vozy, namátkou například Chevrolet Corvette C4, Bentley S1 a půlka Renaultu 20. (HBO GO) „So, anyone else want to drop out?“ ()

Lucasion

Roger Moore se naposled představil jako James Bond. Od Chobotničky jako by prošel změnou a musím říct, že "A View to Kill" je velmi důstojný odchod. Moore hláškuje, rozdává pěsti, lítá na jeřábu a řádí na koni jako nikdy předtím. Christophera Walkena považuju za jednoho z nejlepších Bondových protihráčů, protože má charisma, dobře vymyšlený plán a hlavně je geniální. Takže nejde o hloupého padoucha, ale o grázla se vším všudy. Je chladný ažaž. Scéna s jeřábem či jízda na koni jako akční scény nemají chybu. Nicméně scéna s Eiffelovkou mi přišla až trestuhodně nevyužita. (85 procent) ()

ScarPoul

Po tejto bondovke dali zbohom celej sérií Lois Maxwell - Monneypenny, a Roger Moore v úlohe Jamesa Bonda. Človek by čakal, že tento rozlúčkový Bond bude lepší ako tie predtým, lenže každá posledná Bodnovka agenta 007 stojí za staru belu. Tak je tomu aj tu. Nie že by bola vyslovene zlá, ale predchodcom nesiaha ani po päty. Dôvod - aspoň v tomto prípade - nad slnko jasnejší - starý roger moore. Minimum akčných scén a aj tie nedosahujú kvality predchádzajúcich dielov. Všetkého je tu po menej, aj keď sa nám tvorcovia snažia nahovoriť opak. Film síce plynie tak ako ostatné, a nie je tam výraznejší prvok, ktorý by bol prekážajúci, len to skrátka nie je ono. Jediné čo môžem pochváliť je Christopher Walken - jeho zloduchov jednoducho žeriem. ()

Lacike

Posledna Bondovka s dedkom Mooreom a pôvodnou Moneypenny. Konecne. V bitkach Moore nikdy nevynikal, v zlozitejsich kaskaderskych scenach bol prilis casto natacany so zadnou projekciou, pri baleni zien ktorym mohol byt otcom uz pôsobil uchylne a hlasky v tomto diely vyrazne ubudli. Evidentne sa chystala zmena nielen predstavitela Bonda ale aj stylu serie. Ale na poslednu chvilu to nakoniec zobral znova Moore a bola to chyba. S Daltonom to mohlo dopadnut o triedu lepsie. Stylom je to serioznejsia Bondovka so zaporakom s megalomanskym planom. Bohuzial jak plan tak zaporak mi pripadali priemerny. Walken sa neustale diabolsky usmieva ale napriek tomu prilis drsne nepôsobi. Jeho poskok a zabijak v jednom Grace Jones vyvolava skôr odpor ako obdiv nad tym, co dokaze. Mlade Bondgirls su pekne ale chemia medzi nimi a starym Bondom uz nefunguje. Tanya Roberts pôsobi otravne a jej znalosti som jej neveril ani na sekundu. Skoda, ze väcsi priestor nedostala ruska agentka Fiona Fullerton. Potesil ma kratky vystup Dolpha Lundgrena ako poskoka generala Gogola. Velkym plusom su uz tradicne vdaka reziserovi Glenovi spickovo prevedene akcne sceny. Uvod na lyziach, pôsobiva nahanacka v Parizi, nahanacka na hasickom aute a finale na moste Golden Gate. Postupne zistujem, ze sa Jackie Chan so svojimi blaznivymi kuskami vyrazne inspiroval u Bonda. Ale aspon ich vylepsil a zaobišiel sa pri nich bez zadnej projekcie. Vysledkom je standardna mierne nadpriemerna Bondovka. 6/10. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)